Kim są moderatorzy i czym się zajmują?

Moderatorzy są to wybrani Wykopowicze, którzy odpowiadają za porządek na Wykopie. Działają oni w oparciu o zgłoszenia przesyłane przez użytkowników, a więc zajmują się jedynie sprawami, które zostały im zgłoszone, dlatego jeśli chcesz aby treść naruszająca regulamin została usunięta, pamiętaj aby zgłosić ją moderatorowi. Zadaniem moderatorów jest rozstrzyganie czy dane zgłoszenie narusza regulamin czy też nie. W przypadku gdy treść narusza regulamin moderator ją usuwa, a jej autora banuje. Czas bana zależny jest nie tylko od samego przewinienia, ale także od historii konta użytkownika i jego stażu na Wykopie.

Jak mogę zgłosić moderatorowi, że zauważyłem naruszenie, bądź złamanie regulaminu?

Zgłosić można na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest możliwość zgłoszenia poprzez opcję „zgłoś” dostępną przy komentarzach, znaleziskach, a także profilach użytkowników. Drugim sposobem zgłoszenia naruszenia regulaminu jest formularz kontaktowy dostępny w stopce.

Czy przycisk „zgłoś” przy komentarzach działa? Dlaczego zgłosiłem komentarz, a nie został on usunięty?

Przycisk „zgłoś” działa poprawnie, a nasi moderatorzy na bieżąco monitorują zgłoszenia. Jednak zadaniem moderatora nie jest usuwanie wszystkich zgłoszonych treści, a jedynie usuwanie tych, które naruszają nasz regulamin. Jeśli więc zgłosiłeś treść, która nie została usunięta, oznacza to, że w naszej ocenie nie narusza ona regulaminu i nie ma podstaw do jej usunięcia.

Uważam, że zostałem niesłusznie zbanowany. Co mogę zrobić?

Jak wiadomo moderatorzy to też ludzie, dlatego pomyłki (choć zdarzają się niezwykle rzadko) są nieuniknione. Jeśli uważasz, że zostałeś niesłusznie zbanowany skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy (dostępny w stopce strony) i wyjaśnij sytuację. Jeśli uznamy, że doszło do pomyłki postaramy się jak najszybciej odblokować Twoje konto.

Najczęściej zadawane pytania

Podstawy rozwiń

Znaleziska rozwiń

Komentarze rozwiń

Konta użytkowników rozwiń

Moderacja rozwiń

Inne rozwiń

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?