Czym są hashtagi i jak ich używać?

Hashtagi są to tagi, jednowyrazowe słowa kategoryzujące wątki na mikroblogu. Hashtag składa się ze znaku hash (#) i wybranego wyrazu, na przykład #wykop. Nie mogą one zawierać polskich znaków.
Jeśli chcesz mieć zawsze szybki dostęp do dyskusji na interesujące Cię tematy, możesz dodać hashtag do obserwowanych. Aby to zrobić przejdź do listy dyskusji pod wybranym hashtagiem (możesz tam wejść klikając w link z hashtagiem na mikroblogu lub wpisując w wyszukiwarkę interesujący Cię hashtag) i kliknij przycisk „Obserwuj” znajdujący się po prawej stronie nad listą dyskusji. W każdej chwili na mikroblogu, pod adresem www.wykop.pl/mikroblog/tagi/, możesz przejrzeć dyskusje dla dowolnego obserwowanego hashtagu lub wszystkie hashtagi razem.

Do czego służy Czarna lista?

Do Czarnej Listy możesz dodać każdego użytkownika, tagi, a także domeny, które powiązane są z nieinteresującymi Cię treściami. Linki oraz komentarze dodane przez danego użytkownika, znaleziska oznaczone konkretnym tagiem lub pochodzące z nieinteresującej Cię domeny nie będą dla Ciebie widoczne w całym serwisie. Dzięki temu możesz z łatwością dostosować Wykop do własnych potrzeb i preferencji.

Od czego zależy moja pozycja w rankingu?

Ranking liczony jest na podstawie całej aktywności użytkowników. Im większa aktywność tym wyżej użytkownik znajduje się w rankingu. Całość oblicza specjalny algorytm i na podstawie otrzymanego wyniku przypisywana jest Ci odpowiednia pozycja. Ranking aktualizowany jest raz na dobę, a pod uwagę brane są aktywności z ostatnich trzech miesięcy, dlatego jeśli zależy Ci na utrzymaniu swojej pozycji, musisz każdego dnia być aktywnym (i przestrzegającym zasad panujących w serwisie :-) ) użytkownikiem.

Czy jest jakiś szybszy sposób na dodanie strony do Wykopu?

Jest. Możesz użyć specjalnego bookmarkletu, linku zawierającego kod Javascript: Wykop To. Link ten możesz przeciągnąć na toolbar swojej przeglądarki lub dodać do ulubionych. Dzięki niemu jednym kliknięciem możesz dodać interesujące znalezisko na Wykop.

Jak działają „ulubione”? Czy mogę stworzyć publiczną listę ulubionych linków?

Do ulubionych możesz dodać każdy link, który przyciągnął Twoją uwagę, zainteresował Cię, bądź sprawił, że chcesz wrócić do niego później. Wszystkie dodane do ulubionych znaleziska można uporządkować przy pomocy "list ulubionych". Listy można dowolnie nazywać, a także ustanowić je listami publicznymi, czyli widocznymi w profilu użytkownika. W ten sposób możesz dzielić się ulubionymi znaleziskami z innymi Wykopowiczami.

Jak mogę zgłosić błąd/problem/uwagę/pomysł?

W tym celu należy skontaktować się z administracją serwisu korzystając z formularza kontaktowego dostępnego w stopce strony.

Najczęściej zadawane pytania

Podstawy rozwiń

Znaleziska rozwiń

Komentarze rozwiń

Konta użytkowników rozwiń

Moderacja rozwiń

Inne rozwiń

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?