l-da
wioska w Afryce, wygląda jak wyblakła, archiwalna fotografia z dalekiej przeszłości dopóki nie zwrócimy uwagi na współczesny (2014r.) most z samochodem
#afryka #kultura #swiat #nigeria #makoko
+2
Fix
#terroryzm #europa #swiat # Ta mapa naprawdę daje do myślenia. W tych miejscach w Europie atakowali już terroryści +4
slowmotion
Tyle średnio rocznie godzin pracują ludzie w poszczególnych krajach...
ciekawe, że wcale ilość godzin nie przekłada się na "bogactwo kraju"

#europa #swiat #ciekawostki
+3
Qiudo
Park Bit­cew­ski znajduje się na południu Moskwy. To malownicze miejsce jest bardzo często odwiedzane przez mieszkańców. Często przebywają tam zarówno starsi jak i młodsi ludzie spacerując, robiąc pikniki czy grając w szachy. No właśnie szachy. To właśnie szachownica i park Bitcewski stały się symbolami dla seryjnego mordercy. Piczuszkin na szachownicy przez 14 lat przyklejał numery, jakimi oznaczał swoje ofiary. Do końca dzieła zostały mu 3. Natomiast duży obszar zieleni z szeregiem rur kanalizacyjnych pod ziemią to idealne miejsce zbrodni.

Zabijanie jest jak miłość

Zarówno w trakcie śledztwa jak i procesu Aleksandr Piczuszkin przyznał się do wszystkich morderstw o jakie go oskarżono. Twierdził również, że dokonał jeszcze 12 zbrodni, jednak ciał nie odnaleziono. Mówił, że mordując czuł się jakby był Bogiem, który ma władzę nad życiem i śmiercią. Na swoje ofiary Aleksandr wybierał głównie swoich znajomych ponieważ chciał żyć samotnie, a poza tym przyznał się, że kiedy był z kimś bliżej przyjemniej mu było go zabić. Pierwszą zbrodnię Piczuszkin popełnił w wieku 18 lat, zabijając kolegę z klasy, zanim jednak to zrobił próbował go namówić aby się do niego przyłączył. Kiedy chłopak odmówił, szachownicowy morderca „posłał go do nieba”. Podczas rozprawy porównał pierwsze zabójstwo do uczucia pierwszej miłości, której nie da się zapomnieć i zawsze wraca się do niej z sentymentem.

Bitcewski maniak

Zanim skazano Aleksandra Jurewicza Piczuszkina trzeba było dokładnie sprawdzić wszystkie jego opowieści. Nie koniecznie wszystko co mówił mogło się okazać prawdą. Niestety w trakcie wizji lokalnej bitcewski maniak ze wszystkimi szczegółami opowiadał o swoich morderstwach, w dodatku z wielką przyjemnością. W trakcie spotkań z psychiatrą stwierdzono objawy syndromu sadystycznego i rozładowywanie emocji poprzez przemoc. Aleksander miał zdolność do szybkiego nawiązywania znajomości. Najpierw wzbudzał zaufanie w ofierze, następnie zabierał ją do parku gdzie wypijali wódkę. Kiedy byli w ustronnym miejscu morderca uderzał tępym narzędziem w głowę, tak by w czaszce powstał otwór, potem wtykał do niego butelkę po wódce bądź kij. Innym sposobem było wrzucenie ofiary do kanału, dlatego nie odnaleziono części ciał. Zostały one rozerwane. „Byłem dla nich jak ojciec. Otwierałem im drzwi do innego świata” powiedział zbrodniarz. Psychiatrzy uznali seryjnego mordercę za poczytalnego, jednak po tym co mówił ciężko się do tego ustosunkować. Piczuszkin na początku twierdził, iż chciał zapełnić wszystkie pola na szachownicy i to była jego misja, w trakcie procesu zmienił jednak zdanie i powiedział, że i tak zabijałby dalej.

Demaskacja na życzenie

Szachownicowy morderca sam zaczął zostawiać znaki po sobie. Czuł się bezkarny. Przestał ukrywać ciała. Chciał by go odnaleziono. W końcu został aresztowany, kiedy milicja znalazła jego adres i numer telefonu napisane na kartce pozostawionej w domu przez kobietę, z którą się spotykał,a później zabił. Przyznał się, gdy pokazano mu taśmę wideo z kamery zainstalowanej w metrze, na której jest widoczny z przyszłą ofiarą.”Jednak nie powinniście przypisywać milicji pojmania mnie. Sam się poddałem” – powiedział z uśmiechem na ustach.

Morderca ciekawszy niż ofiara?

Po jednej z masakr w Stanach Zjednoczonych jeden z dziennikarzy napisał, aby nie roztrząsać, nie gloryfikować, nie mówić o mordercy bo, przede wszystkim liczy się ofiara. Nazwisko Piczuszkina zna większość osób w Moskwie i bardzo dużo ludzi na całym świecie. Stworzono film dokumentalny, pisano artykuły, nadano przydomki. A czy ktokolwiek potrafi wymienić wszystkie 61 ofiar oprócz samego zbrodniarza? Bitcewski maniak mógł czuć się jak gwiazda na swoim procesie. Był nią przez ten krótki czas, a pamięć po nim nie przeminie. A co z ofiarami? Zazwyczaj fascynują nas mordercy, to o nich mówimy, piszemy, kręcimy filmy, tworzymy biografie, dając światu do zrozumienia, że tak właśnie powinno być. Liczby to nie to samo, co imiona i nazwiska. Zaczynamy traktować ofiary jak szachownicowy morderca nadajemy im numerki, zapominamy o nich, a pamiętamy i gloryfikujemy imiona i nazwiska zbrodniarzy. Dlatego warto zatrzymać się w miejscu i spojrzeć na to pod innym kątem, bo chyba nie trzeba stać się mordercą by ktoś o nas pamiętał?

http://twoje-wiesci.pl/2013/szacownica-piczuszkina/

#ciekawostki #rosja #gruparatowaniapoziomu #swiat
+11
chrzano
Policja przechwyciła gołębia z 200 pigułkami ecstasy w plecaku. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#swiat #ciekawostki #narkotykizawszespoko
+40
Colek
Stan wojenny ogłoszony w Południowych Filipinach

Wojsko walczy z terrorystami ISIS, którzy próbują przejąć kontrolę nad całym miastem. Wzięto zakładników w kościele, komendant policji został zamordowany przez ścięcie.

#terroryzm #swiat #isis
spion999
@spion999: W zasadzie to nie trzeba komentować
#trump #papiez #swiat #religia
+1
Armo11
Gęstość zaludnienia na świecie. Stan na rok 2015.

pokaż spoiler Najlepiej otworzyć w nowej karcie/oknie.


#mapy #swiat #ciekawostki
+9
Armo11
Łatwość prowadzenia biznesu na świecie.

pokaż spoiler Najlepiej otworzyć w nowej karcie/oknie.


#mapy #ciekawostki #gospodarka #biznes #swiat
+6
marek-kczr
MOCNE!
https://www.youtube.com/watch?v=8vFhE1AFIuk&feature=youtu.be
Al-Sisi, przywodca Egiptu, na amerykansko-islamskim szczycie u Saudow nawoluje prosto w ich twarz zeby zwalczac kryminalistow [Saudow, USA, Turcje, Polske i Izrael] za sponsoring, udzielanie wsparcia i schornienia terrorystom islamskim! Wielki szacunek dla Al-Sisiego!
PS. Widac tez zalosna probe saudow zaklocenia jego wystapienia.
#syria #irak #izrael #isis #usa #polska #swiat #egipt
+3
GlassOfSugar
Dlaczego Polska nie może przyjąć uchodźców ?

pokaż spoiler - mamy za mało klatek (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#zamach #heheszki #uchodzcy #islam #polska #swiat
+2
saakaszi
Zaczęło się, niezależne gadzinówki powielają fejka jakoby Włoski kierowca rozjeżdżał imigrantów, mógłbym przysiąc że jeszcze miesiąc temu, kierowca był Brazylijczykiem, a cała sytuacja miała miejsce w Sao Paolo, teraz nagle okazuję się że to Włoch i rzecz dzieje się również we Włoszech.
Ktoś nawet zrobił znalezisko: https://www.wykop.pl/link/3749943/imigranci-atakuja-wloskiego-kierowce-zobacz-co-robi-zaatakowany-mezczyzna/
XD
#tysiacurojenniezaleznychmediow #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #wlochy #swiat #imigranci #rakcontent
+35
golo46
Wypisujcie tutaj państwa, w których chcielibyście zamieszkać na stałe wraz z krótkim uzasadnieniem dlaczego.

Ja wybrałbym San Marino. Dlaczego?

- wspaniały klimat,
- piękne zabytki i rozwinięta turystyka,
- duże zarobki,
- wysoki poziom życia
- przepiękne kobiety (byłem trzy razy, w Polsce takich nie ma, może na Ukrainie),
- duży odsetek katolików.

#swiat #glupiewykopowezabawy
+1
L3stko
W kierunku Korei Północnej płynie drugi lotniskowiec. Do USS Carl Vinson dołączy okręt typu Nimitz USS Ronald Regan.

https://www.wykop.pl/link/3747131/w-kierunku-korei-polnocnej-plynie-drugi-lotniskowiec-eng/

pokaż spoiler #mikroreklama #swiat #usa #koreapolnocna #militaria #wojsko #geopolityka #woja #trump
+4
Ninik
#ciekawostki #nauka #swiat

Radioaktywny prozdrowotny napój energetyczny.
https://www.wykop.pl/link/3746789/jak-amerykanie-pili-radioaktywny-napoj-energetyczny-historia-marki-radithor/

Kurde sportowiec o którym mówią w filmie umierał ok 4 lata z powodu choroby popromiennej.
+3
Ninik
#ciekawostki #socjologia #kultura #swiat #chiny

W Chinach za około 40lat wymrą praktycznie wszyscy wujkowie i ciocie. Nie będzie też bratanków i siostrzeńców.
Wszystko przez politykę jednego dziecka.
+3
AdamHadam
Tymczasem do Grecji dotarł niebieski wieloryb i atakuje uczniów i uczennice ( ͡° ͜ʖ ͡°). Już to chyba przerabialiśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#niebieskiwieloryb #swiat #grecja
sorek
T. May: "£2000 rocznie opłaty dla firmy zatrudniających pracowników spoza UE"

Theresa May chce nałożyć £2000 za każdego pracownika spoza UE. Zapowiada iż będzie to pierwszy krok do ograniczenia imigracji i uatrakcyjnienia rynku pracy dla osób z UE. Pieniądze z opłat zostaną przeznaczone na doszkalanie brytyjskich pracowników.

#europa #uk #emigracja #swiat #ekonomia #ciekawostki
+8
FantaZy
Co tam się wyprawia?
#nowyjork #swiat #usa
Tomasz_z_Tybetu
Dark skinned white male ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zamach #usa #swiat #terroryzm
+5
Finster
Yusuf Yerkel, doradca premiera Erdogana, bije człowieka. Dlaczego Turcy są tak agresywni?

#pytanie #swiat #turcja #neuropa #4konserwy #islam #kultura #patologiazewsi
+169
Kappamera
W Norwegi stabilnie.

#swiat #ciekawostki
+3
Finster
Komisarz nowojorskiego transportu: żeby zmienić miasto nie trzeba wydawać miliardów, wystarczy puszka farby
http://smoglab.pl/komisarz-nowojorskiego-transportu-zeby-zmienic-miasto-trzeba-wydawac-miliardow-wystarczy-puszka-farby/

Korki w Midtown to jeden z tych problemów, o których wszyscy zawsze mówią i wszyscy zawsze mówią, że nie da się z nimi nic zrobić. My nie będziemy od tego uciekać, spróbujemy coś z tym zrobić – powiedział w 2009 roku do zebranych reporterów Michael Bloomberg, ówczesny burmistrz Nowego Jorku i ogłosił plan stworzenia nowej przestrzeni dla pieszych. „Coś”, o którym mówił, było bowiem zamknięciem jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście.

To miało się zmienić w miejską plazę. Ta miała powstać przy Broadwayu i Times Square. Pomysł był dzieckiem Janette Sadik-Khan, która zaledwie dwa lata wcześniej została szefową miejskiego transportu i od początku przygotowywała dla Nowego Jorku radykalną miejską rewolucję. Ta miała realizować jej filozofię miasta – filozofię, w której projektując ulice, dostrzega się nie tylko jezdnie, ale też chodniki, nie tylko samochody, ale też pieszych. A także ścieżki rowerowe i bus pasy. Nie po to, by uprzykrzyć życie kierowcom. Po to, by im pomóc.

(...)

Sadik-Khan komisarz transportu została w 2007 roku. Policzyła wówczas, że 89 proc. przestrzeni Times Square pomiędzy 43. i 47. ulicą należy do samochodów, ale 82 proc. ludzi – 365 tys. osób – którzy ją każdego dnia pokonują to piesi. Ci nie mieścili się na chodnikach, czego efektem było między innymi wiele potrąceń. Zdecydowała więc, że trzeba tę sytuację zmienić. Pomysłem stało się zamknięcie części Broadwayu dla samochodów i stworzenia na Times Square miejskiego placu. Plan zamknięcia jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście, nie wszystkim się spodobał.

– Cóż, na początku pomyślałem, że to najgłupsza idea, o jakiej kiedykolwiek słyszałem. Dziesięć minut później byłem przekonany – mówił po wszystkim burmistrz Michael Bloomberg. Plan polegał na jednoczesnym wyłączeniu części jezdni z ruchu i takiej zmianie jego organizacji na innych ulicach, by do maksimum wykorzystać uproszczenie sieci drogowej. Ta polegała między innymi na tym, że skrzyżowania stały się prostsze i pozwoliły na wydłużenie zielonych świateł. Natomiast odzyskana w ten sposób przestrzeń miała zostać zmieniona w miejski plac z prawdziwego zdarzenia.

Plan wprowadzano pod ostrzałem mediów, bo pomysł usprawnienia ruchu poprzez zamknięcie ulicy, był wdzięcznym temat do żartów i stwarzał pozory absurdalnego. Wkrótce okazało się jednak, że taki nie był – szedł po prostu na przekór temu, co na ogół uważano.

Times Square natychmiast się zaludnił i stał bardziej atrakcyjny oraz bezpieczniejszy. O 35 proc. spadła liczba potrąceń pieszych. Liczba stłuczek zmniejszyła się o 2/3. Sondaże pokazały 74 proc. nowojorczyków uznało, że wygląd Times Square znacząco się poprawił. 68 proc. właścicieli okolicznych biznesów chciało by zmiana – zaplanowana na „testowy” rok – została wdrożona na stałe. Byli zadowoleni ze wzrostu liczby pieszych oraz klientów. Z drugiej jednak strony zmiana nie podobała się przynajmniej niektórym kierowcom. Kiedy – pisze Sadik-Khan – pytano nowojorskich taksówkarzy o ocenę zmian, odpowiedzi były niemal jednogłośne: korki są z ich powodu gorsze.

Ponieważ jednak Bloomberg nie był człowiekiem, który opierałby się na takich dowodach, opracowano nowatorski system mierzenia efektów zmian w organizacji ruchu. Sięgnięto po dane z GPS jeżdżących po mieście taksówek. Ich analiza pokazała, że zamknięcie dla ruchu jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście przyspieszyło czasy przejazdu przez Midtown o 7 proc.

Stąd wniosek dla chcących iść w ślady nowojorczyków: ruch trzeba mierzyć, a nie słuchać anegdotycznych opowiastek. Im dokładniejsza metoda pomiaru i więcej danych, tym lepsze decyzje można podjąć. GPS-y taksówek mogą być tutaj bardzo użyteczne.

Pod warunkiem, że potrafi się wyciągać wnioski i myśleć. Także poza schematem.

(...)

Handel, który początkowo był sceptyczny wobec zmian, wyszedł na nich najlepiej. Tutaj – podobnie jak w wypadku korków – nie ograniczono się do danych ankietowych, ale stworzono narzędzie pozwalające obliczyć wpływ zmian na obroty sklepów i lokali. Okazało się na przykład, że obroty tych znajdujących się wokół zmienionego w plac parkingu pod Manhattan Bridge, wzrosły w ciągu pięciu lat po transformacji o 172 proc. Na Dziewiątej Alei – wylicza Sadik-Khan – gdzie handel miała zabić nowa ścieżka rowerowa (ta zmniejszyła liczbę miejsc parkingowych i „odcięła” kierowców od sklepów) obroty wzrosły o 49 proc., podczas gdy w całej dzielnicy zarejestrowano zaledwie 3 proc. wzrost. Itd. Itp.

#swiat #usa #transportpubliczny #nowyjork #urbanistyka #gospodarka
#rower #ekonomia #ciekawostki #neuropa #4konserwy #transport
+92
Baron_Al_von_PuciPusia
Punkt krytyczny. Energia odNowa
Trailer, jak twierdzą autorzy, 'pierwszego polskiego pełnometrażowego filmu dokumentalnego na temat zmian klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej'. Premiera odbyła się 14 maja, a do końca miesiąca film będzie wyświetlany w różnych miastach Polski. Czy znaleźliśmy się w 'punkcie krytycznym'?

(...) Dokument w reżyserii Łukasza Bluszcza zadebiutował w niedzielę, 14 maja, na Millennium Docs Against Gravity Film Festival. „Punkt krytyczny. Energia odNowa” z narracją Marcina Dorocińskiego jest, jak przekonują jego twórcy, „pierwszym polskim pełnometrażowym filmem dokumentalnym na temat zmian klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej”.

Twórcy starają się pokazać wpływ emisji gazów cieplarnianych na życie ludzi i przekonać widza, że odpowiedzią na zmiany klimatyczne jest poprawa efektywności energetycznej i inwestycje w odnawialne źródła energii. Jednocześnie pokazują problemy, z jakimi borykają się inwestorzy ─ choćby grupa ośmiu rolników, którzy wspólnie wybudowali turbinę wiatrową, a dzisiaj mają problem ze spłatą kredytu.

Bluszcz zabiera widzów także na Barbórkę w Wałbrzychu, gdzie po szesnastu latach od zakończenia wydobycia wciąż można usłyszeć nadzieje na ponowne otwarcie kopalń. Skutecznie podsycają je kolejne doniesienia o zainteresowanych wydobyciem, choć ich pomysły nigdy nie wyszły poza łamy gazet.

Nadzieje górników na renesans węgla skutecznie podtrzymują także politycy. Twórcy filmu obsadzili w roli niepoprawnych optymistów, czy też wyrachowanych cyników, liderów wszystkich czterech ugrupowań politycznych rządzących Polską od szesnastu lat. Tymczasem, jak zauważają wypowiadający się w filmie eksperci, zużycie i wydobycie węgla w Polsce spadają od niemal dwudziestu lat. Natomiast nowe bloki energetyczne, co podkreślił w popremierowej dyskusji dr Michał Wilczyński, b. główny geolog kraju, za kilkanaście lat będą spalać węgiel importowany z Rosji, bowiem taniego krajowego surowca będzie już brakować.

(...) Jak pokazuje szereg badań opinii publicznej blisko 90% Polaków jest przekonanych, ze ocieplanie klimatu postępuje, a zdecydowana większość respondentów obarcza winą za to działalność ludzką. Jednocześnie niemal wszyscy Polacy oczekują od rządu szybszego rozwoju energetyki odnawialnej. Co ciekawe, w obu przypadkach są zgodni bez względu na poglądy polityczne.

(...) Kolejne pokazy wraz z dyskusjami w gronie twórców filmu i zaproszonych ekspertów zaplanowano odbędą się one w Krakowie (22 maja), Katowicach (23 maja), Wrocławiu (24 maja), Poznaniu (25 maja), Łodzi (26 maja), Szczecinie (29 maja) Gdańsku (30 maja) i Bydgoszczy (31 maja).

Za: http://wysokienapiecie.pl/oze/2273-punkt-krytyczny-energia-odnowa-recenzja-filmu

#neuropa #polska #swiat #film #energetyka #wegiel #oze

Czyli też #krakow #katowice #wroclaw #poznan #lodz #szczecin #gdansk #bydgoszcz
+24
Finster
Georgian schools to teach gender equality in curriculum

Human rights, gender equality, healthy living and reproductive health will soon be an integral part of the Georgian school curriculum.

The Georgian Ministry of Education and Science signed a Memorandum of Understanding with the United Nations (UN) Joint Programme for Gender Equality to assist the ongoing revision of the national curriculum and help integrate the issues of human rights, gender equality and healthy living into the educational programme with support of the Government of Sweden.

http://agenda.ge/news/79456/eng

#swiat #neuropa #gender #edukacja #4konserwy #szkola #gruzja
+2
Corranh
Emiraty Arabskie wprowadzaja VAT od 2018 roku.Taki artykul sie pojawil z tej okazji. Troche mnie rozbawil ;)
Oczywiscie ciezko sie cieszyc, ale z drugiej strony decyzja podjeta ponad rok temu, zacznie obowiezywac za pol roku. 5% VAT, dalej bez dochodowego, bez ZUS, bez NFZ, bez akcyz i czego tam jeszcze.
Takie podatki to prawie mozna polubic jak sie pamieta alternatywe ;) Nie chodzi juz nawet o wysokosc podatku, ale o kulture jego wprowadzenia. Zaplanowane, przeanalizowane, ogloszone na dlugo do przodu. Zadnego hurr durr nie mamy kasy podnosimy od przyszlego miesiaca. Zadenego chrzanienia o sprawiedliwosci spolecznej, o wyrownywaniu szans sklepow przeciwko marketom, o tym ze ktos ma za duzo to trzeba mu zabrac. Nie. Prosty komunikat - panstwo potrzebuje pieniedzy na dalszy rozwoj infrastruktury i uslug dla mieszkancow, macie 2 lata zeby sie przygotowac (a komu sie nie podoba to wypierdalac ;P ).
#swiat #podatki #ekonomia
+4
johanlaidoner
Na stulecie Finlandii słynna fińska firma Marttiini (produkująca finki) wypuściła nóż za niecałe 8 tys. euro.
Finlandia w tym roku obchodzi stulecie istnienia. Ludy fińskie nie zdołały utworzyć swojego państwa przed 1917r. Wcześniej kraj był pod panowaniem rosyjskim i szwedzkim.
Firma Marttiini- chyba najbardziej znany wytwórca noży w Finlandii (mieszcząca się w Rovaniemi w Laponii) postanowiła uczcić 100 lat Finlandii.
Nóż ma złote elementy, a rękojeść zdobią napisy: "Suomi" (czyli "Finlandia" w języku fińskim) oraz "Finland" (czyli "Finlandia" w języku szwedzkim, który jest drugim językiem urzędowym w kraju).
Nóż można kupić przez internet: https://www.marttiini.fi/epages/MarttiiniShop.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/MarttiiniShop/Products/547020W

#finlandia #noze #noz #ciekawostki #historia #jezyki #europa #rzemioslo #swiat
+3
StartupCribs
Cześć,

Mireczki i Mirabelki, wykopalibyście? :)

Coś dla tych, którzy mają nieco wolnego czasu w sobotę - Dziś o 17:00 rozmawiam z Agatą Cieplik, która programuje w Dropboxie i mieszka w Nowym Jorku. Jakby ktoś chciał posłuchać o realiach pracy tam, zapytać o cokolwiek Agaty, to śmiało, serdecznie zapraszam pod ten link:

https://www.youtube.com/watch?v=S586KbCuBLY

Krótka zajawka:

" Przed podjęciem decyzji o przeprowadzce i pracy w korpo odbyłam staż w Google w Londynie oraz zwiedziłam siedzibę Facebooka w Menlo Park przy okazji udziału w Facebook Hackathon Global Finals w 2015.

Obecnie pracuję w Dropboksie i zajmuję się szerokopojętą infrastrukturą w Paper Infra Team, a także odpowiadam za działania naszego nowojorskiego biura nakierowane na promocję programowania m.in. wśród kobiet. W chwilach wolnych od pracy podróżuję i fotografuję. Mieszkanie w Nowym Jorku znacznie ułatwia mi odkrywanie miejsc wcześniej niedostępnych."

Najlepiej zarezerwować sobie ok. 90 minut. ;)
więcej o całej inicjatywie: http://event.justjoin.it/

#ama #qa #nowyjork #startup #startupcribs #ciekawostki #swiat #dropbox
+21
Rzok
Uważajcie poważny wirus, infekują firmy szpitale placówki wirus szyfruje dysk i żąda okupu #it #swiat #programowanie +3
Finster
Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), których dużą część stanowia lewicowe jednostki kurdyjskie YPG(mieszane) i YPJ (kobiece) zaciskają pętlę na stolicy Daesh/ISIS. W tej chwili trwaja ostatnie walki o pobliskie miasto Tabka, gdzie w ręce SDF wpadła wielka tama. W walkach biorą też udział setki ochotników z całego świata, w tym dużo osób z kręgów lewicowcych, antyfaszystowskich i anarchistycznych. A jak z radykalnym islamskim fundamentalizmem walczy skrajna prawica? Tak jak zwykle- pobicia wszystkich inaczej wyglądających, napadanie na budki z kebabem i dalsze szerzenie rasizmu, co jest ISIS jak najbardziej na rękę. Nasi domorośli naziole i katoliccy fundamentaliści sa tylko drugą stroną tej samej monety co brodaci fanatycy z Daesh. źródło

#swiat #wojna #syria #isis #neuropa #bliskiwschod #4konserwy
+18
neishin
PODRÓŻ DO IRANU - CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM? STRÓJ, JEDZENIE, PIENIĄDZE, PRAKTYKALIA.
Iran jest mega ciekawym miejscem, pełnym przyjacielskich ludzi i niesamowitych zabytków. Ale jednocześnie nie jest to najprostsza wyprawa i momentami szok kulturowy gwarantowany :D

#iran #swiat #ciekawostki #podroze
MinnieMouse0
Idar-Oberstein, Niemcy
Drugie zdjęcie w komentarzu #swiat #niemcy #podroze (drugie zdjęcie to trochę #azylboners )
+11
CoolHunters___PL
Opuszczona wioska porośnięta winoroślą - Houtouwan, miasto duchów
Każdego dnia setki turystów odwiedzają Houtouwan. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Wioską władają rośliny. Przejęły wszystko, co zostawili ludzie. Roślinność wspina się po ścianach, przebija drzwi, obejmuje wszystkie okna i zakrywa je żywym zielonym kolorem. Życie w wioskę tchnęli dopiero turyści. Zaczęło się od odwiedzin mieszkańców pobliskiego miasteczka. Wszyscy mieli aparaty. Dzięki nim w świat poszła wieść o pięknej wiosce duchów. Dawni mieszkańcy, na prośbę władz, zostali strażnikami wioski. Mają jej bronić przed wścibskimi turystami. Z chęcią pozują do zdjęć, wiedzą, że dobre zdjęcie może czasem działać cuda - przynosząc życie do tej wioski zapomnianej przez wszystkich.
#podroze #swiat #ciekawostki #architektura #fotografia
link: http://www.coolhunters.pl/opuszczona-wioska-porosnieta-winorosla-houtouwan-miasto-duchow
+10
llllllll
Organizacja Freedom House po raz pierwszy po 1989 r. uznała, że media w Polsce są „częściowo wolne”, argumentem za obniżeniem naszego rankingu było to co na załączonym obrazku.
W tłumaczeniu na polski:
"Rząd PiS próbuje osłabiać głosy podważające przyjętą przez siebie (rząd PiS) historyczną narrację, która w dużej mierze pomija udział Polaków w II Wojnie Światowej - erze okrucieństwa."
W tłumaczeniu na ludzki:
"Rząd PiS próbuje prostować stwierdzenie "polskie obozy śmierci", a przecież wiadomo, że były polskie."

Kurwa mać

To już nie jest jakiś błahy skrót myślowy od "nazistowskie obozy śmierci w okupowanej Polsce", do "polskie obozy śmierci", to już nie jest pomyłka autora tekstu, który napisał o "polskich obozach" przez nieuwagę. Te skurwysyny, powtarzam - skurwysyny, teraz już jawnie zmieniają historię.
Teraz zostało już tylko czekać na podręczniki do historii, w których to Polacy będą autorami holokaustu.
Redaktor TVN-u zapytał kiedyś Wiplera "a do kogo Pan by strzelał", w nawiązaniu do słynnej wypowiedzi JKM-a. Na tak postawione pytanie, ja @llllllll odpowiedziałbym dzisiaj, "strzelałbym do tego chuja, który stworzył ten "raport" o wolności prasy"...
"Trzeba zabić kurwa tych ludzi!"

Uniosłem się.
Miłego dnia Mirki i Węgierki (╯︵╰,)
#polska #swiat #historia #2wojnaswiatowa #iiwojnaswiatowa #germandeathcamps #4konserwy
+1
TakbirSrakbir
Islamscy terroryści na południu Tajlandii przeprowadzili zamach bombowy na centrum handlowe Big C w Pattani. Rannych zostało co najmniej 59 osób, w tym wiele dzieci. W ciągu ostatnich 10 lat terroryści zamordowali około 10.000 buddystów (większość ataków polega na strzelaniu do przypadkowych osób), natomiast w zamachach bombowy giną również muzułmanie. Celem islamskich terrorystów (wspieranych m.in. przez sponsorów z Malezji) jest oderwanie się od Tajlandii i stworzenie islamskiego państewka.

#4konserwy #terroryzm #islam #tajlandia #swiat #azja

Wołam @mich2406 @zielonek1000 @O5KAR @ILOVEPOLAND @safehouse @wigilius @erbo @Kaczypawlak @SynuZMagazynu @polwes @jack-lumberjack @farmerjanek @LibertyPrime @murza @3Lumintekk @HaHard @Hamouma @kwakwa @MiKeyCo @Thorkill
+26
jegertilbake
Dostal ktos tez taka wiadomosc z #ryanair teraz albo wczesniej? Z czego to wynika i na ile sie tym przejmowac? Troche mi nie na reke tak szybko wbijac na lotnisko.

#podroze #pytanie #lotnisko #swiat
Q-083
Gdzie na świecie (najlepiej kraje z urzędowym angielskim) są takie miejsca jak poniżej? Chodzi mi o takie wzniesienia, góry a obok zaraz morze czy ocean z błękitną wodą?
#podroze #pytanie #swiat
+1
johanlaidoner
Dom na płaskowyżu Hardanger w Norwegii jako przykład nordyckiego podejścia do budownictwa
W Skandynawii przyroda ma kluczową rolę, podczas budowy domu robi się wszystko by tej przyrody było jak najwięcej w najczystszej możliwej formie. Chodzi o to by zapewnić komfort zmieniając jak najmniej okolicę i korzystając z jak najbardziej naturalnych i najzdrowszych materiałów. Świetnym przykładem jest ten całoroczny dom projektu Jona Danielsena Aarhusa, który położony jest na wysokości 1066 m n.p.m. Powstał on w miejscu niezwykle malowniczym i dzikim. Do domu nie dociera żadna droga. Materiały przywieziono helikopterem i skuterem śnieżnym. Prace ziemne wykonywano ręcznie by nie zniszczyć roślinności. Dom wykonany głównie z sosnowych desek pozwala podziwiać pobliskie zatoki, góry Hallingskarvet i lodowiec Hardangerjøkulen. Dom powstał dokładnie w tym samym miejscu gdzie domek letni mieli dziadkowie projektanta, wykorzystał on nawet część materiałów starego domu.
W komentarzach więcej zdjęć.

#norwegia #skandynawia #ciekawostki #architektura #dom #mieszkanie #budownictwo #przyroda #azylboners #las #swiat #gory #technologia
+48
Ohmajgad
Dlaczego #4konserwy #prawica boją się islamizacji? Przecież już raz w Europie wprowadzono powszechnie całkowicie obcą bliskowschodnią religię. Ot ubogacono ją grecką filozofią i lokalnymi odmianami tzw. "pogaństwa", i w ciągu stuleci powymyślano nowe dogmaty i doktryny i #prawaki ouważają że jest ona podstawą ich kultury. Przecież to samo można zrobić z Islamem. Co za różnica czy #jezus czy #mahomet ? I jeden i drugi jest nam równie obcy.

#judaizm #islam #chrzescijanstwo #katolicyzm #prawoslawie #protestantyzm #ateizm #neuropa #bekazprawakow #islamizacja #heheszki #humorobrazkowy #filozofia #kultura #cywilizacja #europa #swiat #religia #rodzimowierstwo
+19
MKOBUS
Wybaczcie, ale trzeba być ścierwem, żeby tak skrzywdzić kobietę...
Nie pozwólmy, aby ta sprawa została zamieciona przez media pod dywan, bo takich sytuacji będzie jeszcze więcej!
Zwłaszcza, że, to nie pierwszy przypadek turystyki, która w Egipcie popełnia samobójstwo z powodu "ciężkiej depresji".

http://blog.mkobus.com/2017/05/niech-historia-magdaleny-zuk-bedzie-dla-nas-przestroga/

#magdalenazuk #magdazuk #egipt #europa #swiat
+31
Pokaż następne