rales
#swiat #geografia

BRYTYJSKIE TERYTORIUM OCEANU INDYJSKIEGO - NAJLEPSZE GODŁO RESZTY ŚWIATA WEDŁUG UŻYTKOWNIKÓW PORTALU WYKOP.PL

Chciałem serdecznie podziękować wszystkim osobom, które brały czynny udział w stworzonym przeze mnie konkursie, które regularnie głosowały, były na liście oraz obserwowały tag #herbyeuromirko

Po 39 dniach oraz 80 pojedynkach wyłoniliśmy zwycięzcę - Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

Co prawda miał być to już koniec, jednak wpadł mi do głowy pomysł na jeszcze jedną edycję, zatem tym którym się ta zabawa nie znudziła - widzimy się prawdopodobnie na początku sierpnia, na razie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
+71
viejra
Czy ktoś mi powie gdzie to miejsce się znajduje?
#swiat #podroze #skandynawia
+1
jaqqu7
Struktura polityczna Konfederacji Irokezów

https://www.wykop.pl/link/4376145/struktura-polityczna-konfederacji-irokezow/

A właściwie Haudenosaunee, czyli w wolnym tłumaczeniu "Lud Długiego Domu". Najbardziej zaawansowana politycznie i społecznie organizacja quasi-państwowa na terenie Ameryki Północnej zanim europejczycy rozwinęli na tamtym terenie swoje kolonie.

#swiat #historia #ameryka #ciekawostkihistoryczne #mikroreklama
+2
Karolekqqqq
Audi A1: Mały, ale wariat
W dzisiejszych czasach, aby przetrwać na rynku motoryzacyjnym trzeba prowadzić rentową politykę sprzedażową. Zazwyczaj możemy wyróżnić dwa style owej polityki. Pierwszy to koncentracja na 2-3 modelach ze zbliżonych do siebie grup (przykładem może być Fiat opierający się na modelu 500 i jego odmianach oraz Pandzie) lub też oferowanie swoim klientom szeroką gamę modelową (na przykład Audi czy BMW). Oprócz tego znaczenie ma stylistka, która w dzisiejszych czasach sprawia pewne kłopoty. Wszystkie Mercedesy przypominają S klasę, a każde Audi wygląda jak A6. To tak w telegraficznym skrócie oczywiście. Tymczasem Audi wprowadza zmiany w swoim najmniejszym modelu.

#audi #motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #niemcy #blog
+3
FaraonMumia
Dawno się nie logowałem (bo po co i tak nie mam nic do powiedzenia poza trollowaniem) ale obecna ustawa wprowadzone przez unię, która weszła skłoniła mnie do wyrażenia swojej opinii, z racji tego, że jeszcze nie widziałem wpisu, który by uderzał w sedno odnośnie tej ustawy.

Po pierwsze: celem tej ustawy jest nie jakaś cenzura typu usuwanie jakichś głupich komentarzy na wypoku, tylko ochroną praw autorskich, które są rodzajem własności intelektualnej. A więc przyczyną powstania tej ustawy w pierwszym miejscu jest nie jakieś mityczne lewactwo tylko najprawdopodobniej lobby producentów, którzy zarabiają pieniądze na istnieniu własności intelektualnej.

Patrząc obiektywnie, własność intelektualna jest źródłem większości cenzury w internecie. To dzięki niej nie możesz mieć legalnie dostępu do setek tysięcy utworów muzycznych, filmów, książek, pornosów, oraz gier, które mogą być kopiowane do woli, i do których dostęp może w teorii posiadać każda osoba na Ziemi z komputerem oraz dostępem do internetu.

Celem własności intelektualnej jest stworzenie sztucznego niedoboru dóbr, które de facto można kopiować w nieskończoność, i którymi można się podzielić z każdą osobą na świecie. Jej celem w przypadku patentów jest także zwiększanie kosztów produkcji czegoś, czego wyprodukowanie jest mało kosztowne, jak na przykład niektórych leków. Istnienie własności intelektualnej jest dowodem na brak demokracji, nie tylko w UE, ale także w Polsce i na całym świecie. Zarówno w moim interesie, jak i w interesie wszystkich innych obywateli jest posiadanie całkowitego dostępu do wiedzy oraz rozrywki.

Po drugie: wiele osób z zażartością używało argumentu ad stalinum, twierdząc, że "ZSSE" nadchodzi i inne tego typu nic nie znaczące frazy. To pokazuje niewiedzę wykopków, ponieważ jednym z założeń komunizmu jest wspólne dzielenie dóbr, czyli coś co jest całkowitym zaprzeczeniem tej ustawy. Poza tym warto wspomnieć, że na tą ustawę głosowały partie powszechne uznawane za prawicowe (oczywiście poza wykopem, dla którego wszystko oprócz jonasza jest lewackie).

Jaki jest zatem prawdziwy jej motyw? Po pierwsze ta ustawa z założenia jest raczej pro-kapitalistyczna, a jej zadaniem jest ochrona własności prywatnej, w tym konkretnym przypadku praw autorskich. Jej celem jest przekazanie jeszcze większej władzy prawnemu posiadaczowi danej informacji (który był lub, nie był współodpowiedzialny ja jej skomponowanie). Własność intelektualna ma za zadanie dać wyłączność właścicielowi do informacji, by mógł jej używać do generowania kapitału.
________________________________________________________________________________________________________

Podsumowując: sprzeciwianie się tej ustawie nic nie da. Nawet jakby jakimś cudem nie weszła to za parę lat pojawi się coś nowego, i pewnie jeszcze gorszego (patrz ACTA kilka lat temu). Należy za to protestować przeciwko sednu tego problemu, który nie tylko jest jednym z powodów powstania takiej ustawy, ale jest także odpowiedzialny za cenzurę na masową skalę obecnie, jak wspomniałem wyżej. Należy powiedzieć NIE własności intelektualnej i sztucznemu ograniczaniu dostępu do informacji przez państwo oraz korporacje.

Nie obchodzi mnie czy masz takie same poglądy jak ja, czy też jesteś jednym z tych ancapów będących przeciwko prawnie regulowanej własności intelektualnej, czy może po prostu sfrustrowanym obywatelem, któremu państwo ogranicza dostęp do rozrywki i wiedzy. Mamy wspólnego wroga, i reprezentujemy ten sam postulat: obalenie praw autorskich. Raz na zawsze! Z racji tego zakładam tak #anticopyright , który ma za zadanie skupić ludzi, którzy chcą obalenia praw autorskich. Być może w przyszłości uda nam się zorganizować publiczne protesty podobne do acta, albo wprowadzić partię do sejmu oraz do europarlamentu, która także popiera całkowite i bezkompromisowe zniesienie praw autorskich.

#antyart13 #polska #europa #swiat #internet #4konserwy #neuropa #prawo
+14
wojna_idei
To nie jest żart, to nie są osobne zdania wyrwane z kontekstu. To autentyczne teksty wypowiedziane zaraz po sobie na gali filmowej MTV. (Źródło)
#heheszki #ciekawostki #swiat #wojnaidei #kultura
+22
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #europa #moldawia #rosja #naddniestrze

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

WIELKI FINAŁ

#80
Trzydziesty dziewiąty dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Przypominam, że do jutra do 10:20 można głosować na Górski Karabach vs Wyspa Man tutaj

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można do piątku (22.06) do godziny 17:00

Pojedynek finałowy: Naddniestrze vs Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego
+13
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #europa #azja #armenia #azerbejdzan #wyspaman #karabach #uk #wielkabrytania

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

MECZ O TRZECIE MIEJSCE

#79
Trzydziesty dziewiąty dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Pojedynek o brązowy medal: Górski Karabach vs Wyspa Man
+10
Darkside-Hardcore
Zestawiłem dwa tweet'y policji na temat eksplozji na Southgate w Londynie. Ja tam się za 2 tygodnie przeprowadzam bo to spokojna okolica była...

W żadnym przypadku te dwa tweet'y nie są ze sobą powiązane...

#uk #terroryzm #policja #londyn #swiat
+1
lesnyilodowy
Nuuk, Grenlandia, Dania. Dwaj mechanicy helikopterów grenlandzkich linii lotniczych Air Greenland

#samoloty #smiglowce #grenlandia #skandynawia #dania #technologia #ciekawostki #fotografia #swiat
+2
lesnyilodowy
Air Greenland- ktoś leciał?
Czy leciał ktoś grenlandzkimi Air Greenland? Fajne samoloty mają.

#pytanie #ciekawostki #grenlandia #skandynawia #dania #samoloty #swiat
+2
waro
Pamiętacie ośmiornicę Paul? W pewnym momencie na jego typowanie czekało równie gorąco, co na konferencje prasowe piłkarzy (a nawet bardziej).

Paul poprawnie wytypował 12 z 14 meczy, jakie miał okazje "przepowiadać". Wysoko skuteczność ośmiornicy obeszła echem cały świat - do tego stopnia, że jedne firmy buckmacherskie próbowały przekupić opiekunów Paula, by już nie przewidywał więcej wyników, a inne chciały go u siebie zatrudnić (rosyjska firma bukmacherska oferowała pensję Paulowi na poziomie 5000 dolarów na miesiąc). Ogólnie do 2010 roku ośmiornica otrzymała ponad 200 ofert pracy.

I tak Paul m.in. wystąpił w reklamach supermarketów sieci REWE oraz mrożonki firmy IGLO. Ponadto powstały o nim książki, pluszowe zabawki z jego wizerunkiem i nowa aplikacja na iPhone'a. Pod koniec sierpnia 2010 r. w kinach pojawił się chiński thriller komediowy Zabić Paula ośmiornicę.

Do Paula zgłosili się również rosyjscy dziennikarze, by przepowiedział on wyniki nadchodzących wyborów na Kremlu (typowanie zostało objęte tajemnicą).

To właśnie od Paula zaczęła się światowa moda na przepowiadanie zwycięzców meczów przez zwierzęta (ale niestety nikt się nawet nie zbliżył do jego skuteczności). Niemieccy akwaryści, na krótko przed śmiercią ośmiornicy, sprowadzili z Francji drugą ośmiornicę i zaprezentowali ją jako "Paul II", licząc na to, że zdąży się nauczyć od swojego poprzednika magicznych umiejętności. Niestety, bez oczekiwanych rezultatów.

Ośmiornica zmarła w 2010 roku w akwarium w Oberhausen.
#pilkanozna #mecz #mundial #ciekawostki #swiat #niemcy #gimbynieznajo
+10
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #europa #azja #moldawia #rosja #armenia #azerbejdzan #naddniestrze #karabach

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

#78
Trzydziesty ósmy dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Drugi pojedynek 1/2 finału: Naddniestrze vs Górski Karabach
+10
saakaszi
Wczoraj na główną weszło znalezisko: To miejsce zdrajców i pedofilów". Clint Eastwood zapowiada walkę z Hollywood, które ma już prawie 3000 wykopów, według niezależnej.pl Eastwood wypowiedział te słowa podczas pokazu specjalnego swojego filmu na festiwalu w Cannes

Clint Eastwood zszokował swoim wystąpieniem podczas 25-lecia pokazu własnego filmu "Bez przebaczenia" z 1992 roku, który miał pokaz specjalny w Cannes.
Festiwal w Cannes odbywa się w maju, a pierwsze wyniki w google po wpisaniu powyższej frazy pokazują jakieś foliarskie strony z datą 15-21 marca.

Nie ma żadnego nagrania, żaden liczący się serwis informacyjny nie opublikował żadnej notki o tych słowach, a raczej byłby głośno na całym świecie. Jedyne strony które przedrukowały ten cytat, to jakieś nic nie znaczące clickbaitowe tytuły i jest ich dosłownie garstka.
Jak tam PIZZA GATE?

Jest ktokolwiek w stanie zweryfikować autentyczność tego co rzekomo powiedział Eastwood?
#neuropa #4konserwy #tysiacurojenniezaleznychmediow #kino #film #trump #swiat
+153
Gumaa
Średni kolor flag względem szerokości geograficznych.

Źródło: Reddit
#mapy #mapporn #kartografia #swiat #ciekawostki #flagi
+113
Baron_Al_von_PuciPusia
Afganistan: Black Hawki nie tak dobre jak Mi-17? <<< znalezisko
Wprowadzenie śmigłowców UH-60A Black Hawk w miejsce wyprodukowanych w Rosji Mi-17 może obniżyć zdolności transportowe afgańskiego lotnictwa wojskowego. Taki wniosek przedstawia sporządzony dla amerykańskiego Kongresu raport inspektora generalnego Departamentu Obrony dotyczący działań Stanów Zjednoczonych w Afganistanie w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Czytając Bloomberga można dowiedzieć się, że sam zakup był mocno lobbowany przez prawodawców ze Stanu, gdzie maszyny są budowane.

(...) In fiscal 2017, after heavy lobbying by lawmakers from Connecticut, where the Black Hawk is built, Congress appropriated $814 million to deploy 159 of them over time. The Mi-17 is being phased out in Afghanistan, from about 47 today to 12 by December 2022.

Zdjęcie za: http://alert5.com/2018/06/15/pentagon-inspector-general-says-afghanistans-uh-60s-are-not-as-capable-as-the-mi17/

#swiat #usa #afganistan #wojsko #lotnictwo #blackhawk
+5
Karolekqqqq
Ostatnie chwile Le Mans 24h
Zostalo nie całe półtorej godziny z 24h wyścigu długodystansowego. Prowadzą niezmiennie dwie Toyoty

#samochody #motoryzacja #francja #swiat #europa #rozrywka #ciekawostki #bmw #audi #ferrari #porsche #mercedes #alfaromeo #alfaholicy #zainteresowania
+4
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #wyspaman #wielkabrytania #uk #europa

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

ROZPOCZYNAMY PÓŁFINAŁY

#77
Trzydziesty siódmy dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Przypominam, że do 20:05 można głosować na Naddniestrze vs Makau tutaj

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Pierwszy pojedynek 1/2 finału: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego vs Wyspa Man
+11
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #makau #chiny #azja #naddniestrze #moldawia #rosja #europa

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

#76
Trzydziesty szósty dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Przypominam, że do jutra do 12:20 można głosować na Saint Barthelemy vs Górski Karabach tutaj

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Czwarty pojedynek 1/4 finału: Naddniestrze vs Makau
+12
Karolekqqqq
Skoda Kodiaq RS - "Najszybszy" SUV na Północnej Pętli
    Wszyscy pamiętamy wszechobecne twory Skody takie jak Felicia, Octavia czy Superb. Może nie zawsze te samochody były niezawodnymi mistrzami prostej, a OSy pokonywały jak Subaru Impreza, ale wielokrotnie sprzedawały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Od czasu jak Czechów przejął Volkswagen zarówno jakość wykonania jak i design nowych modeli znacząco się zmieniły. Czy na plus to zależy od indywidualnych preferencji, ale na pewno Czesi zostali uwolnieni od kłopotów finansowych. Teraz prezentują SUVa na Nurburgringu.

#skoda #motoryzacja #samochody #nowosc #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners
+4
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #karabach #armenia #mecz #azerbejdzan

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

#75
Trzydziesty szósty dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Przypominam, że do 20:15 można głosować na Watykan vs Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego tutaj

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Trzeci pojedynek 1/4 finału: Saint Barthelemy vs Górski Karabach
+14
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #watykan #europa #mecz

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

#74
Trzydziesty piąty dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Przypominam, że do jutra do 10:40 można głosować na Osetia Południowa vs Wyspa Man tutaj

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Drugi pojedynek 1/4 finału: Watykan vs Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego
+10
Karolekqqqq
24 Hours of Le Mans - historia najsłynniejszego wyścigu na świecie
Le Mans - co czujesz, gdy mówisz te dwa słowa? Ciężar opadających powiek po nieprzespanej nocy? Ryk silników z bolidów? A może przypominasz sobie spędzone godziny patrząc jak ponad 50 samochodów przejeżdża blisko 400 okrążeń jednego z najsłynniejszych torów na świecie? Nie zależnie od tego, każdy fan motoryzacji zna tą najpopularniejszą serię wyścigów długodystansowych. I może nie każdemu przypada ona do gustu ze względu na swoją specyfikę, bo jeden woli rajdy, drugi Formułę 1, a trzeci wyścigi równoległe, ale każdy powinien znać choć kawałek długiej historii legendarnego wyścigu. Tak naprawdę Le Mans dało początek wielu innym seriom wyścigowym, ale również niejednokrotnie sprawiło, że zakazano ścigania się ze względu na bezpieczeństwo.

#lemans #francja #motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #porsche #ferrari #ford #elektronika #elektryka #carboners
+12
prawa_reka_sorosa
Id Mubarak wszystkim. Dziś jest Id al-Fitr święto dziękczynienia obchodzone w islamie na zakończenie świętego miesiąca postu.

W tym dniu muzułmanie w atmosferze radości odwiedzając się nawzajem, pozdrawiają słowami "id mubarak", składają sobie życzenia i obdarowują prezentami. Jest to dzień radości, modlitwy, wzajemnego pojednania i dziękczynienia Bogu za przeżycie czasu świętego postu i przebaczenie grzechów. Jest to również dzień społecznej solidarności. Ci, których na to stać, winni w tym dniu wesprzeć potrzebujących, aby i oni mogli mieć udział w radości tego świątecznego dnia.

#neuropa #4konserwy #religia #swiat #ciekawostki #islam
+6
wojna_idei
Jak twierdzi pracownik Netflixa, firma prowadzi właśnie szkolenia dla pracowników mające przeciwdziałać molestowaniu seksualnemu w pracy, wprowadzając m.in nowe zasady dla pracowników:
- Nie wolno na siebie patrzeć dłużej niż 5 sekund;
- Nie wolno prosić kolegów/koleżanki z pracy o numer telefonu;
- Każde niewłaściwe zachowanie ma być zgłaszane;
- Długotrwałe przytulanie jest zakazane;
- Nie wolno flirtować.

Źródło

#wojnaidei #kultura #netflix #swiat #ciekawostki
+15
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #osetia #europa #azja #gruzja #wyspaman #wielkabrytania #uk

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

ROZPOCZYNAMY ĆWIERĆFINAŁY

#73
Trzydziesty piąty dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Pierwszy pojedynek 1/4 finału: Osetia Południowa vs Wyspa Man
+11
tell_me_more
#statystyki #religia #polska #swiat

Różnica w procencie ludzi chodzących do świątyni przynajmniej raz w tygodniu (zarówno w chrześcijańskich, jak i muzułmańskich religiach) w różnych krajach między młodymi dorosłymi (18-39 lat), a starszymi ludźmi.

Polska na czele :) cieszy też ogólny spadek praktycznie na całym świecie (oprócz 3 krajów afrykańskich).
+3
lechita
Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, moja statystyka na dzień dzisiejszy, po 10 letniej przerwie w oddawaniu krwi, łącznie pełnej krwi i osocza ponad 68 litrów.

#polska #swiat #krwiodawstwo #krew #medycyna #zdrowie
+69
Karolekqqqq
24h Le Mans- Lista Zawodników
Dla zainteresowanych lista zespołów, kierowców i samochodów startujących w tegorocznej edycji legendarnego wyścigu

#lemans #francja #motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #porsvhe #ferrari #ford #elektronika #elektryka #carboners
+6
db95
No to grubo Comcast xD

Philadelphia cable giant Comcast on Wednesday offered $65 billion for the bulk of 21st Century Fox’s TV and studio assets, topping a previous $52.4 billion bid for the properties by Walt Disney Company and likely setting off a bidding war between two media giants.

#marvel #disney #fox #film #kino #finanse #swiat #ciekawostki
+8
kamien23
Nagłówek życia
#heheszki #swiat #wydarzenia
+9
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #australia #naddniestrze #moldawia #europa

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

#72
Trzydziesty czwarty dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Przypominam, że do jutra do 11:50 można głosować na Makau vs Reunion tutaj

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Ósmy pojedynek 1/8 finału: Norfolk vs Naddniestrze
+12
lugal
Niemiec identyfikujacy sie z Polską Walczącą. WTF?!
Ps. Dodatkowo rejestracja nawiazuje do wojny o Falklandy z 1982 r. Wiec ten samochod powinien wywolac zamieszki w conajmniej 4 krajach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pokazauto #polska #heheszki #humorobrazkowy #samochody #swiat #autobusyboners
+9
Karolekqqqq
ACHTUNG! MERCEDES TRUJE! PROSZĘ NIE ODDYCHAĆ! - czyli dalej "Dieselgate"
Właśnie obserwujemy efekt lawiny śnieżnej afery "Dieselgate". Do grona producentów "pod lupą" trafił Mercedes i w nie byle jakim stylu. Kontrola niemieckiego urzędu wykazała nieprawidłowości przy emisji spalin z silników Diesla, które są zamontowane w prawie milionie samochodów....

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #mercedes #elektronika #elektryka #zainteresowania #carboners
+3
wojna_idei
Spośród amerykanów urodzonych pomiędzy 1982, a 2000 r. :
- 53% oczekuje, że zostaną kiedyś milionerami
- 20% z tych, którzy posiadających kredyty studenckie nie zamierza ich spłacać
- chcą przejść na emeryturę średnio w wieku 56 lat, ale nie zamierzają zaczynać oszczędzać na nią przed 36 rokiem życia
- 17% z nich nadal jest finansowo zależna od rodziców
- 25% nie zamierza brać ślubu
- 30% nie zamierza mieć dzieci
- 70% oszczędza, jednak 43% oszczędza na jedynie na wakacje

Źródło

#usa #wojnaidei #kultura #swiat #przegryw #swiat
+19
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #makau #chiny #azja #afryka #reunion

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

#71
Trzydziesty czwarty dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Przypominam, że do 20:00 można głosować na Somaliland vs Górski Karabach tutaj

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Siódmy pojedynek 1/8 finału: Makau vs Reunion
+11
Lifelike
#ciekawostki #piwo #swiat #infografika
1 pinta = 0,568 l (Wielka Brytania, Irlandia), 0,473 l (USA)
+4
mchype
Przewidywania odnośnie szans zespołów startujących w mistrzostwach świata w piłce nożnej Rosji 2018 - cała praca naukowa tu: https://arxiv.org/pdf/1806.03208.pdf

pokaż spoiler Polska aż 0.7% szans na tytuł :). 6.8% na wejście do półfinału (pewna sieć RTV/AGD wiąże z tym promocję)


#pilkanozna #bukmacherka #reprezentacja #nauka #swiat #polska #sport #ciekawostki
+7
troszkuschudlem
Morze Czerwone z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
#ciekawostki #earthporn #swiat #iss #kosmos #kosmosboners
+21
Karolekqqqq
2018 24 Hours of Le Mans - Lista Startowa
2018 24 Hours of Le Mans - Lista Startowa w najsławniejszym wyścigu długodystansowym, który odbędzie się już 16 czerwca 2018 o godzinie 15:00

#porsche #motoryzacja #samochody #zainteresowania #rozrywka #ciekawostki #wypadek #carboners #polska #europa #swiat #lemans #niemcy #elektronika #elektryka #bmw #wyscigi #nissan #astonmartin #francja
+7
rales
#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #somalia #afryka #karabach #azja #armenia #azerbejdzan

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

#70
Trzydziesty trzeci dzień konkursu na najlepsze godło/herb reszty świata

Przypominam, że do jutra do 10:55 można głosować na Saint-Barthélemy vs Mariany Północne tutaj

Z kolei tutaj do 20:10 na Watykan vs Hongkong

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> https://challonge.com/pl/othercoatofarms

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Szósty pojedynek 1/8 finału: Somaliland vs Górski Karabach
+8
metalnewspl
Członkowie Dark Phantom z Iraku zdecydowali się stworzyć zbiórkę internetową. Dochód ma zostać przeznaczony na... trasę koncertową po rozdartej obecnie wojną Syrii. Na Bliskim Wschodzie granie (czy nawet słuchanie) metalu jest kwestią dość problematyczną z uwagi na panującą tam religię.

Artykuł | Znalezisko, jeśli uznasz ten artykuł za wartościowy

#swiat #metal #syria #irak #islam #metalnews
+15
Pokaż następne