Gimpson
Mój stary (a właściwie ojczym) to fanatyk robienia zdjęć naturze. #pdk

Pomimo pracy jako kierowca ciężarówki, i powrotów do domu co dwa dni, znajduje czas na swoją pasje, która jest robienie zdjęć zwierzętom w ich naturalnym środowisku.

Nie robi tego od roku czy kilku miesięcy, lecz od kilkunastu lat, jest tym tak zajarany, że wracając o 3 w nocy z pracy, przed 6 jest już w lesie, licząc na udaną sesje - nie pamiętam by kiedykolwiek spał dłużej niż 5 godzin.

Właśnie wysłał mi nowy strój kamuflujący, pozwalający zbliżyć się niepostrzeżenie do siedlisk ptaków i 'obozowisk' innych zwierząt, którym mega się jara.

W komentarzu jedno z jego zdjęć.

#zainteresowania #hobby #fotografia #polska #natura #zwierzeta
+10
quotta
Przychodzę z obiecaną tutaj historią choć dzień później. Bajka o Astonie Martinie- Co Aston Martin ma wspólnego z węglem?
TLDR

pokaż spoiler Pierwsza część historii o Astonie Martinie widziana z mojej perspektywy. Jest to początek wyprawy o filmowym, bajecznym zakończeniu które trwa cały czas. Aston Martin buduje swoje imperium nieprzerwanie w ciągłym eleganckim charakterze będąc cały czas ikoną, jedyną w swoim rodzaju.


Znalezisko- proszę wykop https://www.wykop.pl/link/4692871/co-aston-martin-ma-wspolnego-z-weglem/

Jest to pierwsza część- na dwie o Hisorii Astona Martina. Druga część jest naszpikowana faktami niczym sernik z rodzynkami( ͡~ ͜ʖ ͡°). Tutaj jest zarys, taka bajeczka, choć następny tekst nie jest bez bajecznego akcentu. Będę bardzo wdzięczna za ewentualne wskazówki bo jesteście niesamowitym źródłem inspiracji i wiedzy.

Na początek zakreślę krajobraz, zaa londyńskiej mgły wyłania się...

Aston Martin – brytyjska ikona luksusu, gwiazda kina, obiekt westchnień niejednego pasjonata(pasjonatki!) motoryzacji. Odziany gentelmenskim wdziekiem samochód do zadań specjalnych. Jakby tego było mało, zdobywca wielu tytułów w najbardziej prestiżowych wyścigach, champion z ogromnym rodowodem i pokładem mocy pod maską.
W popkulturze znany jako odwieczny partner agenta 007, wpisał się w kanon jako najszybsza limuzyna ‘On Her Majesty’s Service’. Dla mnie jest to samochód jedyny w swoim rodzaju, z niezwykle barwną i wyboistą historią, tworzony z ogromna pasja i dedykacja dla luksusu.

Unicorn Martin- narodziny skrzydlatego rumaka

Aston Martin jako pojazd pod maska kryje bezkompromisowe rozwiązania, inżynieryjną wirtuozerie, z której wynika jego dziki, drapieżny potencjał mierzony w koniach mechanicznych. Z zewnątrz to przykład klasy, prestiżu i piękna w czystym wydaniu.
Chciałabym przedstawić zarys ideowy i opowieść do momentu, kiedy powstaje marka. W następnych częściach, przedstawię ją podzieloną tematycznie, ponad 100 letnia bardzo bogatą historie. Mam nadzieję, że też się zakochacie w tej marce tak jak ja.
Początek XX wieku to to czas rozwoju przemysłu i industrializacji w Europie. Gałąź motoryzacyjna wystartowała w Anglii, względem Francji czy Niemiec, z lekkim falstartem. Pierwsza dekada XX wieku to boom i masowy rozkwit sektora motoryzacyjnego. Powstaje blisko 200 firm do roku 1909 , a po czym rzeczywistość szybko weryfikuje rynek. W roku 1913 zaledwie połowa przetrwała turbulencje młodego sektora. Brytyjskie produkcje świetnie stawiają czoła konkurencji do momentu expansji Forda, w roku 1913. Jednocześnie w tym okresie rodzą się brytyjskie ikony motoryzacji: Rover rozpoczyna produkcje od 1903r, Rolls Royce – 1906 r. i Aston Martin w 1914 r. Burzliwe 15 lat brytyjskiej motoryzacji, przyćmiła Pierwsza Wojna Światowa. Teraz opowiem wam jak zrodził się pomysł, który ewoluował przez kolejny wiek.

Lionel Martin bez prawa jazdy?

Założyciele marki to dwaj młodzi, wykształceni Brytyjczycy – Lionel Martin, inwestor i wizjoner, oraz Robert Bramford – inżynier. Łączy ich żywa pasja do nie tyle tylko motoryzacji, ale samej idei królewskiej limuzyny sportowej.
Tak naprawdę Aston Martin nigdy by nie powstał, gdyby nie… wyrok sądowy na L. Martinie. Z powodu niezapłaconego mandatu otrzymał on karę trzech lat zakazu kierowania samochodem na terenie Londynu.
Poruszając się na rowerze od roku 1909, Lionel dołączył do klubu rowerowego, w którym odnosił pewne sukcesy sportowe i co ważniejsze poznał tam R. Bramforda.
Jednocześnie nadmienić należy, iż Rolls Royce swój kapitał inwestycyjny czerpał z koniunktury firmy pana Royce’a, budującej dźwigi elektryczne. Ta działalność dawała rezerwy finansowe i poduszkę bezpieczeństwa na cięższe czasy. Aston Martin miał w zabezpieczeniu “jedynie” wykształcenie i pasję założycieli.
Pierwszą wspólną działalność, założyli w 1912 r. Na początku była to tylko dystrybucja samochodów i ich ewentualne naprawy. Pod nazwą ‘Bamford and Martin Limited’ budują swój pierwszy samochód – prototyp oparty na lekkim nadwoziu Aisotta Fraschini 1908 r. z podmienionym mocniejszym, brytyjskim silnikiem marki: Coventry Simplex i cztero pozycyjną skrzynią biegów.

Samochód na węgiel

Twórcy nazwali swoje pierwsze auto dość wdzięcznie – Coal Scuttle (ang. pudełko na węgiel), a pierwsza rewizja tego bolidu wyszła na świat w roku 1913. Przez następne 2 lata dokonują licznych modyfikacji, głównie w konstrukcji silnika, dodając mu mocy, za tym szły coraz lepsze rajdowe wyniki. Na jego podstawie w 1914 roku powstaje ‘Bamford & Martin’ – pierwszy egzemplarz produkowany seryjnie. Jednocześnie panowie zmieniają nazwę firmy na Aston Martin. Aston pochodzi od ulubionego przez Lionela Martina wyścigu typu hill climb położonego we wsi Aston Clinton.
Rok 1915 to relokacja siedziby firmy do Londynu i rejestracja wspomnianego pierworodnego modelu samochodu, do sprzedaży publicznej. Pół roku po udanym starcie marki na rynku, jesienią wybucha I wojna światowa, stawiając Astona Martina jak i całą branżę w stanie zawieszenia aż do roku 1919. Pan Lionel Martin dołączył do Królewskiej Marynarki Wojennej podczas gdy Pan Bramford dołączył do armii. Sprzedali wszystkie swoje zasoby z magazynów i wstrzymali produkcję na kilka lat.
Od początku mamy do czynienia z królewskim rycerzem, o dzikim charakterze. Z czasem będzie on nabierać zarówno ogłady, stylu, jak i koni mechanicznych by końcowo stać się pełnoprawnym, agentem specjalnym.
Zanim to się stanie, minie sporo czasu. Firma niejednokrotnie zmieni właściciela, wpadnie w tarapaty i zbankrutuje, zmieni logo lub zostanie zawieszona w działalności.

Sinusoida popularności i wartości

Ta historia jest niezwykle barwna i burzliwa i o ile sama firma często borykała się z kłopotami wszelakiej natury, o tyle sam zamysł i wizja marki pozostały takie same przez ponad 100 lat. Jej wartość zawsze była szybko rozpoznawalna, a marka przyciągała inwestorów, swoim charakterem i bezkompromisowością oraz tym, że można ją było tanio wykupić w momencie bankructwa.
Ten samochód ma wszystkie cechy agenta 007, które idealnie wpisują się w charakterystykę królewskiego szpiega. Można śmiało powiedzieć, iż szlachetny rumak oczekiwał na 007 by to on okiełznał jego dziki charakter.
Tyle słowem wstępu na dziś, aczkolwiek to zaledwie początek tej bujnej historii. W następnej części opowiem o okresie dorastania samej marki,sukcesie i sławie zdobytej na tle ekonomicznym kraju plus Europy. I tak aż do lat 70 tych, które niosły załamanie formy. Do tego momentu wyprodukowanych zostanie aż 16 modeli A` M, jak na półke luksusową jest to liczba bezprecedensowa.

Osobiście jestem zakochana w Astonie Martinie, absolutnie wzdycham na widok każdej limuzyny z tym znaczkiem. Jest on połączeniem technologii sztuki i czasami broni. Wszystko to co mnie fascynuje w jednym miejscu. Bardzo wybuchowa mieszanka.
Jeśli chcesz nabić wyświetlenie na mojej stronie to zachęcam do przeczytania na: glamrides.pl lub jeśli chcesz zapoznać się z ofertą nowych samochodów ze średnio 20% rabatem to zachęcam odwiedzić to miejsce. Mozesz też skontaktować się ze mną bezpośrednio na pw jeśli chciałbyś nabyć nowy samochód bezpośrednio z salonu od brokera samochodowego.

tagi: #zainteresowania #samochody #motoryzacja #astonmartin #ciekawostki #londyn #glamrides
+4
sropo
No to dzisiaj czasy stalinowskie oraz ciekawy przykład jak wyglądał wtedy wymiar sprawiedliwości

W czasach stalinowskich adwokaci, tak naprawdę, nie byli potrzebni, ponieważ ważny politycznie wyrok z góry ustalała władza przed rozprawą. Funkcjonowali oni dla zachowania pozorów. Przekonywali klientów, aby przyznawali się do niepopełnionych win. Byli częścią systemu represji.

Link do znaleziska - Adwokat oskarżycielem w stalinowskim sądzie

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #prl #zwyczaje #sadowehistorie #europa #swiat #liganauki #komunizm #wymiarsprawiedliwosci #stalin #nauka #zainteresowania
+136
botpoziomu
Jak działają kombinezony kosmiczne na ISS?

Rola kombinezonów EVA na stacji kosmicznej wyjaśniona w filmiku (po angielsku).

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4691977/jak-dzialaja-kombinezony-kosmiczne-na-iss/

Wrzucił: @Budo

Coś fajnego nam umyka? Poinformuj mnie @botpoziomu
Jeżeli chcesz obserwować osobny tag dla tych wpisów, obserwuj: #botpoziomu

Ten wpis to inicjatywa podnoszenia poziomu na wykopie przez wołanie do znalezisk o merytorycznych treściach. Jest nas już ponad 400 osób. Zeby dolaczyc nalezy kliknac na ten link https://mirkolisty.pvu.pl/list/1UH8sCyT1AtCCdXr nastepnie zalogowac sie swoim kontem wykop.pl i kliknac dolacz w tej grupie. Przepraszam jak troche wymagajace nie my to wymyslalismy :(

#nauka #qualitycontent #gruparatowaniapoziomu #ciekawehistorie #ciekawostki #nauka #liganauki #swiat #zainteresowania #ciekawostki #nauka #kosmos #astronomia
+69
Flan
warto było kupić drukarkę. któryś współlokator ujebał uchwyt od prysznica

#chwalesie #druk3d #zainteresowania
+16
momentu_moris
Ostatnio zacząłem częściej wychodzić z piwnicy, poznałem trochę ludzi i zdziwiłem się jak dużą wagę większość przywiązuje do muzyki xD Znają teksty, historie zespołów i artystów, kto gdzie i kiedy ma/miał koncert, na jakich festiwalach byli, jakie odłamy gatunków lubią a jakich nie, który artysta jest pedałem, który ćpunem i który ma hiv.

U mnie zainteresowanie muzyką ogranicza się do włączenia jakiegoś dwugodzinnego czilhopu na yt bo fajnie jak cośtam sobie gra w tle. W związku z tym że całe życie w piwnicy to nigdy nie byłem na żadnym koncercie, nawet jakiejś zjebanej comy czy innego piżama porno. Nie słucham radia i oprócz tamagoczi i podsiadło nie znam żadnych piosenek z tego roku xD

Nie mam zamiaru tryhardować i nagle zacząć jeździć na łudstocki i taplać się w błotku, ale zastanawiam się czy nie powinienem znać chociaż trochę kultury niskiej. Z drugiej strony przychodzi mi do głowy poszukanie czegoś z zakresu muzyki co by mnie naprawdę zainteresowało i rozwinięciu wiedzy w tym kierunku. Tak żeby w sytuacji gdy ktoś zapyta mnie czego słucham, to ja zamiast "yy ee imadżin dragons" powiem "a słucham sobie właśnie mojego ulubionego Francois-Joseph Gosseca"

pokaż spoiler A tak poza tym to muzyka to świetny temat jak skończą się inne tematy do rozmowy, zaraz obok seriali i śmiesznych historyjek po pijaku


#muzyka #zainteresowania #przemyslenia #przemysleniazdupy #kiciochpyta
+1
Karolekqqqq
McLaren 720S Spider - Pogromca włoskiej konkurencji
McLaren w tym roku szaleje z premierami i co chwilę serwuje coś nowego. Nie tak dawno na drogi wyjechał model Senna, który choć budził pewne kontrowersje i mieszane uczucia na początku to ostatecznie został ciepło przyjęty, a pierwsze egzemplarze miały już nawet swój chrzest w małych kraksach. Później McLaren zaskoczył chyba wszystkich prezentując Speedtail'a, który ma być następcą legendarnego modelu F1, od którego tak na prawdę zaczęła się wielka historia brytyjskiej firmy w produkcji samochodów osobowych.

#anglia #wielkabrytania #motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #mclaren
Karolekqqqq
Bloodhound SSC - Koniec marzeń o pobiciu rekordu
Bloodhound SSC to z założenia najszybszy pojazd poruszający się po stałym lądzie na świecie. Zaprojektowany i stworzony przez Bloodhound Company, z siedzibą w Didcot w Wielkiej Brytanii, pojazd swoją karierę zaczął już w 2006 roku, kiedy to Lord Drayson wpadł na pomysł pobicia rekordu świata w największej prędkości osiągniętej na lądzie. Dotychczas rekord ten należy do pojazdu Thrust SSC i wynosi 1 228 km/h. Drayson za cel wziął przebicie bariery 1 000 mil na godzinę, czyli około 1 609 km/h.

#bloodhound #rekord #anglia #wielkabrytania #motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners
+2
wiekdwudziesty_pl
7 grudnia 1941 roku siły japońskie zaatakowały główną bazę amerykańskiej marynarki wojennej na Pacyfiku – Pearl Harbor. W konsekwencji ataku Stany Zjednoczone przystąpiły do II wojny światowej przeciwko państwom Osi. Atak na Pearl Harbor jest również przyjmowany za symboliczny początek wojny na Pacyfiku.
http://wiekdwudziesty.pl/atak-na-pearl-harbor/
Na zdjęciu: Eksplozja magazynu amunicyjnego na USS Arizona. Źródło: Wikimedia Commons, domena publiczna.
-------------------------------------------------------------------
Wesprzyj nas na Patronite: https://patronite.pl/wiekdwudziesty

#historia #fotohistoria #iiwojnaswiatowa #wiekdwudziesty #zainteresowania #polska #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #wiekdwudziesty
+8
Mandarlin
Kto by się spodziewał, ja, beztalencie, świetnie rysuję portrety Lenina!
#sztuka #tworczoscwlasna #lenin #rysowanie #zainteresowania
+1
brusilow12
Na zdjęciu widzimy parę wsiadającą do samochodu BMW Isetta.

Niemiecka marka zaczęła produkować pojazd w 1955 roku, po zakupieniu licencji od Włochów, było to auto dwuosobowe i posiadające jedne drzwi z przodu. Jeśli chodzi o kwestie techniczne to napędzane było silnikiem jednocylindrowym BMW R25/3 o pojemności 298 cm³ i mocy 12 KM zapewniającym prędkość maksymalną 85 km/h. Pojazd kosztował 2500 marek, czyli 10 robotniczych pensji.

#fotohistoria #ciekawostki #motoryzacja #zainteresowania #brusilow12
+29
sropo
No moi drodzy dzisiaj troszkę Napoleona i jego drodze do sławy i zarazem upadku

Mówiąc o kampanii rosyjskiej 1812 roku, nie sposób nie wspomnieć o jej największej bitwie, która miała miejsce 7 września pod Borodino. Główny bój obu armii poprzedziły zmagania o redutę szewardińską, które stanowiły zapowiedź, mającej nastąpić dwa dni potem, krwawej bitwy.

Link do znaleziska - Preludium rzezi. Szewardino 1812

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #propaganda #zwyczaje #militaria #europa #swiat #wojsko #liganauki #zainteresowania #napoleon #moskwa #armia #bitwyswiata #francja #nauka
+320
Kartkowka_z_grilla
Zakupilem sobie w ubieglym tygodniu regal zeby zwolnic miejsce na stole gdzie staly w brudzie i ryzyku zniszczenia.

Gablota ze szklem lepsza, ale za duzy klopot kiedy bede sie wyprowadzal.

#poczatkujacymodelarz #modelarstwo #czolgi #zainteresowania
+27
K1ngKunta
Ja mam takie po wejściu na trzecie piętro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ciekawostki #zainteresowania #kolarstwo #rower #tourdefrance
+5
weglowy
Pierwsza część gotowa, ten zapach jaki się unosi po kuchni jest tak apetyczny że możecie żałować że was tutaj nie ma u mnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#foodporn #wedzenie #gotujzwykopem #jedzenie #jedzzwykopem #zainteresowania
+29
FrankJUnderwood
Niedawno odwiedziłem kolekcję Wehrtechnische Studiensammlung w Koblencji i znalazłem tam trochę ciekawych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zainteresowania #historia #bron #militaria #wojsko #niemcy
+135
niemiec
2015.10.18 || Karviná || 754 081-8 pcha osobowy Mošnov, Ostrava Airport - Mosty u Jablunkova przez popularne szkody górnicze na szlaku Karviná - Louky nad Olší, złożony z 460 013-6 + 460 014-4. Przeciąganie składów było spowodowane pracami modernizacyjnymi przed Karwiną oraz w Czeskim Cieszynie. EZT serii 460 "Pantograf" są zawsze wykorzystywane w trakcie "napięciówek" w zastępstwie za nowsze jednostki, ponieważ posiadają powszechnie stosowany sprzęg śrubowy. Dzięki temu nie jest potrzebne używanie półprzęgów Scharfenberga, co znacznie ułatwia wymianę lokomotyw spalinowych przy takich operacjach. Zdjęcie moje. #czechy #kolej #pociagi #pociagiboners #zainteresowania #fotografia #ciekawostki +11
j777
ktoś sie orientuje odnośnie tej maski tlenowej ruskiej.. czym sie rożni od tego zestawu do lutowania na twardo.. tutaj są dobre zdjęcia https://www.amazon.com/Rothenberger-ROXY-3100%C2%B0C-complete-35780/dp/B001H3MO8K

czyli jednak można na szytwno połączyc tlen z reduktorem i gazem

pytanie za 100 punktów czy da się do tego jeszcze podłączyć ten zestaw na mapp gaz z tymi 7/16 cala chyba dopiero w tym zestawie http://e-narzedziownia.pl/pl/p/Rothenberger-Zestaw-ALLGAS-2000-PS-0%2C5-2-Compact-nr-katalogowy-35655/37924

cena jednak poraża

Czy zatem to się aż tak bardzo pod tym względem (tj możliwości podłaczenia zwykłych zaworów na butan i na mapp gas) to sie różni od tego zestawu za kilak stówek https://allegro.pl/palnik-do-spawania-fix-3100-propan-tlen-cfh-52500-i6899286695.html ???

#nurkowanie #ciekawostki #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #pracaspawaczamnieprzeistacza #atencyjnaspoina #ciekawostki #heheszki #praca #pracbaza

wcz. temat https://www.wykop.pl/wpis/35096689/nie-wiecie-czy-mozna-do-tzw-mapp-gaz-i-telenu-dac-/
L3stko
Co zmieniło się po siedmiu latach od zmiany UOBiA. Czy w Polsce panuje moda na broń?

Więcej pozwoleń, więcej sklepów, więcej strzelnic. Przeciwnicy powszechnego dostępu do broni biją na alarm, a środowiska strzeleckie odbijają piłeczkę: „W końcu mamy odpowiedzialnych posiadaczy. Pistolety wyjęliśmy z szuflad i włożyliśmy do sejfów”.

https://www.wykop.pl/link/4675171/

#mikroreklama #wykop #polska #bron #strzelectwo #hobby #zainteresowania #militaria #sport
+10
sropo
Czas poczytać o nazistowskiej propagandzie. I zobaczyć jak to było wtedy a jak jest dzisiaj

W obliczu zbliżających się wyborów parlamentarnych warto by zastanowić się nad rozwojem propagandy politycznej. Niewątpliwie w historii największy wkład w rozwój technik manipulacji wniosły wielkie dwudziestowieczne totalitaryzmy. Nazizm, jako jeden z nich, rozwinął agitację polityczną do swoistej perfekcji budując monopol informacyjny w Niemczech.

Link do znaleziska - Propaganda nazistowska

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #propaganda #zwyczaje #militaria #europa #swiat #wojna #liganauki #nazizm #hitler #zainteresowania
+227
botpoziomu
Działanie tłumika broni palnej w 150 000 fps

Omówienie i prezentacja. Prezentuje Destin Sandlin. [ENG]

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4673927/dzialanie-tlumika-broni-palnej-w-150-000-fps/

Znalezisko dodał: @CanisLupusLupus

Coś fajnego nam umyka? Poinformuj mnie @botpoziomu
Jeżeli chcesz obserwować osobny tag dla tych wpisów, obserwuj: #botpoziomu

Ten wpis to inicjatywa podnoszenia poziomu na wykopie przez wołanie do znalezisk o merytorycznych treściach. Jest nas już ponad 400 osób. Zeby dolaczyc nalezy kliknac na ten link https://mirkolisty.pvu.pl/list/1UH8sCyT1AtCCdXr nastepnie zalogowac sie swoim kontem wykop.pl i kliknac dolacz w tej grupie. Przepraszam jak troche wymagajace nie my to wymyslalismy :(

#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #zainteresowania #nauka #fizyka #bron #strzelectwo #schlieren
+31
weglowy
No teraz niech odpuści mróz troche by łatwo zrobić zakop materiałów na sadzonki. A teraz byle do wiosny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
na zdjęciu 10 odmian
#ogrodweglowego #wino #ogrodnictwo #zainteresowania #hobby
+5
KubaGrom
Kolejne zabawy z kamieniami
#kamienie #zainteresowania
+2
bi-tek
Prawie już na finiszu uprawy mojej cytryny - jest wielkości limonki i w 50% już jest ładna żółta - jeszcze tydzień lub dwa i będzie idealna. Pierwszy raz mam styczność z uprawą cytryny i w zasadzie zakwitła tylko sadzonka kupiona z przypadku.

Nie spodziewałem się sukcesów a na pewno nie w pierwszym roku od zakupów ( pozostała mandarynka i cytryna nie zakwitły nawet) a tu proszę - piękny owoc.

Ps. Od zawsze chciałem mieć drzewko cytrynowe ale mama mi mówiła że ciężko o owoce.

Cel na przyszły rok? 1kg cytryn + większa ilość drzewek.

@weglowy

#ogrodnictwo #ciekawostki #zainteresowania #chwalesiebomoge #chwalesie #rosliny
+5
PeaK
4 lata przygotowań, miesiące testów i oczywiście klops już na samym początku rejestracji certyfikowanego testu prędkości UKE.

- nie można wpisać wartości dziesiętnych. nie przyjmuje jako denominatora ani "." kropki, ani "," przecinku - po prostu błędna wartość. Czyli jeśli macie 1.5mbit uploadu, musicie wpisać 1 lub 2.
- adres e-mail nie może zawierać znaku "+", choć przecież markowanie aliasów jest bardzo dobrym źródłem wykrywania spamu i wycieków adresów mailowych, lub po prostu dobrą praktyką grupowania i oznaczania maili (np. rafal+speedtest, rafal+facebook, rafal+wp)

Oczywiście za każdą poprawką trzeba było ponownie wpisywać captche.
Jak już wszystko wypełniłem wzorowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) to przecież trzeba było ponownie wpisać captche, bo pole z hasłem jest za każdym requestem kasowane. Nie można było tutaj zrobić interaktywnej weryfikacji z użyciem javascriptu?

Ehh, ciekawe co będzie dalej jak już przy samej rejestracji takie jaja.

#uke #speedtest #niewiemjaktootagowac #polska #informatyka #internet #komputery #programowanie #www #zainteresowania
+3
Karolekqqqq
RoyalCars of Poland - TOP 10 - Listopad 2018
Mimo, że sezon na egzotyki powinien się już powoli kończyć to w Polsce mamy nie mały wysp ciekawych samochodów. Począwszy od rozgrywanego na ulicach stolicy Need For Speed Warsaw by RCoP przez Brabusa SL63, skończywszy na prawdziwej gwieździe, czyli Koenigseggu CCXR Special Edition. Warsaw Motor Show było świetną okazją do zobaczenia wielu niesamowitych super samochodów, które na co dzień są niedostępne dla zwykłych śmiertelników.

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #bmw #mercedes #koenigsegg #ferrari #porsche #lamborghini
+1
KubaGrom
Zabawy w układanie kamieni
#kamienie #art #zainteresowania
+11
Wodzigrzmot
Nie ma to jak obiad z ogniska, dzisiaj w menu kuskus + warzywa. Do popicia browarek - żyć nie umierać ( ͡º ͜ʖ͡º)
#bushcraft #obiad #jedzzwykopem #zainteresowania
+10
niemiec
2015.07.26 || Mszana Dolna || SP42-260 z pociągiem specjalnym do Chabówki podczas postoju w Mszanie Dolnej. Zdjęcie moje. #kolej #pociagi #pociagiboners #pkp #fotografia #zainteresowania +21
Baron_Al_von_PuciPusia
Wczasy na polach śmierci <<< znalezisko
Kaukaska Czeczenia, kojarzona w świecie głównie z wojnami z przełomu wieków, chce przemienić pobojowiska w turystyczną atrakcję. Pierwszy, dwutygodniowy turnus wojennej turystyki właśnie się zakończył.

Pionierami zostało dwunastu Chińczyków, którzy w pierwszej połowie listopada przyjechali do „akademii komandosów” pod czeczeńskim Gudermesem, gdzie – jak chwalą się organizatorzy wczasów z rządu czeczeńskiego – „miejscowi rosyjscy oficerowie przygotowali dla gości bogaty program, łączący odpoczynek ze sportem i przygotowaniem wojskowym”.

PS:

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa.

Zdjęcie:

Meczet w Groznym w otoczeniu dekoracji świątecznych, grudzień 2017 r. / Fot. Musa Sadulayev / AP Photo / East News E

#zainteresowania #czeczenia #rosja #ciekawostki #podroze #wojsko
+5
MusicURlooking4
Na koniec dzisiejszego spamu w #mapporn, piękna mapa świata autorstwa Hajjiego Ahmeda oraz garść informacji o niej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mapa ta jest jednym ze znaczących osiągnięć wczesnej kartografii - Pierwsza mapa i zarazem geograficzna rozprawa naukowa, stworzona w zachodnioeuropejskim warsztacie dla nie-zachodniego odbiorcy.
Mapa Świata autorstwa Hajji Ahmeda ilustrująca go w całości, została wykonana w Wenecji, w 1559 roku. Mapa ukazuje ówcześnie najnowszą wiedzę geograficzną jak i jedną z najwcześniejszych naukowych rozpraw geograficznych w języku tureckim.

Jeden z napisów na mapie głosi:

Ktokolwiek pragnie poznać prawdziwy kształt świata, tego umysł niech będzie przepełniony światłem a jego pierś radością.

Stworzona w nieznanym weneckim warsztacie, sercowata mapa świata Hajji jest najwcześniejszym znanym dziełem w języku tureckim zaprojektowanym by publikować je i sprzedawać na rynku otomańskim.
Mapa Hajji Ahmeda przedstawia również kartograficzne ulepszenie w stosunku do sercowatej mapy Oronteusa Fineausa ukazując lepsze detale oraz odznaczając się większą dokładnością. Ulepszenie widać szczególnie w przypadku "Nowego Świata", gdzie zaawansowane odwzorowanie wyglądu Kalifornii oraz północno-zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej, było jak na ówczesne czasy imponujące. Mapas wprowadza również korekcje i ulepszenia w geografii i nazewnictwie miejsc znajdujących się w Ameryce Południowej.

#kartografia #geografia #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
+10
MusicURlooking4
Ciakawa mapa Europy autorstwa Yehudi Ibn Ben Zary, ukazująca, jak niektórzy sądzą, przykrytą częścowo lodem Wielką Brytanię oraz wyspy na Morzu Śródziemnym, które obecnie znajdują się pod wodą.

#ciekawostki #zainteresowania #mapporn #gruparatowaniapoziomu
+25
MusicURlooking4
Oronteus Finaeus, znany też jako Oronce Fine, był profesorem matematyki na uniwersytecie w Paryżu. Był też jednym z największych kartografów francuskich XVI wieku. Najbardziej znanym jego dziełem jest wydana w 1531 roku mapa Nova et integra universi orbis descriptio (Nowy i pełny opis okrągłego Wszechświata) przedstawiająca odkrytą dopiero ok. 300 lat później Antarktydę bez pokrywy lodowej.

#mapporn #historia #ciekawostki #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu
+15
Karolekqqqq
BMW serii 8 - Premiera salonowa [FOTORELACJA]
W latach 80 i 90 ubiegłego wieku BMW oferowało swoim klientom samochód idealny. Wystarczy sobie wyobrazić sportowe nadwozie Coupe z napędem na tył i szeroką gamą silników V8 oraz V12. Do tego dochodzi niebanalny jak na tamte czasy wygląd i otrzymujemy marzenie każdego dzieciaka z gum Turbo oraz plakatów wiszących nad łóżkiem. Tych którzy pokusili się o serię 8 przyjemność ta kosztowała co najmniej $70 000 (równowartość około $131 000 współcześnie), więc był to samochód przeznaczony dla prawdziwej elity w tamtych czasach.

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #bmw #bmwboners #wokolmotoryzacji
+8
ff_91
Pod opuszczonym klubem górnika dobiegają mnie gwizdy i nawoływania. Kilkaset metrów dalej stoi grupa dresików. Żują pestki słonecznika, plują łupinami na wszystkie strony, a w przerwie pomiędzy pestkami gwiżdżą, machają rękami i wołają "ej, ty! chodź tutaj!"

No to dobra, podchodzę. Takiego obrotu wydarzeń chyba się nie spodziewali, bo nagle milkną, wpatrzeni we mnie jak w niespodziewane zjawisko meteorologiczne. Aby rozwiać dziwną atmosferę, zagaduję o stojący obok samochód. Ta ikona sowieckiej motoryzacji już raczej nigdy nie pojedzie, ale dyskusja na jej temat ośmiela podrostków.

- Masz dozymetr? - pyta jeden z nich?
- Mam.
- To zmierz mnie!
- Czysto. Nie świecisz – mówię, przykładając licznik Geigera do ubrania młodego Kirgiza.

Pozostali też chcą. Muszę zmierzyć dozymetrem całą grupę kirgiskich dresów.

---

#podrozefilipa -> mój tag :)
#podroze #samochody #motoryzacja #mojezdjecie #azja #swiat #zainteresowania #opuszczone #urbanexploration
+12
niemiec
"Zamenhof" Białystok - Bielsko Biała Główna mija Panów kotwiczących nową sieć trakcyjną w Tychach. W 2008 i 2009 roku przebudowywano sieć trakcyjną pomiędzy Katowicami Ligotą i Tychami oraz w Pszczynie. Zdjęcie moje. #tychy #kolej #pkp #pociagi #pociagiboners #fotografia #zainteresowania +11
wiekdwudziesty_pl
25 listopada 1937 roku podniesiono banderę na ORP Błyskawicy. Przy okazji przypominamy artykuł o historii okrętu:
http://wiekdwudziesty.pl/orp-blyskawica-1937-1946/
Na zdjęciu: ORP Błyskawica na Atlantyku, domena publiczna.
-------------------------------------------------------------------
Wesprzyj nas na Patronite: https://patronite.pl/wiekdwudziesty

#historia #fotohistoria #iiwojnaswiatowa #wiekdwudziesty #gruparatowaniapoziomu #zainteresowania #polska #gdynia #trojmiasto #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki
+20
saakaszi
I wszystko od razu staje się jasne:

#heheszki #humorobrazkowy #rakcontent #zainteresowania
+12
Flan
mój pierwszy autorski projekt 3D. wieszaczek na klucze. nie spodziewałem się że się w ogóle uda ale jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem zadowolony. projektuje dopiero od dwóch dni, a drukarkę kupiłem wczoraj

#chwalesie #druk3d #zainteresowania #gownowpis
+10
gobi12
Moja domowa papryczka już po cięciu i gotowa do zimowania.
Tak, już po cięciu. Wcześniej sięgała do sufitu ;D
To będzie jej 3 zima.

#chilizgobim

#chili #chilihead #uprawapapryczek #papryczki #papryka #ogrodnictwo #ogrod #hobby #zainteresowania #domowyogrod #parapet
+39
weglowy
No po kilku latach nastał ten dzień że postawiłem buggy na kołach i przepchnąłem bez większego wysiłku całe buggy. Plan na przyszły tydzień?
Zająć się zakupami rzeczy potrzebnych by zrobić hamulce, ewentualnie pokombinować z mocowaniem siedziska do podłogi, zobaczymy co się ugra po pracy.
Poprzedni wpis był tutaj →https://www.wykop.pl/wpis/36371169
#pokazmorde #hobby #zainteresowania #technika #motoryzacja #buggymirka
+17
Flan
zrealizowałem dzisiaj swoje marzenie i kupiłem drukarke 3D ( ͡° ͜ʖ ͡°) szkoda że tak głośna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#chwalesie #druk3d #zainteresowania
+11
wiekdwudziesty_pl
22 listopada 1963 roku miał miejsce zamach na JFK.
http://wiekdwudziesty.pl/rodzina-kennedych/
Na zdjęciu: Rodzina Kennedy w Hyannis Port, 4 września 1931. Od lewej: Robert Kennedy, John F. Kennedy, Eunice Kennedy, Jean Kennedy, Joseph P. Kennedy Sr, Rose Fitzgerald Kennedy, Patricia Kennedy, Kathleen Kennedy, Joseph P. Kennedy Jr, Rosemary Kennedy. Pies wabi się „Buddy”. Źródło: John F. Kennedy Presidential Library and Museum, domena publiczna.
-------------------------------------------------------------------
Wesprzyj nas na Patronite: https://patronite.pl/wiekdwudziesty
#historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zainteresowania #usa #geopolityka #wiekdwudziesty #fotohistoria
+10
Flan
moja pierwsza potyczka z modelowaniem 3D. może nie jebnie po wydrukowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) robię projekt podwozia do mojego drona, zacząłem od nóżek. pewnie zmienię zaraz koncept bo jest nie praktyczne ale pierwsze kroki są

#drony #druk3d #chwalesie #gownowpis #zainteresowania
+6
Karolekqqqq
Robert Kubica znów na torach Formuły 1
"Robert Kubica wraca do Formuły 1!" "Orlen wyłoży 40 milionów, aby Kubica mógł się ścigać!" "Kubica drugim kierowcą Williamsa!" Takie nagłówki gościły we wszystkich mediach przez ostatnie kilka tygodni jak nie miesięcy. Byliśmy dosłownie bombardowani najróżniejszymi informacjami związanymi z powrotem naszego rodaka do królowej motorsportu, czyli Formuły 1. Sam nie brałem udziału w tej zabawie kto pierwszy dowie się czegoś więcej o kontrakcie Kubicy i nie publikowałem nic związanego z tym tematem. Teraz jednak zmieniło się wiele.

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #f1 #formula1 #kubica #robertkubica #motorsport #sport #williamsf1
+2
ArseneWengerTheAnimatedSeries
CIEKAWOSTKA: Tworzę kanał na pc za 700 ziko i 12 godzin renderowałem film. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli uważasz że materiał jest w porządku to możesz pomóc wykopać JAK DZIAŁA PŁACZ?

#nauka #ciekawostki #zainteresowania #biologia
+24
ZielonyZwyboru
Cześć!
Idzie zima, co nie zawsze musi oznaczać rozstania z turystyką. Oczywiście wędrowanie o tej porze roku jest trudniejsze i wymaga lepszego przygotowania, ale jeśli warunki pozwalają, to przy zachowaniu rozsądku wcale nie trzeba czekać do wiosny na wznowienie wycieczek. Dlatego wrzucam dzisiaj relację z najbardziej oklepanego szczytu świata, który mimo wszystko pozwala nacieszyć wzrok ładnymi widokami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kasprowy Wierch, podejście w stronę Beskidu, no i zejście do Kuźnic przez Dolinę Gąsienicową.

Link do znaleziska tutaj:
https://www.wykop.pl/link/4654809/kasprowy-wierch-i-beskid-w-stylu-kolejkowym-zima/

Z góry dziękuję wszystkim wykopującym :)

Wołam osoby, które wyraziły na to chęć. Jeżeli masz ochotę się dopisać, możesz dać znać na PW lub zrobić to w komentarzu.
Można śledzić --------> #gorydlazielonek

#gory #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania #turystyka #tatry
+118
Karolekqqqq
Warsaw Motor Show 2018 [FOTORELACJA]
Tegoroczna edycja Warsaw Motor Show już za nami. Podczas targów mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych samochodów i premier oraz każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku bardzo rozbudowana była strona elektryczna i widać ewidentny wpływ elektryfikacji na motoryzację. W jednej z hal utworzono specjalny tor dla samochodów zasilanych prądem, gdzie można było sprawdzić swoje umiejętności, ale temat prądu przewijał się nie tylko w samochodach osobowych. Zaprezentowano wiele rozwiązań dotyczących ładowarek i całego procesu dostarczania energii oraz przedstawiono wielką grupę pojazdów zasilanych prądem o nieco mniejszym rozmiarze, czyli wszelkiego rodzaju rowery, trójkołowce i deskorolki.

#motoryzacja #samochody #swiat #europa #polska #technologia #rozrywka #ciekawostki #zainteresowania #carboners #mclaren #bmw #ferrari #lamborghini #warszawa
+2
Pokaż następne