PIAN--A_A--KTYWNA
Plusujcie Bajgiel ( ͡º ͜ʖ͡º)

pokaż spoiler nie ma czasu tłumaczyć co to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#krakow #bialystok #zydzi #usa #ciekawostki
Bajgiel
+2
Opipramoli_dihydrochloridum
Od 1941 do końca 1943 r., w pogrążonej w II wojnie światowej Europie, grupa polskich dyplomatów z poselstwa w Bernie pod kierownictwem Aleksandra Ładosia fałszowała paszporty krajów Ameryki Południowej - to nie scenariusz filmu sensacyjnego, a raport "Lista Ładosia", opisujący niezwykły epizod historii II wojny światowej. - Nie widzę żadnych podobieństw między ludźmi z "grupy Ładosia". Reprezentowali znaczą część środowisk przedwojennej Polski.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/falszerze-z-berna-jak-polscy-dyplomaci-ratowali-europejskich-zydow/j1xkk95.amp

#zydzi #holocaust #szwajcaria #4konserwy #iiwojnaswiatowa
+1
Walther00
"Żydowski okrągły stół decyduje o przyszłości Polski"

Przecież sam tytuł to takie opary absurdu, że można zakopać w ciemno

Źródło? Jakaś stronka o której nikt nigdy nie słyszał

A jak działa wykop? Jeżeli słowa "żyd, Izrael, Polska" w dowolnym przypadku są użyte w jednym zdaniu to wykopkowi natychmiast wyłącza się myślenie. Wystarczy dodać znalezisko i instant główna

Ale żeby nabrać się na przedstawienie teatralne to przeszliście samych siebie xD

#4konserwy #neuropa #zydzi #izrael #wykop
+17
Radek41
NIEEE P0LACY WCALE NIE BYLI ANTYSEMITAMI

OAZA TOLERANCJI DLA WŁASNYCH OBYWATELI XD

#izrael #zydzi #4konserwy #historia #antysemityzm #neuropa #bekazprawakow
+170
jogurcik666
"Polacy zawsze byli tolerancyjnym narodem, czego nie rozumiesz pedale???"

Dla niektórych ze zdjęcia jak widać marzenie spełniło się gdy do Polski wkroczyli naziści z Niemiec. Szkoda tylko, że zrównali oni Polaków z Żydami określając ich "podludźmi" i wrzucali do tej samej gazowni w Oświęcimiu

#zydzi #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #historia
+36
wanghoi
prawactwo od kilku dni opluwa Noblistkę Tokarczuk, odmieniając przez wszystkie przypadki "żydówka" i "antypolka", a prawda jest taka, że w 100% zobrazowała ten naród, zwłaszcza w temacie antysemityzmu. Nienawiść dzień w dzień, nawet na stronie ze śmiesznymi kotkami, regularnie na głównej ląduje jakiś paszkwil wymierzony w Izrael czy zarzucający Żydom absurdalne kolaboracje.
Z jednej strony nie ma sensu uogólniać czy stosować odpowiedzialność zbiorową, natomiast gdy przypominam sobie historię mojego śp dziadka, jak to w czasie II WŚ Polacy skatowali go pod sklepem tylko dlatego, że miał "za długi nos" a potem okradli z roweru i marynarki, i zestawię to z współczesnym antysemityzmem, tak podsycanym i pielęgnowanym przez konserwy, to wcale się Żydom nie dziwię, gdy patrzą w kierunku Polaków przez pryzmat tych wszystkich wyrządzonym im szkód i cierpień

#zalesie #historia #polska #tokarczuk #neuropa #4konserwy #zydzi #bekazprawakow
+279
szunis
A żydowska pomysłowość wygląda tak :)))
#zydzi #humorobrazkowy
+12
remikbdn
Żydowski antysemityzm.

#zydzi
#antysemityzm
+9
dr_gorasul
#zydzi #izrael #wrealu24 #4konserwy #bekazlewactwa
Podawajcie to dalej na tt, niech ludzie zobaczą jak nasz "serdeczny przyjaciel" Danielak który ubolewa nad tym jak szkaluje go (rzekomo) lewackie żydostwo w Izraelu, przyklaskuje na lewacką cenzurę w sieci
https://twitter.com/MrJonnyDaniels/status/1202469206526169088
+4
EvilToy
Kiedy antysemickie prawactwo zżera własny ogon... ( ͡º ͜ʖ͡º)

#zydzi #neuropa #bekazprawakow #konfederacja
+88
Kjedne
patrzajcie #teczowepaski jaka słodka rodzinka

#zydzi #izrael
+32
szunis
Z #twitter
Na mocy rozporządzenia Hansa Franka, zmuszono wszystkich Żydów od dwunastego roku życia z Generalnej Guberni do noszenia opaski z gwiazdą Dawida na prawym ramieniu.. Temu nakazowi sprzeciwił się ks. Tadeusz Puder, z pochodzenia Żyd.
Ukryły go i ocaliły Siostry Rodziny Maryi.
#zydzi #okupacja #historia
+7
MadokaDobraWaifu
#bekazprawakow #bekazlewactwa #zydzi

Nie wiem czy wiecie, ale to Irlandczycy tak naprawdę rządzą światem. Przedstawiam niezbite dowody.
Ludzie, otwórzcie oczy. xd
+7
robert5502
Polski pogrom ludności żydowskiej we Lwowie miał miejsce 22 i 23 listopada 1918. Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918 jest pierwszym obszernym studium poświęconym temu wydarzeniu, które w polskich opracowaniach historycznych jest albo całkowicie przemilczane, albo sprowadzane do fali rabunków dokonywanych głównie przez ukraińskich i żydowskich (!) bandytów oraz dezerterów z armii austriackiej w ogarniętym wojennym chaosem mieście.

Istnieje też inna polska wersja wydarzeń oskarżająca Żydów o zaatakowanie polskich żołnierzy, którzy musieli się bronić.

Rzetelne opisanie pogromu we Lwowie pokazuje, że to legendarni obrońcy Lwowa wraz z żołnierzami odsieczy, która przybyła z Krakowa i Przemyśla, stanowili podstawową grupę inicjatorów i sprawców pogromu. To oni rozpoczęli rabunki, gwałty i morderstwa w lwowskiej dzielnicy zamieszkałej przez ok. 70 000 Żydów we wczesnych godzinach porannych 22 listopada 1918 roku.

Do pogromu niemal natychmiast dołączyła polska ludność cywilna Lwowa, w tym także przedstawiciele jej najwyższych warstw społecznych.

Euforia pogromowa ogarnęła doły społeczne i elity: łupy z żydowskich mieszkań i sklepów brały panie w kapeluszach z woalkami i w rękawiczkach. Oczywiście osobiście ich nie niosły, bo im nie wypadało, towarzyszyły im służące.

Autor podjął się przedstawienia niezwykle ważnego wydarzenia (a właściwie serii wydarzeń) z historii Polski, celowo pomijanych i zakłamywanych (…). Wydaje się, że książka G. Gaudena może nie tylko pokazać te wydarzenia szerszemu gronu czytelników, ale również skłonić polskich historyków do podjęcia głębszych badań.

dr Agnieszka Biedrzycka

Grzegorz Gauden - z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą. Był działaczem i dziennikarzem Solidarności w Poznaniu. Został internowany 13 grudnia 1981 roku. W latach 1984–1993 przebywał na emigracji w Szwecji. Po powrocie do Polski był wydawcą prasy. W latach 2004–2006 był redaktorem naczelnym Rzeczpospolitej, a w latach 2008–2016 dyrektorem Instytutu Książki w Krakowie
#ksiazki #polska #ciekawostkihistoryczne #historia #neuropa #zydzi #antysemityzm
+15
MagicPiano222
„Kiedy ponad rok temu redaktor naczelna „Zakazanej Historii” i ulubiona publicystka „Warszawskiej Gazety” Aldona Zaorska opublikowała tytułowy artykuł w „Zakazanej Historii” pt. „Poznaj ich prawdziwe nazwiska”. Był to najlepiej sprzedany numer w historii „Zakazanej Historii”.

Zmiana nazwisk po wojnie. Niewygodna PRAWDA O KOMUNIE w Polsce

Teraz ukazała się książka pod tym samym tytułem. Autorka z właściwą sobie swadą opisuje osoby i powody, dla których po wojnie tak wielu ludzi zaczęło posługiwać się nowymi, przybranymi nazwiskami oraz co chcieli ukryć zmieniając je i jaki mieli wpływ na naszą powojenną historię. Aldona Zaorska udzieliła specjalnego wywiadu Mediom Narodowym, gdzie opowiada o kulisach powstania książki pt. „Poznaj ich prawdziwe nazwiska”.

#polska #historia #aldonazaorska #iiwojnaswiatowa #prl #zmiananazwiska #komuna #zydzi #prawica #4konserwy #ciekawostkihistoryczne
+7
Minister_Vulva
W Polsce odbywają się teraz uczty. W wielu katedrach, bazylikach, opactwach, klasztorach, farach, kolegiatach i w niektórych kaplicach. Semicka krew leje się strumieniami. Ciało mesjasza konsumowane jest w tysiącach miniaturowych egzemplarzy. Wy bezbożnicy uprawiacie wolną miłość, oglądacie pornografię, dajecie się ponieść fali konsumpcjonizmu, słodko leniuchujecie, a w Polsce kadzidło unosi się w powietrzu, wino kusi zapachem, wierni wystawiają języki, biją się w pierś, no po prostu składają hołd.

Wiecie co łączy te wszystkie ofiary? Co wspólnego posiadają? Już wam mówię: wszyscy prawdziwi patrioci i kleronacjonaliści, którzy na co dzień bez ustanku tropią żydomasońskie spiski dziś w pokorze klękają przed wizerunkiem ukrzyżowanego syna jehowy i przyjmują do ust ciało oraz krew żyda sprzed dwóch tysięcy lat. Wyznają swoje winy i oczekują przebaczenia od istoty, która ze wszystkich narodów wybrała Izrael jako swój najbardziej umiłowany naród.

#bekazkatoli #bekazprawakow #chrzescijanstwo #katolicyzm #bekazmonoteistow #starozytnelewactwo #zydzi #antysemityzm #izrael #religia #4konserwy #narodowcy #bekazlewactwa #bekaznarodowcow
+20
pogop
Nie wiedzieć jak i czemu #youtube zabrało mnie do filmu z obrządkiem zaślubin przez ortodoksyjną żydowską parę - tak mi się wydaje - film z 2011 r. 1,5 mln. wyświetleń. https://www.youtube.com/watch?v=HCJxsbaVR3s Wtem pod filmem świetny komentarz XD Polecam jednak najbardziej zaznaczoną odpowiedź na tenże. To chyba co nieco mówi na temat...

#oswiadczenie #zydzi #heheszki #humorobrazkowy #takasytuacja #antysemityzm
szunis
O kipie w komiksie. "Falafel na ostro" Autor:Michel Kichka.
Źródło: Israel Friendly.
:))
#zydzi #humorobrazkowy
+5
robert5502
Byłem dziś w lesie nieopodal wsi Bzury gdzie Polacy ze Szczuczyna na jesieni 1941r. zamordowali 20 dziewczyn Żydowskich. Uporządkowaliśmy to miejsce. Na drzewach znaleźliśmy zdjęcia Żydówek ze Szczuczyna. Nie wiem kto je tam zawiesił ale wzruszają.

https://mobile.twitter.com/culturovo/status/1200141484638560256
#polska #neuropa #zydzi #holokaust #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
+55
robert5502
To nie były incydenty, ale proceder, który - niemal na masową skalę - trwał przez lata. Na terenie byłych obozów zagłady w Sobiborze i Bełżcu, w mogiłach setek tysięcy ofiar mieszkańcy pobliskich wsi – mężczyźni, kobiety i dzieci - prowadzili wykopki w poszukiwaniu „żydowskiego złota”.
"Płuczki" Pawła Reszki to solidna, reporterska robota, efekt mozolnej pracy wspartej niewątpliwym talentem.
Pozostając w upiornej retoryce: kompozycja tej książki to wynik cierpliwego - nomen omen - przesiewania przez Autora informacji zbieranych w terenie, w rozmowach ze świadkami, w egzegezie dokumentów (zalecam wnikliwą, równoległą lekturę przypisów).
Zamysł i układ rozdziałów odkrywa - niczym w wykopywanym dole - kolejne pokłady i warstwy tematu, by "dokopać się" wreszcie do inferalnego jądra ciemności.

Czytelników tej ksiażki można by podzielić na dwie grupy:
tych, którzy nie słyszeli dotąd o zjawisku poholocaustowego Klondike oraz tych, którzy z tematem zetknęli się już wcześciej.
Sądzę jednak, iż obie grupy będą jednako porażone tym materiałem.
Pierwsza z powodów oczywistych.
Druga - w zetknięciu z faktem, że ów proceder odbywał się na aż tak olbrzymią skalę i trwał, z różnym natężeniem, aż kilka dekad.

zaskoczyła mnie skala tego zjawiska –nie jednostki ludzkie, tylko całe wsie ryły w zbiorowych mogiłach w poszukiwaniu żydowskiego złota i pieniędzy. Zaskoczyła mnie jego długotrwałość – bo plądrowania miały miejsce aż do połowy lat 80-tych, gdzie już wprawdzie nie całe wsie przekopywały groby, ale grupy, i to dojeżdżające z innych województw, nie analfabeci, a osoby wykształcone. Bieda ich do tego nie zmuszała.
W Bełżcu Niemcy zamordowali między wiosną 1942 a jesienią 1943 roku ok. 434 tys. Żydów, inne narodowości były tam sporadyczne. Podobnie w Sobiborze – ok. 250 tys. Ich ciała zakopywano w masowych grobach, a później, gdy zabrakło miejsca dla kolejnych ofiar – palono. Bełżec przeżyły tylko dwie osoby. Autor w wieku 14 lat na urlopie z rodzicami dowiedział się, że w Bełżcu zginęła cała jego rodzina. Pierwsza część książki – wywiady ze świadkami i uczestnikami tych bezczeszczeń grobów znakomicie oddaje zezwierzęconą mentalność tych ludzi (odrąbywanie głowy łopatą, żeby ją wynieść z grobu i wyłamać złote zęby.) Tam nawet profesor historii współczesnej usprawiedliwia te zachowania eufemizmami. Bierność duchownych, nie potępiających tego procederu, bierność władzy, w pierwszych latach po wojnie rzeczywiście zajętej ogarnianiem powojennego chaosu i walką z bandami UPA, ale w latach 70-tych i później to już chyba nie? Brak właściwego zabezpieczenia terenu grobów ze strony władz.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4904613/pluczki-poszukiwacze-zydowskiego-zlota
#ciekawostkihistoryczne #ksiazki #neuropa #katolicyzm #historia #zydzi #polska #reportaz
+9
kupuje_bulki_w_almie
jako ze bardzo lubie film #intime (2011) to zabił mnie ten obrazek z #4chan xD #zydzi
dr_gorasul
Die Judische Zeitung trąbi częściowy sukces. Ciekawe dlaczego Gross, Grabowski i Engelking tak nie odbijają się od ścian?

Nic tak nie unaocznia obecnych realiów w Polsce, jak porównanie wypasionej premiery szkalującej Polaków książki „Dalej jest noc” w audytorium Muzeum POLIN i premiery odkłamującej jedwabieńską hagadę książki „Powrót do Jedwabnego”, która została zablokowana w czterech miejscach. Jak widać, szczujący na Polaków Żydzi są w Warszawie u siebie, a walczący o dobre imię Polski Polacy są w Warszawie traktowani jak pozbawieni praw pariasi, których można przegnać bez żadnych konsekwencji. A jeśli przeciw temu protestują, to nazywa się ich antysemitami i faszystami. Tak wygląda rzeczywistość. Pytam po raz kolejny: kto tu rządzi?
Napisała Katarzyna Treter-Sierpińska https://wprawo.pl/2019/11/26/katarzyna-ts-zydzi-pokazali-kto-tu-rzadzi/

Jak Sumliński odbijał się od ściany. Chciał promować kontrowersyjną książkę, udało się za piątym razem

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25450053,jak-sumlinski-odbijal-sie-od-sciany-w-warszawie-chcial-promowac.html
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25432425,chcieli-promowac-kontrowersyjna-ksiazke-o-jedwabnem-na.html

#zydzi #sumlinski #polin #4konserwy
+7
SchrodingerCat
Jak to możliwe, że powiela się nadal kłamliwe oskarżenia Grosa. Człowieka, który nie jest z wykształcenia Historykiem, a politologiem. Nie ma on pojęcia o metodach naukowych, a jego publikacja nie zawiera żadnych dowodów na poparcie swoich tez. Ba, posiada wręcz karygodne błędy logiczne, jak to, że 1600 osób znajdowało się w stodole o wymiarach 19m x 7m.
Oznacza to, że według pana Grosa, na 1 m2 powierzchni upchnięto 12 osób. Już takie coś powinno dać do zrozumienia, jak nie wiarygodnym jest człowiekiem.
Dodatkowo ciągle pomija się udział pana Hermmanna Schapera, który to był rzeczywistym wykonawcom pogromów w tej części Polski w tym czasie.

Szłam z matką do kościoła na 6 rano. Chodziłyśmy codziennie najpierw do kościoła, potem po chleb. Wchodzimy na rynek. Przed żandarmerią stały dwie ciężarówki odwrócone przodem do kościoła i z nich wyskakiwali Niemcy z karabinami.

Zamknęli wierzeje tej stodoły, oblali benzyną. (…)Mieli czarne mundury, gestapo. Rozmawiali w niemieckim języku. Gestapo brało te dzieciaki za rękę, za plecy, za kark i rzucali nimi. Cały czas gestapo stało, trzymało wartę, nie dopuścili nikogo do nich. (…) Podszedł do mnie gestapowiec i mówi do mnie po rosyjsku, żebym się napatrzyła, co robią z Żydami. I, że jak skończą z Żydami, to będą tak robili z wami, z Polakami.

A teraz o bohaterze wpisu:

Hermman Schaper. Od 1960 roku oskarżany przez niemieckie prokuratury do spraw zbrodni wojennych (Ludwigsburg), obciążony przez Karla von der Groebena, Komisarza okręgowego (Kreisskomissar) Łomży wymordowaniem tamtejszych Żydów, został też rozpoznany ze zdjęć przez dwóch świadków z Izraela – Chaję Finkelsztajn z Radziłowa oraz Izzaka Felera z Tykocina – jako dowodzący pogromami w tych miejscowościach: 7 lipca 1941 w Radziłowie i 25 sierpnia w Tykocinie.

Metody stosowane przez Schapera i jego patrole śmierci w tych masakrach były identyczne z przebiegiem mordów w Jedwabnem – zaledwie kilka kilometrów dalej, w kilka dni później. Schaper nie przyznał się do zarzutów i Niemcy uznali dowody za niewystarczające do osądzenia go. Kłamał przed sądem utrzymując, że w 1941 roku był kierowcą ciężarówki i posługiwał się fałszywymi nazwiskami. Pomimo pozytywnego rozpoznania go przez świadków sprawę przeciw Schaperowi zamknięto 2 września 1965 roku.

10 kwietnia 2002 r. Hermann Schaper został przesłuchany w Niemczech w obecności polskiego prokuratora w związku ze śledztwem w sprawie pogromu w Jedwabnem prowadzonym wówczas przez Instytut Pamięci Narodowej. Nie udało się zadać mu większości przygotowanych pytań ponieważ lekarz sądowy uznał świadka za niezdolnego do udziału w postępowaniu.

Podsumowując - pana Hermmana skazali za wszystkie zbrodnie w okolicy w zbliżonym terminie z wyjątkiem Jedwabnego, bo zabrakło niezbitych dowodów.
Trzeba być skrajnym debilem, aby wierzyć, że akurat tam to była Polska zbrodnia. Poniżej poglądowa mapa podróży pana Hermanna.

#zydzi #jedwabne #niemcy #nazisci #zbrodniawjedwabnem #niemieckiezbrodnie #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
+14
BojWhucie
#bekazprawakow #zydzi #antysemityzm #neuropa
serio?( ͡° ͜ʖ ͡°)
+23
Andreth
Jako że wykopowe prawactwo doznaje kolejnego wzmożenia na froncie walki z Żydami (i nabijania kasy kolejnym żerującym na głupocie prawactwa cwaniakom), przypomnijmy mało znane, a godne pamiętania dokonania ich bohaterskich poprzedników.

Pod datą 8 listopada 1931 r. ksiądz Bronisław Żongołłowicz zanotował w dzienniku: „Senaty nie mają żadnego wpływu, komisje dyscyplinarne nie potrafią odpowiednio ukarać winnych za barbarzyńskie ekscesy, które doszły do wyrzucenia przez studentów dzieci żydowskich z wózków w Saskim Ogrodzie".

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1566849,1,getta-lawkowe-w-przedwojennej-polsce.read

#historia #zydzi #antysemityzm #wpolsceniemaantysemityzmu
+11
MagicPiano222
Na spotkanie promocyjne książki „Powrót do Jedwabnego” przybyły tłumy.

"Podczas spotkania autorzy publikacji tj. Wojciech Sumliński, dr Ewa Kurek oraz Tomasz Budzyński mówili o analizie dokumentów historycznych, które mówią o mordzie w Jedwabnem. Podkreślali, że dziś jednym z ważnych źródeł informacji o tych feralnych zdarzeniach jest niestety książka Jana Tomasza Grossa. Dr Ewa Kurek tłumaczyła, że konsekwencją tego jest przekazywanie kłamstw na temat wydarzeń w Jedwabnem. Autorka zwracała uwagę na to, że Jan Tomasz Gross pisząc swoją książkę opierał się na nierzetelnych materiałach źródłowych."

#polska #jedwabne #gminazydowska #sumlinski #ksiazki #literatura #zydzi #morderstwo #holokaust #historia #4konserwy
+8
shiromaru
Na tle wielu wykopowych wątków o zbrodni w Jedwabnem czy dyskusji o żołnierzach wyklętych można było już kilkukrotnie zapoznać się z różnie formułowaną ale podobną semantycznie wykopową definicją "prawdziwego patrioty" (przykład poniżej). I jest to definicja dość dobrze oddająca rzeczywistość - wielu chce być patriotami nawet za cenę prawdy - tak jest w przypadku rosyjskich i ukraińskich nacjonalistów, którzy wybielają zbrodnie armii czerwonej, NKWD czy UPA, ubóstwiających Stalina lub Banderę i powtarzających jak mantrę "he did nothing wrong".

Tak jest też w przypadku Polaków, którzy zatykają uszy na "dokonania" niektórych oddziałów AK w wioskach zamieszkanych przez mniejszości etniczne (np. przygody podopiecznych Łupaszki) lub akty pogromu w wykonaniu niektórych bardziej krewkich rodaków (jak właśnie w Jedwabnem, w przypadku którego "polska sprawczość" została już ustalona jakiś czas temu, w drodze śledztwa IPN w latach 2000-2004). Tak jest również w przypadku osób wychwalających "bohaterskiego" hetmana Czarnieckiego, który był de facto ludobójcą i łupieżcą (nie mówię tu oczywiście o nieświadomych, których o tych dokonaniach hetmana nie uczono i bazują po prostu na ograniczonej wiedzy).

Jeśli chodzi o taki rodzaj patriotyzmu, to cóż, autor przytoczonej tu wypowiedzi ma rację - z takim patriotyzmem osoba szanująca siebie i swój intelekt nie chciałaby mieć nic wspólnego. Osobiście uważam, że lepiej skupić swój patriotyczny sentyment (o ile taki istnieje) na przedstawicielach naszego narodu, którzy nie mają niewinnej krwi na rękach, a przecież jest ich całkiem sporo. Stawanie w obronie wszystkich przedstawicieli naszego narodu za wszelką cenę - nawet tych, co do których winy istnieje wielostronny konsensus - jest zwyczajną głupotą, niczym więcej.

Problem z krajami takimi jak Polska, Rosja czy Ukraina (a podejrzewam, że dotyczy to również większości krajów byłego bloku wschodniego - nie mam wystarczających danych, aby skonkretyzować) polega na tym, że przekazywanie wiedzy o historii jest w tych krajach dość hermetyczne, zupełnie zamknięte na inne perspektywy, które pozwoliłyby nieco wypośrodkować paradygmaty. W związku z powyższym, w kontekście własnego narodu często nie uczy się faktów, a tylko mesjanistyczno-martyrologicznej propagandy. Czy taki imperatyw siania propagandy jest pozostałością "kulturową" dla byłych państw satelitarnych ZSRR? Myślę, że jeśli tak, to tylko częściowo. W końcu podobną propagandę "wygodnie omijającą pewne wątki" uprawiali już wcześniej Sienkiewicz i Piłsudski. Tak czy inaczej, przykład mój i wielu osób, które dane mi było poznać pokazuje dobitnie, że dopiero kontakt z opracowaniami spoza "programu" (w kontekście zarówno "szkolnego minimum" jak i pochodzenia autorów opracowań) pozwala co nieco zrewidować wiedzę historyczną, szkoda tylko, że trzeba o to zadbać już we własnym zakresie, czego skutki mamy w podejściu i wiedzy "prawdziwych patriotów".

Na koniec, tak bardziej prywatnie ode mnie - jako tłumacz niejednokrotnie mam do czynienia z akademickimi tekstami uznanych polskich i zagranicznych historyków - badaczy naszych dawniejszych dziejów. Drodzy prawdziwi prawicowi patrioci, gdybyście wiedzieli jak bardzo "lewackie" są fakty historyczne w ujęciu konsensusu akademickiego historyków, to złapalibyście się z głowy. Niestety jednak dla waszych aktualnych przekonań, owo "sranie we własne gniazdo", co pewnie w waszej perspektywie byłoby eufemizmem na określenie tego, co ci badacze odkrywają i publikują, jest najzwyczajniej w świecie suchym stwierdzeniem faktów lub przynajmniej zgodnych stanowisk będących tak blisko faktów, jak to tylko możliwe w świetle przedstawionych dowodów. I w świetle tych faktów osoby zaprzeczające aktywnemu udziałowi Polaków w pogromie w Jedwabnem i/lub zaprzeczające zbrodniom żołnierzy Armii Krajowej nie różnią się niczym (poza narodowością) od denialistów katyńskich czy wielbicieli UPA. Oni też uważają się za "prawdziwych patriotów".

#neuropa #4konserwy #historia #zydzi
+10
nobrainer
Kiedy się dowiedziałeś, ze jest przecena na udka w biedrze

#zydzi #krakow #reprywatyzacja #izrael
+5
ibilon
Patrzcie co znowu wyprodukował Onet:

"Józef Mackiewicz odrzucał antysemityzm. Jako pierwszy publicysta zwracał uwagę na zasadniczą różnicę w sytuacji Żydów - wszystkich skazanych na zagładę – i Polaków, którym jedynie groziła śmierć podczas wojny. Pierwszy pisał o zamordowanych w Katyniu, licznych oficerach z polskich rodzin żydowskich" - wskazuje rodzina.
Pomijając kłamstwo oświęcimskie, jakoby Polakom nie groziła żadna zagłada, tylko "jedynie śmierć podczas wojny", dowiadujemy się, że w Katyniu nie zostali zamordowani polscy oficerowie, z rąk Żydów z NKWD, tylko "oficerowie z polskich rodzin żydowskich".

Widocznie oskarżanie Polaków o współudział w holokauście, o Jedwabne, nie wystarcza i zaraz się okaże, że w Katyniu też Polacy mordowali Żydów.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rodzina-jozefa-mackiewicza-protestuje-przeciwko-obecnosci-michalkiewicza-w-kapitule/yq3pe67

#zydzi #historia #katyn #holokaust #polska #4konserwy
+3
L3stko
To co się dzieje wokół premiery książki Powrót do Jedwabnego to jakaś paranoja. Odwoływane sale, protesty, policja. Ktoś tu nie wie co to jest efekt Straisand. Skutek taki jak na zdjęciu - tłumy na sali i 30 tys. osób oglądających relację na żywo.

#polska #4konserwy #sumlinski #zydzi
+18
dobrypolaczek
serwus mireczki, idę na przebieranego sylwestra i wypadałoby już zacząć ogarniać kostium. imprezka wiadomo tematyczna, a w ten temat idealnie wpasowuje się Tom Hardy grający żyda Alfiego Solomonsa. czy ktoś z was miałby może jakiekolwiek akcesoria, kapelusz, okularki na sprzedaż lub pożyczenie w okolicach Poznania? #poznan #peakyblinders #zydzi +4
SzympatycznySzympans
A Wy jak tam? Gotowi na cotygodniowa porcje antysemityzmu przy obiedzie? Macie już przygotowane antyzydowskie dissy?

My tradycyjne wyjdziemy na miasto żeby znaleźć jakiegoś Żyda i go opluć, pobić i poobrażać

Miłego antysemityzmu przy obiedzie rodacy.

#bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja #korwin #izrael #zydzi
+148
Matan_Jagiz
Cały akapit. Cała prawda cała dobę kiedyś w Wilno.
#litwa #wilno #buty #pieniadzexd #izrael #wyznaniepieniezne #zydzi #szewcy

Ostatnie zdanie akapitu
+2
adam-nowakowski
https://www.wykop.pl/link/5224823/polska-krajem-o-najwyzszym-odsetku-osob-o-pogladach-antyzydowskich/
Polska krajem o najwyższym odsetku osób o poglądach antyżydowskich

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez ADL (Liga Antydefamacyjna) co czwarty Europejczyk jest antysemitą. Najgorzej w badaniu wypadła Polska. xD
#polska #europa #antypolonizm #zydzi #4konserwy
+1
xaliemorph
Oglądałem sobie "mockument" czy film "fikcjomentalny" pt. "Ciemna strona Księżyca" z 2002 reż. William Karel. Tak, oglądam, oglądam, lecą napisy końcowe a tu taki tekst:

"Podczas produkcji żadnego GOJA źle nie potraktowano"
xD (o_O)
No przyznam szczerze tego to się nie spodziewałem :) Ale cenię taki humor :)
#filmdokumentalny #heheszki #zydzi #mockumentary
+1
SzympatycznySzympans
Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie – wynika z nowego badania organizacji żydowskiej ADL, która działa w Stanach Zjednoczonych. Również w RPA, na Ukrainie i na Węgrzech antysemityzm jest ciągle żywy, ale to Polska znajduje się na szczycie niechlubnego rankingu.

Prawie połowę Polaków można uznać za antysemitów – twierdzą autorzy badania. Aż 48 proc. badanych z naszego kraju ma antysemickie uprzedzenia. Liga Antydefamacyjna (ADL) z siedzibą w USA, która przeprowadziła badanie, nieco niżej sklasyfikowała RPA (47 proc.), Ukrainę (46 proc.) i Węgry (42 proc.).

No tak. Zbliżamy się do rozwiązania tematu 447 to trzeba zacząć takie badania żeby można było mówić, że antysemityzm mocno i pieniążki dawać bez gadania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.o2.pl/artykul/zydzi-oglosili-wyniki-polska-najbardziej-antysemickim-krajem-swiata-6448405281998465a?amp=1&__twitter_impression=true

#stop447 #konfederacja #zydzi #bekazlewactwa #4konserwy #447
+32
MagicPiano222
"19 listopada 1942 roku w żydowskim getcie w Drohobyczu gestapowcy zastrzelili Brunona Schulza, pisarza, malarza, grafika, jednego z najwybitniejszych polskich twórców XX wieku."

Bruno Schulz. Jak zamordowano geniusza

"W istniejącym od jesieni 1941 roku drohobyckim getcie Bruno Schulz był "pod opieką" naczelnika Gestapo Feliksa Landaua, jednego z najokrutniejszych zbrodniarzy nazistowskich i morderców Żydów. Artysta wykonywał dla swojego "protektora" wiele prac malarskich, m.in. jego portrety i zdobienia wnętrz budynków. Był w istocie własnością Landaua, chronionym przez Niemca tak długo, jak długo mógł być przezeń wykorzystywany. Chciał uciec. Latem 1942 roku warszawscy przyjaciele Schulza podjęli działania w celu uwolnienia pisarza z Drohobycza. Ucieczkę miano zorganizować w listopadzie. Nagłe wypadki w getcie pokrzyżowały te plany. 19 listopada, w odwecie za postrzelenie Niemca, gestapowcy wyszli na ulice i strzelali do wybranych Żydów. Dzień, który przeszedł do historii Drohobycza jako "czarny czwartek", był ostatnim dniem życia Brunona Schulza."

#polska #niemcy #gestapo #drohobycz #holokaust #mordercy #smierc #historia #iiwojnaswiatowa #brunoschulz #2wojnaswiatowa #zydzi #literatura
+4
dzieju41
Będzie czytane.
#ksiazki #zydzi #historia
+4
pogop
Cennik z knajpy w pilskim Vivo, w ofercie zaznaczono, że mięso jest halal, czyli na polski z uboju rytualnego. Polega on na tym, że zwierzę doprowadza się do śmierci z wykrwawienia. Cenna informacja dla mnie, bo po prostu nic tam nie kupię.

#oswiadczenie #pila #jedzenie #kebab #islam #muzulmanie #zydzi
+9
Pokaż następne