mlattari68
Dyskusja na temat korzyści zdrowotnych płynących z uprawiania sportu w dużych miastach toczy się już od bardzo dawna. Tym razem zespół naukowców jednoznacznie udowodnił, że sport uprawiany w miejskim zanieczyszczonym powietrzu to istne samobójstwo! W efekcie wzmożonego wysiłku toksyczne pyłki sieją w ciałach miejskich sportowców prawdziwe spustoszenie! #zdrowie #bieganie #sport #rower #smog https://zdrowepasje.pl/content/uprawiasz-sport-w-mie%C5%9Bcie-ci%C4%99-mo%C5%BCe-zabi%C4%87 +1
RedViper
#technologia #5g #internet #zdrowie #stopnwo #foliarze

Pamiętajcie, wszystko ma swoją cenę.
+3
Wina_Segmentacji
Właśnie zauważyłem, że w tym co jem jest AIDS i to całkiem sporo 7,8g na 100g.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gotujzwykopem #zdrowie #angielski
+8
banannq
#zdrowie #medycyna #rak Mirki będące w temacie, może ktoś mi powie czy mam się mocno stresować czy jeszcze trochę pożyję. W załączeniu wynik histopatologicznego badania guza którego przypadkiem sobie znalazłem na nerce rok temu. Zmiana została usunięta laparoskopowo, zrastam się i wczoraj miałem zgłosić się na wizytę kontrolną i spodziewałem się rozmowy o interpretacji wyniku. Niestety z przyczyn niezależnych wizytę musiałem przesunąć, ale udało mi się wydębić te wyniki, więc teraz pozostaje siedzieć i gryźć paluchy...
Może ktoś obyty z tematyką pomoże mi w zrozumieniu tego co mam czarno na białym?
riizzlaa
Kurwa a to w Polsce podobno sie czeka dlugo do lekarza xD

#uk #zdrowie #bezdechsenny
+5
wyjzprz2
Mirki i mirabelki, nietypowa sprawa. Wczoraj depilowałem jajka plastrami z woskiem i w jednym miejscu bardzo podrażniłem skórę. Mam dość dużą czerwoną plamę, podobną do tej na poniższym zdjęciu. Czy to jest zerwany naskórek? Czy przez to mogą przedostać się jakieś wirusy lub zarazki?

pokaż spoiler Może można uprawiać seks, tylko powiem dziewczynie, by nie lizała i nie ssała worka...


#pytanie #kiciochpyta
#niebieskiepaski #modameska
#depilacja #dermatologia #zdrowie
#seks #chorobyweneryczne
+2
thanksforthesupport
Żonę mi pielęgniarka przy pobieraniu krwi zmaltretowała gdzie to zgłosić xD
#sluzbazdrowia #nfz #zdrowie #krew
+2
snwptest
Mireczki pytnako #krwiodawstwo #medycyna #zdrowie
właśnie dziś skończyłem brać zastrzyki na korzonki: 10 sztuk Olfam (przeciwbólowy) i 5 sztuk MilGamma(vit.B12).

Kiedy mogę bez zastrzeżeń iść oddać krew?

Termin wyzerował mi się ok 5 grudnia, ale zastrzyki popsuły wszystko. Jestem od 2 lat regularnym dawcą, teraz ma być 11 raz jak pójdę.
+1
jmuhha
Mirki, macie tak że jak czytacie w nocy np jednym okiem na telefonie, to wydaje wam się że telefon się oddala robi mały a wy stajecie się wielkoludami?( ಠ_ಠ)

#zycie #ciekawostki #pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna #choroby #psychiatria #psychologia #zdrowie #medycyna
+3
stanley___
#dieta #zdrowie

Zrobiłem sobie 1,5 miesięczny post od produktów zawierających mleko - matko, współczuję osobom z alergią. Mleko jest dosłownie wszędzie!
+1
stanley___
#pytanie #zdrowie

Jakie są Wasze najpoważniejsze problemy zdrowotne?
+1
jabadabadupka
Dostałam ten oto pierniczek. Co myślicie o składzie? Jeść czy nie jeść? #pytaniedoeksperta #zdrowie #dieta #olejpalmowy #czekolada
Termak
Żegnajciu, odchodzu
#zdrowie
+3
Donyo
Higiena snu pomoże mi się lepiej wysypiać i mieć więcej energii?
#zdrowie #sen #pytanie
+3
Poro6niec
Medycyna Słowian

Gdy trwoga, to do szeptuchy…

W Polsce ciągle są miejsca, w których korzysta się z wiedzy i doświadczenia zdobywanych przed wiekami. Na Podlasiu na przykład nadal funkcjonują szeptuchy, czyli lekarze ludu, którzy znani są tu od czasów pogańskich. Rolę tę pełnią głównie kobiety, a od szamanów różnią się tym, że ich działania mają wymiar wyłącznie mistyczny, polegają na przeprowadzaniu rytuałów i modlitw. Kwestią ziołolecznictwa zajmują się zielarze, którzy znają sposoby pozyskiwania ziół, ich przechowywania, przetwarzania i dawkowania. Szeptuchy działają w społecznościach wiejskich, przyjmując chorych przy kuchennym stole w drewnianej chacie. Po odmówieniu modlitw i zamów (czyli niereligijnych tekstów) chory otrzymuje leki. Nie są to jednak ani tabletki, ani zioła, ale chleb, woda, sól lub cukier, które wskutek modlitwy otrzymały właściwości lecznicze.

Chaty szeptuch odwiedzają osoby ze schorzeniami ciała, ale również takie, które walczą z szeregiem dolegliwości związanych ze stresem – nazywanych tutaj nerwem lub kołtunem. Używane w trakcie tego obrządku narzędzia, świece czy chustki do okrycia chorych miejsc mają wymiar symboliczny, ale pozwalają choremu na zmaterializowanie jego wewnętrznych dolegliwości i podświadome uwolnienie się od nich. Wizyta u szeptuchy jest więc rodzajem psychoterapii i w jej trakcie uwaga “medyka” poświęcona jest w całości pacjentowi, który czuje się otoczony troską i opieką, a także znajduje zrozumienie dla swoich problemów.

Zielarstwo to wiedza

Leczenie ziołami wymaga dużej wiedzy z zakresu botaniki, aby uniknąć zatrucia i osiągnąć najwyższą skuteczność. Nie należy ich zbierać z miejsc położonych blisko dróg, wysypisk, pól, na których dokonuje się oprysków. Roślin takich nie można wyrywać z korzeniami, ale należy odcinać wyłącznie ich naziemne części. Zioła powinno się zbierać, kiedy na zewnątrz jest sucho. Te rosnące na polach słonecznych i suchych, położonych od strony południowej, posiadają większą wartość leczniczą, warto więc to uwzględnić. Nie bez znaczenia jest również pora dnia i roku, ponieważ najwyższe stężenie olejków eterycznych w komórkach roślin występuje od godziny 10 do 16, kiedy słońce znajduje się najwyżej, a rośliny mogą być od niego lekko przesuszone. Zebrane o tej porze szybko wysychają i posiadają wysoki poziom substancji leczniczych. Gromadzą się one w różnych częściach roślin, zbierać można więc całą naziemną ich część, liście, kwiaty, owoce, korę, pączki, korzenie, kłącza i cebule.

Przykładowe rośliny

Dąb (Quercus sp.)

Dąb był świętym drzewem Słowian, poświęconym Perunowi – bogu piorunów. Składano pod nim ofiary z mleka, chleba, mięsa i miodu. Według legend, była to roślina starsza niż wszystko inne na świecie. Żołędzie, podobnie jak jajka, stanowiły symbol nowego życia, a samo drzewo kojarzono z potęgą, zdrowiem i pierwiastkiem męskim (“chłop jak dąb”, “wielki jak dąb”).

W medycynie tradycyjnej używa się liści, żołędzi oraz kory dębu, które zbiera się wiosną z małych gałązek. Działają łagodząco na schorzenia skórne, lekkie oparzenia, a także na błony śluzowe. Zawarte w nich garbniki powodują hamowanie krwawienia, ułatwiają gojenie się ran, ponieważ ścinają białka na powierzchni zranionej skóry. Te same związki są pomocne przy biegunkach, gdyż powlekają śluzówkę jelita, tworząc warstwę ochronną i osłabiając ruchy perystaltyczne. Kora i liście łagodzą ponadto dolegliwości związane z menstruacją oraz poprawiają trawienie. Dodatkowo galasy, czyli znajdujące się na liściach, korzeniach lub łodydze narośla, wywołane przez niewielkie owady zwane galasówkami dębiankami (Cynips quercusfolii), używane są do wytwarzania nalewki, która stosowana jest zewnętrznie przy niewielkich ranach, na oparzenia i odmrożenia, a także jako płukanka do gardła przy anginie.

Wierzba (Salix sp.)

Wierzbowe witki od wieków uważane są za czarujące i życiodajne. Wierzba stała się też bohaterką wielu legend i baśni, przedstawiana jest w nich jako dom diabła oraz symbol płodności. Pewne znaczenie mógł tu mieć fakt, że występuje ona na terenach wilgotnych i podmokłych, przez swoją zdradliwość kojarzonych zwykle z diabłami i innymi złymi duchami. Jej powiązania z mrocznymi mocami widoczne były jeszcze przed nastaniem chrześcijaństwa. Drzewo to bowiem poświęcone było Welesowi – bogu magii, przysiąg, kupców i bogactwa, bratu i antagoniście Peruna. Dlatego też Słowianie podczas burzy nigdy nie chowali się pod wierzbami – obawiano się, że gromowładne bóstwo, rozgniewane na brata, mogłoby cisnąć w to drzewo piorunem.

Najczęściej stosowane są napary i odwary z kory wierzby. Zawierają one glikozydy fenolowe, w tym właśnie kwas salicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Warto wspomnieć o tym, że to właśnie z tego surowca zielarskiego po raz pierwszy wyizolowano to, co dziś kupujemy w aptekach jako aspirynę. W połączeniu z garbnikami i flawonoidami związek ten wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Głóg (Crataegus sp.)

Kolejną rośliną, w której magiczną moc niektórzy wierzą do dziś, jest głóg, którego kolce i czerwony kolor mają odganiać złe moce. Także i dziś nie jest widokiem rzadkim przywiązana do dziecięcego wózka czerwona wstążka, która ma je ustrzec przed rzucanymi na nie urokami. Z tego też powodu chorowite dzieci kąpano niegdyś w wywarze z głogu. Roślina ta, także ze względu na ostre kolce, chroniła przed nieprzyjaznymi demonami i czarami i innymi mrocznymi siłami. Sadzono jego krzewy na miedzach, by odstraszyć od upraw szkodniki. Ponieważ zaś odgradzały świat żywych od świata zmarłych, często można było je spotkać przy grobach tych, których podejrzewano o to, że mogliby po śmieci nękać ludzi: samobójców, zbrodniarzy i podejrzanych o wampiryzm, którym dodatkowo wbijano w język cierń głogu.

W ziołolecznictwie używane są jego owoce i kwiaty, a przygotowane z nich nalewki stosuje się w schorzeniach układu krwionośnego, w tym przy nadciśnieniu. Wywary natomiast znakomicie sprawdzają się w leczeniu przeziębień, gorączki, a także przy ogólnym osłabieniu. Z głogu robi się również dżemy i wina. Te drugie pomagają uspokoić skołatane nerwy i polecane są przy dolegliwościach sercowych.

Jemioła pospolita (Viscum album)

Za roślinę o leczniczych właściwościach uważa się również jemiołę. Pasożytuje ona na swoich żywicielach, pozostając zawsze zieloną. Nie dotyka też ani ziemi, ani nieba, znajdując się niejako na granicy między tymi dwoma sferami. Przez to jest postrzegana jako połączone w jedno przeciwieństwo życia i śmierci; jest symbolem wiecznego porządku i świata, gdzie czas stoi w miejscu i gdzie trafiają wszystkie dusze. Stosowano ją w licznych prasłowiańskich obrzędach. Jej gałązkę utykano w weselny korowaj, by zapewnić nowożeńcom dostatek i powodzenie. Aby zaś uchronić ich przed koszmarami, układano jemiołę przed ich sypialnią. Uderzanie nią krów miało zapewnić wydajną produkcję mleka i ochronić zwierzęta przed chorobami. Wkładano ją też do uli, by zapewnić sobie duże ilości miodu na następny rok.

Jemioła działa moczopędnie i rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu obniża ciśnienie krwi. Wspomaga też pracę serca, regulując częstotliwość jego skurczów. Dlatego też wykorzystuje się ją jako składnik wielu preparatów wspierających układ krążenia. Znajdujące się w niej substancje wykazują działanie uspokajające, a także wzmacniające układ odpornościowy. Badane są także ich właściwości przeciwnowotworowe.

Kozłek lekarski (Valeriana officinalis)

Kozłek lekarski, zwany też walerianą, również jest rośliną powszechnie występującą na terenach zamieszkiwanych dawniej przez Prasłowian, którzy doceniali jego właściwości. Związanych było z nim sporo przesądów. Jeden z nich głosi na przykład, że zjedzenie tej rośliny zebranej tuż przed świtem chroni przed czarami. Poza tym uważano ją za środek skutecznie leczący duszę, ale także za anty-afrodyzjak – jeśli kobieta natarła się nią lub nosiła ją przy sobie, nie groziły jej popędy mężczyzn, a także tonowany był jej temperament.

Walerianę stosowano – i nadal stosuje się – przede wszystkim w celu złagodzenia napięcia nerwowego, uspokojenia umysłu i ułatwienia zasypiania. Współczesna nauka nie potrafi wprawdzie odpowiedzieć na pytanie, na czym dokładnie polega mechanizm działania tej rośliny. Wiadomo jednak z całą pewnością, że jej składniki aktywne wpływają na gospodarkę neurobiochemiczną, a jej skuteczność jest bardzo wysoka. Kozłek lekarski działa również na ciało: wspomaga trawienie, łagodzi dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, a ponieważ działa rozkurczowo, pomaga także przy bólach menstruacyjnych.

Babka lancetowata (Plantago lanceolata)

Babka lancetowata jest powszechnie występującym zielem, spotykanym na polanach i trawnikach. Niegdyś uważano, że jej niezwykła odporność – miała się świetnie rosnąc nawet na mocno uczęszczanych drogach – przekłada się na właściwości lecznicze. Roślina ta pomagała nie tylko na choroby ciała, ale i na nieszczęśliwą miłość. Wypicie naparu, w skład którego wchodziła właśnie babka lancetowata miało pomóc “odkochać się”, gdy nie można było liczyć na wzajemność uczuć.

Mimo, że każdy zna tę roślinę, mało kto wie, że przynosi ulgę w przeziębieniu i infekcji układu oddechowego, gdyż działa wykrztuśnie i zarazem osłaniająco. Ponieważ zaś rozkurcza mięśnie gładkie tchawicy i oskrzeli, może pomagać przy astmie. Sok z jej liści działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, toteż nasze babcie stosowały ją przy zapaleniach gardła i jamy ustnej. Te właściwości powodują również przyspieszanie gojenia się ran.

Bez czarny (Sambucus nigra)

Czarny bez w tradycji wielu ludów europejskich związany był z mrocznymi siłami i złymi duchami. Jego powtórne kwitnienie jesienią zapowiadało śmierć kogoś młodego i lubianego. Pod jego krzew wylewano wodę po myciu zmarłego, aby uchronić resztę domowników przed rychłą śmiercią. Pręt z niego służył do zdejmowania miary z nieboszczyka w celu dopasowania trumny. Nie należało jednak używać ich do palenia ognia, gdyż sprowadzało to choroby na grzejące się przy nim osoby. Wyrwanie zaś czarnego bzu miało powodować kurcze kończyn u osoby dopuszczającej się tego czynu. Jeszcze w XIX wieku w niektórych regionach Polski gdy dziecko chorowało i nie było szans na jego wyzdrowienie, noszono je pod czarny bez – w ostateczności liczono chociaż na pomoc mrocznych duchów.

Z suszonych owoców czarnego bzu przygotowuje się nie tylko napary i odwary, ale również powidła czy soki. Wzmacniają one układ odpornościowy i pomagają pozbyć się infekcji, zwłaszcza wirusowych, jak przeziębienie i grypa. Wzmacnia naczynia krwionośne, usuwając toksyny z organizmu. Bez wykazuje działanie moczopędne, lekko przeczyszczające, ale także przeciwbólowe, dlatego używa się go do łagodzenia migreny, bólu zębów czy rwy kulszowej.

Dziurawiec zwyczajny (Hipericum perforatum)

Dziurawiec, popularnie występujący na polskich łąkach, przez dawnych Słowian uważany był za roślinę chroniąca przed wszelką złą magią. Był skuteczny przeciwko boginkom – żeńskim demonom będącym personifikacją sił przyrody – które mogłyby wywabić kobietę z domu i porwać jej małe dziecko. Roślinę tę wykorzystywano także do przeciwdziałania czarom i odpędzania wszelkich złych duchów, co znalazło odzwierciedlenie w jednej z jej łacińskich nazw “Fuga daemonum”.

Istotnie, dziurawiec może pomóc w walce z “wewnętrznymi demonami”. Roślina ta wykazuje silne właściwości przeciwdepresyjne, podnosząc poziom dopaminy i serotoniny – neuroprzekaźników odpowiedzialnych za dobry nastrój. Wspomaga także pracę umysłu, co pozwala uznać ją za składnik nootropowy. Dodatkowo łagodzi schorzenia wątroby oraz układu pokarmowego. Spożywa się go najczęściej w postaci naparów i nalewek, choć popularne są także gotowe ekstrakty. Zewnętrznie stosuje się go przy opatrywaniu ran i odmrożeń, ponieważ przyspiesza ich gojenie.

Inne rośliny mające działanie lecznicze, które można spotkać na polskiej łące czy w lesie to fiołek trójbarwny, chmiel, łopian, mniszek lekarski, nagietek, szałwia, rumianek, lipa.

https://pl.swissherbal.eu/medycyna-slowian-cz-2-wybrane-ziola/
#gruparatowaniapoziomu
#zdrowie
#slowianie
#rodzimowierstwo
+53
Mateusz_G
Skąd się bierze nieświeży oddech #zdrowie #humorobrazkowy #wrozkaboners +3
Blacksnow
Jest moze ktos kto zna sie na depilatorach do domu remington braun czy philips. Czytalem o metodach depilacji "jak najmniej bolesnej" ipl i hpl. Czy moze sie ktos wypowiedziec? poleci ktos cos? chodzi o depilacje rowniez okolic intymnych u kobiety jak i u faceta wiec musi byc bezpieczne . cena do 1500 jak sie da. Moze jest #rozowepaski ktory ma faceta co depiluje sie takim laserem w okolicach bikini i podzieli sie doswiadczeniem. A moze ktos ma biznes zajmujacy sie czyms takim i rowniez sie wypowie?

#zdrowie #higiena #depilacja
dlasebastiana
Mirki i Mirabelki! Potrzebna jest pomoc i to naprawdę pilnie.

https://www.facebook.com/dlasebastiana/

Profil Sebastiana prowadzi jego mama, obserwuję go już od bardzo dawna i to jest niesamowite jak dużo może znieść taki mały człowiek. Codziennie walczy o powrót do zdrowia, które zostało mu nagle zabrane i na każdy krok do przodu odpowiada padaczka lekooporna, która powoduje kolejne uszkodzenia w mózgu.

Wypróbowali już wszystko, teraz pojawiła się ostatnia szansa dla chłopaka. To jedyny moment w którym może zostać poddanych przeszczepowi komórek macierzystych, nie wiadomo czy kiedykolwiek jego stan będzie jeszcze na tyle stabilny.

https://www.siepomaga.pl/sebi?fbclid=IwAR2akaEMfg-lnvLjOfRiz-VpebvjFxAgfEbeNeqRtAVp5NRNR7263KhJ2-k

Wrzucam link do zbiórki siepomaga. Na profilu Sebastiana na fb jest cała dokumentacja, można też przeczytać więcej o historii jego choroby i walce jaką codziennie toczy on i jego rodzice.

6 lat temu, zaraz przed Świętami ich świat się zawalił, bo jedno z najmłodszych dzieci rozpoczęło walkę o życie, a potem o zdrowie. Zróbmy tej rodzinie najlepszy świąteczny prezent i pomóżmy spełnić ich marzenie o zdrowiu Małego Wojownika.

#zdrowie #dzieci #prezent #siepomaga #wykoppomaga #wykop
+2
stanley___
#pytanie #zdrowie

Myślicie że dożyjecie 60 lat czy jednak czujecie w kościach że skończycie swój żywot wcześniej (z powodu choroby bądź samobójem mając dość cierpienia)?
+1
pogop
Pytanie teoretyczne, czy Robert Kubica dostałby w Polsce grupę inwalidzką? XD

#kubica #pytanie #medycyna #zdrowie #f1
+22
rales
#medycyna #zdrowie #estetyka #gownowpis

Kochani już po zabiegu, wszystko bez komplikacji, na noc mogę już zdjąć plasterek i mam psikać 2x dziennie octeniseptem. Za tydzień wizyta kontrolna.

Zaplusuj a zawołam cię do efektu końcowego
+8
maseczjuset
#lekarz #medycyna #badania #krew #zdrowie

Wyniki badania krwi wskazują na podwyższony poziom monocytów. Co to oznacza? Co mi grozi? Co dalej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dlasebastiana
Mirki i Mirabelki! Potrzebna jest pomoc i to naprawdę pilnie.

https://www.facebook.com/dlasebastiana/

Profil Sebastiana prowadzi jego mama, obserwuję go już od bardzo dawna i to jest niesamowite jak dużo może znieść taki mały człowiek. Codziennie walczy o powrót do zdrowia, które zostało mu nagle zabrane i na każdy krok do przodu odpowiada padaczka lekooporna, która powoduje kolejne uszkodzenia w mózgu.

Wypróbowali już wszystko, teraz pojawiła się ostatnia szansa dla chłopaka. To jedyny moment w którym może zostać poddanych przeszczepowi komórek macierzystych, nie wiadomo czy kiedykolwiek jego stan będzie jeszcze na tyle stabilny.

https://www.siepomaga.pl/sebi?fbclid=IwAR2akaEMfg-lnvLjOfRiz-VpebvjFxAgfEbeNeqRtAVp5NRNR7263KhJ2-k

Wrzucam link do zbiórki siepomaga. Na profilu Sebastiana na fb jest cała dokumentacja, można też przeczytać więcej o historii jego choroby i walce jaką codziennie toczy on i jego rodzice.

6 lat temu, zaraz przed Świętami ich świat się zawalił, bo jedno z najmłodszych dzieci rozpoczęło walkę o życie, a potem o zdrowie. Zróbmy tej rodzinie najlepszy świąteczny prezent i pomóżmy spełnić ich marzenie o zdrowiu Małego Wojownika.

#zdrowie #dzieci #prezent #siepomaga #wykoppomaga #wykop
+2
Witajcie
Co może oznaczać ból tej części stopy?
Nie jest on ciągły, ale uciążliwy w niektórych butach.
Lepiej iść do lekarza / na prześwietlenie jak najszybciej?

#zdrowie #rozowepaski #niebieskiepaski
kwas_adypinowy
Mircy, jak usunąć to dziadostwo? Mam kilka takich w okolicach karku i jedno przy oku, w zasadzie odkąd pamiętam.

#zdrowie #kiciochpyta #gownowpis
+2
rales
#medycyna #zdrowie #estetyka #gownowpis

Kochani jutro dermatolog będzie mi laserem usuwał tego pieprzyka (to środek czoła jbc ;p).

Trzymajcie kciuki żeby mu się ręka nie machnęła, rana się szybko zagoiła i nie został żaden ślad
+5
jezus_cameltoe
#przegryw #zdrowie #dom #ciekawostki #remont #piwnica #wygryw

Muszę wam natychmiast opowiedzieć co mi się przytrafiło.

Myślałem, że mój przegryw jest naturalny bo od lat w pracy praktycznie bez zmian, wprawdzie 2 lata temu wielki sukces bo w końcu związek/seks i niby przegryw minął, ale dalej coś nie tak. Czułem się źle, zmęczony, wiecznie niewyspany, nawet kontuzje zaczęły mnie nękać coraz częściej (bieganie to moja pasja). Byłem pewny, że to po prostu wiek, bo po 30 niektórzy już tracą zdrowie. Co się nagle dość niedawno okazało:

W moim pokoju była wilgoć a ja źle go wietrzyłem. I w ten oto sposób kilka lat się trułem pleśnią siedząc godzinami przed komputerem. Teraz wietrze codziennie pokój i:
- poczucie własnej wartości poszło w górę,
- śmiałość do kobiet poszła w górę,
- inteligencja z koncentracją działają dużo lepiej,
- wolniej się męczę,
- jest regeneracja i znów biegam,
Wróciła tylko 1 negatywna cecha, wręcz z dzieciństwa - złość, gniew, potrafię przeżywać szczególnie zazdrość o pewną kobietę. Ale myślę, że nie am złości eskalować, mam ogromne doświadczenie w życiu w tej dziedzinie.

Także - SPRAWDŹCIE SWÓJ POKÓJ (piwnicę he he), bo możliwe, że też się trujecie 10-20 lat!!! Tym samym wasz przegryw odbiera wam chęci do zrobienia remontu pokoju - błędne koło!
+3
Fix
#polska #smog #ekologia #zdrowie #ciekawostki #technologia Na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie 36 leży w Polsce +4
AlgorytmPrima
Kupiłem sobie smart wagę. Mam te 182 cm wzrostu. Wg speców od zdrowego życia, moja masa powinna wynosić maksymalnie te 85 kg, a wg tego wychodzi, że w sumie poniżej 90 kg będzie już niezdrowo. Wychodzi na to, że muszę zgubić 14 kg i będzie super. Dobrze myślę? #zdrowie #mirkokoksy
MrFinch
UWAGA uważajcie na PIRATKI z lidla
Dziś robiąc kanapkę dwulatkowi w piratkach znalazłem taką oto kość. Uwierzcie mi jest ostra i mogła by szkody narobić.
W drugim plasterku również jest mniejsza kosteczka.
Przyjrzyjcie się tej szynce jak będzie ją kłaść na kanapki swoim pociechom.

#lidl #zakupy #zdrowie #uwaga #dzieci #niebieskiepaski #rozowepaski
+6
Lucifer_vult_animae_tuae
Tak tak, prywatna służba zdrowia działa, kapitalizm to jest to, upaństwowić. A to że w lewackich krajach na zachodzi jest o wiele lepsza, to spisek masonów i tylko propaganda. #heheszki #zdrowie #szpitale #sluzbazdrowia #kapitalizm #antykapitalizm +136
kondradt
Od trzech lat mam 35-35,5°C. Ale mi dzisiaj dojebało.
#zdrowie
+5
mlattari68
Jednoznaczne wyniki wielu badań naukowych nie mogą kłamać! Odpowiednio dobrane melodie mogą pozytywnie wpływać zarówno na nasz umysł, jak i na fizjologię naszego organizmu. Przy pomocy dźwięków możemy obniżyć częstotliwość akcji serca i ciśnienie tętnicze lub wprowadzić nasz umysł w odpowiedni nastrój! Ale nie tylko to jest możliwe do osiągnięcia za pomocą muzyki! Czy jednak wiesz o tym, że popularne melodie, jakie powszechnie panują w mediach, mogą nam jedynie poważnie szkodzić? #zdrowie #zdrowepasje #muzyka https://zdrowepasje.pl/content/czy-muzyka-mo%C5%BCe-uzdrawia%C4%87-czy-popularne-melodie-nam-szkodz%C4%85 +2
dlasebastiana
Mirki i Mirabelki! Potrzebna jest pomoc i to naprawdę pilnie.

https://www.facebook.com/dlasebastiana/

Profil Sebastiana prowadzi jego mama, obserwuję go już od bardzo dawna i to jest niesamowite jak dużo może znieść taki mały człowiek. Codziennie walczy o powrót do zdrowia, które zostało mu nagle zabrane i na każdy krok do przodu odpowiada padaczka lekooporna, która powoduje kolejne uszkodzenia w mózgu.

Wypróbowali już wszystko, teraz pojawiła się ostatnia szansa dla chłopaka. To jedyny moment w którym może zostać poddanych przeszczepowi komórek macierzystych, nie wiadomo czy kiedykolwiek jego stan będzie jeszcze na tyle stabilny.

https://www.siepomaga.pl/sebi?fbclid=IwAR2akaEMfg-lnvLjOfRiz-VpebvjFxAgfEbeNeqRtAVp5NRNR7263KhJ2-k

Wrzucam link do zbiórki siepomaga. Na profilu Sebastiana na fb jest cała dokumentacja, można też przeczytać więcej o historii jego choroby i walce jaką codziennie toczy on i jego rodzice.

6 lat temu, zaraz przed Świętami ich świat się zawalił, bo jedno z najmłodszych dzieci rozpoczęło walkę o życie, a potem o zdrowie. Zróbmy tej rodzinie najlepszy świąteczny prezent i pomóżmy spełnić ich marzenie o zdrowiu Małego Wojownika.

#zdrowie #dzieci #prezent #siepomaga #wykoppomaga #wykop
+2
bartoszp
Bracia Sadownicy wypuścili bardzo dobre smoothie. Zdecydowanie polecam jako alternatywę dla wielu udawańców z koncentratów.

Smaczne, polski kapitał i w dodatku w szkiełku, a nie wiejskim plastiku ヽ( ͠°෴ °)ノ

Dostępne w Żabkach, ale pewnie i w marketach nieco taniej.

Polecam.

#jedzenie #zdrowie
+5
dlasebastiana
Mirki i Mirabelki! Potrzebna jest pomoc i to naprawdę pilnie.

https://www.facebook.com/dlasebastiana/

Profil Sebastiana prowadzi jego mama, obserwuję go już od bardzo dawna i to jest niesamowite jak dużo może znieść taki mały człowiek. Codziennie walczy o powrót do zdrowia, które zostało mu nagle zabrane i na każdy krok do przodu odpowiada padaczka lekooporna, która powoduje kolejne uszkodzenia w mózgu.

Wypróbowali już wszystko, teraz pojawiła się ostatnia szansa dla chłopaka. To jedyny moment w którym może zostać poddanych przeszczepowi komórek macierzystych, nie wiadomo czy kiedykolwiek jego stan będzie jeszcze na tyle stabilny.

https://www.siepomaga.pl/sebi?fbclid=IwAR2akaEMfg-lnvLjOfRiz-VpebvjFxAgfEbeNeqRtAVp5NRNR7263KhJ2-k

Wrzucam link do zbiórki siepomaga. Na profilu Sebastiana na fb jest cała dokumentacja, można też przeczytać więcej o historii jego choroby i walce jaką codziennie toczy on i jego rodzice.

6 lat temu, zaraz przed Świętami ich świat się zawalił, bo jedno z najmłodszych dzieci rozpoczęło walkę o życie, a potem o zdrowie. Zróbmy tej rodzinie najlepszy świąteczny prezent i pomóżmy spełnić ich marzenie o zdrowiu Małego Wojownika.

#zdrowie #dzieci #prezent #siepomaga
+4
sokool
No ciekawe czy będzie to użyteczna lektura :)

#mikrokoksy #zdrowie
MalyBiolog
Kobiety posiadające konia żyją 15 lat dłużej?!?!?!?!?!

"Być może widzieliście nagłówki, które sugerują, że posiadanie konia przedłuża życia. W tym tekście przeprowadzam krótką analizę tego badania, które prawdopodobnie zostało zmyślone." Doktor Damian Parol - polecam. Fragmenty i tagi poniżej

Zacznę od tego, że prawdopodobnie jest to zmyślona informacja i takie badanie nigdy nie zostało opublikowane. Pod artykułami nie ma odnośnika literaturowego. Co więcej, żadna z tych stron nie podaje szczegółów badania, które ułatwiłby jego znalezienie, choćby takich jak nazwa instytucji, czasopisma, czy nazwiska autorów. Jednak uważam, że jest to dobry punkt wyjścia do interesujących rozważań nt. wpływu posiadania konia na długość i jakość życia. Dlatego załóżmy, że takie badanie się ukazało i że taki był jego wynik. Jak należy go zinterpretować?

#nauka #medycyna #zdrowie #biologia #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #mikroreklama #zdrowie #ciekawostki
+4
brednyk
Jedyna słuszna garaletka to ta mięsna.
Stop słodzonym garaletkom!
#galaretka #jedzenie #kuchnia #zdrowie
+5
Sensu_Stricto
Na 11 zarejestrowany w przychodni (dość nowej, niewielkiej, trochę w zaułku #starepodgorze). Zero jakiejkolwiek kolejki. Zaszedłem, pani dr musiała usłyszeć jak zdejmuję płaszcz, bo wyszła i zaprosiła. Koniec końców dłużej stałem w kolejce w aptece (jedna baba przede mną) niż byłem w przychodni. 11:30 jestem w mieszkaniu. Niedopita kawa niestety już zimna. Termin do specjalisty na #nfz? Średnio 2,5 miesiąca. XD

#takietam #zdrowie #wpolscejakwlesie #dobrazmiana (wincyj na policję i górnictwo, a NFZ? #jebacbiede! umierajcie se robaki)

Na foto m.in. dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego dostarczający kurduplowi kule do domu.
+3
walerr
No dobra chłopcy i dziewczęta z racji że zaraz są mikołajki robimy małe #rozdajo. Mam do rozdania świeżo tłoczone soki ostatnie w tym sezonie. Wsrod osób plusujacych wybiorę 1 której wyślę sok paczkomatem na wskazany adres na swój koszt jutro do godz 00:00. Sok 5 Litrowy zrobiony z własnych owoców w tym tygodniu, sok o wartości 30zl. Do wyboru:
- sok jabłkowy
- sok porzeczkowo jabłkowy
- sok pomidorowy

Zapraszam do odwiedzenia
Https://facebook.com/PolskiPomidor

#rozdajo #zdrowie #zadarmo
+2906
bartoszp
Tempo wciąż spacerowe, ale odległość jak na mnie już perspektywiczna.

Poza jedną ulicą całkiem przyjemne powietrze dziś było.

Na uszach nowa płyta #thedumplings

Polecam każdemu kto pracuje przy biurku. Następnego dnia chce się 3x bardziej pracować po odrobinie sportu.

#bieganie #odchudzanie #zdrowie
+7
Czeggu
Połączenie smogu i astmy to nic fajnego... :(

#astma #zdrowie #smog #gorzkiezale #ventolin
+6
Pokaż następne