O co właściwie chodzi w Wykopie?

Wykop to miejsce, w którym znajdziesz najciekawsze informacje znalezione w sieci przez naszych użytkowników zwanych Wykopowiczami. Na każdą informację możesz oddać głos oraz wziąć udział w dyskusji, a gdy trafisz w Internecie na coś interesującego koniecznie podziel się z innymi, dodając link do Wykopu! Jeśli jesteś na Wykopie po raz pierwszy, bezwzględnie zajrzyj do regulaminu i dobrych praktyk.

Czym jest wykopalisko? Kto dodaje linki do wykopaliska?

Wykopalisko to miejsce gdzie Wykopowicze mogą dodawać treści (znaleziska), które uznali za interesujące. Każdy dodany link trafia do Wykopaliska na 24 godziny, a w tym czasie użytkownicy oddając swoje głosy decydują czy trafi on na stronę główną czy do archiwum.

Czym jest strona główna i przez kogo wybierane są linki, które na nią trafiają?

Strona główna jest zbiorem najciekawszych linków. Znaleziska, które znajdą się na stronie głównej wybierane są przez Wykopowiczów – to Wy swoimi głosami decydujecie o tym jakie treści są ciekawe i warte polecenia innym użytkownikom. Strona główna posortowana jest od najnowszego do najstarszego znaleziska. Decydująca jest tutaj data opublikowania, czyli dostania się linku na stronę główną, a nie data dodania go do serwisu.

Co to są za numerki znajdujące się obok tytułów po lewej stronie?

W monitorach znajdujących się przy tytule znalezisk widoczna jest liczba użytkowników, których dany link zainteresował. Wnioskować więc można, że im wyższa liczba, tym ciekawsza treść. Jeżeli uważasz, że jakieś znalezisko jest interesujące możesz je wykopać, czyli oddać na nie swój głos. Każdy nowo dodany link ma liczbę wykopów równą 0 i trafia do Wykopaliska, które jest bazą wszystkich dodanych linków. Po przekroczeniu ustalonego progu wykopów znalezisko trafia na stronę główną, a zdobywając jeszcze więcej głosów może pojawić się na liście najciekawszych w tygodniu lub miesiącu. Wyjątkowo ciekawe znaleziska, które w krótkim okresie zdobędą wiele głosów oznaczone zostaną dodatkowo znaczkiem płomyczka, który oznacza, że jest to „gorący temat”.

Wykopać oznacza oddać na niego głos. Innymi słowy, poprzez wykopanie znaleziska informujemy innych użytkowników, że naszym zdaniem ten link jest ciekawy. Można to zrobić klikając bezpośrednio na monitor z widoczną punktacją lub napis „wykop” widoczny pod nim.

Czym jest mikroblog i o co właściwie w nim chodzi?

Mikroblog jest miejscem, gdzie możesz swobodnie dyskutować na dowolne tematy. Możesz podzielić się z innymi informacją o tym jak minął Ci dzień, zapytać o radę czy po prostu porozmawiać. Twoje wpisy widoczne są nie tylko dla obserwujących Cię Wykopowiczów, ale pojawiają się również na stronie głównej mikrobloga, gdzie widoczne są dla wszystkich Użytkowników.

- Długość wpisu jest praktycznie nieograniczona, zmieści się z pewnością więcej niż 140 znaków ;-)
- Jeśli zwracasz się do innego Wykopowicza użyj „@” przed jego loginem (np: @login), spowoduje to, że użytkownik ten dostanie powiadomienie o Twoim wpisie
- Możesz kategoryzować swoje wpisy za pomocą tagów (np: #muzyka #polska #wykop )
- Zarówno do wpisów jak i komentarzy możesz załączyć nie tylko zdjęcia, ale także filmy
- Twój mikroblog jest zawsze przy Tobie dzięki aplikacjom na iOS i Android

W jaki sposób mogę wpływać na wygląd dodawanych przeze mnie komentarzy i wpisów.

Wykop w komentarzach i wpisach obsługuje składnię markdown. Dostępne polecenia to:
**pogrubienie** - pogrubiony tekst
_pochylenie_ - pochylony tekst
> cytat - cytowany tekst (od nowej linii)
! spojler - ukryty tekst (od nowej linii)
`kod zrodlowy` - tekst o stałej szerokości znaków (od nowej linii)
[opis](adres) - link ukryty pod opis i prowadzący do adres - adres musi zaczynać się od protokołu http://
pozostałe linki zamieniane są automatycznie

Najczęściej zadawane pytania

Podstawy rozwiń

Znaleziska rozwiń

Komentarze rozwiń

Konta użytkowników rozwiń

Moderacja rozwiń

Inne rozwiń

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?