•  

    #kodekspracy #prawopracy #prawo
    Mireczki, niech mi ktoś wytłumaczy, czemu w dzisiejszych czasach, pracodawca może wysłać pracownika na delegację na drugi koniec Polski i jeśli podróż odbywała się poza godzinami pracy, to ma prawo za ten czas pracy (!) nie płacić? Przecież taki pracownik wykonuje czynność na polecenie pracodawcy, bo zapierdala np. samochodem, ryzykuje potencjalnym wypadkiem. A w tym czasie mógł spać, być w kinie, pójść do lekarza, poświęcić czas dzieciom, ale nie może. Jakim cudem nie jest to pozostawanie do dyspozycji pracodawcy? Dla mnie to jawne ograniczenie wolności. Czemu żadne ugrupowanie polityczne się tym nie zajmie? Przecież to jest każdemu na rękę. Jak jest w innych krajach?
    Wołam randomowe tagi, może ktoś się udziela politycznie i jest w stanie przepchnąć pomysł dalej.
    #kukiz #liroy #korwin #wolosc #nowoczesna #razem #4konserwy #neuropa
    Proszę nie odnosić się w swoich uniesieniach do aktualnych afer z KRS, bo problem występował od zawsze.

    pokaż spoiler Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 23 czerwca 2005 r., sygnatura akt II PK 265/2004 stwierdzając: „czas dojazdu i powrotu z miejscowości stanowiącej cel pracowniczej podróży służbowej oraz czas pobytu w tej miejscowości nie są pozostawaniem do dyspozycji pracodawcy w miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy (art. 128 § 1 kodeksu pracy.), lecz w zakresie przypadającym na godziny normalnego rozkładu czasu pracy podlegają wliczeniu do jego normy (nie mogą być od niej odliczone), natomiast w zakresie wykraczającym poza rozkładowy czas pracy mają w sferze regulacji czasu pracy i prawa do wynagrodzenia doniosłość o tyle, o ile uszczuplają limit gwarantowanego pracownikowi czasu odpoczynku”. Rezultatem oceny czasu odbywania podróży służbowej jako czasu, kiedy pracownik nie pozostaje w dyspozycji pracodawcy w rozumieniu art. 128 § 1 kodeksu pracy, jest fakt, że podróż służbowa poza obowiązującym pracownika rozkładem czasu pracy nie zobowiązuje do wypłacenia pracownikowi dodatkowego wynagrodzenia. Pracownik otrzymuje wynagrodzenie jedynie za ten czas podróży służbowej, który pokrywa się z obowiązującym go rozkładem czasu pracy. Do czasu pracy bowiem nie wlicza się całego okresu podróży służbowej. W zakresie przypadającym na godziny normalnego rozkładu czasu pracy, czas przejazdu należy zaliczyć do normy czasu pracy, natomiast czas przeznaczony na przejazd nie może być od normy odliczony.
    pokaż całość

    +: 9........m, whiteglove +8 innych
  •  

    #bekazpisu #bekazlewactwa #dobrazmiana #kodekspracy #prawo #prawopracy

    Nie może mnie pan zwolnić i co pan mi zrobi, Januszu?

    źródło: pbs.twimg.com

Ładuję kolejną stronę...

Archiwum tagów