wakxam
A teraz wyobraźcie sobie że znaleźliśmy życie na innej planecie niż nasza, uznajmy że jest to inteligentne życie ale na swój sposób, odbieramy również ich jakieś sygnały, wiele satelit czy teleskopów na Ziemi skierowało by się w stronę planety na której jest życie i wysyłamy im sygnał o naszym położeniu, gdzie się znajdujemy, praktycznie każde info o nas ale jednak się okazuje że to nie są wcale zielone ludziki lub istoty podobne do nas tylko inteligentne stworzenia wyglądające jak Obcy...

Czy według was wysyłanie w kosmos informacje o naszym położeniu są mądre czy niezbyt? #nauka #kosmos #wszechswiat #swiat #natura
+3
HeruMerenbast
Ostatnio media aż huczą o sprawie byłego dyrektora muzeum Luwr w Paryżu, gdyż wyszło na jaw iż handlował na czarnym rynku zabytki. Sprawa dotyczy steli z różowego granitu wykonanej na zlecenie faraona Tutenchamona w 1327r. p.n.e., a pochodzącej z Abydos.
Obiekt ma 166 x 82 x 26 cm i był przechowywany w muzeum w Abu Dabi które jest filią Luwru. Owa stela, jak wiele innych zabytków z bliskiego wschodu miało zostać skradzionych, a dokumenty na temat ich pochodzenia sfałszowane. Były dyrektor Luwru, Jean-Luc Martinez, ma postawione zarzuty o nielegalny handel antykami, pranie pieniędzy i współudział w zorganizowanym oszustwie, zaś w sprawie Steli Tutenchamona toczy się międzynarodowe śledztwo.
Od 23 maja b.r. Martinez oraz jego współpracownicy kustosz i szef działu starożytnego Egiptu w muzeum w Luwrze Vincent Rondot oraz egiptolog Olivier Perdu przebywają w areszcie.

#herumerenbast <-- mój tag o starożytnym Egipcie
Mój kanał YT o Starożytnym Egipcie

#egipt #egiptologia #zabytki #sztukastarozytna #sztuka #archeologia #starozytnosc #czarnyrynek #swiat #francja #luwr #abudhabi
+9
Morduch92
Krótko i na temat: zobaczcie jak działają media w Polsce w tematach, które nie są dla nich wygodne.

Poinformowani(od KiKŚa): informacja o tym jak kobieta posiadająca pozwolenie na broń uratowała życie innym ludziom podczas imprezy urodzinowej.

Onet: cisza.

WP: cisza, ale za to jeszcze jest artykuł o strzelaninie w Teksasie.

Stan na godzinę 14:15. Dajcie znać jeśli się coś zmieni, może jednak jakaś wzmianka się pojawi.

#bron #swiat #polska #media #polityka
+1
IMPERIUMROMANUM
Recenzja: Życie starożytnych Rzymian

Książka "Życie starożytnych Rzymian" autorstwa Pana Artura Jabłońskiego to pozycja opowiadająca świat antycznych Rzymian w formie ciekawostek i ważnych osiągnięć dawnego Imperium. Książka skierowana jest do młodego Czytelnika, który otrzymuje do swoich rąk ładnie ilustrowane i przyjemnie napisane krótkie kompendium faktów o antycznym Rzymie. Książka wydana została przez Wydawnictwo SBM.

Książka wydana została w twardej oprawie, w formacie A4; posiada wiele ilustracji i zdjęć, które mają przykuć uwagę i zwizualizować Czytelnikowi ciekawy świat Rzymian.
Przechodząc do treści - informacje przekazane są w sposób klarowny i nie wymagają dużej wiedzy młodego Czytelnika. Książka podzielona została na 22 rozdziały, które zajmują się różnymi kwestiami państwa Rzymian; zaczynając od opisu powstania Rzymu i słynnej legendy o Romulusie i Remusie, poprzez rodzaje władzy, czy przedstawienie innowacji Rzymian takich jak supertrwały cement rzymski czy łuki architektoniczne. Dowiemy się także, jak budowano drogi rzymskie, do czego wykorzystywany był pył wulkanów oraz jak olbrzymią budowlą było Koloseum.

Czytając książkę dostrzegłem kilka błędów merytorycznych. Na stronie 6 możemy podziwiać piękną mapę Imperium Rzymskiego za panowania Trajana. Błędem jest jednak zaznaczenie na niej Bizancjum jako Konstantynopola, które nową nazwę otrzymało dopiero w IV wieku, od cesarza Konstantyna I. Dodatkowo igrzyska jakie zorganizowano z okazji otwarcia Koloseum miały miejsce w 80, a nie 70 roku n.e.

Pomijając powyższe dwa błędy, należy oddać, że książka napisana została w sposób przystępny dla dzieci i z pewnością może posłużyć, jako próba głębszego zainteresowania młodszego Czytelnika historią antycznych Rzymian.

https://imperiumromanum.pl/recenzje/recenzja-zycie-starozytnych-rzymian/

#rzym #antycznyrzym #imperiumromanum #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #listaimperiumromanum #ciekawostkihistoryczne #ancientrome #wojsko #europa #swiat #militaria #venividivici #qualitycontent #archeologia #ksiazki #recenzja
+10
IMPERIUMROMANUM
Reklama w starożytnym Rzymie

We współczesnym świecie reklama towarzyszy nam na każdym kroku. Może dotyczyć wszelkich przejawów ludzkiej aktywności: handlu, polityki, sztuki etc. Chęć promowania własnych wytworów czy też osoby wydaje się wpisana w naturę ludzką. Nie inaczej było w starożytnym Rzymie. Jednakże środki...

(więcej pod linkiem)

https://www.wykop.pl/link/6678265/reklama-w-starozytnym-rzymie/

#rzym #antycznyrzym #imperiumromanum #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #listaimperiumromanum #ciekawostkihistoryczne #ancientrome #wojsko #europa #swiat #militaria #venividivici #qualitycontent #archeologia
+23
podomka
Najnowsza opinia

Depp nie jest w stanie udowodnić, ze nie znecal się nad Heard psychicznie i fizycznie. Dowody są zbyt obciążające

Amerykanski prawnik i prokurator wydaje opinie po zakończeniu procesu.

Podobno jestescie biegli w angielskim, wiec nie potrzebujecie tłumaczenia.

https://youtu.be/G7WzKr8uA8U

pokaż spoiler #johnnydepp #procesdeppa #swiat
+2
smierdakow
Dzisiaj święto niepodległości w Armenii. Armenia to najstarsze chrześcijańskie państwo, dla którego historia litości nie miała.

Niedługo po tym jak zakończyło się tureckie ludobójstwo Ormian, 28 maja 1918 powstała Demokratyczna Republika Armenii. Po trzech latach została włączona do Związku Radzieckiego i uwolniła się dopiero w 1990.

Na zdjęciu Telstra Tower w Australii w kolorach flagi Armenii.

#armenia #swietoniepodleglosci #swiat #ciekawostki
+2
podomka
Pamiętacie jak Wklejalam opinie amerykańskich prawników, ktorzy delikatnie mówiąc nie wróżą Deppowi sukcesu?

Tłumaczyłam je translatorem, ponieważ nie chciało mi sie przepisywać i teraz tak patrze, ze coś się pojebalo i w rzeczywistości piszą, ze on ma szanse wygrać.

Nie No, żartuje xd zonobijca przegrywa w każdym języku.1. Prokurator i profesor Prawa M. Eiglarsha „Johnny Depp prawdopodobnie przegrywa”.

„Jako były prokurator, obecny weteran obrońcy w sprawach karnych, adiunkt profesor prawa, z ponad 30-letnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw sądowych, czułem się zmuszony do napisania tego artykułu.

Depp ma przed sobą prawie niemożliwe zadanie. Musi udowodnić, że nigdy nie popełnił wobec niej ani jednego aktu przemocy domowej, a ona kłamie na temat każdego zarzutu i bycia ofiarą. Powodzenia z tym. Nawet jeśli okaże się, że kłamie około 99% czynności domowych, które zarzuca, Depp nadal przegrywa. Jeżeli przysięgli uznają, że 1% jej zarzutów jest prawdą i że doszło do choćby jednego aktu przemocy w rodzinie, to jej artykuł nie jest zniesławiający pod względem prawnym, a zatem zasługuje na ochronę konstytucyjną.

2. Nawet przy mojej pobieżnej znajomości sprawy z mediów społecznościowych będzie to BARDZO trudne. Specht

„Ponieważ nauczanie prawa o zniesławieniu jest dosłownie moją pracą, czuję, że muszę wypowiadać się na temat pewnych nieporozumień, które stale widzę w mediach społecznościowych.

W amerykańskim procesie o zniesławienie z udziałem osoby publicznej powód (pan Depp) musi udowodnić cztery rzeczy.

1) fałszywe oświadczenie mające być faktem;
2) opublikowanie lub przekazanie tego oświadczenia osobie trzeciej;
3) rzeczywistą złośliwość lub lekkomyślne lekceważenie prawdy
4) szkody lub szkody wyrządzonej osobie lub podmiotowi będącemu przedmiotem oświadczenia.

Elementy 2 i 4 są dość wyraźne. Miała artykuł wstępny w „Washington Post”. Chociaż w artykule wstępnym nie wymieniono pana Deppa z imienia i nazwiska, nie ma to znaczenia, jeśli można rozsądnie wywnioskować, że zostałeś powołany. Pan Depp stracił role w wyniku publikacji, więc mamy odszkodowanie.

Elementy 1 i 3 są w tym przypadku trudniejsze.

Wiele spraw koncentruje się wokół zespołu Deppa, który stawia zasłonę dymną z nieistotnego tła, aby pani Heard wydawała się szalona. A jeśli była szalona, to oczywiście Cry-Baby Walker nie mógł tego zrobić dobrze? Jest niewinny!

Nie do końca. Bez względu na to, jak szalona mogła być (a ja nie mam kwalifikacji do takiego osądu), zespół Deppa musi udowodnić, że nie popełnił „przemocy domowej”. Nawet przy mojej pobieżnej znajomości sprawy z mediów społecznościowych będzie to BARDZO trudne. Pojedyncza wiadomość tekstowa z pogróżkami (a jest ich wiele) może wykoleić całą sprawę

Element 3 ma swoją własną trudność. Rzeczywista złośliwość i lekkomyślne lekceważenie prawdy oznacza, że albo publikacja została dokonana z zamiarem wyrządzenia szkody, albo opublikowano ją ze świadomością, że jest fałszywa.

3. „Moim zdaniem, gdyby ta sprawa została wniesiona w Kalifornii, byłaby martwa w dniu przyjazdu
Ryan Baker, prawnik z Los Angeles.

„W Wirginii nie ma takiej wczesnej proceduralnej możliwości zamknięcia sprawy i jej zamrożenia”

4. Jego sprawa ma słabe podstawy dowodowe. Nie jest przyzwyczajony do przegrywania.

Będzie to dla niego stosunkowo nowe doświadczenie. Podróż do świata rzeczywistego, w przeciwieństwie do świata wyimaginowanego, w którym on rządzi, a inni go akceptują. Goodfellow

5. Dlaczego nadal zwracać uwagę na jego dawny burzliwy związek? Najlepszym posunięciem w karierze Deppa jest teraz odpuszczenie i ruszenie dalej. Lee Berlik

6. Dążenie Deppa do sprawy Wirginii jest głupie.
DeWitt Lacy Prawnik obrony w sprawach karnych z Los Angeles
.

7. Zeznania Deppa są dziwaczne i niewiarygodne. Eiglarsha

pokaż spoiler #procesdeppa #heheszki #swiat #film
+4
podomka
Czy wam naprawdę trzeba wszystko tłumaczyć jak dwulatkowi?

Myślicie, ze obrona Deppa nie zgłosiłaby sprzeciwu, gdyby tych smsow nie napisał?
Wy chyba już uwierzyliscie we wysłane urojenia, podobnie jak Depp.

Te smsy maja status incoming, ponieważ Depp ma kilka telefonów i zostały przekierowanie z innego urządzenia.

Nawet jego obrona nie zgłaszała sprzeciwu, ale wykopki przecież wiedza lepiej xd

pokaż spoiler #johnnydepp #procesdeppa #swiat
+2
contrast
Oficer polityczny chyba nie dopilnował sesji zdjęciowej z Aloszą - nowym symbolem "operacji specjalnej" na Ukrainie - nazywanym przez Rosyjskie media "Chłopcem Z".

Na zdjęciu widać, chłopca w naszywce z "Z" i flagą Serbii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#swiat #europa #ukraina #serbia #rosja #wojna #ciekawostki #heheszki #humorobrazkowy
+13
smierdakow
W kolejnym kraju robi się niespokojnie, tym razem zachodnie wybrzeże Ameryki Południowej - Chile

#chile #swiat #ciekawostki
contrast
Rosjanie zostali wypędzeni z kierunku Zaporoża przez Siły Zbrojne Ukrainy

Ponadto zajęli pozycje na obrzeżach Nowodarówki.

W ciągu ostatniego dnia w Zaporożu ukraińscy żołnierze zniszczyli:

- personel - 26 osób, 51 rannych;
- wyrzutnie rakietowe „Grad” – 2 szt.;
- czolgi - 2 sztuki;
- bojowe pojazdy opancerzone - 1 szt.;
- sprzęt samochodowy - 7 szt.

#swiat #europa #ukraina #rosja #wojna #wojnainformacyjna #ciekawostki
+34
contrast
Propagadyści w Rosji, by zastąpić babcię z flagą radziecką, znaleźli zastępcę - chłopca w czapce czołgisty o imieniu Alosza.

Zrobili nawet czekoladę na jego cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#swiat #europa #ukraina #rosja #wojna #ciekawostki
+8
contrast
Netflix przestał otwierać się bez VPN dla użytkowników z Rosji.

Netflix ogłosił zawieszenie pracy w Rosji 6 marca, ale potem kontynuował dodawanie treści z rosyjskim dubbingiem i napisami.

#swiat #usa #netflix #rosja #ciekawostki #rosjawstajezkolan
+5
podomka
zeznanie Amber Heard, że uderzyła Johnny'ego Deppa, nie wpłynie negatywnie na jej sprawę- ocenia prawnik

„Przyznanie się Amber Heard, że uderzyła Johnny'ego Deppa, wcale nie szkodzi jej sprawie” – powiedział David Glass, prawnik.

„Wytłumaczyła w bardzo emocjonalny sposób, że czuła, że działa w samoobronie i że reaguje na wszystko, co Johnny jej robi”.

Dodał, że podczas gdy zeznania siostry Heard i wizażystki w zeszłym tygodniu potwierdziły zeznania Heard o nadużyciach, uważa on, że najbardziej krytyczne zeznania w zeszłym tygodniu pochodziły od własnego agenta Deppa, który zeznał, że aktor używa narkotyków i alkoholu, a także jego występy na set, już przyczyniły się do jego kariery.

pokaż spoiler #johnnydepp #procesdeppa #swiat #prawo
smierdakow
PiS powoli uczy się w stosunki międzynarodowe.

Dzisiaj z inicjatywy polskiej odbyła się rozmowa Andrzeja Dudy z prezydentem Kazachstanu Kasymem-Żomart Tokajewem.

Strony omówiły perspektywy rozwoju współpracy bilateralnej w sferze politycznej, handlowej i gospodarczej.

Szefowie państw wymienili poglądy w najbardziej aktualnych kwestiach agendy międzynarodowej.

Na zakończenie rozmowy prezydenci potwierdzili wzajemną gotowość do kontynuowania konstruktywnego dialogu w szerokim zakresie obszarów wspólnego zainteresowania.

#kazachstan #polska #swiat
+1
lewoprawo
Amerykańska policja na filmach:
-strzelaniny 1 policjant na 20 bandytów,
-niebezpieczne pościgi z wzajemnym ostrzeliwaniem się,
-zasłanianie cywilów własnym ciałem,
-ratowanie dzieci w środku strzelaniny.

Amerykańska policja w rzeczywistości:

#usa #swiat #policja #bron
+15
podomka
Ja czekająca na te nazwiska amerykańskich prawników, którzy powiedzieli, ze Depp ma szanse wygrac.

Halo, gdzie te nazwiska?

Na razie mamy nazwiska prawników, którzy nie wróżą mu sukcesu.

pokaż spoiler #johnnydepp #procesdeppa #swiat #memy
sropo
Tego dnia do jadącego w pociągu Feliksa Lisa szeptem zwróciła się kobieta (Zofia Rojuk), która jechała razem z nim i żołnierzami sowieckimi w przedziale. Poinformowała go, że została sprzedana razem z dzieckiem przez męża za butelkę wódki. Sowieci dziecko zostawili na jednej ze stacji, a ją wiozą do jednostki. Lis poinformował o tym obsługę pociągu oraz dyżurnego ruchu...

Link do znaleziska - Z 27 na 28 maja 1947 roku doszło do potyczki żołnierzy polskich i sowieckich

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #rosja #komunizm #wojsko #wojskopolskie #leszno
+95
contrast
Eszelony z czołgami T-80BV zostały zauważone w pobliżu Naro-Fomińska. Rosja podobno przeżywa poważny brak sprzętu i zbiera wszystko, co ma, by przebić się przez ukraińską obronę w Donbasie.

#swiat #europa #ukraina #rosja #wojna #czolgi #wojnainformacyjna #rosjawstajezkolan
+11
contrast
„Nie może być zniesienia sankcji, pacyfikacji, to tylko wzmocni Putina. Agresji rosyjskiej nie da się spacyfikować. Trzeba na to odpowiedzieć siłą. Teraz nie możemy odejść od pedału gazu - powiedziała Liz Truss, brytyjski minister spraw zagranicznych, przemawiając w Bośni i Hercegowinie.

#swiat #europa #ukraina #wielkabrytania #rosja #wojna
+107
podomka
Jakiś wykopek wymyślił sobie, ze jacyś prawnicy twierdza, ze Depp wygrywa. Oczywscie w jego wpisie nie było żadnego nazwiska czy linku. Ale jak już powiedziano - „Urojenia Pana Deppa przeszły najwyraźniej na jego fanów”

Zachęcam do przeczytania opinii prawdziwych amerykańskich prawników. Takich z nazwiskami, niezmyslonych :)

1. Prokurator i profesor Prawa M. Eiglarsha „Johnny Depp prawdopodobnie przegrywa”.

„Jako były prokurator, obecny weteran obrońcy w sprawach karnych, adiunkt profesor prawa, z ponad 30-letnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw sądowych, czułem się zmuszony do napisania tego artykułu.

Depp ma przed sobą prawie niemożliwe zadanie. Musi udowodnić, że nigdy nie popełnił wobec niej ani jednego aktu przemocy domowej, a ona kłamie na temat każdego zarzutu i bycia ofiarą. Powodzenia z tym. Nawet jeśli okaże się, że kłamie około 99% czynności domowych, które zarzuca, Depp nadal przegrywa. Jeżeli przysięgli uznają, że 1% jej zarzutów jest prawdą i że doszło do choćby jednego aktu przemocy w rodzinie, to jej artykuł nie jest zniesławiający pod względem prawnym, a zatem zasługuje na ochronę konstytucyjną.

2. Nawet przy mojej pobieżnej znajomości sprawy z mediów społecznościowych będzie to BARDZO trudne. Specht

„Ponieważ nauczanie prawa o zniesławieniu jest dosłownie moją pracą, czuję, że muszę wypowiadać się na temat pewnych nieporozumień, które stale widzę w mediach społecznościowych.

W amerykańskim procesie o zniesławienie z udziałem osoby publicznej powód (pan Depp) musi udowodnić cztery rzeczy.

1) fałszywe oświadczenie mające być faktem;
2) opublikowanie lub przekazanie tego oświadczenia osobie trzeciej;
3) rzeczywistą złośliwość lub lekkomyślne lekceważenie prawdy
4) szkody lub szkody wyrządzonej osobie lub podmiotowi będącemu przedmiotem oświadczenia.

Elementy 2 i 4 są dość wyraźne. Miała artykuł wstępny w „Washington Post”. Chociaż w artykule wstępnym nie wymieniono pana Deppa z imienia i nazwiska, nie ma to znaczenia, jeśli można rozsądnie wywnioskować, że zostałeś powołany. Pan Depp stracił role w wyniku publikacji, więc mamy odszkodowanie.

Elementy 1 i 3 są w tym przypadku trudniejsze.

Wiele spraw koncentruje się wokół zespołu Deppa, który stawia zasłonę dymną z nieistotnego tła, aby pani Heard wydawała się szalona. A jeśli była szalona, to oczywiście Cry-Baby Walker nie mógł tego zrobić dobrze? Jest niewinny!

Nie do końca. Bez względu na to, jak szalona mogła być (a ja nie mam kwalifikacji do takiego osądu), zespół Deppa musi udowodnić, że nie popełnił „przemocy domowej”. Nawet przy mojej pobieżnej znajomości sprawy z mediów społecznościowych będzie to BARDZO trudne. Pojedyncza wiadomość tekstowa z pogróżkami (a jest ich wiele) może wykoleić całą sprawę

Element 3 ma swoją własną trudność. Rzeczywista złośliwość i lekkomyślne lekceważenie prawdy oznacza, że albo publikacja została dokonana z zamiarem wyrządzenia szkody, albo opublikowano ją ze świadomością, że jest fałszywa.

3. „Moim zdaniem, gdyby ta sprawa została wniesiona w Kalifornii, byłaby martwa w dniu przyjazdu”
Ryan Baker, prawnik z Los Angeles.

„W Wirginii nie ma takiej wczesnej proceduralnej możliwości zamknięcia sprawy i jej zamrożenia”

4. Jego sprawa ma słabe podstawy dowodowe. Nie jest przyzwyczajony do przegrywania.

Będzie to dla niego stosunkowo nowe doświadczenie. Podróż do świata rzeczywistego, w przeciwieństwie do świata wyimaginowanego, w którym on rządzi, a inni go akceptują. Goodfellow

5. Dlaczego nadal zwracać uwagę na jego dawny burzliwy związek? Najlepszym posunięciem w karierze Deppa jest teraz odpuszczenie i ruszenie dalej. Lee Berlik

6. Dążenie Deppa do sprawy Wirginii jest głupie.
DeWitt Lacy Prawnik obrony w sprawach karnych z Los Angeles.

7. Zeznania Deppa są dziwaczne i niewiarygodne. Eiglarsha

pokaż spoiler #johnnydepp #procesdeppa #swiat #film #prawo
+2
contrast
Obraz: „AsvabAditel w domu”

5-gwiazdkowy dom, tata orka i „szczęśliwy” syn

pokaż spoiler Ciekawe, czy pralka na zdjęciu to przypadek, bo stoi tam od lat, czy raczej jest to zdjęcie szczęśliwej rodziny upamiętniające pierwszą pralkę? Wtedy obraz ten zwać się powinien: "Powrót taty" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#swiat #europa #ukraina #rosja #wojna #rosjawstajezkolan #dom #humorobrazkowy #ciekawostki #historiajednejfotografii
+49
smierdakow
Kolejne oznaki utraty wpływów Rosji w Azji środkowej, tym razem sankcje, które wpływają na gospodarkę Uzbekistanu mogą pchać ten kraj w ręce Chin.

Od Kacpra Ochmana (kierunekkaukaz):

Na niedawnym spotkaniu Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) w Pekinie zaprezentowano ,,Nową Strategię Rozwoju Uzbekistanu na lata 2022-2026″. Strategia zakłada pogłębienie więzi gospodarczych Uzbekistanu z Chinami. Mówi o rozszerzeniu współpracy ze strategicznymi partnerami, takimi jak Chiny, ale o Rosji się nie wspomina.

Stosunki gospodarcze Uzbekistanu z Chinami związane są głównie z projektami infrastrukturalnymi. Projekt kolei Chiny-Kirgistan-Uzbekistan odegra ważną rolę dla obu krajów.

Od czasu uruchomienia Pasa i Szlaku w 2013 roku Uzbekistan stał się ważnym partnerem Chin. Dwie trasy przechodzą przez Uzbekistan i łączą się z Chinami przez Kazachstan na zachodzie lub Kirgistanem na południu. Obie trasy połączą się w Taszkiencie i przejdą przez Turkmenistan do Iranu, Azji Zachodniej i Indii.

#rosja #uzbekistan #azjasrodkowa #swiat
+3
podomka
Do końca łudziłam się, ze Depp wyciągnie krolika z kapelusza, ale to już jest koniec. Watek dowodowy zamknięty.

Jedyne co na nią ma, to fakt, ze zmieniła kolorki na zdjęciu i nie przekazała pieniędzy. Z tym, ze to nie jest przedmiotem tej sprawy xd

Czyli tak jak było mówione od początku, nic na nią nie ma.
Teraz czekamy na skowyt wykopkow i litanie o przekupionych sadach i ławie przysięgłych xd

pokaż spoiler #procesdeppa #johnnydepp #swiat #rozowepaski
+5
podomka
śledczej z zakresu informatyki śledczej - zdjęcia Amber nie są sfalszowane

Świadek został zakwalifikowany przez sąd jako biegły sądowy.

Znalazł równoważne i identyczne zdjęcie z tymi samymi danymi exif i metadanymi, które zweryfikował jako oryginały.

pokaż spoiler #johnnydepp #procesdeppa #swiat
+6
smierdakow
Święto niepodległości w Gruzji

Gruzini ogłosili niepodległość 26 maja 1918 roku, jednak 3 lata później zostali zaatakowani przez komunistów i włączeni do Związku Radzieckiego. Uwolnili się dopiero 9 kwietnia 1991 roku. Od tej pory sytuacja w Gruzji była ciężka i do dzisiaj wrzodem na jej granicy jest Rosja.

Zdjęcie z dzisiaj, Tbilisi

#gruzja #swiat #ciekawostki #swietoniepodleglosci
+6
smierdakow
Pokojowe protesty w Górskim Badachszanie przerodziły się w starcia z siłami porządkowymi. Jest to trudno dostępny, górzysty, wschodni region Tadżykistanu, który stanowi niemal połowę kraju, a zamieszkiwany jest przez niecałe 3% ludności (ponad 200 tysięcy mieszkańców).

Protesty są powstrzymywane siłowo, mogło zginąć już kilkanaście osób i ponad setka została aresztowana. Władze ograniczyły też mieszkańcom dostęp do internetu.

Tadżykistan to państwo, w którym duże wpływy mają Rosjanie i Chińczycy, dodatkowo graniczący z Afganistanem, gdzie napięte stosunki mają z nim Talibowie.

Sprawa może wyrwać się spod kontroli, jeśli protesty rozszerzą się na cały kraj, jest to kolejny postsowiecki twór, który może kiedyś próbować się wyrwać spod macek Moskwy.

#tadzykistan #swiat #azjasrodkowa #ciekawostki #rosja
+3
smierdakow
Protesty w Erywaniu, Armenia

#armenia #swiat
+5
ziolo22
Siemanko! Tym razem mam dla Was vloga, w którym wędrujemy w okolicach Jardin, w północno-zachodniej części Kolumbii. Możecie go zobaczyć tutaj - MNIEJ ZNANA CZĘŚĆ KOLUMBII + TE WIDOKI! - Jardin i plantacje kawy na wzgórzach

Będzie kilka ujęć z kolonialnego miasteczka, plantacji kawy i kolumbijskich gór.

Z góry dziękuję za wykopanie znaleziska. W taki sposób przyczyniacie się do mojego rozwoju jako twórcy.
Pozdro!

Obserwuj tag #wieczniewolni jeśli interesują Cię treści podróżnicze.

pokaż spoiler Ukryty tekst...#podroze #swiat #kolumbia #bezplanu #zplecakiem #natura #turystyka #podrozujzwykopem #ameryka #ciekawostki #zainteresowania #rozrywka #youtube #wykop
+18
contrast
Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk wymownie skomentował „pomoc” Niemiec dla Ukrainy.

"Niemiecka broń dla Ukrainy już w drodze..."

#swiat #europa #niemcy #ukraina #rosja #wojna #wojnainformacyjna #humorobrazkowy #memy #smieszneobrazki #heheszki #sarkazm
+47
nowyjesttu
Najstarsze skały w Polsce.
Często mówi się, że najstarsze skały w Polsce znajdują się na południu Polski, w Górach Sowich. To nieprawda.
Najstarsze skały w Polsce znajdują się głównie na północy Polski, najwięcej na Pomorzu. Występują zazwyczaj w postaci zwykłych kamieni polnych.
Ostatnie zlodowacenie (kilkanaście tysięcy lat temu) przyniosło północnej Polsce (na północ od Poznania na zachodzie i na północ od Ełku na wschodzie) ogromną ilość skandynawskiej ziemi, kamieni i skał z nizin oraz gór dzisiejszej Szwecji i Norwegii.
Zwykłe polne kamienie w północnej Polsce to bardzo często np. skały spod Sztokholmu mające niemal 2 miliardy lat (a w Poslce są dopiero od ok. 13 tys. lat).

Na zdjeciu granit Vänge pochodzący z okolic Sztokholmu- zdjęcie z Mazur. Liczą 1,8 miliarda lat i są najstarszymi w Polsce skałami.

#geologia #geografia #skandynawia #polska #przyroda #ciekawostki #historia #nauka #gory #ziemia #pomorze #szwecja #norwegia #swiat
+22
nowyjesttu
Kristo Käärmann- 41 lat, twórca platformy TransferWise i najbogatszy Estończyk. Jego majątek oceniany jest na, w przeliczeniu, prawie 10 miliardów złotych.
Jest to niesamowicie imponujący wynik biorąc pod uwagę wiek Käärmanna i to jak małym krajem jest Estonia (1,3 mln, z czego tylko ok. 70% etnicznych Estończyków). W Polsce byłby na piątym miejscu najbogatszych ludzi i byłby zdecydowanie najmłodszy z czołówki.
Na kolejnych miejscach najbogatszych w Estonii są głównie ludzie w podobnym wieku co Kristo Käärmann, kolejne miejsca: Taavet Hinrikus, Markus Villig, Raul Kirjanen, Anders Anderson.

#estonia #informatyka #nauka #biznes #ciekawostki #gospodarka #bogactwo #komputery #finanse #europa #elonmusk #swiat
+5
podomka
Właśnie odczytano tak mocne wiadomości, ze Depp powiedział, ze są sfabrykowane xd

W skrócie; groził, ze ja zniszczy i ingerował w produkcje, żeby ja zwolnili. Pisał tez, ze kobieta jest jego własnością i jak chce „to bierze”.

„Nie wiem, kim jest ona jest. Nic nie wiem o żadnym z tych… Szczerze mówiąc, gdyby ktoś inny pożyczył mój telefon i napisał ten SMS do Stephena, to prawdopodobnie… nie piszę w ten sposób.”

Oczywiście Panie Depp, bezdomny zajebal Ci telefon i wysłał te smsy xd

Ej, wykopki. Skoro te dowody nie są tak obciążające, to dlaczego prawnicy Heard są tacy szczęśliwi, a Depp sugerował, ze dowody są sfabrykowane? Xd

pokaż spoiler #johnnydepp #procesdeppa #swiat
+2
podomka
Proces Deppa dobiega końca, świadkowie skończyli zeznawać, wiec mam pytanie.

Kiedy Depp zamierza podwazyc:
- smsy, w których pisze, ze zabije i spali Amber,
- Nagranie, w którym mówi, ze uderzył Amber z czoło, a nie w nos,
- zeznania 2 świadkow, którzy widzieli jak atakowal Heard
- Wiadomość, w krórych jego manager przepraszał za to, ze Depp ja kopnął
- Wiadomość, w której jego manager przynaje się, ze wie o poprzednich indycentach przemocy,
- Zeznanie wspólnego psychiatry pary, który zeznał, ze Amber była ofiara przemocy z rak Deppa,
- Nagranie, w którym krzyczy na Amber, ze jest dziwka (przemoc psychiczna liczy sie tak samo jak fizyczna),
- Smsy wysyłane do siostry, które potwierdza, ze był agresywny,
- Zeznania niezliczonej ilości świadków, którzy potwierdzili obrażenia u Heard, w tym jego przyjaciel,
- Kiedy wejdzie ten Jego świadek, który miał zeznać, ze Amber nie miała siniaków?
- Kiedy wejdzie ten świadek, który miał podwazyc zeznania siostry Amber? A Sry, wczoraj był i jedyne co zeznał, to ze nie widział Deppa pijanego i naćpanego xd Deklaracja okazała się nieprawdziwym dokumentem, nigdy nie dopuszczonym do sprawy.
- Kiedy Vanessa opowie pod przysięga jaki byłeś cudowny i spokojny?
- Kiedy Twoja córka zaprzeczy, ze musiała uciekać z Amber jak byłeś agresywny?
-
-
Piękna bajeczka panie Depp, ale bardzo niespójna. Wypisali Ci 83 kłamstw pod przysięga. Prawnik i prokurator ocenił Twoje zeznania na „dziwaczne i niewiarygodne”, a chirurg zeznał, ze rzucona butelka nie spowodowałaby takich obrażeń.

Co Ty na nią masz? Jedno nagranie i fakt, ze nie wpłaciła pieniędzy, ale nie o to tyczy się proces.

Jedyne co ma to kasa, nawiedzeni fani, prawomocny wyrok z uk i zaraz zbliżania się xd

Tak jak powiedział pewien amerykański prezenter. „Narcyz, który myśli, ze się z tego wywinie ładnymi słowami”. Koniec tego cyrku.

pokaż spoiler #johnnydepp #procesdeppa #swiat #film #rozowepaski
+24
przeor22
Prywatne odrzutowce bogaczy na lotnisku w Davos. Ci sami ludzie będą wam tłumaczyć, że osoby mające dwie pary spodni i kilka koszul, 55 m2 mieszkania, jeżdżące autobusem do pracy po minimalną krajową na koniec miesiąca, są 'zagrożeniem' dla klimatu...
#bekazlewactwa
#swiat
#gospodarka
#teoriespiskowe
+1491
podomka
Zonobijca znowu zeznaje. Tym razem chodzi o udowodnienie, ze celowo niszczył Amber. Jego były prawnik po przegranej w uk, miał iść do gazet i mówić, ze Amber kłamie. Ten incel w ogóle powinien mieć osobny proces. Nie mógł się pochodzić z porażka i biegał po gazetach z płaczem. Ta osoba to prawnik. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, ze prawnik nie może robić takich rzeczy xd

pokaż spoiler #procesdeppa #johnnydepp #swiat
podomka
Czcicie, ze ten psycholog nie ma kompetencji, żeby wydawać opinie w tej dziedzinie?

Właśnie przyznała w sądzie ze nigdy nie została zakwalifikowana jako ekspert od przemocy ze strony partnerów intymnych (IPV), ale najwiecej ma w tym temacie do powiedzenia xd

Xdddddddd serio? Naprawdę nie znalazł się chociaż lekarz, który za kasę powtórzy te bzdury? Xd

Tak, tak. Ja nie znam angielskiego, a świadek jest świetnym specjalista xd

Czy oni chcieli podważyć zeznania doświadczonego lekarza psychiatry jakimś psychologiem bez specjalizacji w ipv? Xddd

Tak, chcieli podwazyc zeznania 2 psychiatrów psychologiem bez specjalizacji w ipv.

Przy okazji powrócił watek obiadków w domu Deppa podczas jego obecności. Ten psycholog został wystawiony jako ich biegły, wiec taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Dlatego prawnik się na tym tak skupia. Świadek nie zaprzecza.

pokaż spoiler #procesdeppa #swiat
+1
podomka
Amber zeznała, ze uciekała z córka Deppa z wyspy jak ten był agresywny.

Dlaczego nie wezwą jego córki do obalenia zeznań?
Czy to ma coś wspólnego z tymi 100 milionami $, które Depp przelał Vannesie? Xd

pokaż spoiler #johnnydepp #swiat
contrast
Po 17 latach pracy producent odzieży Marks & Spencer opuszcza Federację Rosyjską. O tym informuje BBC.

Firma wstrzymała dostawy do Rosji w marcu, ale jej sklepy franczyzowe nadal działały. Teraz Marks & Spencer zdecydował się porzucić rosyjską franczyzę.

#swiat #europa #wielkabrytania #ukraina #rosja #gospodarka #sankcje #moda #ciekawostki
+10
podomka
ochroniarz Deppa Jerry, który widział jak Depp atakuje Heard nie zyje

Dlatego nie zeznawał w procesie.
Pamiętacie jak jeden ze świadków zeznał, ze Depp okładał Amber, a ochrona się przyglądała? To właśnie o nim mowa.

To ten ochroniarz uciekł z Deppem przed przyjazdem policji do apartamentu.

Później jeszcze miał zapytać świadka „Jak ona się czuje?”, a wtedy świadek kazał mu spierdalac. To z zeznań świadka.

Zmarł w wieku 68 lat. Przyczyny nie podano do publicznej informacji.Dailymail

pokaż spoiler #swiat #procesdeppa #johnnydepp
+6
podomka
Bruce Witkin, były przyjaciel Deppa, opisał otaczającą go zasłonę pozorów. „Ludzie na liście płac tak naprawdę niewiele mówią” – powiedział. „Próbują, ale nie chcą stracić pracy”.

Otoczony fanami Depp łudził się, że używanie alkoholu i narkotyków nie wywraca jego kariery, związków i życia. Wbrew swemu niefrasobliwemu wizerunkowi był zły i zazdrosny, zeznawali ci, którzy go znali. Jego były menedżer biznesowy zeznał, że gwiazda wyrzuca pieniądze, wydając 300 000 dolarów miesięcznie na personel i tysiące miesięcznie na leki na receptę.

Fani Deppa przypominają fanów Trumpa w swojej ślepej lojalności i chęci odłożenia na bok brzydkich faktów na temat ich bohatera. Depp zostaje uwięziony w ponurej rozgrywce z byłą żoną Amber Heard na sali sądowej na przedmieściach Waszyngtonu. na kokainę”.

Podobnie jak fani Trumpa, fani Deppa zachowują się, jakby byli w sekcie. Twierdzenia Hearda o przemocy domowej nazywają mistyfikacją i kibicują prawnikowi Depp, Camille Vasquez, w czymś w rodzaju rzymskiego rzymskiego koloseum w Internecie, ilekroć zadaje Heardowi trudne pytanie.

Heard i Depp podzielili się najbardziej poniżającymi, obrzydliwymi historiami ze związku, w którym wyraźnie wydobyli z siebie to, co najgorsze. Niezależnie od decyzji jury, człowiek, który kiedyś był Królem, teraz wydaje się wyblakłą, ścierną skorupą swojego byłego ja.

Nytimes

Tak, to ten świadek, który był wtedy przyjacielem Deppa. Zeznał, ze Depp byl
Agresywny, zazdrosny i widział obrażenia u Heard.

pokaż spoiler #opinia #swiat #film #johnnydepp #procesdeppa
+1
sropo
Historia Kościoła Katolickiego z racji swojej długości jest bardzo bogata w przeróżne wydarzenia. Jednym z nich jest Trupi Synod, który wstrząsnął na tyle ówczesnym Kościołem, że doprowadził do antypapieskiej rebelii i gwałtownej zmiany na Tronie Piotrowym. Synod był niczym innym jak procesem nad zmarłym papieżem Formozusem i nie było by nic w tym dziwnego jakby nie to, że musiał się on stawić osobiście mimo tego, że nie żył już pół roku. Wszystko to dodatkowo okraszone było zmaganiami frakcji politycznych, które walczyły o tron papieski dla swojego poplecznika. Ale o tym jak to wyglądało dowiesz się z tego odcinka.

Link do znaleziska - Trupi synod, czyli proces zwłok papieża

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #kosciol #rzym #papiez #youtube #religia #chwalesie #polskiyoutube #katolicyzm
+156
podomka
Świadek który miał podwazyc cała obronę Amer zakończył właśnie zeznania J. Howell

I wiecie co zeznała? Ze nie widziała, żeby Depp pił czy ćpał. To istotne, bo to pierwszy świadek, który tak zeznał. Wiedziałam, ze coś jest nie tak xd

I co jeszcze?
A No zeznała, ze widziała maila jak siostra Amber przeprasza kogoś.

I tyle xddd
Tak, to ten świadek, który według wykopkow miał podwazyc cała obronę xdd

A wczorajszy psychiatra został potwierdzony jako biegły sądowy w tym procesie. Sąd przyjął go jako biegłego, wiec jego zeznania maja najwyższa wartość. Nie ma znaczenia, ze Depp nie zgodził się na przesłuchanie.

Macie jeszcze jakiś świadków?
Jak dobrze pójdzie to Depp udowodni, ze nie opuściła deski w kiblu.

A deklaracja, która Jennifer miała rzekomo zlozyc okazała się wielkim fejkiem. Nie ma tego w dokumentach sądowych i nie zeznawała o tym. Independent i inne media już okolo 5 dni temu pisały, ze deklaracja nie jest dowodem w sprawie i nie jest nawet prawdziwa. Okazało się prawda. Szanuje napracowanko przy tym fake newsie.

#swiat #procesdeppa #johnnydepp
+3
podomka
Pamiętacie wczorajszego psychiatrę? Tak, tego, który waszym zdaniem sam potrzebował pomocy. Tego, który uznał Deppa za sprawcę przemocy. Dzisiaj potwierdzono, ze został przejęty jako biegły sądowy w tym procesie.

pokaż spoiler #procesdeppa #johnnydepp #swiat
+2
Pokaż następne