sllo71
#olx #zainteresowania #ciekawostki #pierogi #ogloszenia #cotombyc
Kiedy spokojnie przeglądasz sobie ogłoszenia na OLX i tu nagle wyskakują Ci ręcznie robione domowe pierogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+5
Karolekqqqq
BMW X2 by 3DDesign - Niemiecki Crossover w japońskich rękach
BMW X2 to jeden z nielicznych crossoverów, które mi się podobają. Dlaczego? Wyróżnia się na drodze, jednak nie jest na tyle ekstrawagancki, aby było to utrudnieniem w codziennym użytkowaniu. Oczywiście zmieniłbym kilka rzeczy, ale ogólnie rzecz biorąc samochód jest ładny, a wersja M35i wydaje się być rozsądna, jeśli chodzi o osiągi i możliwości auta. Jednak może okazać się, że seryjne X2 to za mało, a klienci wymagają jeszcze więcej. Co wtedy zrobić? Na pomoc przychodzi 3DDesign, czyli japońska firma tuningowa, która jako jedna z nielicznych podjęła się wyzwania zmodyfikowania X2. Czasami mam wrażenie, że tuning zwykłego samochodu do jazdy na co dzień wymaga większego wyczucia niż zabaw z super samochodem pokroju Audi R8 czy Lamborghini Huracan.

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #bmw #bmwboners
AutoNostalgia
Na Auto Nostalgii czyli Targach Pojazdów Zabytkowych pojawi się jeden z ciekawszych samochodów, który bazuje na legendarnym... Fiacie 126p z 1979 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

MCA 600 Sport Spider to angielski kabriolet zaprojektowany przez Włocha na podzespołach polskiego Fiata. Na całym świecie powstało tylko 26 egzemplarzy tego auta. Chcesz zobaczyć ten samochód z bliska? Zapraszamy 6 i 7 kwietnia na targi Auto Nostalgia, które odbędą się w warszawskim Global Expo czyli dawnej fabryce FSO. Historia zatoczyła koło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bilety dostępne tutaj
5% zniżki na hasło AN2019

#polska #warszawa #carboners #samochody #motoryzacja #klasykimotoryzacji #historia #fiat126p #auto #zainteresowania #promocje #autonostalgia
+3
sropo
No to czas powrotu w czasy potopu i nie tylko. Dzisiaj porozmawiamy o naszym królu Janie Kazimierzu.

Przez wiele lat, młody Jan Kazimierz marzył o koronie, choć perspektywa jej zdobycia wydawała się daleka. Kiedy po śmierci brata objął tron, okazało się, że rządzenie szlachecką Polską nie jest najłatwiejszym zadaniem, a wymarzona korona stała się przekleństwem i źródłem upokorzeń. Ostatni król ze szwedzkiej dynastii Wazów pozostawił po sobie kraj w ruinie i rozkładzie. Jak do tego doszło?

Link do znaleziska - Jan II Kazimierz – król własnych koszmarów

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zwyczaje #europa #swiat #liganauki
#rzeczpospolita #wojsko #polska #szwecja
+237
tojestmultikonto
Obecnie istniejąca Teoria Wielkiego Wybuchu zakłada, że Wszechświat wziął swój początek z osobliwości początkowej, czegoś na kształt czarnej dziury, która przejadła się i eksplodowała. Upchano więc cały Wszechświat do pojedynczego bezwymiarowego punktu niczym do worka bez dna, do którego wrzucono energię, materię, przestrzeń, czas i inne prawa fizyki. Podobno są na to wszystko dowody w postaci obserwacji co uważam za kompletną bzdurę i jedynie mącenie w głowach ludziom, którzy nie mają na co dzień styczności ze światem fizyki.
Według Sir Rogera Penrosea za jakiś czas powstanie nowy Eon. Dojdzie więc do kolejnego Wielkiego wybuchu. Problem w tym, że z obserwacji wynika, że mamy do czynienia z procesem odwrotnym. Galaktyki stale oddalają się od siebie, a w dodatku ten proces stale przyspiesza. Aby było to możliwe jakaś masywna czarna dziura (chociaż i tak nie była by wtedy punktem) powinna pożreć całą dostępną materię po czym eksplodować z przejedzenia. Inną możliwością jest to, że uciekające galaktyki i tak po pewnym czasie wrócą do punktu wyjścia, ale było by to tylko możliwe wtedy gdyby nasz Wszechświat przypominał jedną z nierzeczywistych figur Penrosea, co uważam za mało prawdopodobne.

Według mojej koncepcji nigdy nie doszło do Wielkiego Wybuchu. Nie było również osobliwości początkowej. Próżnia kosmiczna lub też czasoprzestrzeń (jakkolwiek byśmy tego nie nazywali i tak nie wiemy czy tak na prawdę jest) w wyniku jakiegoś zaburzenia zrzuciła z siebie nadmiar energii, który pojawił się jako widzialna materia i energia. Rozdział ten doprowadził do powstania cząstek masywnych, które mają wokół siebie soczewki grawitacyjne. Uważam, że te soczewki grawitacyjne obserwowane w kosmosie są rzeczywiste. Nie są one wytworem jakiegoś oddziaływania masy obiektu posiadającego pole grawitacyjne, który zakrzywia czasoprzestrzeń lecz różnią się rzeczywiście od reszty próżni kosmicznej gęstością posiadanej energii. Innymi słowy to co uważamy za pole grawitacyjne jest obszarem pozbawionym energii, którą normalnie posiada próżnia kosmiczna (czasoprzestrzeń). Obiekty są dlatego przyciągane bo w tych obszarach nie ma energii, która normalnie by ten proces hamowała. Odbywa się to na podobnej zasadzie jak w przypadku wiatrów, które jak wiemy z geografii wieją z wyżów do niżów. Pole grawitacyjne jest czymś w rodzaju niżu energetycznego, a to sprawia, że obiekty masywne posiadające dużą energię są przez nie przyciągane. Działa to na zasadzie zbliżonej do dyfuzji - wyrównywanie stężeń lub entropii zrównywania się poziomów energetycznych w całej objętości układu. Obrazek pokazujący grawitację, materię i próżnię w komentarzu.

#kosmologia #wielkiwybuch #wszechswiat #fizyka #zainteresowania
+3
Mr--A-Veed
5 dobrych pomysłów na wiosenną wycieczkę | GOOD IDEA

Pogoda coraz lepsza, dni coraz dłuższe - najwyższy czas na wiosenny wypad! Łapcie garść inspiracji i odkrywajcie stare i nowe ciekawostki!

https://www.wykop.pl/link/4861517/5-dobrych-pomyslow-na-wiosenna-wycieczke-good-idea/

#mikroreklama
#polska #wypoczynek #ciekawostki #zainteresowania #aiagi #gruparatowaniapoziomu
+6
powodzenia
witam wykop.pl mam taką zabawę dla was

ponieważ drwi się tutaj z tego, że przeciętna p0lka nie ma zainteresowań, zastanawiam się jak ta kwestia wygląda u przeciętnego przedstawiciela rasy panów z wykop.pl

dlatego proszę was wszystkich o szczery rachunek sumienia
musicie w głowie wylistować swoje interesowania a następnie wykreślić z nich poniższe

- masturbacja - nie liczy się bo obie pcie to robią
- przeglądanie wykop.pl - nie liczy się bo różowe paski mają kafeterię
- sranie do ryja, bo też robią to obie pcie
- motoryzacja - nie liczy się bo to odpowiednik ogarniania szczoteczek sonicznych i innych prostownic przez kobiety
- patostreamy - to uwłacza inteligencji człowieka i na potrzebę tego wpisu będziemy udawać, że to zjawisko w ogóle nie istnieje
- walenie konia - bo to tylko inne słowo na masturbację
- polityka bo ten
- podróżowanie - o ile nie robisz tego z zacięciem jak ten śmieszny typcio co chodzi na boso (tj. all inclusive w egipcie się niestety nie liczy)
- jeżdżenie na rowerze - no chyba że robisz czelendże typu narysuję kutasa wielkości województwa mazowieckiego
- programowanie - bo kobiety też programują pralki, zmywarki itd
- granie w gry, netflix - nawet nie trzeba tłumaczyć
- czytanie, bo to że przeczytałeś trzy razy Harry Potter i komnata spierdolenia nikomu nie imponuje
- fotografia o ile nie zajmujesz się tym naprawdę serio

jeśli na twojej liście nic nie zostanie, w komentarz napisz "jestem śmieciem"
jeśli jednak coś zostało, wpisz w komentarzu co to takiego

zapraszam do zabawy

#p0lka #tinder #zainteresowania #wykopekmasterrace
+1121
gobi12
Miało dziś być przesadzanie młodych sadzonek #chilizgobim do pojemników 0,6 litra, ale pojemniki nie zdążyły przyjść, więc stwierdzałem, że przy niedzieli zrobię wiosenny serwis zimowanym roślinom.

Jak widać na załączonym zdjęciu, ratowany zeszłoroczny Chiltepin Amarillo bardzo dobrze zareagował na moje metody ratowania i podrósł, aż za bardzo w niektórych kierunkach. :P Trzeba to było jakoś ogarnąć.

Żeby się zdjęcia dobrze wyświetlały, każde wrzucę jako nowy komentarz.

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa
+25
MarianekDzbanek
Polskie Ferrari F40 - La Squadra
Jeśli ktoś interesuje się motoryzacją to wie ile warte jest Ferrari F40. Nie chodzi tu koniecznie o wartość finansową, bo jest wiele aut, które przebijają pułap F40, czyli 1 000 000 Euro, ale chodzi o wartość jaką daje samo zobaczenie samochodu i obcowanie z nim. F40 jest wyjątkowe z kilku względów, między innymi dlatego, że jest to ostatni samochód stworzony za życia Enzo Ferrari'ego. Przez trzy lata był najszybszym samochodem produkcyjnym, realizując tym samym plan Enzo, a centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 2,9 litra posiada aż dwie turbosprężarki. Dzisiaj nie jest to żaden wyczyn, bo taką technologię stosuje się przy silnikach z trzema cylindrami, ale mówimy o samochodzie z końca lat 80. ubiegłego wieku, czyli czasu gdy w Polsce jeździło się Fiatami 126p generującymi 23 konie mechaniczne.

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #ferrari #f40 #lasquadra
+9
Wodzigrzmot
No to sezon na ogień w plenerze uważam za otwarty (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#outdoor #zainteresowania #czujedobrzeczlowiek #chwalesie #gownowpis
+1
kamil-lechkun
Sprawdź czym jest Hyperloop: https://youtu.be/o75_ich8zko

Elon Musk jest nazywany wizjonerem gdyż jego pomysły z reguły odbiegają od normalności. Ten system transportu pokazuje, że Musk myśli innymi kategoriami i dla niego nie ma powiedzenia "Nie da się".

#zainteresowania #technologia #elonmusk #transport #geek #informatyka #biznes
+1
milenaolesinska
Shota Voskanyan
Armiański współczesny artysta,laureat wielu międzynarodowych wyróżnień i nagród. Wystawiał w USA, Rosji,Izraelu,Niemczech i Francji
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/p/blog-page_57.html

#sztuka #malarstwo #art #kultura #gruparatowaniapoziomu #zainteresowania
+20
milenaolesinska
Shota Voskanyan
Armiański współczesny artysta,laureat wielu międzynarodowych wyróżnień i nagród. Wystawiał w USA, Rosji,Izraelu,Niemczech i Francji
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/p/blog-page_57.html

#sztuka #malarstwo #art #kultura #gruparatowaniapoziomu #zainteresowania
+9
milenaolesinska
Hugo Longa - Magiczne Obrazy i Surrealistyczna Ikonografia
Hugo Longa Urugwajski artysta malarz - jego twórczość odzwierciedla nietuzinkową wyobraźnię,wolność i prostotę. Twórca asamblaży i kolaży, w których pokazuje wyimaginowane magiczne światy zawierające nutę surrealizmu,pop-artu i neo-ekspresjonizmu.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/03/hugo-longa-magical-painting-and-surreal.html

#sztuka #art #malarstwo #gruparatowaniapoziomu #kultura #zainteresowania
+2
milenaolesinska
Hugo Longa - Magiczne Obrazy i Surrealistyczna Ikonografia
Hugo Longa Urugwajski artysta malarz - jego twórczość odzwierciedla nietuzinkową wyobraźnię,wolność i prostotę. Twórca asamblaży i kolaży, w których pokazuje wyimaginowane magiczne światy zawierające nutę surrealizmu,pop-artu i neo-ekspresjonizmu. Używał mocnych jaskrawych kolorów, gwałtownych i agresywnych pociągnięć pędzla,tworząc szczególnie w swoich kolażach swoistą ikonografię surrealistyczną.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/03/hugo-longa-magical-painting-and-surreal.html

#sztuka #art #malarstwo #gruparatowaniapoziomu #kultura #zainteresowania
+8
dradziak
Dawno, dawno temu...

Dawno temu, gdy moje zainteresowanie perfumami było dość nikłe i dopiero co zaczynałem interesować się zapachami, to kupiłem sobie podróbkę Aventusa.
Wyczytałem, że jest to król wśród perfum, a koło niego stał np. Dior - Homme Intense, który był jakoś tuż przed miażdżącą parametry reformulacją.
Pamiętam również, że jakoś w podobnym czasie kupiłem z tego samego miejsca podróbkę DHI - nadal ją mam i bardzo, bardzo lubię go aplikować sobie na jesieni (jak nienawidzę podróbek i perfum lanych, tak jakbym wiedział gdzie je kupowałem, tak zrobiłbym sobie zapas 1l. Serio).

Nie znałem oryginalnego Aventusa, więc siłą rzeczy był to mój pierwszy kontakt z takim pomysłem, jak wykorzystać ananasa, brzozę oraz dymność w perfumach.
W ogóle dla mnie abstrakcją było to, że mogą być perfumy o takim zapachu.
Pamiętam jak dziś, że zaintrygował mnie ten zapach dość mocno od pierwszej aplikacji na papierek, który wyciąłem sobie z kartki A4.
Pachniał wyraźnie ananasem, takim lekko cierpkim ananasem i zrobił na mnie wrażenie.
Wywołał we mnie dość dużą ciekawość, nie potrafiłem innych składników określić w tej formule oprócz tego ananasa.

Minęło ładnych kilkanaście lat i właśnie znalazłem puste szkiełko po nich (moja mama kiedyś mi go zabrała i używała go jako odświeżacz do ubikacji bez mojej zgody).
Zostało bardzo mało soku w nim, ale gdy wącham go, to biorąc pod uwagę moje większe doświadczenie i ilość przewąchanych perfum, to jeśli mam być szczery, to jest bardziej wyrazisty niż obecne serie Aventusa, Zebry, L'Aventure, CDNI itp.

Ma więcej pazura, jest bardziej złożony, nie tak dwuwymiarowy, a samego alkoholu nie jest czuć aż tak dużo - jest wiele perfum teraz, które w otwarciu dość mocno pachną alkoholem.

Szok, prawda?
Ewidentnie musiał być odwzorowany z czasów, gdy Aventus był bardziej brzozowy, dymny, mniej owocowo skontrastowany z ananasem.

Czemu to piszę?
W drodze hype'u na Rasasi - Zebra, która notabene jest fajnym zapachem, naszło mnie pytanie, czy jeśli znając Aventusa oraz jego klony, jestem w stanie napisać, że podróbka kupiona za 10zł, ma więcej charakteru niż perfumy kosztujące pół najniższej krajowej, to czy świadczy to o nim dobrze?

Hm....
nigdy nie byłem mega fanem Aventusa, aczkolwiek paradokslanie chciałem go mieć najbardziej ze wszystkich innych perfum - bo to król, bo taki zbieracz komplementów, bo to... król marketingu.

Nadal Aventus to dobre pachnidło, nadal Aventus to jedne z najlepszych perfum, które bardzo mocno odbiły swoję piętno w perfumowym świecie oferując coś nowego, nietuzinkowego i pomimo licznych zmian formuły i obciętych parametrów, to tego mu (nosom, marce) nikt nie zabierze.

#perfumy #scentlife #zainteresowania
+14
ArseneWengerTheAnimatedSeries
Zapraszam do wykopania bo napracowanko: Jak działa przyjaźń?
tl;dr Wspólny cel, dzieciństwo, atrakcyjność fizyczna, zjawisko uwagi, efekt potknięcia, przewidywana teoria wartości wyniku, wymiana dóbr materialnych i niematerialnych.

#nauka #ciekawostki #zainteresowania #psychologia
+77
sropo
23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

12 marca 2007 roku parlament węgierski przyjął deklarację uznającą dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. 4 dni później polski parlament przyjął taką samą uchwałę przez aklamację.

Więcej notek z kalendarium znajdziesz tutaj https://tiny.pl/ttp26

#historykon #wegry #polska #historia #przyjaciele #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania
+16
AutoNostalgia
Czołem Mirabelki i Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) W związku z rozpoczęciem działalności targów Auto Nostalgii na Mirko mamy dla Was klasyczne #rozdajo - jeden z plusujących ten wpis wygrywa podwójną wejściówkę na targi zabytkowych pojazdów, które odbędą się w Warszawie. Ale to nie wszystko!

Nasze wydarzenie to #klasykimotoryzacji motzno ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wygrany w rozdajo wybiera jeden dzień - 6 lub 7 kwietnia tego roku (wystawy są takie same przez dwa dni). Losowanie zrobimy przez Mirko Random w poniedziałek rano.

Co zastaniecie na miejscu czyli w warszawskim Global Expo? Kilkaset zabytkowych samochodów i motocykli, stoiska #mercedes i #porsche, kolekcje klubowe, motoryzację z czasów #prl, kilkadziesiąt aut na sprzedaż oraz bogatą ofertę warsztatów specjalistycznych.

Żeby było jeszcze lepiej na kod WIOSNA macie 15% zniżki na bilety (tylko przez Ticketmaster). Rabat zrealizujecie tutaj. Czyli za jeden bilet na jeden dzień płacicie tylko 21,25 zł #cebuladeals ( ͡° ͜ʖ ͡°) Promocja trwa do końca weekendu!

Więcej o Auto Nostalgii:

- Strona wydarzenia
- Facebook Auto Nostalgii -> znajdziecie tutaj codzienną porcję klasyków, które pojawią się na targach

Obserwujcie nas, bowiem szykujemy kolejne promocje i zaprezentujemy Wam kilka klasyków.
Powodzenia i miłego wejścia w weekend Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #warszawa #motoryzacja #auto #samochody #zainteresowania #targi #carboners #zabytki #cebuladeals #promocje #autonostalgia
+108
PanDomestos
Czy ktoś mi to wytłumaczy, co tu się o Janie Pawle ?

Czy rządzący już kompletnie odlecieli ?

Udostępniajcie to, jeśli chcecie jeszcze w przyszłości jeszcze swobodnie wyjść na ulicę. ZOSTAWCIE GÓWNA, JAKIEŚ PATOSTRIMY, RUSZCIE SWOJĄ MÓZGOWNICĄ I UDOSTĘPNIAJCIE. ZAINTERESUJCIE SIĘ RAZ CZYMŚ POŻYTECZNIEJSZYM.

FIREMKI, NIE PATRZĄ GDZIE, ŚCIĄGAJĄ NAM IMIGRANTÓW, NIE WIADOMO SKĄD. .

Link na fb to grupy ,,Praca poznań''

https://www.facebook.com/groups/962441023779394/?notif_id=1553117346581628&notif_t=group_r2j_approved

#polska #imigranci #islam #afera #zainteresowania #podroze
+1
weglowy
Znalazlem patyk winogrona po cięciu jesiennym i spróbuję ukorzenić metodą zalodówkową, kto wie co z tego wyniknie bo mógł być przyschniety i może nie ruszyć. Za 3 tygodnie zawolam czy puści korzeń i czy eksperyment się uda.

#ogrodweglowego #ogrodnictwo #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #zainteresowania
+61
choochoomotherfucker
Pokazywałam już pociągi w scenerii letniej, jesiennej i zimowej, ale wiosennej chyba jeszcze nie było ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──✿

Zdjęcie już w sumie historyczne, bo poniższa lokomotywa, tak jak prawie wszystkie ET42, otrzymała niebieskie barwy PKP Cargo.

instagram

#kolej #pociagi #pociagiboners #zainteresowania #fotografia #mojezdjecie
+23
Fantazmaty
#polska #zainteresowania #kultura #literatura #czytajzwykopem #ksiazki #ebook #ebooki

Szkic okładki naszej kolejnej antologii. Premiera pod koniec maja, będzie to także nasz największy dotychczasowy projekt - 25 opowiadań liczy sobie ponad 1 100 000 znaków. ( ͡º ͜ʖ͡º)
+7
WirtualnaPolska
Posprzątaliśmy las.
W nadleśnictwie Celestynów koło #warszawa pewien ktoś wyrzuca odpady samochodowe. Miejsce ze zdjęcia było ostatnio sprzątane 2 tygodnie temu.
Robota wykonana! Teraz rzucamy wyzwanie kolejnym polskim redakcjom! Zróbcie to lepiej od nas! Więcej o akcji TUTAJ
#las #zainteresowania #natura
@tvp_info @TV_Republika @Gazetapl_news
+2144
MusicURlooking4
Główna hala wystawowa Grand Palais w Paryżu, podczas wystawy Salon de la locomotion aérienne w 1909 roku, wystawy, która to była pierwszym paryskim Air Show.

#lotnictwo #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
+16
sropo
Dzisiaj moi kochani zajmiemy się Wampirami :)

Postać wampira jest znana prawie każdej osobie na świecie. Znalazł on swoje odbicie w legendach, folklorze, historycznych doniesieniach, literaturze pięknej, a nawet kinematografii. Obecnie „wampir” najczęściej kojarzy się tylko z postacią Edwarda ze „Zmierzchu” oraz Hrabiego Draculi. Wampiryzm nie należy do pojęć nieistniejących. Można bowiem powiedzieć, że „od zawsze” stanowił intrygujący temat dla historyków, naukowców jak i literatów czy filmowców. Na skutek tego zainteresowania, powstał ogrom prac i opracowań traktujących o tych kreaturach, z czego w większości są to prace powielane tj. nie wnoszące niczego nowego do problematyki wampirycznej.

Link do znaleziska - Wampiry w kulturze i historii

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zwyczaje #europa #swiat #liganauki
#kino #film #wampiry #sztuka #rozrywka #krew #legenda
+250
gobi12
No to, żeby nie było, że wszystko takie duże jak na poprzednim zdjęciu. Małe też mam. :-D #chilizgobim

W sumie to drugie zdjęcie tego samego dnia, trochę spam, ale co tam (^_-)

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem
+31
MarianekDzbanek
BMW serii 2 Gran Coupé - nowy konkurent CLA i powiew świeżości w segmencie
Już od jakiegoś czasu krążyły plotki, że BMW wprowadzi nową odmianę serii 2, czyli Gran Coupe. Koncepcja czterodrzwiowego Coupé, która sprawdziła się już w samochodach wyższej klasy, będzie łączyć dynamiczną charyzmę i wyrazisty design z wysokim stopniem funkcjonalności na co dzień również w segmencie samochodów kompaktowych klasy premium. Dotychczas mogliśmy bazować tylko na zdjęciach szpiegowskich i domniemaniach czy w ogóle taki model zostanie wprowadzony. Teraz jednak BMW pokazało oficjalny teaser ukazujący część tyłu nowego samochodu, nie pozostawiając tym samym wątpliwości z czym mamy do czynienia.

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #bmw #bmwboners
+2
Siepa
Dziś w #rozdajo do wygrania karcianka: Wprowadź Prawdziwy Socjalizm
By wziąć udział w losowaniu trzeba zaplusować ten wpis oraz wykopać znalezisko z AMA

Losowanie jutro ok. 15, zielonki nie biorą udziału, wysyłka na mój koszt.
#rozdajo #grybezpradu #wenezuela #socjalizm #zainteresowania
+727
RFpNeFeFiFcL
12 oznak tego, że żyjemy w epoce 6-go masowego wymierania.

Ziemia przeżyła 5 masowych wyginięć. Według ekologów żyjemy dziś w 6 epoce.
W przeciwieństwie do poprzednich, przyczyną nie są procesy naturalne lub klęski żywiołowe, lecz działalność człowieka. Business Insider podaje 12 oznak, że 6 wymarcie jest realne i spowodowane głównie działalnością człowieka.

Link do znaleziska: (dodałem tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/4853739/12-oznak-tego-ze-zyjemy-w-epoce-6-go-masowego-wymierania/

Źródło: Publikacja w czasopiśmie Busisness Insider oraz dziesiątki linków do naukowych badań w artykule.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi znaleziskami to zapisz się na MikroListę.
https://mirkolisty.pvu.pl/list/56Bf7jbXdbGvM2NK i dodaj Swój nick do listy #swiatnauki.

#swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #nauka #natura #ekologia #zwierzaczki #przyroda #ciekawostki #ciekawostki #technologia #zainteresowania
+64
MarianekDzbanek
Pagani Huayra i Porsche 918 w nadwoziu Shooting Break - Absurdalne połączenia
Shooting Break to rodzaj nadwozia trochę podobny do kombi trochę do coupe, ale i tak sprzedaje się wyśmienicie, każdy samochód o takim nadwoziu okazuje się sukcesem. Jak to możliwe? Nie wiadomo, ale Shooting Break jest po prostu ładne i na tym polega jego magia. Są jednak samochody, które nie powinny być przerabiane na Shooting Break. Ja rozumiem Teslę S w tym nadwoziu, bo to wygląda porządnie, jest praktyczne i można znaleźć wiele zastosowań, ale Pagani Huayra? To tak jakby z skrzyżować delfina z krokodylem i oczekiwać nowego ptaka. Dobrze, że to tylko rendery...

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #porsche #pagani
+3
PalNick
#szkolastandard

„Zaprzyjaźnić się jak płonący dom’’ - dlaczego warto znać angielskie idiomy?

Żebyśmy przypadkiem nie wkładali sobie stopy do ust lub nie obrazili się, gdy ktoś opisuje nas jako "fajny jak ogórek". ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszam do lektury.

Link do artykułu.
Link do znaleziska (zachęcam do wykopywania).

#ciekawostki #angielski #jezykangielski #angielskizwykopem #idiomy #nauka #edukacja #zainteresowania #jezykiobce
+17
RFpNeFeFiFcL
"Drugi dźwięk " - egzotyczny kwantowy fenomen zaobserwowany w graficie.

Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Massachusetts przeprowadzili eksperyment, który wykazał rozprzestrzenienie się niezwykłych oscylacji termicznych w graficie ( tym samym, co jest w ołówku) przy temperaturze -150° C. Wyniki opublikowane w czasopiśmie Science.

Link do znaleziska: (dodałem tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/4851611/drugi-dziwek-egzotyczny-kwantowy-fenomen-zaobserwowany-w-graficie/

Źródło: Publikacjaw czasopiśmie Science

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi znaleziskami to zapisz się na MikroListę.
https://mirkolisty.pvu.pl/list/56Bf7jbXdbGvM2NK i dodaj Swój nick do listy #swiatnauki.

#swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #nauka #fizyka #fizykakwantowa #ciekawostki #technologia #zainteresowania
+13
Ordynat_Michorowski
Takie tam, w skali 1:72, polska produkcja marki "First to Fight". Zrobione na szybko tak w 3 dni + parę godzin na podstawkę
#modelarstwo #tworczoscwlasna #zainteresowania
+16
milenaolesinska
Amilcar Augusto de Castro - Współczesna rzeźba Brazylijska
Amilcar Augusto de Castro brazylijski artysta, rzeźbiarz i grafik
Od lat 60. skupiał się na rzeźbie - był jedną z czołowych postaci brazylijskiego neo konstruktywizmu
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/03/amilcar-augusto-de-castro-brazilian-art.html

#sztuka #art #gruparatowaniapoziomu #rzezba #kultura #zainteresowania
+5
milenaolesinska
Amilcar Augusto de Castro - Współczesna rzeźba Brazylijska
Amilcar Augusto de Castro brazylijski artysta, rzeźbiarz i grafik
Rozpoczynając karierę jako grafik, de Castro zrewolucjonizował projekt brazylijskich gazet w latach 50., zwłaszcza Jornal do Brasil.
Od lat 60. skupiał się na rzeźbie - był jedną z czołowych postaci brazylijskiego neo konstruktywizmu
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/03/amilcar-augusto-de-castro-brazilian-art.html

#sztuka #art #gruparatowaniapoziomu #rzezba #kultura #zainteresowania
+8
MarianekDzbanek
Najciekawsze premiery motoryzacyjne na Geneva Motor Show 2019 - cz.2
Druga część najciekawszych premier tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Choć targi te zapowiadały się ciekawie i interesująco to ostatecznie tylko kilka propozycji przykuło moją uwagę. Na pewno były to wyjątkowe targi, bo kończą pewną erę w motoryzacji, jednak na pełną elektryfikację musimy jeszcze trochę poczekać. Pokazano również kilka ekskluzywnych samochodów w tym jubileuszowe premiery od najlepszych producentów na świecie.

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #audi
+4
milenaolesinska
Henriette Fauteux-Masse
Henriette Fauteux-Masse była kanadyjską malarką mieszkającą w Quebecu.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/03/henriette-fauteux-masse.html

#sztuka #malarstwo #kultura #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #art
+2
milenaolesinska
Henriette Fauteux-Masse
Henriette Fauteux-Masse była kanadyjską malarką mieszkającą w Quebecu. Urodziła się w Coaticook początkowo zainteresowała się tańcem. Później zaczęła malować, będąc w dużej mierze samoukiem. Trzy razy odwiedzała Nowy Jork w latach 1946–1948, rozmawiając z artystami i odwiedzając muzea.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/03/henriette-fauteux-masse.html

#sztuka #malarstwo #kultura #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #art
+5
milenaolesinska
Henriette Fauteux-Masse
Henriette Fauteux-Masse była kanadyjską malarką mieszkającą w Quebecu. Urodziła się w Coaticook początkowo zainteresowała się tańcem. Później zaczęła malować, będąc w dużej mierze samoukiem. Trzy razy odwiedzała Nowy Jork w latach 1946–1948, rozmawiając z artystami i odwiedzając muzea. W 1951 roku otrzymała stypendium rządu Quebecu, które pozwoliło jej studiować w Paryżu z André Lhote.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/03/henriette-fauteux-masse.html

#sztuka #malarstwo #kultura #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #art
+2
sropo
No to dzisiaj jeszcze ciekawe odkrycie U-boota

Na dnie u wybrzeży Turcji znaleziono wrak U-boota z „Zaginionej floty Hitlera”. Jest to niemiecki okręt podwodny U-23, który zaginał wraz z 5 innymi jednostkami podczas II wojny światowej. Do tego wspaniałego odkrycia doprowadziła turecka ekipa nurkowa.

Link do znaleziska - U-boot z czasów II wojny światowej odnaleziony na dnie morza Czarnego

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zwyczaje #europa #swiat #liganauki
#archeologia #bron #iiwojnaswiatowa #okrety #wojna #morze #turcja
+139
sropo
Dzisiaj troszkę luźniej i przenosimy się do starożytnego Rzymu i ciekawego odkrycia archeologicznego.

Brytyjscy archeolodzy dokonali niecodziennego odkrycia w kamieniołomie znajdującym się niedaleko Wału Hadriana. Znaleziono tam wydrążone w skale liczne rzeźbienia, dostarczające wielu informacji o stacjonujących tam rzymskich żołnierzach, pozwalające też spojrzeć na nich z nieco innej perspektywy.

Link do znaleziska - W pobliżu Wału Hadriana odkryto rysunek penisa mający 1800 lat

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zwyczaje #europa #swiat #liganauki
#archeologia #starozytnosc #wielkabrytania #graffiti #odkrycia #rzym #antycznyrzym
+184
Pokaż następne