Czym są hashtagi i jak ich używać?

Hashtagi są to tagi, jednowyrazowe słowa kategoryzujące wątki na mikroblogu. Hashtag składa się ze znaku hash (#) i wybranego wyrazu, na przykład #wykop. Nie mogą one zawierać polskich znaków.
Jeśli chcesz mieć zawsze szybki dostęp do dyskusji na interesujące Cię tematy, możesz dodać hashtag do obserwowanych. Aby to zrobić przejdź do listy dyskusji pod wybranym hashtagiem (możesz tam wejść klikając w link z hashtagiem na mikroblogu lub wpisując w wyszukiwarkę interesujący Cię hashtag) i kliknij przycisk „Obserwuj” znajdujący się po prawej stronie nad listą dyskusji. W każdej chwili na mikroblogu, pod adresem www.wykop.pl/mikroblog/tagi/, możesz przejrzeć dyskusje dla dowolnego obserwowanego hashtagu lub wszystkie hashtagi razem.

Słyszałem, że istnieją limity nałożone na dodawanie komentarzy i znalezisk. Jakie to limity i od czego zależą?

Limity te zależą od koloru loginu użytkownika – im użytkownik aktywniejszy, tym więcej treści w ciągu doby może dodać. Szczegóły prezentuje poniższa tabela.

Zieloni Pomarańczowi Bordowi
Dodawanie znalezisk 6 na 12 godzin 12 na 6 godzin 16 na 4 godziny
Komentarze 10 na 15 minut 30 na 15 minut 50 na 15 minut
Wpisy na mikroblogu 15 na 30 minut 20 na 30 minut 30 na 30 minut
Przywoływanie 20 osób 50 osób 150 osób
Prywatne wiadomości 10 konwersacje na godzinę 50 konwersacji na godzinę 100 konwersacji na godzinę

Jak dodać znalezisko?

Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz, kliknij na znak „+” widoczny w prawym, górnym rogu ekranu. Do wyboru masz dwie możliwości dodania treści: jako treść własną lub jako link do strony. Warto też pamiętać o poprawnym wpisaniu tytułu, opisu i tagów znaleziska - im ciekawiej opiszesz swoje znalezisko, tym więcej użytkowników się nim zainteresuje. Dodawaną treść możesz również wzbogacić wybierając ciekawy obrazek (zwany miniaturą), który widoczny będzie przy tytule znaleziska.

Kiedy moje znalezisko trafi na stronę główną?

Twój link trafi na główną, gdy inni Wykopowicze uznają go za ciekawy i oddadzą na niego wymaganą liczbę głosów. Liczba ta zależna jest między innymi od koloru użytkowników, którzy na niego zagłosowali, liczby oraz powodu zakopów itd.

Moje znalezisko zniknęło, gdzie ono jest?

Na wykopanie Twojego linka użytkownicy mają 24 godziny. Jeśli w tym czasie link nie uzyska wymaganej liczby głosów aby wejść na główną, wtedy link przenoszony zostaje do archiwum (link do archiwum linków znajdziesz w stopce u dołu strony). Jeżeli w znalezisku zawarte były treści niedozwolone lub Twojemu znalezisku towarzyszyła duża liczba zakopów, mogło ono zostać wyrzucone z Wykopaliska.

Najczęściej zadawane pytania

Podstawy rozwiń

Znaleziska rozwiń

Komentarze rozwiń

Konta użytkowników rozwiń

Moderacja rozwiń

Inne rozwiń

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?