sabuliga
Mirki zobaczcie te migdalki boje sie ze tam jest gronkowiec i dostane zapalenie serca nerek osiedzia stawow. Jak myslicie czy sa one bezpiecpelno kamieni tam jest
#medycyna #zdrowie #szpital #koronawirus
mlattari68
Dlaczego należy gruntownie czyścić pralkę raz w miesiącu? Jak to zrobić prawidłowo?

Nasze zdrowie w dużym stopniu zależy od codziennych doznań. To, jak się czujemy emocjonalnie, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całości naszego ciała. Niektórym może się to wydawać mało wiarygodne, ale nawet taka niby drobnostka, jak przykry zapach unoszący się w pomieszczeniach mieszkalnych, może z czasem stać się przyczyną złego samopoczucia. Absolutnie nie możemy dopuścić do tego, aby dom kojarzył się nam z brudem i przykrymi zapachami. Jeśli chcemy żyć zdrowo, w naszych mieszkaniach nie powinno śmierdzieć! Przyjrzyjmy się zatem jednemu z głównych źródeł przykrych zapachów w domu, jakim jest pralka i zobaczmy w jaki sposób możemy rozwiązać ten śmierdzący problem.

#zdrowie #dom #ciekawostki

https://zdrowepasje.pl/zdrowie/ciekawostki/dlaczego-nalezy-czyscic-pralke-raz-w-miesiacu
+1
Wojtas_elo
#dieta #zdrowie #mikrokoksy #gotujzwykopem

po dniu postu czas odżywić organizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+9
adammaster36
Okulary zsuwają mi się z nosa za każdym razem jak się pochylam. Poprzednie, które miałem posiadały "noski" które dobrze trzymały się nosa. Te nie mają. Czy da się to jakoś wyregulować? Może są jakieś skuteczne nakładki które by zdały egzamin? Co polecacie?

#okulary #wzrok #optyk #zdrowie
rysiul86
Witajcie Mirki i Mirabelki, zebrałem się w końcu na mały update do wpisu sprzed półtora miesiąca . Dotyczył on operacji rekonstrukcji więzadła ACL i szycia łąkotki. Trochę osób było zainteresowanych więc pozwolę sobie zawołać plusujących tamten wpis.

Dzień 0
Operacja o 7:30 rano, dodałem tamten wpis na Mirko idealnie co do minuty w 10 rocznicę założenia konta na wykop ;) i w międzyczasie odzyskałem czucie w nogach.
Dzień 1
Pierwsza noc dosyć ciężka, kolejny dzień koło południa rehabilitantka pokazała ćwiczenia i dała rozpiskę na pierwsze dwa tygodnie po zabiegu i dopasowała ORTEZE, pierwsze stanięcie o kulach było bardzo ciężkie! cała krew mi odpłynęła z głowy :D Podobno tak jest często przy pierwszym podejściu, po 20 minutach druga próba i już było łatwiej nawet po schodach się przeszedłem przy asyście. O 16 powrót do domu. Umówiona wizyta równo za dwa tygodnie od zabiegu na ściągnięcie szwów, do tego czasu kule i orteza max 30 stopni zgięcia.
Tydzień 1
Pierwsze dni były ciężkie noga mocno spuchła i zrobiły się duże krwiaki. Miałem zapas silnych leków przeciwbólowych, ale wyjście do kibla to była wyprawa. Z racji tego, że miałem wycinany kawałek mięśnia łydki z którego był rekonstruowany ACL to przy wstawaniu bardzo ciągnęło i ból był bardzo duży. Bardzo istotne jest robić od pierwszego dnia zalecane ćwiczenia co na początku wiadomo jest trudne, samo napinanie łydki czy dwugłowego uda sprawiało problem przez opuchliznę, ale starałem się to robić sumiennie.
Tydzień 2
W pewnym momencie wstawanie i ogólnie dolegliwości zaczęły być z dnia na dzień znośniejsze. Opuchlizna zaczęła schodzić i krwiak znikać. Do tego stopnia, że na wizytę u lekarza po 2 tygodniach na ściągnięcie szwów pojechałem już sam autem! Oczywiście w ortezie i o kulach. W drugim tygodniu odnalazłem bardzo fajny kanał na youtube gdzie doktor ze stanów rozpisał program powrotu do sprawności po zabiegu Phase 1. Jego zalecenia na pierwsze 2 tygodnie po operacji pokrywały się praktycznie w 100% z tymi ze szpitala, ale o tym jeszcze później ;) Na wizycie lekarz ściągnął szwy, zalecił kolejne dwa tygodnie ortezy i kule. Był zadowolony z postępów w powrocie do zdrowia.
Tydzień 3-4
Tutaj zaczęły się moje problemy z rehabilitacją. Starałem się załatwić jakąś z pakietu ubezpieczeniowego z pracy jednak bez zaleceń lekarza przeprowadzającego operację się nie udało, tak samo w większym centrum rehabilitacji we Wrocławiu Pani powiedziała, że bez zaleceń lekarskich nie mogą się podjąć rehabilitacji. Mówimy o prywatnych bo państwowo to z miejsca terminy odległe. W tym samym czasie kontynuowałem rozpisane ćwiczenia i wszedłem na kolejny etap Phase 2 ćwiczeń po operacji z kanału, który wspomniałem wcześniej. Generalnie to rehabilitacja to głównie ćwiczenia manualne i po ćwiczeniach schładzanie kolana - takie miałem zalecenia lekarskie, ale nie spisane… Z racji tego, że czas jakoś tam uciekał to ostatecznie stwierdziłem, że poproszę go o wyraźne zalecenia na piśmie podczas kolejnej wizycie zaplanowanej na miesiąc po operacji.
Tydzień 4-6
Na wizycie po miesiącu od operacji lekarz, kazał po powrocie do domu odstawić kule i ortezę! Zrobiłem to jeszcze tego samego dnia, czułem już od kilku dni, że mógłbym spróbować stanąć na tej nodze, ale wstrzymałem się z tym do momentu jak lekarz nie zezwolił. Na tej wizycie lekarz wypisał mi zalecenia z pieczątką o tym, że mogę robić ćwiczenia manualne, ale nie na mnie (omyłkowo) co się okazało dopiero jak pojechałem się zapisać z papierem na rehabilitacje (inne nazwisko i pesel). Najśmieszniejsze jest to, że chłopak mój rocznik i dalszy znajomy - takie samo imię i podobne nazwisko ;) więc rozumiem pomyłkę. Z jednej strony zabawne, ale z drugiej znowu nie udało mi się zarejestrować na rehabilitację - nawet prywatnie Cię nie przyjmą po operacji bez zaleceń lekarskich. Więc musiałem do szpitala pisać o poprawę dokumentu. Z racji tego, że dalej ćwiczyłem z rozpisanymi ćwiczeniami i postępy są bardzo dobre to w pewnym momencie stwierdziłem, czy w ogóle chce mi się fatygować do profesjonalisty. Pewnie dużo osób uzna tutaj, że jestem debilem :D i sam też nie polecam takiego podejścia dla kanapowców, ale ja od zawsze dużo ćwiczyłem i uważam mam bardzo dobrą technikę, ale ktoś kto się nie czuje pewnie z ćwiczeniami to lepiej niech idzie do rehabilitanta! Ja przez to, że miałem problemy z zapisaniem się na rehabilitacje tak jak już pisałem wcześniej i przez to, że lekarzowi postęp rehabilitacji się bardzo podoba uznałem, że sam sobie to ogarnę. Ćwiczę tak jak zaleca ten doktor ze stanów bez przeginania jak boli to małymi krokami do przodu. Generalnie pierwszy etap ćwiczeń pokrywał się praktycznie w 100% z zaleceniami i ćwiczeniami, które dostałem ze szpitala, więc zaufałem temu programowi. aktualnie jestem na ćwiczeniach etap 3 Phase 3 (4-6 tydzień po operacji) Staram się co drugi dzień robić te ćwiczenia plus mam taki żel w zamrażarce do chłodzenia nogi.
Tydzień 7-8
Aktualnie wchodzę w ten okres po zabiegu. Chodzenie nie sprawia mi już żadnych trudności i bólu. Cały czas nie uzyskałem jeszcze pełnego zgięcia w kolanie nad czym pracuję. Po weekendzie chce spróbować 4 etap kursu, o którym pisałem wyżej. Planuję też wybrać się na 2-3 wizyty do rehabilitanta, ponieważ kolejne ćwiczenia w programie, który robię, są już dosyć dynamiczne więc wolę na tym etapie skorzystać z porady profesjonalisty.

Warto poruszyć też wątek zwolnienia lekarskiego. Z racji tego, że pracując z domu to na całą historie na razie poświęciłem 2 dni wolnego (w tygodniu operacji), a tak to pracuję normalnie. Proponowali mi zwolnienie i nie byłoby z tym problemu żadnego, ale stwierdziłem, że i tak będę siedział przy kompie to spróbuje pracować i jakoś to idzie ;). Oczywiście na początkowym etapie z ortezą - noga przez pierwszy miesiąc musi być wyprostowana, zgięcie jest ograniczone mocno więc kwestia ogarnięcia odpowiednio stanowiska aby można było siedzieć z nogą wyprostowaną lub w pozycji pół leżącej, trzeba też w początkowym etapie często nogę dawać na jakiś czas ponad serce plus zastrzyki przeciw zakrzepowi, które też są upierdliwe ale ważne ;) Generalnie zależy od specyfiki pracy mi się udało bez problemu pogodzić no i to, że sam ogarniam sobie rehabilitacje i nie muszę jeździć nigdzie w godzinach pracy też sprawia, że zwolnienie lekarskie jest m i na razie zbędne.

Tak wygląda mój proces powrotu do sprawności. Wiem, że dużo osób mnie tutaj może skrytykować za podejście do rehabilitacji. Jednak w aktualnej sytuacji i trudnościami jakie napotkałem z jej ogarnięciem w moim przypadku takie rozwiązanie uznałem za mniej kłopotliwe. Generalnie nie bierzcie przykładu ze mnie jeżeli nie czujecie się pewni, że dacie radę czy to z rehabilitacją czy pracą z domu. Da się i nie jest to skomplikowane, ale to Wy znacie siebie najlepiej, swój poziom usportowienia i specyfikę swojej pracy.
Mam nadzieję, że komuś ten wpis się przyda, szczerze nastawiałem się na gorszy przebieg powrotu do zdrowia. Miałem kilka lat temu kontuzję całkowitego zerwania Achillesa co było dużo bardziej kłopotliwe i wymagało więcej zachodu aby wrócić do jako takiej sprawności.
Dzisiaj czuję się już ok i wróciłem do normalnego życia, teraz walczę o 100% sprawności i powrót do sporu. Gdzie przy Achillesie po 1,5 miesiąca to dopiero ściągnęli mi gips i noga wyglądała jak patyk…

Dzięki za dotarcie do końca! :D Jeżeli macie jakieś pytania to śmiało chętnie się podzielę swoim "doświadczeniem" :) Z fartem!

pokaż spoiler Zapraszam też na mój kanał na [YT](https://www.youtube.com/c/piotrrysztak), tematyka nie związana z tym wpisem, ale może kogoś zainteresuje co tam sobie robię w wolnych chwilach! ;)


#acl #zdrowie #lakotka #mirkoblog #rehabilitacja
+202
Herbert1
Mirki, chyba od pół roku mniej więcej co 2 miesiące pojawiają mi się dziwne pręgi na czole, tak jakby ktoś mnie podrapał. Najczęściej popołudniu, gdy położę się odpocząć i wstanę po 30 minutach, nie jest to odduszone od poduszki, raczej jakby pękające naczynka pod skórą? Troche mam uczucie zmęczonej głowy, ale też nic przesadnego. Znika gdzieś po 2 dniach. Czy jest się czego obawiać? :( Czy lepiej udać się np. do naczyniowca? Albo jakieś badania zrobić?
#medycyna #zdrowie #pytanie
Shatter
Czy czarnoskórzy mają predyspozycje w budowaniu sylwetki?
CO TO ZNACZY CZARNI, WSZYSCY SĄ TACY SAMI, RÓŻNIMY SIĘ TYLKO MELANINĄ
Wyżej ofc opisane, że czarni mają predyspozycje do jednego, biali do drugiego, ale typ się zesrał w komentarzu, że nie ma żadnych ras! xD
W komentarzu wrzucam screena merytorycznej odpowiedzi na pytanie odnośnie bodybuildingu względem ras

#silownia #mikrokoksy #sport #zdrowie #bekazlewactwa
+3
duxrm
Wysyłka z magazynu: PL
Sinocare Blood Pressure Monitor
Cena: 15,45 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka z polskiego magazynu. 3-dniowa dostawa.
#duxrm

pokaż spoiler #zdrowie #medycyna #cisnienie
RobertKowalski
... właśnie, na raz, łyżką stołową opierdoliłe&m pół słoika ( ಠ_ಠ)

#zdrowie #jedzzwykopem
+6
Grooveer
W ciekawy sposób inteligentne zegarki liczą kroki. Wystarczy na zmianę iść pieszo i jeździć rowerem by ześwirowały. Od lewej Amazfit Verge i Amazfit Bip Lite różnica w krokach ponad 1100.
#sport #zdrowie #smartwatch
pepepanpatryk
Standardy wyżywienia w polskich szpitalach jak widzę nadal na wysokim poziomie.

#szpital #zdrowie #polska #jedzenie
+5
astri
lata FFD, alkohol, energole, gówniane mrożonki ale oczywiście wśród tego także normalne jedzenie ale najczęściej dania tajskie, kuchnia indyjska, makarony, sushi

#mocnyvlog #dieta #polskiyoutube #zdrowie
+43
tomy86
Czy drugi raz zdecydowalibyście się na korekcję wzroku?

#laserowakorekcjawzroku #soczewki #oczy #okulary #okulista #zdrowie
kjjbox
Poniżej grafika - procent ludzi, którzy otrzymali co najmniej 1 dawkę.

1) Wczoraj wypłynęła informacja, że Węgry, jako pierwszy kraj EU, osiągnęły wyszczepialność na poziomie 50%. Może to być prawda.

2) San Marino chyba wyprzedzi Izrael w tym tygodniu

//
#polska #wegry #izrael #sanmarino #rosja #szczepienia #koronawirus #covid19stats #statystyka #medycyna #zdrowie #pieniadze
+4
Hyrieus
Tu grzesznik grzeszników.
Do wszystkich którzy traktują Boga na poważnie,przedstawiam treści które mogą dać Wam szanse na wyleczenie się. Tu będzie o nowotworach ale możecie zastosować do każdej innej choroby a nawet kalectwa(poczytajcie historie Pelicera i Matki Bożej de Pilar).
https://smallpdf.com/pl/result#r=50c9c5d916e8c04541fd5d2b9c323569&t=share-document
#wiara #bog #religia #choroba #zycie #zdrowie #medycyna #szpital
Dziki_Nomad
Co myślicie o takich krzesłach?
Dają coś one czy to chwyt marketingowy. Są jakieś badania jak długofalowo wpływają na kręgosłup?

#meble #krzeslobiurowe #krzeslo #fizjoterapia #kregoslup #zdrowie #pytanie #urzadzajzwykopem #komputery
Cierniostwor
Opinia z lat 70-tych, ale tak naprawdę niewiele się w tej kwestii zmieniło, często po sklepie trzeba się nieźle nachodzić żeby znaleźć produkty bez dodatku białej trucizny.
#cukier #dieta #prl #zdroweodzywianie #zdrowie
+3
paniswiata
Brał ktoś? Serio się po tym tyje?
#depresja #chad #schizofrenia #borderline #zdrowie
pogop
Właśnie dostałem modernę i pielęgniarka poleciła wziąć paracetamol i brać co 6 godzin przez dwa dni. Sensowne to w ogóle?

#pytanie #medycyna #zdrowie #koronawirus #covid19 #szczepienia #moderna
+1
stanley___
#ortopedia #fizjoterapia #zdrowie

Z taką szyją udać się do ortopedy, fizjoterapeuty czy od razu dzwonić po śmieciarkę? 29lat.
Grajox3
Siemanko,

Dzisiaj pokażę wam jak zrobić Wieś Burger ® w czterech smakach!

Moje motto:

Przynajmniej wiem co jem

Składniki będą opisane niżej i wszystko jest kupione świeże a nie jak jakieś kupowane burgerki z żabek czy biedronek.

#gotujzwykopem #jedzzwykopem

pokaż spoiler #afera #lifehack #srajzwykopem #bekazpodludzi #jedzenie #jedzenie71 #nostalgia #zdrowie
+1
Zuberbuber
No i Mireczki właśnie siedzę w szpitalu z córka. Przyjechałem z nią na SOR o 22;45 a już o 23;00 była już zbadana przez lekarza a 10 minut później już leżała pod kroplówka . Jestem w szoku jak sprawnie to przebiegło , wszyscy super mili pokój jednoosobowy z czterema łóżkami od malutkiego po co raz większe aż do normalnego dla rodzica i nic nie trzeba dodatkowo płacić . Szpital w Kartuzach i nawet zapomniałem zapłacić za parking to zadzwoniłem do SM i wszystko spoko mam tylko im pokazać wypis E faktycznie córka była w szpitalu #szpital #sluzbazdrowia #zdrowie +3
ChickenDriver
Ej #rozowepaski co wy macie z tymi #rozstepy. Wiekszpsc #niebieskiepaski ma je gdzies i ixh nie zauważa. To Wy same ryjecie se tym berety.

Jakies posty na insta, przezywka, ukrywanie nóg itp.

Dajcie spokój. Jedynie po ciazy rozstępy sa widoczne ale jak jiż doszlyscie do etapu ciazy to znaczy że chlop Was w 100" akceptuje wiec to nie problem.

Lipa. Ogarnijcie sie!
#logikarozowychpaskow #cialo #zdrowie #zwiazki
+33
ROCKNROLLLA
Mirasy sms przyszedł z datą mojego szczepinia. Szczepić się nie szczepić? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#covid19 #szczepienia #zdrowie #koronawirus
sabuliga
Mirki brzuch mnie kluje co jakis czas na dole. Ale jak dotkne brzuvha w jednym miejscu mnie boli to vhyba jelito nwm jaby tam bylo cos zgrubialego. Dzis wzialem nospe i w ciagu dnia nie czulem bólu. Co to moze byc w takim razie

.
#medycyna #zdrowie #szpital #koronawirus
SVCXZ
Jak zapanować nad stresem?

Właśnie opublikowałem ponad godzinny podcast z merytorycznymi informacjami na temat stresu. Pomożesz wrzucić go na stronę główną? :)

https://sebastianchudziak.pl/pnz17/

#podcast #podcastnazdrowie #zdrowie #jakosczycia #stres #edukacja #informacje #psychologia #zdrowiepsychiczne
+2
Macieeeej
Mirki, jeśli macie problem z łupieżem, to mi pomógł ten ten szampon. Od kilku lat próbowałem różnych metod i szamponów, łupież zawsze wracał. Kupiłem sobie za jakieś 2 dyszki w aptece, przez tydzień myłem codziennie włosy i łupieżu już nie mam. Co ciekawe, w długi weekend byłem u teściów i myłem głowę innym szamponem - łupież nie wrócił. A zawsze po zmianie szamponu a nawet innej wody zaczynała mnie swędzieć głowa i zaraz się sypało.A teraz dosłownie nic. Żałuję, że się jebałem z tym gównem kilka lat i nie trafiłem na ten szampon.
Piszę, bo może ktoś też ma ten problem.

#zdrowie #lupiez #dermatologia
+2
Damasweger
Czy ktoś tu bierze melatoninę? Biorę 5 mg czasem, żeby się przestawić na poranną zmianę, ostatnio nieco częściej i zauważyłem, że mam dużo bardziej wyraźne, dynamiczne i popieprzone sny. Zawsze po melo wstawało mi się cudownie, a odkąd się pojawiły te sny, to budzę się nimi zmęczony ( ͡° ʖ̯ ͡°) Moja przyjaciółka też ostatnio zaczęła brać i mówi o szalonych snach. W ulotce nic o tym nie ma.

#sen #zdrowie #leki #melatonina
doges
A ja mam prawdziwy ryż z naszych europejskich upraw.
Niestety nie napisali skąd dokładnie. Może z czeskich albo szwedzkich pól ryzowych.
Mniam.

( ͡º ͜ʖ͡º)
#dieta #zdrowie #neuropa #heheszki #oszukujo
+5
Sok_Mandarynkowy
Według mnie najskuteczniejsza metoda leczenia pacjenta chorego na COVID. Efekt 100 %, kuracja trwa dosłownie chwilę.

#koronawirus #heheszki #lolcontent #zdrowie #bekazpodludzi
+3
trypson_tryptaminka
Własna żywność konta mix sałat ze sklepu znany stawonóg.
160 g z ogródka pod domem vs 120g za 3.50
Jedna sałata dzienie, codziennie.

#permakultura #ogrodnictwo #zdrowie
+6
Sok_Mandarynkowy
Wiele mówi się o tym, że osoby otyłe gorzej znoszą COVID. Ba, mówi się, że mogą znosić najgorzej.

Paradoksalnie właśnie trwa pierdyliard kampanii reklamowych mówiących o "akceptacji siebie" mające na celu promocję grubasów, ich ogromnej otyłości i nadwagi i wmawianie innym, że wylewający się tłuszcz jest sexy, bo każde ciało jest piękne XDD

#koronawirus #bekazpodludzi #bekazgrubasow #mirkokoksy #niebieskiepaski #rozowepaski #zdrowie #heheszki
+78
latsyrC
#zdrowie #kregoslup #lordoza #zniesiona #fizjoterapia #pomoc

Witam, problem wyglada u mnie nastepująco, ciągle czuje sie jakbym był pod wpływem alkoholu np po dwóch piwach. Wszystkie badania krwi,moczu,tarczycy sa w porzadku natomiast rtg wykazało zniesienie lordozy szyjnej. Czy to moze powodować takie objawy jak ciagły bol karku w szczegolnosci przy odchylaniu, czesty bol głowy ktory czasami nasila sie np przy kaszlu w jednym miejscu jest to krótkotrwałe zjawisko,przy kreceniu glowu w kregoslupie szyjnym sluchac jakies chrupanie. Ciagle uczucie takich jakby bujanek/niestabilnosci/niepewnosci natomiast nigdy sie nie przewrocilem,nie stracilem rownowagi zeby sie łapać czegoś, chodze prosto. Czasami tez wystepuje u mnie pulsowanie w uchu kilkusekundowe, jakis błysk w oczach jakby ktos zrobił zdjecie, czasami rowniez mrowienie w palcu od dloni. Dodam ze pracuje fizycznie co zapewne pogłębia problem. Mam tak od grudnia, zostal mi do zrobienia rezonans głowy dla kontroli bo neurolog odruchowo powiedzial ze jest okej, zdjec jeszcze nie widzial bo mam przyjsc z wynikami rtg i rezonansu jednoczesnie czyli pewnie dopiero za jakies dwa miesiace.. Probowalem maty do akupresury oraz poduszki ortopodycznej natomiast niewiele to pomaga. Co moge zrobic? strasznie to utrudnia funkcjonowanie i denerwuje człowieka. Jakie mieliscie objawy przy zniesieniu lordozy oraz w jaki sposob sobie z tym radziliscie i czy to moze powodowac takie objawy?
Illidank
od paru miesięcy zauważam, że wydmuchuje z nosa takie gluty, w formie przezroczystej lepkiej kulki. nie wiem skąd się to bierze, ale jest to sporadyczne, może raz na 2 tygodnie. co to jest? pic rel nie moje, ale podobne
#zdrowie
text
Powiem wam tak, praktycznie teraz decyduje się, czy szczepienia za rok będą obowiązkowe czy nie.
Bo jeżeli wprowadza się wymóg posiadania jego przy podróżowaniu, a władze UE mówią jasno, że instytucje i firmy też moga się powoływać na takie potwierdzenia szczepień przy korzystaniu z ich usług. Dla mnie "dobrowolność" szczepień, gdzie będzie wymagana przy lotach, wielu zawodach, usługach itd. to żadna dobrowolność.
Myślicie, że za rok nie będzie trzeba się już szczepić?
Wg mnie, logika władz będzie taka:
- oho, covid praktycznie zlikwidowany, a więc szczepienia działają, trzeba zrobić więc obowiązkowe,
- oho, rosnie liczba zarażań, a wiec wiadomo, szczepimy.
Absolutnie nie jestem foliarzem, co łatwo sprawdzić. I mam pytanie w zasadzie nie do foliarzy, bo ich zdanie jest wiadome.
Mam pytanie do tych, co są OBECNIE za szczepieniami i będą się szczepić.
Czy jesteście za tym, by one były obowiązkowe co roku?
A jeśli nie, czy nie boicie się, że tak to się skończy? Zresztą jest ankieta.

#koronawirus #coivid19 #wakacje #podroze #samoloty #zdrowie
+6
duxrm
Electric Neck Massager
Cena: 7,39 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka ASS
#duxrm

pokaż spoiler #zdrowie #relaks #masaz #odpoczynek
sabuliga
Mirki pod zuchwa zabolal mnie migdal kiedy przestanie bolec czy powinienem wziasc antybiotyk?
#medycyna #zdrowie#szpital #koronawirus
+1
4gN4x
na wtorek muszę zanieść próbkę moczu do badania, a że zapomniałem kupić to nie miałem pojemnika. i mam pytanie, czy mogę im to dać w innym pojemniku? i czy jest szansa, że jak przyjmą to mi oddadzą? to mój ulubiony kubek...
#zdrowie #medycyna #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie
+15
Syn_Tracza
Ale jak to? Lewica mówiła, że musi z PiSem głosować za podwyżkami podatków by były pieniądze na polepszanie usług publicznych.
#bekazpisu #bekazlewactwa #bekazprawakow #nowotwory #sluzbazdrowia
#piechocinski #zdrowie #polska #polityka #bekazrazem #neuropa
+61
CipakKrulRzycia
#bekazpisu #bekazpolakow #nowotwory #sluzbazdrowia
#piechocinski #zdrowie #polska #polityka
Ciekawe jak dużo Polaków z nowotworami, głosujących na PiS, zdało sobie właśnie sprawę z tego, że sami sobie ukręcili pętlę na szyi?
+71
KRISSVector
Drugi dzień miesiąca, majówka. Paskudna pogoda, przy której aż się prosi, żeby zostać w domu i przeznaczyć czas na robienie sobie drobnych przyjemności. Dobry film, książka, gra planszowa, maseczka (tak, mężczyźni również mogą ich używać), a może… samobadanie jąder? :)

#monthlyselfexamination 6/12

Sposób badania:
1) Rozpocznij od prysznica lub kąpieli. Ciepła woda pomoże Ci się rozluźnić, moszna będzie miękka.
2) Spójrz w lustrze na swoją mosznę. Zapamiętaj jej kolor, fakturę, wielkość, wygląd jąder z zewnątrz. Pamiętaj, że jedno jądro jest zawsze położone niżej od drugiego, jest to naturalne.
3) Teraz dotknij jąder. Każde po kolei, dotknij je obiema rękami.
4) Sprawdź ich gładkość. Szukaj guzków, nierówności na ich powierzchni, sprawdź, czy odczuwasz ból. Centymetr po centymetrze dotykaj jąder.
5) Udaj się do urologa, jeśli: wyczuwasz guzki, bolesność w czasie badania, na powierzchni jąder jest coś nietypowego, cierpisz na bóle podbrzusza, które są chroniczne lub nawracające lub jeśli prostu nie jesteś pewien, czy w prawidłowy sposób dokonujesz samobadania.

Pamiętajcie, że nietypowe zmiany nie zawsze świadczą o nowotworze. Może to być torbiel, żylaki powrózka nasiennego. Nie panikujcie, ale też nie zaniedbujcie swojego zdrowia

Instruktaże w formie multimedialnej:
od 7:57, bardzo przystępnie przedstawiony
https://www.youtube.com/watch?v=SYFJAYtZ-lI

Tu w języku angielskim https://www.youtube.com/watch?v=iDRtnf69eZI
Genialne badanie przedstawione na prawdziwych jądrach!

pokaż spoiler Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ nowotwór jądra jest najczęściej występującym nowotworem u młodych mężczyzn, a wcześnie wykryty jest w stu procentach uleczalny


Zdjęcie pobrane z: https://www.newstalk.com/moncrieff/healthy-check-balls-regularly-check-testicles-924728

#meskiezdrowie #movember #niebieskiepaski #jadra #zdrowie #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn
+44
mlattari68
Testy na COVID-19 dla firm - czy warto i kiedy je robić?

Koronawirus SARS-CoV-2 jest przyczyną ludzkich dramatów nie tylko ze względu na poważne objawy chorobowe, jakie może wywoływać, ale także w efekcie strat finansowych, jakie powoduje w wielu sektorach naszej gospodarki. W obecnej sytuacji, każdy przedsiębiorca powinien podjąć działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 wśród pracowników. Do tego typu procedur zalicza się przeprowadzanie testów na COVID-19 w miejscu pracy.

#zdrowie

https://zdrowepasje.pl/zdrowie/koronawirus/testy-na-covid-19-dla-firm-kiedy-robic?1
Centrum_Praw_Mezczyzn
Radykalna i chora psychicznie feministka mówi, że ma syna i nie będzie go karmiła piersią, bo chłopiec ma nierówną przewagę. Napisała, że da mu formułę sztucznego mleka i podda zabiegowi żydowskiego obrzezania żeby upewnić się, że nie będzie miał przyjemności z seksu.

#feminizm #logikarozowychpaskow #psychologia #psychiatria #redpill #blackpill #mgtow #madka #madki #zwiazki #medycyna #zdrowie #pieklomezczyzn #bekazlewactwa #bekazfeministek #logikaniebieskichpaskow #kukold #simp #rozowepaski
+83
aei9077
Szury: wyśmiewają wszelkie informacje na temat covida wrzucając ironiczne obrazki typu "bójcie się, dlaczego się nie boicie".

Also szury: boją się panicznie:

- gejów i "całej ideologii LGBT" (bo chcą masturbować dzieci)
- Żydów (wiadomo, stoją za wszystkim i chcą nam zabrać kamienice i lasy)
- szczepionek i generalnie nauki (bo jest zmanipulowana i ogólnie lewacka)
- Bila Gejca (chce nas zdepopulować)
- Unii Europejskiej i całego "zgniłego zachodu" (co innego Łukaszenka, on przynajmniej ma jaja, co nie Władziu?)
- Rządu światowego i masonerii (oni tym wszystkim trzęsą, rządy państw tylko wykonują polecenia)

Nawet mi was nie żal XD

#koronawirus #urojeniaprawakoidalne #bekazpodludzi #polska #szury #covid19 #zdrowie #bekazprawakow #polityka #4konserwy #neuropa #heheszki
+64
Pokaż następne