ps. za strolowanie Wielowiejskiej w tokefemie, masz u mnie piwo, wódkę czy tam herbatę z cytryną.

Stonoga, Max-Kolonko, Wipler, Korwin, Miriam Shaded, Kowalski, Braun, Michałkiewicz, Sumliński, Tarczyński, Kukiz, Jakubiak

Wymieńcie innych idoli wykopu, nad którymi się tutaj spuszczano do porzygu, a teraz są symbolem zidiocenia i obciachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#glupiewykopowezabawy #heheszki #neuropa #4konserwy pokaż całość

•

Podsumowanie występów polskich piłkarzy za granicą - 10-16.09.2018

ANGLIA
    Łukasz Fabiański (West Ham) – 90 minut w wygranym 3-1 meczu z Evertonem. Ocena whoscored.com: 6,89.
    Marcin Bułka (Chelsea U23) – 90 minut w zremisowanym 1-1 meczu z Leicester U23
    Tomasz Kuszczak (Birmingham) – poza kadrą w meczu z West Brom.
    Kamil Grabara (Liverpool) – poza kadrą
    Artur Boruc (Bournemouth) – na ławce w wygranym 4-2 meczu z Leicester City
    Paweł Wszołek (QPR) – na ławce w wygranym 2-1 meczu z Boltonem
    Marcin Brzozowski (QPR) – poza kadrą
    Paweł Olkowski(Bolton) – 90 minut w przegranym 1-2 meczu z QPR. Ocena whoscored.com: 7.1
    BUŁGARIA
    Jakub Świerczok (Łudogorec) – wszedł na boisko w 60 minucie wygranego 2-1 meczu Łudogorca z Vereyą.
    Jacek Góralski (Łudogorec) – wszedł na boisko w 85 minucie wygranego 2-1 meczu Łudogorca z Vereyą.
    Daniel Kajzer (Botew) – 90 minut w zremisowanym 0-0 meczu z Slavią Sofia
    CHINY
    Adrian Mierzejewski (Changchun) – 90 minut i bramka w wygranym 3-0 meczu z Guizhou Zhicheng. Ocena whoscored.com: 9.43 (zawodnik meczu)
    Bramka Adriana Mierzejewskiego
    CHORWACJA
    Damian Kądzior (Dinamo) – 90 minut w wygranym 1-0 meczu z Goricą
    Łukasz Zwoliński (Gorica) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0-1 meczu z Dinamem Zagrzeb
    Michał Masłowski (Gorica) – poza kadrą
    Krystian Nowak (Slaven Belupo) – na ławce w przegranym 2-5 meczu z Lokomotiwem Zagreb
    DANIA
    Kamil Wilczek (Brondby) – 90 minut, bramka i żółta kartka w przegranym 2-4 meczu z Sonderjyske
    Bramka Kamila Wilczka
    FRANCJA
    Kamil Glik (Monaco) – 90 minut w zremisowanym 1-1 meczu z Toulouse. Ocena whoscored.com: 6.44
    Rafał Kurzawa (Amiens) – 28 minut i bramka w przegranym 2-3 meczu z Lille. Ocena whoscored.com: 7.3
    Bramka Rafała Kurzawy
    Igor Lewczuk (Bordeaux) – 90 minut w zremisowanym 3-3 meczu z Nimes. Ocena whoscored.com: 6.72
    HOLANDIA
    Karol Niemczycki (NAC Breda) – poza kadrą w przegranym 2-3 meczu z Sitard
    Filip Bednarek (Heerenveen) – na ławce w przegranym 3-5 meczu z Heracles
    HISZPANIA
    Paweł Kieszek (Malaga) - na ławce w wygranym 3-0 meczu z Cordobą. W poniedziałek (10.09.18) 90 minut w przegranym 1-2 meczu 1/16 Pucharu Króla z Almerią
    NIEMCY
    Rafał Gikiewicz (Union) – 90 minut oraz asysta w zremisowanym 2-2 meczu z Duisburgiem, ocena whoscored.com: 5.92
    Asysta Rafała Gikiewicza
    Łukasz Piszczek (BVB) – 90 minut w wygranym 3-1 meczu z Eintrachtem Frankfurt. Ocena whoscored.com: 7.36
    Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut w wygranym 3-1 meczu z Bayerem Leverkusen. Ocena whoscored.com: 6.88
    Jakub Błaszczykowski (VFL) – poza kadrą
    Tomasz Kucz (Leverkusen) – poza kadrą
    Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut w wygranym 2-1 meczu z Hoffenheim. Ocena whoscored.com: 6.43
    Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – 15 minut w przegranym 1-3 meczu z Aue. Ocena whoscored.com: 6.08
    David Kopacz (VfB Stuttgart) – poza kadrą w zremisowanym 3-3 meczu z Freiburgiem
    ROSJA
    Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 66 minut oraz czerwona kartka (2 x żółta kartka) w zremisowanym 1-1 meczu z Dynamem Moskwa. Po dobitce strzału z głowy Grzegorza Krychowiaka padła bramka dla Lokomotiwu. Ocena whosored.com: 5.38
    Bramki z meczu Lokomotiw Moskwa - Dynamo Moskwa oraz czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka
    Maciej Rybus (Lokomotiw) – poza kadrą w zremisowanym 1-1 meczu z Dynamem Moskwa (kontuzja).
    SŁOWACJA
    Patryk Małecki (Trnava) – 90 minut i bramka w przegranym 1-2 meczu z Ziliną.
    Bramka Patryka Małeckiego
    SZKOCJA
    Maciej Dąbrowski (Hibernian) – poza kadrą
    TURCJA
    Łukasz Szukała (Ankaragucu) – poza kadrą
    Jakub Kosecki (Demirspor) – 90 minut w wygranym 3-0 meczu z Hatayspor
    Jarosław Jach (Rizespor) – 90 minut w zremisowanym 1-1 meczu z Bursasporem. Ocena whoscored.com: 6.54
    Adam Stachowiak (Denizlispor) – poza kadrą w wygranym 4-1 meczu z Eskisehirsporem
    UKRAINA
    Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w zremisowanym 1-1 meczu z Zoryą
    WŁOCHY
    Arkadiusz Milik (Napoli) – 33 minuty i asysta w wygranym 1-0 meczu z Fiorentiną. Ocena whoscored.com: 6.83
    Asysta Arkadiusza Milika
    Piotr Zieliński (Napoli) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1-0 meczu z Fiorentiną. Ocena whoscored.com: 6.87
    Bartłomiej Drągowski **(Fiorentina) – 90 minut w przegranym 0-1 meczu z Napoli. Ocena whoscored.com: 6.92
    Drągowski broni sam na sam z Zielińskim
    **Bartosz Bereszyński
    (Sampdoria) – 90 minut w wygranym 5-0 meczu z Frosinone, ocena whoscored.com: 7.32
    Dawid Kownacki (Sampdoria) – 25 minut i bramka w wygranym 5-0 meczu z Frosinone, ocena whoscored.com: 7.26
    Bramka Dawida Kownackiego
    Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut w wygranym 5-0 meczu z Frosinone, ocena whoscored.com: 7.24
    Tomasz Kupisz (Ascoli) – na ławce w wygranym 1-0 meczu z Lecce
    Przemysław Bargiel (Spezia) – poza kadrą
    Krzysztof Piątek **(Genoa) – 90 minut i bramka w wygranym 1-0 meczu z Bologną. Ocena whoscored.com: 7.58
    Bramka Krzysztofa Piątka
    **Łukasz Skorupski
    (Bologna) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0-1 meczu z Genoą. Ocena whoscored.com: 6.39
    Wojciech Szczęsny **(Juventus) – 90 minut w wygranym 2-1 meczu z Sassuolo. Ocena whoscored.com: 6.92
    **Łukasz Teodorczyk
    (Udinese) – 32 minuty w zremisowanym 1-1 meczu z Torino. Ocena whoscored.com: 6.04
    Mariusz Stępiński (Chievo) – 90 minut i bramka w zremisowanym 2-2 meczu z Romą. Ocena whoscored.com: 7.37
    Bramka Mariusza Stępińskiego
    Michał Marcjanik **(Empoli) – na ławce w przegranym 0-1 meczu z Lazio
    **Paweł Dawidowicz
    (Hellas) – 24 minuty w wygranym 4-1 meczu z Carpi
    Radosław Murawski (Palermo) – 10 minut i żółta kartka w wygranym 1-2 meczu z Foggią
    Przemysław Szymiński (Palermo) – na ławce w wygranym 1-2 meczu z Foggią

Masz jakieś sugestie? Kogoś brakuje? Napisz w komentarzu lub na priv.

Jeśli podoba Ci się praca, którą wykonuje polub profil na facebook'u będę wdzięczny.

Profil na FB

Blog poświęcony polskim piłkarzom występującym za granicą

Tag do śledzenia: #stranieri

#polskapilka #pilkanozna #bundesliga #seriea #serieb #premierleague #ligue1

•

@stranieri_: wątpię, żeby w porównaniu z naszą jakakolwiek wypadła słabo.
      Mierzejewski od co najmniej kilku lat błyszczy na boiskach Turcji, Arabii, Emiratów, Australii czy teraz Chin. Ostatni mecz zagrał prawie 5 lat temu (w pierwszym meczu pod wodzą Nawałki). Tak się zastanawiam - podpadł komuś w PZPN-ie? Czy o co z nim chodzi? Nie wierzę, że chodzi o względy czysto sportowe. Jak prześledzimy jakie postacie przewinęły się przez ten czas w reprezentacji to jest pewne, że chodzi o coś grubszego. pokaż całość

•

@urojony_uzurpator: Jeszcze tłumaczenie, że liga Australijska nie jest wyznacznikiem to bym zrozumiał bo nie ma się co oszukiwać ale na tą chwilę nie ma tam nie wiadomo jakiego poziomu. Ale na tą chwilę facet nadal udowadnia, że jest w formie, a jego stałe fragmenty pewnie trochę by wniosły do gry naszej reprezentacji.

• więcej komentarzy (4)

•

Występy #polscypilkarze 15 i 16 września 2018:

Anglia
    Artur Boruc (AFC Bournemouth) - wygrany mecz z Leicester 4:2 przesiedział na ławce. Polski bramkarz ostatni mecz ligowy rozegrał ponad rok temu, a ostatnio zagrał 28 sierpnia w Pucharze Carabao.
    Łukasz Fabiański (West Ham) - 90 minut w wygranym 3:1 meczu z Evertonem.
    Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) - 90 minut w przegranym meczu 1:2 z QPR w rozgrywkach Championship.
    Paweł Wszołek (Queens Park) - drugi mecz z rzędu Polaka spędzony na ławce. Tym razem oglądął zwycięstwo nad Boltonem.
    Kamil Grosicki (Hull City) - Polak w końcu pojawił się w kadrze zespołu, ale nadal pozostaje bez rozegranego meczu od ponad miesiąca. Hull wygrało 2:0 z Ipswich.
    Bartosz Białkowski (Ipswich Town) - drugi raz z rzędu na ławce zasiał polski bramkarz. Ipswich przegrało 0:2 z Hull.
    Mateusz Klich(Leeds United) - 60 minut w zremisowanym meczu z Millwall. Zawodnik, który rok temu przeszedł z Twente został zmieniony w 61 minucie przez Lewisa Bakera.
    Dawid Szczepaniak (Morecambe FC) - bramkarz spędził cały mecz na ławce w przegranym 0:2 meczu z Crawley Town w rozgrywkach League One.
    Marcin Bułka(Chelsea under-23) - cały mecz w bramce przeciwko młodzieżowcom Leicester. W meczu padł wynik 1:1.

Belgia
    Jakub Piotrowski (KRC Genk) - wygrany 1:0 mecz z Anderlechtem przesiedział na ławce.
    Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven) - 90 minut w przegranym 1:3 meczu z Tubize w rozgrywkach Proximus League. Był to pierwszy mecz ligowy Kapustki od ponad 5 miesięcy, kiedy zagrał 10 minut w barwach Freiburga.

Chiny
    Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) - 90 minut i gol strzelony przeciwko Guizhou Zhicheng. Drużyna z Changchun wygrała 3:0.

Chorwacja
    Łukasz Zwoliński (Velikia Gorica) - 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 meczu z Dinamem Zagrzeb.
    Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) - 90 minut w meczu z Goricą.
    Krystian Nowak (Slaven Belupo) - cały mecz z Lokomotiwem Zagrzeb na ławce.

Dania
    Kamil Wilczek(Brondby IF) - 90 minut, gol i żółta kartka w przegranym 2:4 meczu z Sonderjyske.

Francja
    Rafał Kurzawa (Amiens SC) - 29 minut i gol w przegranym 2:3 meczu z Lille. Urodzony w Wieruszowie pomocnik zastąpił w 62 minucie Gaoussou Traore. Po 5 kolejkach AMiens zajmuje miejsce 18 w tabeli Ligue 1. Pod nim tylko 2 drużyny.
    Kamil Glik (AS Monaco) - 90 minut z opaską kapitana w zremisowanym 1:1 meczu z Toulouse. Po 5 kolejkach Monaco jest 15 w tabeli na 20 zespołów.
    Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Nimes.

Hiszpania
    Paweł Kieszek (Malaga CF) - bramkarz cały mecz z Cordobą przesiedział na ławce. Malaga wygrała 3:0.

Holandia
    Filip Bednarek (sc Heerenveen) - bramkarz spędził mecz z Heracles na ławce. Heerenveen przegrało 3:5 i jest 12 w tabeli.

Islandia
    Maciej Majewski (Ungmennafelag Grindavikur) - bramkarz cały mecz z Fjolnirem spędził na rezerwie. Jest to kolejny brak minut od prawie 4 miesięcy. Grindavik zajmuję 6 miejsce w 12-zespołowej tabeli.
    Cezary Wiktorowicz (Keflavik IF) - cały mecz z KR Reykiavik spędził na ławce.
    Krystian Wiktorowicz (Ungmennafelag Njardvikur) - wygrany 2:1 mecz z Olafsvik przesiedział na ławce.
    Paweł Grudziński (Ungmennafelag Njardvikur) - 90 minut w meczu z Olafsvik.
    Robert Błąkała(Ungmennafelag Njardvikur) - 90 minut w bramce w meczu z Olafsvik.

Łotwa
    Kamil Biliński (Riga FC) - 18 minut w wygranym 3:1 meczu ze Spartaksem. 30-latek wszedł w 73 minucie za Serba Lemajicia.

Niemcy
    Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut w wygranym 3:1 meczu z Leverkusen.
    Marcin Kamiński(Fortuna Dusseldorf) - 90 minut w wygranym 2:1 meczu z Hoffenheim.
    Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte) - 56 minut w meczu 3. ligi z Zwickau (2:1). Wychowanek Janowianki Janów Lubelski, w 57 minucie został zmieniony przez Jerona Hazaimeha.
    Martin Kobylański (Preussen Munster) - 41 minut w przegranym 1:3 meczu 3. ligi z Aalen. Urodzony w Berlinie pomocnik wszedł w 50 minucie za Sandrino Brauna.
    David Blacha (Vfl Osnabruck) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Karlsruherem.
    Sebastian Mrowca (Wehen Wiesbaden) - kapitan drużyny zagrał 90 minut i zobaczył jedną zółtą kartkę w wygranym 3:0 meczu z Meppen.

Norwegia
    Artur Krysiak (FK Bodo/Glimt) - mecz z Sandefjordem bramkarz oglądał z ławki.****Łukasz Jarosiński (Hamarkameratene) - cały mecz w bramce i porażka ze Strommen 3:2 w rozgrywkach OBOS-ligaen.
    Marcel Wawrzynkiewicz (Egersunds IK) - 90 minut i żółta kartka w przegranym 1:2 meczu ze Skeid. W rozgrywkach Dywizji 2 Egersunds zajmuje 3 miejsce z ośmioma punktami straty do lidera - Skeid właśnie.
    Grzegorz Flasza (Arendal Fotball) - 90 minut w bramce w wygranym 3:0 meczu z Vidarem. Od ponad 4 miesięcy nie opuścił ani minuty z gier, a od prawie 10 miesięcy nie opuścił meczu ligowego.

Rosja
    Łukasz Sekulski (SKA-Chabarowsk) - 39 minut w zremisowanym meczu z Kurskiem. Wychowanek Stoczniowca Płock wszedł w 52 minucie za Konstantina Bazelyuka.

Słowacja
    Patryk Małecki (Spartak Trnawa) - 90 minut i gol strzelony w debiucie, w przegranym 1:2 meczu z Ziliną.
    Jakub Więzik (Zeleziarne Podbrezova) - 23 minuty i strzelona bramka w wygranym 3:2 meczu z Nitrą. Był zawodnik Carl Zeissu wszedł w 68 minucie za Holendra Bernadinę.
    Tomasz Nawotka (Zemplin Michalovce) - nowy nabytek, z Legii Warszawa, na razie oglądał porażkę swojego zespołu 1:2.
    Dawid Kurminowski (Zemplin Michalovce) - 59 minut we wspomnianym meczu przeciwko Seredowi. Wypożyczony do końca roku z Lecha Poznań napastnik zszedł w 60 minucie i ustąpił miejsca byłemy piłkarzowi Legii - Ghańczykowi Sulleyowi.

Szwecja
    Sebastian Ludzik (Akropolis IF) - mecz wygrany 4:0 z Assyriską spędził na łąwce.

Turcja
    Jarosław Jach - (Caykur Rizespor) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Bursasporem.
    Jakub Kosecki (Adana Demirspor) - 90 minut w wygranym 3:0 meczu z Hataysporem.

Ukraina
    Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Zoryą.

Włochy
    Piotr Zieliński (SSC Napoli) - 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 meczu z Fiorentiną.
    Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - 34 minuty i asysta w meczu z Fiorentiną. Wychowanek Rozwoju Katowice wszedł w 57 minucie za Belga Mertensa.
    Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina) - 90 minut w bramce w meczu z Napoli.
    Bartosz Salamon (Frosinone Calcio) - 90 minut w przegranym 0:5 meczu z Sampdorią.
    Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) - 26 minut i gol z karnego w meczu z Frosinone. Były napastnik Lecha Poznań wszedł w 65 minucie za Fabio Quagliarellę.
    Karol Linetty (Sampdoria Genua) - 90 minut w meczu z Frosinone.
    Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - 90 minut w meczu z Frosinone.
    Paweł Jaroszyński (Chievo) - cały mecz z Romą na ławce. W meczu padł remis 2:2.
    Mariusz Stępiński (Chievo) - 90 minut i gol w meczu z Romą.
    Krzysztof Piątek (Genoa CFC) - 90 minut i gol w meczu z Bologną.
    Łukasz Skorupski (Bologna FC) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Genoą.
    Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - 90 minut i wygrana 2:1 z Sassuolo.
    Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio) - 34 minuty w zremisowanym 1:1 meczu z Torino. Napastnik, pochodzący z Żuromina wszedł na boisko w 57 minucie za Argentyńczyka Pussetto.
    Tomasz Kupisz(Ascoli Piccheno) - na łąwce w meczu z Lecce (wygrana 1:0) w Serie B.
    Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) - 25 minut w wygranym 4:1 meczu z Carpi. Był zawodnik Benfici i Bochum, wszedł w 66 minucie za Mattię Zacagniego.
    Przemysław Szymiński(Citta di Palermo) - wygraną 2:1 z Foggią oglądał z ławki.