•  

    Aktualny ranking bez podziału na kategorie po wczorajszej wygranej
    #boks #mma #ksw #ufc #kfc #sztukiwalki #ksw #sport #sportywalki #skoki #pilkanozna #siatkowka #pilkareczna #olimpiada #tenis pokaż całość

    źródło: Screenshot_2022-10-22-16-39-32-06.jpg

  •  

    Oliwia Kiołbasa z rewelacyjnym wynikiem na Olimpiadzie Szachowej w Chennai 2022, komplet punktów 6/6! rating performance 2952. Zobacz jak czarnym kolorem Oliwia wygrała z Serbką po ładnym ataku w partii hiszpańskiej ...
    https://www.youtube.com/watch?v=QNjSSPhxipM&t

    #szachy #szachujzwykopem #szachoweanegdoty #szachmistrz #olimpiada pokaż całość

    źródło: youtube.com

  •  

    Brawo Polska!!! Wygrywamy 3,5 - 0,5 z Holandią i jesteśmy współliderami Olimpiady Szachowej w Chennai!
    Zobacz rewelacyjną wygraną Oliwii Kiołbasy z Van Foreest z Holandii.
    https://www.youtube.com/watch?v=A-AUEfOIhpc

    #szachy #szachujzwykopem #szachoweanegdoty #szachmistrz #olimpiada pokaż całość

    źródło: youtube.com

  •  

    Ależ dzisiaj były emocje. Wygrywamy oba mecze! Zobacz jaką wpadkę zaliczył arcymistrz 2600 ELO z Australii.
    Polska 2,5-1,5 Australia, Polki 3-1 Wietnam
    https://www.youtube.com/watch?v=Xq82m5PRO7o

    #szachy #szachujzwykopem #szachoweanegdoty #szachmistrz #olimpiada pokaż całość

    źródło: youtube.com

  •  

    #sport #olimpiada #pytanie #bekazkonfederacji #heheszki
    #korwin W jakiej dyscyplinie powinien wystartować Korwin w paraolimpiadzie? #polityka

    źródło: IMG_20220314_054657.jpg

  •  

    zimowe igrzyska paraolimpijskie
    13 marca - niedziela – dziś już ostatnia notka z igrzysk

    co za nami?

    Tabelę medalową wygrały Chiny, przed Ukrainą i Kanadą. Polacy zakończyli igrzyska bez medalu, najlepsze wyniki jakie osiągnęli to dwa 5. miejsca Iwety Faron w biathlonowym sprincie (kat. stojąc) i Witolda Skupnia (kat. stojąc) w biegu na 20km.

    Dziś odbyły się zawody w następujących dyscyplinach:

    – parahokej
    finał USA 5 – 0 Kanada

    – paranarciarstwo alpejskie K
    slalom: wszystkie kategorie (1. przejazd)
    slalom: wszystkie kategorie (2. przejazd)

    – paranarciarstwo biegowe
    bieg mieszany 4x2,5 km, wszystkie kategorie
    bieg otwarty 4x2,5 km, wszystkie kategorie

    O 13:00 zaczęła się ceremonia zamknięcia

    Wyniki Polaków:

    PARANARCIARSTWO ALPEJSKIE – slalom

    Igor Sikorski (kat. siedząc) nie ukończył I przejazdu

    Andrzej Szczęsny (kat. stojąc) po I przejeździe był na 25. miejscu, II przejazdu nie ukończył

    PARANARCIARSTWO BIEGOWE

    6. sztafeta mixed (Iweta Faron, Witold Skupień)

    11. sztafeta open (Monika Kukla, Krzysztof Plewa, Paweł Gil & Michał Lańda, Paweł Nowicki & Jan Kobryń)

    Tabela medalowa

    1 China* 18 20 23 61
    2 Ukraine 11 10 8 29
    3 Canada 8 6 11 25
    4 France 7 3 2 12
    5 United States 6 11 3 20
    6 Austria 5 5 3 13
    7 Germany 4 8 7 19
    8 Norway 4 2 1 7
    9 Japan 4 1 2 7
    10 Slovakia 3 0 3 6
    11 Italy 2 3 2 7
    12 Sweden 2 2 3 7
    13 Finland 2 2 0 4
    14 Great Britain 1 1 4 6
    15 New Zealand 1 1 2 4
    16 Netherlands 0 3 1 4
    17 Australia 0 0 1 1
    Kazakhstan 0 0 1 1
    Switzerland 0 0 1 1

    Dzięki za czytanie #codziennypekin22 i zapraszam na śledzenie Halowych Mistrzostw Świata 2022 w lekkoatletyce w Belgradzie pod # lekkoatletyka i #belgrad2022, będę wrzucał terminarz, wyniki Polaków i nie tylko.

    #pekin2022 #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada #paraolimpiada
    pokaż całość

    źródło: ipla.pluscdn.pl

  •  

    zimowe igrzyska paraolimpijskie
    12 marca - sobota - notka z igrzysk - ważniejsze informacje pogrubione
    Jeśli ktoś chce być wołany to zapraszam do komentarza poniżej
    Dziś trochę później, ale brakowało mi czasu

    co za nami?

    W tabeli medalowej nadal prowadzą Chiny (łącznie z 59 medalami), przed Ukrainą i Kanadą. Polacy nadal bez medalu, jutro ostatnie szanse.

    Dziś odbyły się zawody w następujących dyscyplinach:

    – parahokej - mecz o brązowy medal
    Chiny 4-0 Korea Południowa

    – curling – finał
    Chiny 8-3 Szwecja

    – paranarciarstwo alpejskie M
    slalom: wszystkie kategorie (1. przejazd)
    slalom: wszystkie kategorie (2. przejazd)

    – paranarciarstwo biegowe
    bieg na 12,5 km, kat. stojąc/niepełnosprawność wzroku M
    bieg na 10 km, kat. stojąc/niepełnosprawność wzroku K
    bieg na 7,5 km K i 10 km M: kat. Siedząc

    Wyniki Polaków:

    PARANARCIARSTWO BIEGOWE

    11.Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim (kat. niepełnosprawność wzroku)
    14. Paweł Gil (przewodnik: Michał Lańda) (kat. niepełnosprawność wzroku)
    15. Paweł Nowicki (przewodnik: Jan Kobryń) (kat. niepełnosprawność wzroku)

    Aneta Górska z przewodniczką Catherine Spierenburg nie ukończyły biegu (kat. niepełnosprawność wzroku)

    11. Witold Skupień (kat. stojąc)

    8. Iweta Faron (kat. stojąc)

    14. Krzysztof Plewa (kat. siedząc)

    11. Monika Kukla (kat. siedząc)

    terminarz na jutro
    niedziela, 13.03.2022

    – parahokej
    5:05 finał USA – Kanada

    – paranarciarstwo alpejskie K
    1:30 slalom: wszystkie kategorie (1. przejazd)
    5:30 slalom: wszystkie kategorie (2. przejazd)

    – paranarciarstwo biegowe
    3:00 bieg mieszany 4x2,5 km, wszystkie kategorie
    5:00 bieg otwarty 4x2,5 km, wszystkie kategorie

    13:00 Ceremonia zamknięcia

    Starty Polaków - niedziela

    PARANARCIARSTWO ALPEJSKIE – slalom

    01:30 – I przejazd, 05:30 – II przejazd: Igor Sikorski (kat. siedząc), Andrzej Szczęsny (kat. stojąc)

    PARANARCIARSTWO BIEGOWE

    03:00 – sztafeta mixed (Iweta Faron, Witold Skupień)
    05:00 – sztafeta open (Monika Kukla, Krzysztof Plewa, Paweł Gil & Michał Lańda, Paweł Nowicki & Jan Kobryń)

    Tabela medalowa

    1 China* 18 18 23 59
    2 Ukraine 10 10 8 28
    3 Canada 8 5 10 23
    4 France 6 2 2 10
    5 Austria 5 4 3 12
    6 United States 4 11 3 18
    7 Germany 4 8 7 19
    8 Japan 4 1 2 7
    9 Norway 3 2 0 5
    10 Slovakia 3 0 2 5
    11 Sweden 2 2 3 7
    12 Finland 2 2 0 4
    13 Italy 1 3 1 5
    14 Great Britain 1 1 4 6
    15 New Zealand 1 1 1 3
    16 Netherlands 0 2 1 3
    17 Australia 0 0 1 1
    Kazakhstan 0 0 1 1
    Switzerland 0 0 1 1

    Igrzyska można oglądać w kanałach sportowych Telewizji Polsat: w kilku kanałach, w tym w ogólnodostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, Super Polsacie oraz w portalu Polsatsport.pl

    Jutro wrzucam ostatnią notkę pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada #paraolimpiada
    pokaż całość

    źródło: ipla.pluscdn.pl

  •  

    zimowe igrzyska paraolimpijskie
    11 marca - piątek - notka z igrzysk - ważniejsze informacje pogrubione
    Jeśli ktoś chce być wołany to zapraszam do komentarza poniżej

    co za nami?

    W tabeli medalowej nadal prowadzą Chiny, a niże na podium Ukraina wyprzedziła Kanadę. Polacy nadal bez medalu.

    Dziś odbyły się zawody w następujących dyscyplinach:

    – parahokej
    półfinały
    mecz o miejsca 5.-6.

    – curling
    półfinały
    mecz o brązowy medal Słowacja-Kanada - jeszcze trwa

    – paranarciarstwo alpejskie K
    slalom gigant: wszystkie kategorie (1. przejazd)
    slalom gigant: wszystkie kategorie (2. przejazd)

    – parabiathlon, 12,5 km K i M
    kat. siedząc
    kat. stojąc
    kat. niepełnosprawność wzroku

    -parasnowboard, Banked slalom, wszystkie kategorie

    Wyniki Polaków:

    PARABIATHLON - 12,5 km

    kat. siedząc:
    10. Monika Kukla

    kat. stojąc:
    Iweta Faron nie ukończyła biegu

    kat. niepełnosprawność wzroku:
    7. Paweł Gil (przewodnik: Michał Lańda)

    PARASNOWBOARD – banked slalom
    19. Wojciech Taraba

    terminarz na jutro
    sobota, 12.03.2022

    – parahokej
    13:05 mecz o brązowy medal

    – curling
    7:35 finał

    – paranarciarstwo alpejskie M
    3:00 slalom: wszystkie kategorie (1. przejazd)
    6:30 slalom: wszystkie kategorie (2. przejazd)

    – paranarciarstwo biegowe
    3:00 bieg na 12,5 km, kat. stojąc/niepełnosprawność wzroku M
    4:20 bieg na 10 km, kat. stojąc/niepełnosprawność wzroku K
    5:30 bieg na 7,5 km K i 10 km M: kat. Siedząc

    Starty Polaków - sobota

    PARANARCIARSTWO BIEGOWE

    03:00 Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim, Paweł Gil (przewodnik: Michał Lańda), Paweł Nowicki (przewodnik: Jan Kobryń) (kat. niepełnosprawność wzroku)
    03:15 Witold Skupień (kat. stojąc)
    04:20 Aneta Górska z przewodniczką Catherine Spierenburg (kat. niepełnosprawność wzroku)
    04:35 Iweta Faron (kat. stojąc)
    05:30 Krzysztof Plewa (kat. siedząc)
    05:50 Monika Kukla (kat. siedząc)

    Tabela medalowa

    1 China* 14 14 19 47
    2 Ukraine 9 10 6 25
    3 Canada 7 4 9 20
    4 France 6 1 2 9
    5 United States 4 10 3 17
    6 Austria 4 3 2 9
    7 Japan 4 1 2 7
    8 Norway 3 2 0 5
    9 Slovakia 3 0 1 4
    10 Germany 2 8 6 16
    11 Finland 2 2 0 4
    12 Italy 1 3 0 4
    13 Great Britain 1 1 4 6
    14 New Zealand 1 1 1 3
    15 Sweden 1 0 3 4
    16 Netherlands 0 2 1 3
    17 Australia 0 0 1 1
    Kazakhstan 0 0 1 1
    Switzerland 0 0 1 1

    Igrzyska można oglądać w kanałach sportowych Telewizji Polsat: w kilku kanałach, w tym w ogólnodostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, Super Polsacie oraz w portalu Polsatsport.pl

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada #paraolimpiada
    pokaż całość

    źródło: imago-images.com

  •  

    zimowe igrzyska paraolimpijskie
    10 marca - czwartek - notka z igrzysk - ważniejsze informacje pogrubione
    Jeśli ktoś chce być wołany to zapraszam do komentarza poniżej

    co za nami?

    W tabeli medalowej w czołówce bez zmian prowadzą Chiny, przed Kanadą i Ukrainą. Polacy również bez zmian i bez medalu.

    Dziś odbyły się zawody w następujących dyscyplinach:

    – parahokej - mecz o miejsca 7.-8.

    – curling - faza grupowa

    – paranarciarstwo alpejskie M
    slalom gigant: wszystkie kategorie (1. przejazd)
    slalom gigant: wszystkie kategorie (2. przejazd)

    Wyniki Polaków:

    PARANARCIARSTWO ALPEJSKIE - slalom gigant

    Igor Sikorski (kat. siedząc) - wypadł z trasy w pierwszym przejeździe
    Andrzej Szczęsny (kat. stojąc) - 23. miejsce w stawce 44 zawodników

    Obaj zawodnicy wystąpią jeszcze w niedzielnym slalomie.

    terminarz na jutro
    piątek, 11.03.2022

    – parahokej
    5:05 pierwszy półfinał
    9:05 mecz o miejsca 5.-6.
    13:05 drugi półfinał

    – curling
    7:35 półfinały
    12:35 mecz o brązowy medal

    – paranarciarstwo alpejskie K
    3:00 slalom gigant: wszystkie kategorie (1. przejazd)
    6:15 slalom gigant: wszystkie kategorie (2. przejazd)

    – parabiathlon, 12,5 km K i M
    3:00 kat. siedząc
    5:20 kat. stojąc
    7:05 kat. niepełnosprawność wzroku

    Starty Polaków - piątek

    PARABIATHLON - 12,5 km

    03:00 kat. siedząc: Monika Kukla
    05:20 kat. stojąc: Iweta Faron
    07:05 kat. niepełnosprawność wzroku: Piotr Garbowski (przewodnik: Jakub Twardowski), Paweł Gil (przewodnik: Michał Lańda)

    Tabela medalowa

    1 China* 10 9 13 32
    2 Canada 7 2 7 16
    3 Ukraine 6 8 5 19
    4 France 4 1 2 7
    5 Austria 3 3 1 7
    6 Norway 3 2 0 5
    7 Japan 3 1 2 6
    8 Slovakia 3 0 1 4
    9 United States 2 9 3 14
    10 Germany 2 7 4 13
    11 Finland 2 1 0 3
    12 Italy 1 3 0 4
    13 Great Britain 1 1 3 5
    14 New Zealand 1 1 1 3
    15 Sweden 1 0 3 4
    16 Netherlands 0 1 1 2
    17 Australia 0 0 1 1
    Kazakhstan 0 0 1 1
    Switzerland 0 0 1 1

    Igrzyska można oglądać w kanałach sportowych Telewizji Polsat: w kilku kanałach, w tym w ogólnodostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, Super Polsacie oraz w portalu Polsatsport.pl

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada #paraolimpiada
    pokaż całość

    źródło: ipla.pluscdn.pl

  •  

    zimowe igrzyska paraolimpijskie
    9 marca - środa - notka z igrzysk - ważniejsze informacje pogrubione
    Jeśli ktoś chce być wołany to zapraszam do komentarza poniżej

    co za nami?

    W tabeli medalowej nadal prowadzą Chiny, na drugie miejsce awansowała Kanada, a na trzecie spadła Ukraina. Polacy nadal bez medalu.

    Dziś odbyły się zawody w następujących dyscyplinach:

    – parahokej

    – curling
    faza grupowa

    – paranarciarstwo biegowe K i M
    sprint, kwalifikacje
    sprint, półfinały i finał

    Wyniki Polaków:

    PARANARCIARSTWO BIEGOWE - sprint techniką dowolną

    kat. siedząc –
    Monika Kukla – odpadła w eliminacjach, zajmując 13. miejsce
    Krzysztof Plewa - odpadł w eliminacjach, zajmując 23. miejsce

    kat. stojąc –
    Iweta Faron - dostała się do półfinału, gdzie zajęła 5. miejsce
    Witold Skupień - odpadł w eliminacjach, zajmując 17. miejsce

    kat. niepełnosprawność wzroku –
    Piotr Garbowski (przewodnik: Jakub Twardowski) - dostali się do półfinału, gdzie zajęli 4. miejsce
    Paweł Gil (przewodnik: Michał Lańda) - odpadli w eliminacjach, zajmując 15. miejsce
    Aneta Górska (przewodniczka: Catherine Spierenburg) - odpadły zajmując 9. miejsce
    Paweł Nowicki (przewodnik: Jan Kobryń) – zeszli z trasy i nie ukończyli rywalizacji

    terminarz na jutro
    czwartek, 10.03.2022

    – parahokej
    11:05 mecz o miejsca 7.-8.

    – curling
    faza grupowa od 2:35 do 15:00

    – paranarciarstwo alpejskie M
    3:00 slalom gigant: wszystkie kategorie (1. przejazd)
    7:00 slalom gigant: wszystkie kategorie (2. przejazd)

    Starty Polaków - czwartek

    PARANARCIARSTWO ALPEJSKIE - slalom gigant
    03:00, 06:15 Igor Sikorski (kat. siedząc), Andrzej Szczęsny (kat. stojąc)

    Tabela medalowa
    1 China* 10 9 12 31
    2 Canada 7 2 7 16
    3 Ukraine 6 8 5 19
    4 France 4 1 1 6
    5 Japan 3 1 2 6
    6 Slovakia 3 0 0 3
    7 United States 2 8 3 13
    8 Germany 2 7 4 13
    9 Austria 2 3 1 6
    10 Norway 2 2 0 4
    11 Great Britain 1 1 3 5
    12 New Zealand 1 1 1 3
    13 Finland 1 1 0 2
    Italy 1 1 0 2
    15 Sweden 1 0 3 4
    16 Netherlands 0 1 1 2
    17 Australia 0 0 1 1
    Kazakhstan 0 0 1 1
    Switzerland 0 0 1 1

    Igrzyska można oglądać w kanałach sportowych Telewizji Polsat: w kilku kanałach, w tym w ogólnodostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, Super Polsacie oraz w portalu Polsatsport.pl

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada #paraolimpiada
    pokaż całość

    źródło: naszesprawy.eu

  •  

    Eteri Tutberidze. Ha, tfu.

    Trenerka służąca tylko po to by co kilka lat naprodukować medali Rosyjskiej Federacji Olimpijskiej. Powód cierpienia wielu młodych dziewcząt. Bez wyrzutów sumienia wykorzystuje dziewczynki w wieku 14-17 lat, które ze względów budowy fizycznej są w stanie napierdalać poczwórne skoki na lodzie, a kiedy tracą swoje umiejętności wyrzuca je na śmietnik i zastępuje nowymi, młodszymi. Jej podopieczne często kończą z kontuzjami na całe życie i kończą kariery przed ukończeniem dwudziestego roku życia. Jest przekonana, że "nawet 100 gramów dodatkowej masy ciała może zaburzyć aerodynamikę ciała w łyżwiarstwie figurowym", dlatego większość jej zawodniczek kończy karierę z gratisem w formie zaburzeń odżywiania.

    Już przed wojną wiedziałam, że to wyrachowane kurwiszcze, ale teraz jest okazja by świat o tym usłyszał.

    #rosja #wojna #ukraina #olimpiada #lyzwiarstwofigurowe
    pokaż całość

    źródło: 271957186_342581894153502_9057113336657716409_n.jpg

  •  

    zimowe igrzyska paraolimpijskie
    8 marca - wtorek - notka z igrzysk - ważniejsze informacje pogrubione

    Jeśli ktoś chce być wołany to zapraszam do komentarza poniżej

    co za nami?

    W tabeli medalowej nadal prowadzą Chiny, druga jest Ukraina, która dziś mocno podgoniła, wystarczy powiedzieć, że w dwóch konkurencjach zdobyli całe podia, czyli 6 medali, a na trzecim miejscu nadal jest Kanada. Polacy nadal bez medalu.

    Dziś odbyły się zawody w następujących dyscyplinach:

    – parahokej
    mecze eliminacyjne

    – curling
    faza grupowa

    – paranarciarstwo alpejskie K i M
    supergigant: wszystkie kategorie
    slalom: wszystkie kategorie

    – parabiathlon 10 km K i M
    kat. siedząc
    kat. Stojąc – wśród kobiet całe podium dla Ukrainek
    kat. niepełnosprawność wzroku – wśród mężczyzn całe podium dla Ukraińców

    Wyniki Polaków:

    PARABIATHLON - bieg na 10 km

    Kat. siedząc: Monika Kukla - 10. miejsce
    Kat. stojąc: Iweta Faron - absencja z powodów zdrowotnych
    kat. niepełnosprawność wzroku: Aneta Górska (przewodniczka: Catherine Spierenburg) - 8. miejsce
    Kat. niepełnosprawność wzroku: Paweł Gil (przewodnik: Michał Lańda) - 10. miejsce

    terminarz na jutro
    środa, 9.03.2022

    – parahokej
    mecze od 9:35 do 15:05

    – curling
    faza grupowa od 2:35 do 15:00

    – paranarciarstwo biegowe K i M
    3:00 sprint, kwalifikacje
    5:00 sprint, półfinały i finał

    Starty Polaków - środa

    PARANARCIARSTWO BIEGOWE - sprint techniką dowolną
    03:00 kwalifikacje
    05:00 półfinały i finały

    kat. siedząc – Monika Kukla;
    kat. stojąc – Iweta Faron, Witold Skupień;
    kat. niepełnosprawność wzroku – Piotr Garbowski (przewodnik: Jakub Twardowski), Paweł Gil (przewodnik: Michał Lańda), Aneta Górska (przewodniczka: Catherine Spierenburg), Paweł Nowicki (przewodnik: Jan Kobryń)

    Tabela medalowa
    1 China* 8 8 11 27
    2 Ukraine 6 7 4 17
    3 Canada 5 2 6 13
    4 Japan 3 1 2 6
    5 France 3 1 1 5
    6 Slovakia 3 0 0 3
    7 Germany 2 6 3 11
    8 United States 2 6 2 10
    9 Norway 2 1 0 3
    10 Austria 1 3 1 5
    11 Great Britain 1 1 3 5
    12 New Zealand 1 1 1 3
    13 Finland 1 1 0 2
    13 Italy 1 1 0 2
    15 Sweden 1 0 2 3
    16 Netherlands 0 1 1 2
    17 Australia 0 0 1 1
    17 Kazakhstan 0 0 1 1
    17 Switzerland 0 0 1 1

    Igrzyska można oglądać w kanałach sportowych Telewizji Polsat: w kilku kanałach, w tym w ogólnodostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, Super Polsacie oraz w portalu Polsatsport.pl

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę pod tagiem #codziennypekin22
    #pekin2022 #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada #paraolimpiada
    pokaż całość

    źródło: ipla.pluscdn.pl

  •  

    zimowe igrzyska paraolimpijskie
    7 marca - poniedziałek - notka z igrzysk - ważniejsze informacje pogrubione
    Jeśli ktoś chce być wołany to zapraszam do komentarza poniżej

    co za nami?

    W tabeli medalowej swoją przewagę powiększają Chiny, druga jest Ukraina, a na trzecie miejsce awansowała Kanada. W crossie mężczyzn w parasnowboardzie całe podium zajęli Chińczycy

    Dziś odbyły się zawody w następujących dyscyplinach:

    – curling - faza grupowa – jeszcze trwa

    – paranarciarstwo biegowe
    bieg na 20 km, kat. stojąc/niepełnosprawność wzroku M
    bieg na 15 km, kat. stojąc/niepełnosprawność wzroku K

    – parasnowboard, cross K i M
    finały

    -paranarciarstwo alpejskie
    superkombinacja – I część supergigant

    Wyniki Polaków:

    paranarciarstwo biegowe - bieg na 20 km stojąc
    5. Witold Skupień - Skupień przez sporą część wyścigu znajdował się w czołówce stawki. Rywalizację zakończył na piątym miejscu.

    paranarciarstwo biegowe - bieg na 20 km niepełnosprawność wzroku
    6. Piotr Garbowski i Jakub Twardowski

    Paranarciarstwo alpejskie - superkombinacja
    Igor Sikorski wypadł z trasy i nie ukończył rywalizacji

    terminarz na jutro
    – wtorek, 8.03.2022

    – parahokej
    mecze eliminacyjne od 2:35 do 15:05

    – curling
    faza grupowa od 2:35 do 15:00

    – paranarciarstwo alpejskie K i M
    3:00 supergigant: wszystkie kategorie
    7:15 slalom: wszystkie kategorie

    – parabiathlon 10 km K i M
    3:00 kat. siedząc
    5:00 kat. stojąc
    7:00 kat. niepełnosprawność wzroku

    Starty Polaków - poniedziałek

    PARABIATHLON - bieg na 10 km
    03:00 kat. siedząc: Monika Kukla
    05:00 kat. stojąc: Iweta Faron
    07:00 kat. niepełnosprawność wzroku: Aneta Górska (przewodniczka: Catherine Spierenburg)
    07:30 kat. niepełnosprawność wzroku: Paweł Gil (przewodnik: Michał Lańda)

    Tabela medalowa: [miejsce, kraj, złota, srebra, brązy, medale razem]
    1 China* 7 8 10 25
    2 Ukraine 4 3 1 8
    3 Canada 4 2 6 12
    4 Japan 3 1 2 6
    5 France 3 1 1 5
    6 Slovakia 3 0 0 3
    7 Norway 2 1 0 3
    8 Germany 1 5 2 8
    8 United States 1 5 2 8
    10 Austria 1 3 1 5
    11 Great Britain 1 1 3 5
    12 New Zealand 1 1 1 3
    13 Finland 1 1 0 2
    13 Italy 1 1 0 2
    15 Sweden 1 0 2 3
    16 Netherlands 0 1 1 2
    17 Australia 0 0 1 1
    17 Switzerland 0 0 1 1

    Igrzyska można oglądać w kanałach sportowych Telewizji Polsat: w kilku kanałach, w tym w ogólnodostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, Super Polsacie oraz w portalu Polsatsport.pl

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę pod tagiem #codziennypekin22
    #pekin2022 #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada #paraolimpiada
    pokaż całość

    źródło: ipla.pluscdn.pl

  •  

    zimowe igrzyska paraolimpijskie
    6 marca - niedziela - notka z igrzysk - ważniejsze informacje pogrubione
    Jeśli ktoś chce być wołany to zapraszam do komentarza poniżej

    co za nami?

    W tabeli medalowej na prowadzenie wyszły Chiny, druga jest Ukraina, a trzecia Japonia

    Dziś odbyły się (lub dobiegają już końca) zawody w następujących dyscyplinach:

    – parahokej - mecze eliminacyjne

    – curling - faza grupowa

    – paranarciarstwo biegowe
    bieg na 18 km, kat. siedząc M
    bieg na 15 km, kat. siedząc K

    – paranarciarstwo alpejskie – supergigant
    wszystkie kategorie

    – parasnowboard, cross K i M
    kwalifikacje

    Wyniki Polaków:

    Parasnowboard:
    Wojciech Taraba zajął 20. miejsce i nie zakwalifikował się do finału

    Paranarciarstwo alpejskie - supergigant
    Igor Szczęsny wypadł z trasy i nie ukończył rywalizacji

    terminarz na jutro
    – poniedziałek, 7.03.2022

    – curling
    faza grupowa od 2:35 do 15:00

    – paranarciarstwo biegowe
    3:00 bieg na 20 km, kat. stojąc/niepełnosprawność wzroku M
    5:15 bieg na 15 km, kat. stojąc/niepełnosprawność wzroku K

    – parasnowboard, cross K i M
    4:30 finały

    Starty Polaków - poniedziałek

    PARANARCIARSTWO BIEGOWE - 20 km stylem klasycznym

    03:00 Witold Skupień (kat. stojąc)
    03:35 Piotr Garbowski i przewodnik Jakub Twardowski (kat. niepełnosprawność wzroku)

    Tabela medalowa: [miejsce, kraj, złota, srebra, brązy, medale razem]
    1 China* 6 4 6 16
    2 Ukraine 3 3 1 7
    3 Japan 2 0 2 4
    4 Slovakia 2 0 0 2
    5 Austria 1 2 1 4
    6 Canada 1 1 4 6
    7 France 1 1 1 3
    7 Great Britain 1 1 1 3
    7 United States 1 1 1 3
    10 New Zealand 1 1 0 2
    10 Norway 1 1 0 2
    12 Germany 0 4 1 5
    13 Italy 0 1 0 1
    14 Sweden 0 0 1 1
    14 Switzerland 0 0 1 1

    Igrzyska można oglądać w kanałach sportowych Telewizji Polsat: w kilku kanałach, w tym w ogólnodostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, Super Polsacie oraz w portalu Polsatsport.pl (jest dużo transmisji na Polsatsport.pl)

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada #paraolimpiada
    pokaż całość

    źródło: ipla.pluscdn.pl

  •  

    zimowe igrzyska paraolimpijskie
    5 marca - sobota - notka z igrzysk - ważniejsze informacje pogrubione
    Jeśli ktoś chce być wołany to zapraszam do komentarza poniżej

    co za nami?
    Z góry przepraszam, że taguję #rosja i #ukraina , ale co palnęły ruski do Ukraińców w Pekinie to jest ku&estwo

    Zacznę od tego co poza sportem. ruski, nawet niepełnosprawni, są stuknięci. Brytyjski sportowiec Richard Whitehead, który był naocznym świadkiem, jak ruski obrażali Ukraińców opowiada:
    - Słyszałem wiele o indoktrynacji rosyjskiego społeczeństwa. Rosyjscy sportowcy po tym, jak okazało się, że muszą pakować walizki i wracać do domu, przekazali Ukraińcom, że wracają, aby zbombardować ich rodziny oraz ich domy w Ukrainie Byłem przy tym. To przerażające. Takie zachowanie jest okropne i pokazuje tylko, że rosyjscy i białoruscy sportowcy nie mają pojęcia o wojnie i jaki wpływ ma ona - nie tylko na nas sportowców, ale na ukraińskie społeczeństwo. Uważam, że podjęto słuszną decyzję.

    A tak czysto sportowo to Ukraina zdobyła dziś 7 medali i prowadzi w tabeli medalowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    Z Polski najbliżej medalu była Iweta Faron (na zdjęciu, razem z aktualną tabelą medalową), która w biathlonowym sprincie zajęła 5. miejsce

    Dziś odbyły się zawody w następujących dyscyplinach:

    – parahokej - mecze eliminacyjne

    – curling - faza grupowa

    – parabiathlon – bieg na 6 km K i M - kat. Siedząc, kat. Stojąc, kat. niepełnosprawność wzroku

    – paranarciarstwo alpejskie – zjazdy siedząc, stojąc i z niepełnosprawnością wzroku K i M

    Wyniki Polaków w parabiathlonie:

    Kat. siedząc:
    Monika Kukla bieg na 6 km - 11. Miejsce

    Kat. stojąc:
    Iweta Faron - biathlonowy sprint (kat. stojąc) - 5. Miejsce

    Kat. niepełnosprawność wzroku:
    Aneta Górska (przewodniczka: Catherine Spierenburg) - 8. Miejsce

    Kat. niepełnosprawność wzroku:
    Piotr Garbowski (przewodnik: Jakub Twardowski) - 11. Miejsce
    Paweł Gil (przewodnik: Michał Lańda) - 12. Miejsce
    Paweł Nowicki (przewodnik: Jan Kobryń) - 13. Miejsce

    terminarz na jutro
    niedziela, 6.03.2022

    – parahokej
    mecze eliminacyjne od 2:35 do 15:05

    – curling
    faza grupowa od 7:35 do 15:00

    – paranarciarstwo biegowe
    3:00 bieg na 18 km, kat. siedząc M
    4:50 bieg na 15 km, kat. siedząc K

    – paranarciarstwo alpejskie – supergigant
    3:00: wszystkie kategorie

    – parasnowboard, cross K i M
    4:00 kwalifikacje

    Starty Polaków - niedziela

    03:00 - wszystkie kategorie: Igor Sikorski (kat. siedząc), Andrzej Szczęsny (kat. stojąc) - PARANARCIARSTWO ALPEJSKIE - Super-Gigant

    04:00 - Wojciech Taraba – PARASNOWBOARD - kwalifikacje cross

    Igrzyska można oglądać w kanałach sportowych Telewizji Polsat: w kilku kanałach, w tym w ogólnodostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, Super Polsacie oraz w portalu Polsatsport.pl

    Jest dużo transmisji na Polsatsport.pl na szczęście

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada #paraolimpiada
    pokaż całość

    źródło: uid_3973d0945fa25af82609cc694c42418a1646476890015_width_1200_play_0_pos_0_gs_0_height_678_iweta-faraon-fot-bartlomiej-zb

  •  

    Dziś wraz z ceremonią otwarcia startują zimowe igrzyska paraolimpijskie
    Jeśli chcecie na chwilę oderwać głowę od wojny na Ukrainie (╯︵╰,) to zapraszam do przeczytania

    04 marca - piątek - notka z igrzysk - ważniejsze informacje pogrubione

    Jeśli chcesz być wołany zajrzyj do pierwszego komentarza poniżej

    Notki będą nieco krótsze i bardziej treściwe

    Igrzyska będzie można oglądać w kanałach sportowych Telewizji Polsat.

    Relacja z ceremonii otwarcia od godz. 12:55 w Polsacie Sport, Polsacie Box Go i na Polsatsport.pl

    Nadawca zaplanował około 300 godzin transmisji w kilku kanałach, w tym w ogólnodostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, Super Polsacie oraz w portalu Polsatsport.pl

    Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego z udziału w zawodach wykluczeni zostali sportowcy z Rosji oraz Białorusi

    O medale będzie walczyło ponad 650 uczestników, reprezentujących 49 państwa. Krążki zostaną przyznane w 78 konkurencjach w sześciu dyscyplinach:

    – paranarciarstwo alpejskie (30 konkurencji: po 15 kobiet i mężczyzn)
    – parabiathlon (18 konkurencji: po 9 kobiet i mężczyzn)
    – narciarstwo biegowe (20 konkurencji: po 9 kobiet i mężczyzn oraz 2 sztafety)
    – parahokej (1 konkurencja: turniej drużyn mieszanych)
    – parasnowboard (8 konkurencji: 2 kobiet oraz 6 mężczyzn)
    – curling na wózkach (1 konkurencja: turniej drużyn mieszanych)

    SKŁAD POLSKIEJ REPREZENTACJI PARAOLIMPIJSKIEJ NA XIII ZIMOWE IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE PEKIN 2022

    Narciarstwo biegowe i parabiathlon:

    Iweta Faron (KS Obidowiec Obidowa)
    Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim (PK Podkarpacie Przemyśl)
    Paweł Gil z przewodnikiem Michałem Lańdą (PK Podkarpacie Przemyśl)
    Aneta Górska z przewodniczką Catherine Spierenburg (UKS Laski) Monika Kukla (AZS AWF Kraków)
    Paweł Nowicki z przewodnikiem Janem Kobryniem (UKS Laski)
    Krzysztof Plewa (Veloactiv Kraków)
    Witold Skupień (KS Obidowiec Obidowa)

    Paranarciarstwo alpejskie:

    Igor Sikorski (Start Bielsko-Biała) – prawdopodobnie największa szansa medalowa
    Andrzej Szczęsny (Start Bielsko-Biała)

    Parasnowboard:

    Wojciech Taraba (AZS AWF Kraków)

    terminarz na jutro
    – sobota, 5.03.2022

    – parahokej
    mecze eliminacyjne od 2:35 do 15:05

    – curling
    faza grupowa od 7:35 do 15:00

    – parabiathlon – bieg na 6 km K i M
    3:00 kat. siedząc
    5:15 kat. stojąc
    7:00 kat. niepełnosprawność wzroku

    – paranarciarstwo alpejskie – zjazd K i M
    3:00 wszystkie kategorie

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: upload.wikimedia.org

  •  

    Szanuję za wyjebanie kadłubków XD

    Już myślałem, że zmięknie faja i im odpuszczą
    #sport #olimpiada #wojna #rosja #ukraina

    źródło: ovijsdjvsvsdvjoisdvos.png

  •  

    Jprd świat sportu to jest jedno wielkie gówno, FIFA i UEFA cykają się kacapów wyjebać, na olimpiadzie też ruski mogą sobie śmiało startować pod flagą olimpijską, teraz patrzę, że na kortach tenisowych ruski sobie też bez stresu występują, wyjebać to wszystko z każdej dziedziny spory niech sobie grają między sobą z putinem, kurwa co za syf, miękkie faje a potem zdziwieni, że rusek robi co chce a oni wyrażają ubolewenie kurwajegomac
    #wojna
    #rosja
    #ukraina
    #sport
    #tenis
    #olimpiada
    #pilkanozna
    pokaż całość

  •  

    Od 1992 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski wzywa do zachowania pokoju w czasie olimpiady i paraolimpiady, w odwołaniu do antycznej tradycji. Od 1993 roku ONZ przyjmuje w tej sprawie rezolucję, nawołując do wstrzymania się od konfliktów, od rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich, do zakończenia Igrzysk Paraolimpijskich. Do tej pory, rezolucja została naruszona dwukrotnie, od wczoraj można chyba już mówić, że trzykrotnie. Widać pewną regułę.

    #ukraina #rosja #wojna #olimpiada #pekin2022
    pokaż całość

    źródło: truce.PNG

  •  

    20 lutego – niedziela – ostatni dzień – notka z igrzysk

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, dziś pod tagiem już ostatni raz :) miłej niedzieli

    Kilka słów ode mnie (niżej niedzielne wyniki)

    Były to dosyć ciekawe igrzyska, nie brakowało skandali, dopingu, dramatów, słabych wyników Polaków :/ Ale nie brakowało też niespodzianek, np. medal Dawida Kubackiego, przecież bardziej liczyliśmy na Stocha lub Żyłę lub dobre wyniki Piotra Michalskiego w łyżwiarstwie szybkim, rekordów olimpijskich, rywalizacji, dramaturgii i łez szczęścia.

    Na tagu #codziennypekin22 , który wymyśliłem było prawie tyle samo obserwujących co na głównym #pekin2022 , za co dziękuję. Sporo osób też wołałem każdego dnia. fajnie, że komuś się chciało to czytać :)

    Za dwa lata letnie igrzyska w Paryżu, a za 4 zimowe w Mediolanie.

    A i jeszcze dwie sprawy

    1) 4 marca zaczynają się igrzyska paraolimpijskie, pomyślałem, że też będę tu wrzucał codzienną notkę, ale pewnie w krótszej formie.

    2) 18 marca zaczynają się Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie w lekkoatletyce, będą trwały 3 dni, jeśli chcecie mogę wrzucać wtedy podobną notatkę np. pod tagiem #belgrad2022 i # lekkoatletyka. Na pewno też się będzie dużo działo, a pewnie nie każdemu chce się wszystko oglądać, ale jakiś skrót by przeczytał ;) no i Polacy będą częściej na podium… mam nadzieję.

    Co za nami?

    Przełożone z wczoraj Narciarstwo alpejskie – start drużynowy: 1/8, 1/4, 1/2, przejazd o 3. Miejsce, finał
    zawody te rozgrywane są systemem pucharowym. W każdym pojedynku są 4 wyścigi równoległe, a zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt dla swojej drużyny (remisowy wyścig to jeden punkt na drużynę). Jeżeli po czterech wyścigach obie drużyny mają taką samą liczbę punktów, wówczas czasy wyścigów najszybszego mężczyzny i kobiety z każdego zespołu są dodawane i wygrywa zespół z najlepszym czasem łącznym.
    1. Austria – złoto
    2. Niemcy – srebro
    3. Norwegia – brąz

    9-10. Polska (Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas)
    W 1/8 walczyliśmy z Norwegią i UWAGA, zremisowaliśmy 2-2, Maryna Gąsienica-Daniel i Paweł Pyjas wygrali swoje biegi, niestety łączny czas najszybszej kobiety i mężczyzny mieli Norwegowie

    Curling – finał kobiet
    Wielka Brytania 10 - 3 Japonia
    1. Wielka Brytania – złoto
    2. Japonia – srebro
    3. Szwecja – brąz

    Biegi narciarskie – 30 km kobiet (Izabela Marcisz, Magdalena Kobielusz)
    1. Therese Johaug – Norwegia – złoto
    2. Jessie Diggins – USA – srebro
    3. Kerttu Niskanen – Finlandia – brąz

    21. Izabela Marcisz
    57. Magdalena Kobielusz

    Bobsleje – III i IV przejazd czwórek mężczyzn
    1. Niemcy – złoto
    2. Niemcy – srebro
    3. Kanada – brąz

    Łyżwiarstwo figurowe – pokazy mistrzów – bez rywalizacji o medale

    Hokej – finał mężczyzn
    Finlandia 2 – 1 Rosja
    1. Finlandia – złoto
    2. Rosja – srebro
    3. Słowacja – brąz

    Ceremonia zamknięcia to akurat przed nami, ale bądźmy szczerzy, tam nic ciekawego się nie dzieje
    12:00 – początek

    Kto z Polaków nie zawiódł?
    Przynajmniej wg. mnie:
    Dawid Kubacki zdobywając jedyny medal dla Polski na tych IO,
    Kamil Stoch skaczący znacznie lepiej niż w trakcie sezonu i prezentujący w każdym konkursie wysoką formę,
    Piotr Michalski, który był 4. i 5. w łyżwiarstwie szybkim i do medali zabrakło mu ułamków sekund,
    Maryna Gąsiennica-Daniel w narciarstwie alpejskim,
    Izabela Marcisz debiutująca w biegach i wchodząca zawsze do „30”,
    Ola Król i Oskar Kwiatkowski w snowboardzie,
    Kasia Kurakova w łyżwiarstwie figurowym no i może jeszcze saneczkarze w drużynówce.
    O reszcie nie pisze, bo albo jeszcze dla nich za wcześnie albo po prostu nie warto z racji wieku i słabych wyników.

    W przyszłości panczeny, snowboard i narciarstwo alpejskie mogą się u nas naprawdę rozwinąć

    Medale Polaków na poszczególnych zimowych igrzyskach:

    1956 Cortina d'Ampezzo: 1 medal (brązowy)
    1960 Squaw Valley: 2 medale (srebrny i brązowy)

    1972 Sapporo: 1 medal (złoty)

    2002 Salt Lake City: 2 medale (srebrny i brązowy)
    2006 Turyn: 2 medale (srebrny i brązowy)
    2010 Vancouver: 6 medali (złoty, 3 srebrne i 2 brązowe)
    2014 Soczi: 6 medali (4 złote, srebrny i brązowy)
    2018 Pjongczang: 2 medale (złoty i brązowy)
    2022 Pekin: 1 medal (brązowy)

    Klasyfikacja medalowa jest w komentarzu

    Multimedaliści: więcej niż jeden medal zdobyło 105 sportowców, więcej niż 1 złoty zdobyły 22 osoby
    Marte Olsbu Roeiseland, biathlonistka z Norwegii, najlepsza z kobiet zdobyła 3 złota i 2 brązy,
    Alexander Bolshunov, biegacz bez flagi ( ͡° ͜ʖ ͡°) , 3 złota, srebro i brąz,
    I najlepszy na tych IO pod względem liczby triumfów Johannes Thingnes Boe, biathlonista z Norwegii, który zdobył 4 złota i jeden brąz

    #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: maxresdefault.jpg

  •  

    Gdzieś tam na dnie...
    #kubica #igrzyskaolimpijskie #olimpiada #olimpijskiwpierdol #smieszneobrazki

    źródło: FB_IMG_1645311011470.jpg

    +: A..i, M..........n +13 innych
  •  

    19 lutego – sobota – notka z igrzysk

    Jutro pod tagiem wołam ostatni raz :)

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia

    Pogoda nie rozpieszcza nie tylko w Pekinie, ale i u nas. Prąd miałem dziś tylko 2 godziny, ale od czego jest internet mobilny :/
    Jutro może zrobię jakieś podsumowanie jak pogoda i energetycy pozwolą

    Co za nami?
    W Chinach też wieje, do tego bardzo niskie temperatury, stąd przesuwane godziny startów i skracanie biegu na 50km

    Narciarstwo dowolne – halfpipe mężczyzn finały
    1. Nico Porteous – Nowa Zelandia – złoto
    2. David Wise – USA – srebro
    3. Alex Ferreira – USA – brąz

    Narciarstwo alpejskie – start drużynowy: 1/8, 1/4, 1/2, przejazd o 3. Miejsce, finał
    Zawody przeniesiono na jutro z powodu silnego wiatru i niskich temperatur (wywiało tyczki, temperatura -24 stopnie). Ale spokojnie XD w niedzielę ma być jeszcze gorzej. Prognozuje się podobnie mocny wiatr i temperaturę -38 stopni Także mogą odwołać konkurencję :/

    Biegi narciarskie – 50 km mężczyzn skrócony na 30km - przesunięty z 7:00 na 8:00, z powodu mrozu i silnego wiatru
    1. Alexander Bolshunov – Rosja – złoto
    2. Ivan Yakimushikin – Rosja – srebro
    3. Simen Hegstad Krueger – Norwegia – brąz

    30. Dominik Bury
    50. Mateusz Haratyk wczoraj nie widziałem go na liście startowej, mogłem przeoczyć jeśli był, sorki

    Curling – finał mężczyzn i mecz o 3. miejsce kobiet

    Finał mężczyzn
    Szwecja 5 – 4 Wielka Brytania
    1. Szwecja – złoto
    2. Wielka Brytania – srebro
    3. Kanada – brąz

    mecz o brąz kobiet
    Szwecja 9 – 7 Szwajcaria
    3. Szwecja – brąz

    Łyżwiarstwo szybkie – półfinały i finały biegów masowych kobiet i mężczyzn

    bieg masowy mężczyzn

    1. Bart Swings – Belgia – złoto - drugie złoto w historii ZIO dla tego kraju
    2. Jae Won Chung – Korea Południowa – srebro
    3. Seung Hoon Lee – Korea Południowa – brąz

    22. Artur Janicki – 11. w swoim półfinale
    27. Zbigniew Bródka – 14. w swoim półfinale

    Zbigniew Bródka zakończył karierę.
    Złoty i brązowy medalista olimpijski z Sochi 2014
    Brązowy medalista mistrzostw świata, też z Sochi 2013
    Zwycięzca Pucharu Świata 2012/2013
    Może trochę niepotrzebny był start na tych igrzyskach, bo rezultat bardzo słaby, z drugiej strony wywalczył uczciwie kwalifikacje, więc miał do tego prawo

    bieg masowy kobiet

    1. Irene Shouten – Holandia – złoto
    2. Ivanie Blondin – Kanada – srebro
    3. Francesca Lollobrigida – Włochy – brąz

    10. Magdalena Czyszczoń - 6. w swoim półfinale, początkowo miała nie startować, ale dostała się z listy rezerwowej
    16. Karolina Bosiek - finału nie ukończyła, była 5. w swoim półfinale

    Łyżwiarstwo figurowe – pary sportowe i program dowolny
    1. Chiny – złoto
    2. Rosja – srebro
    3. Rosja – brąz

    Hokej – mecz brąz mężczyzn

    Słowacja 4 - 0 Szwecja
    3. Słowacja – brąz

    Bobsleje – I i II przejazd czwórek mężczyzn, III i IV ostatni przejazd dwójek kobiet

    Dwójki kobiet
    1. Niemcy – złoto
    2. Niemcy – srebro
    3. USA – brąz

    Co czeka nas jutro?

    20 lutego – niedziela – ostatni dzień igrzysk

    Przełożone z dziś Narciarstwo alpejskie – start drużynowy: 1/8, 1/4, 1/2, przejazd o 3. Miejsce, finał (Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas, Zuzanna Czapska)
    -zawody te rozgrywane są systemem pucharowym. W 1/8 wylosowaliśmy Norwegię, także faworytem nie będziemy, o ile zawody się odbędą. W każdym pojedynku są 4 wyścigi równoległe, a zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt dla swojej drużyny (remisowy wyścig to jeden punkt na drużynę). Jeżeli po czterech wyścigach obie drużyny mają taką samą liczbę punktów, wówczas czasy wyścigów najszybszego mężczyzny i kobiety z każdego zespołu są dodawane i wygrywa zespół z najlepszym czasem łącznym.
    03:28 – mały finał
    03:37 – finał

    Curling – finał kobiet
    02:05 – Wielka Brytania - Japonia

    Biegi narciarskie – 30 km kobiet (Izabela Marcisz, Magdalena Kobielusz)
    04:00 – Start - przełożony z 07:30

    Bobsleje – III i IV przejazd czwórek mężczyzn
    04:20 - IV przejazd czwórek

    Łyżwiarstwo figurowe – pokazy mistrzów – bez rywalizacji o medale
    05:00 – początek

    Hokej – finał mężczyzn
    05:10 – Finlandia - Rosja

    Ceremonia zamknięcia
    12:00 – początek

    Starty Polaków chronologicznie (20.02.2022):

    02:00 - Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas, Zuzanna Czapska – narciarstwo alpejskie – start drużynowy – 1/8 finału z Norwegią
    02:40 – ew. Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas – narciarstwo alpejskie – start drużynowy – 1/4 finału
    03:09 – ew. Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas – narciarstwo alpejskie – start drużynowy – 1/2 finału
    03:28 – ew. Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas – narciarstwo alpejskie – start drużynowy –– mały finał
    03:37 – ew. Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas – narciarstwo alpejskie – start drużynowy –– Finał

    04:00 – Izabela Marcisz, Magdalena Kobielusz – Biegi narciarskie – 30 km kobiet

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    #codziennypekin22

    #pekin2022 #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: brodka.jpeg

  •  

    18 lutego – piątek – notka z igrzysk

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia

    Co za nami?

    M.in. występ Piotr Michalskiego zdecydowanie powyżej oczekiwań na 1000m w łyżwiarstwie szybkim, do medalu zabrakło 8 SETNYCH SEKUNDY, panie Piotrze czapki z głów!
    Poza tym przyzwoity wynik Damiana Żurka na tym samym dystansie, półfinały hokeja i słaby start Moniki Hojnisz w ostatnim biathlonowym biegu kobiet

    W komentarzach: aktualna klasyfikacja medalowa i dzisiejszy start Piotra Michalskiego z komentarzem Piotra Dębowskiego (filmik @uncle_freddie)

    Narciarstwo dowolne – halfpipe kobiet finały, cross mężczyzn eliminacje, 1/8, 1/4, 1/2, mały finał i finał

    halfpipe kobiet
    1. Eileen Ailing Gu – Chiny – złoto
    2. Cassie Sharpe – Kanada – srebro
    3. Rachael Karker – Kanada – brąz

    cross mężczyzn
    1. Ryan Regez – Szwajcaria – złoto
    2. Alex Fiva – Szwajcaria – srebro
    3. Sergey Ridzik – Rosja – brąz

    Hokej – półfinały mężczyzn
    Finlandia 2 – 0 Słowacja
    Rosja 1 (3) – (2) 1 Szwecja po karnych

    Curling – mecz o brąz mężczyzn, półfinały kobiet

    mecz o brąz mężczyzn
    USA 5 – 8 Kanada
    3. Kanada – brąz

    półfinały kobiet
    Szwecja 11 – 12 Wielka Brytania
    Japonia 8 – 6 Szwajcaria

    Łyżwiarstwo szybkie – 1000 m mężczyzn
    1. Thomas Krol – Holandia – złoto - 1:07.92
    2. Laurent Dubreuil – Kanada – srebro - 1:08.32
    3. Haavard Holmefjord – Norwegia – brąz - 1:08:48
    4. PIOTR MICHALSKI - 1:08:56 - nadspodziewanie dobry bieg Piotra, mimo wszystko uważam, że to bardzo dobre igrzyska w jego wykonaniu, piąty na 500m metrów, dziś czwarty, obok Kamila Stocha zdecydowanie najwyższa i najbardziej stabilna forma z naszych olimpijczyków

    13. Damian Żurek – 1:09.08

    Biathlon – 12,5 km kobiet i 15 km mężczyzn – biegi masowe

    12,5 km kobiet - BIEG PRZENIESIONY Z SOBOTY NA PIĄTEK
    1. Justine Braisaz-Bouchet – Francja – złoto
    2. Tiril Eckhoff – Norwegia – srebro
    3. Marte Olsbu Roeiseland – Norwegia – brąz

    27. Monika Hojnisz-Staręga- niestety przy każdym strzelaniu min. 1 pudło, łącznie aż 8

    15 km mężczyzn
    1. Johannes Thingnes Boe – Norwegia – złoto
    2. Martin Ponsiluoma – Szwecja – srebro
    3. Velte Sjaastad Christiansen – Norwegia – brąz

    Bobsleje – V i VI przejazd treningowy czwórek mężczyzn, I i II przejazd dwójek kobiet

    Łyżwiarstwo figurowe – pary sportowe i program krótki

    Co czeka nas jutro?

    19 lutego – sobota organizatorzy zmienili godziny rozpoczęcia kilku konkurencji, już to uwzględniłem

    Narciarstwo dowolne – halfpipe mężczyzn finały
    03:25 - Start finałowego przejazdu

    Narciarstwo alpejskie – start drużynowy 1/8, 1/4, 1/2, przejazd o 3. Miejsce, finał (Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas)– zawody te rozgrywane są systemem pucharowym, w 1/8 Polska będzie ścigać się Norwegią, nie ma co ukrywać nie będziemy faworytem. W każdym pojedynku są 4 wyścigi równoległe, a zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt dla swojej drużyny (remisowy wyścig to jeden punkt na drużynę). Jeżeli po czterech wyścigach obie drużyny mają taką samą liczbę punktów, wówczas czasy wyścigów najszybszego mężczyzny i kobiety z każdego zespołu są dodawane i wygrywa zespół z najlepszym czasem łącznym.
    04:28 – wyścig o brąz
    04:37 – Finał

    Biegi narciarskie – 50 km mężczyzn (Dominik Bury)
    07:00 – Start

    Curling – finał mężczyzn i mecz o 3. miejsce kobiet
    07:50 - Finał mężczyzn – Szwecja – Wielka Brytania
    13:05 – mecz o brąz kobiet – Szwecja - Szwajcaria

    Łyżwiarstwo szybkie – półfinały i finały biegów masowych kobiet (Karolina Bosiek) i mężczyzn (Zbigniew Bródka, Artur Janicki), najlepsza ósemka z każdego półfinału awansuje do biegu medalowego
    09:30 - Finał mężczyzn
    10:00 - Finał kobiet

    Łyżwiarstwo figurowe – pary sportowe i program dowolny
    12:00 – start

    Hokej – mecz brąz mężczyzn
    14:10 – Słowacja - Szwecja

    Bobsleje – I i II przejazd czwórek mężczyzn, III i IV ostatni przejazd dwójek kobiet
    14:30 - IV przejazd dwójek kobiet

    Starty Polaków chronologicznie (19.02.2022):

    03:00 - Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas – narciarstwo alpejskie – start drużynowy – 1/8 finału
    03:40 – ew. Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas – narciarstwo alpejskie – start drużynowy – 1/4 finału
    04:09 – ew. Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas – narciarstwo alpejskie – start drużynowy – 1/2 finału
    04:28 – ew. Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas – narciarstwo alpejskie – start drużynowy –– wyścig o brąz
    04:37 – ew. Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas – narciarstwo alpejskie – start drużynowy –– Finał

    07:00 – Dominik Bury - Biegi narciarskie – 50 km mężczyzn

    08:00 – Zbigniew Bródka, Artur Janicki – łyżwiarstwo szybkie – bieg masowy - półfinały mężczyzn
    08:45 – Karolina Bosiek – łyżwiarstwo szybkie – bieg masowy - półfinały kobiet
    09:30 – ew. Zbigniew Bródka, Artur Janicki – łyżwiarstwo szybkie – bieg masowy – finał mężczyzn
    10:00 – ew. Karolina Bosiek – łyżwiarstwo szybkie – bieg masowy finał kobiet

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: michalskiszef.jpg

  •  

    Wojska rosyjskie nad granicą, instruktorzy wojskowi USA po drugiej stronie tej granicy, a teraz koleś w takiej stylówie.

    Lata 80-te wracają.

    #olimpiada #heheszki #modameska #curling

    źródło: pbs.twimg.com

  •  

    17 lutego - czwartek – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia

    Co za nami?
    M.in. zakończenie rywalizacji solistek w łyżwiarstwie figurowym z bardzo dobrym występem reprezentantki Polski Ekateriny Kurakovej (Kasi).

    Narciarstwo alpejskie – kombinacja alpejska kobiet
    1. Michelle Gisin – Szwajcaria – złoto
    2. Wendy Holdener – Szwajcaria – srebro
    3. Federica Brignone – Włochy – brąz

    Hokej – finał kobiet
    Kanada 3 – 2 USA
    Całe podium
    1. Kanada – złoto
    2. USA – srebro
    3. Finlandia – brąz

    Narciarstwo dowolne – halfpipe kobiet i mężczyzn kwalifikacje, cross kobiet kwalifikacje, 1/8, 1/4, 1/2 i finały

    cross kobiet
    1. Sandra Naeslund – Szwecja – złoto
    2. Marielle Thompson – Kanada – srebro
    3. Daniela Maier – Niemcy – brąz

    Kombinacja norweska – seria próbna i konkurs drużynowy
    1. Norwegia – złoto
    2. Niemcy – srebro
    3. Japonia – brąz

    Łyżwiarstwo szybkie – 1000m kobiet
    1. Miho Takagi – Japonia – złoto - rekord olimpijski
    2. Jutta Leerdam – Holandia – srebro
    3. Brittany Bowe – USA – brąz

    17. Karolina Bosiek
    20. Andżelika Wójcik

    Łyżwiarstwo figurowe – solistki i program dowolny
    1. Anna Shcherbakova – Rosja – złoto
    2. Alexandra Trusova – Rosja – srebro
    3. Kaori Sakamoto – Japonia – brąz

    12. Ekaterina Kurakova

    Komentarz: dzisiejszy występ bardzo dobry, Polka zanotowała największy awans ze wszystkich zawodniczek

    Curling – po 4 mecze w fazie grupowej kobiet i mężczyzn, a także dwa półfinały mężczyzn

    półfinały mężczyzn
    Szwecja 5 – 3 Kanada
    USA 4 – 8 Wielka Brytania

    Bobsleje – III i IV trening czwórek mężczyzn, a także V i VI trening dwójek kobiet

    Co czeka nas jutro?

    18 lutego – piątek

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych

    Narciarstwo dowolne – halfpipe kobiet finały, cross mężczyzn eliminacje, 1/8, 1/4, 1/2, mały finał i finał
    03:25 - Finałowy przejazd kobiet halfpipe
    08:10 - Finały mężczyzn cross

    Hokej – półfinały mężczyzn
    05:10 – Finlandia - Słowacja
    14:10 – Rosja - Szwecja

    Curling – mecz o brąz mężczyzn, półfinały kobiet

    mecz o brąz mężczyzn
    07:05 – USA – Kanada

    półfinały kobiet
    13:05 – Szwecja – Wielka Brytania
    13:05 – Japonia – Szwajcaria

    Łyżwiarstwo szybkie – 1000 m mężczyzn (Piotr Michalski, Damian Żurek)
    09:30 – Start

    Biathlon – 12,5 km kobiet (Monika Hojnisz-Staręga) i 15 km mężczyzn – biegi masowe

    12,5 km kobiet - UWAGA BIEG PRZENIESIONY Z SOBOTY
    08:00 – start

    15 km mężczyzn
    10:00 – Start

    Bobsleje – V i VI przejazd treningowy czwórek mężczyzn, I i II przejazd dwójek kobiet

    Łyżwiarstwo figurowe – pary sportowe i program krótki

    Starty Polaków chronologicznie (18.02.2022):

    08:00 – Monika Hojnisz-Staręga – Biathlon – bieg masowy kobiet na 12.5km

    09:30 – Piotr Michalski, Damian Żurek - Łyżwiarstwo szybkie – 1000 m mężczyzn

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #hokej #skoki #lyzwiarstwofigurowe #olimpijskiwpierdol #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: FLys5dtWYAMn6z7.jpg

  •  

    Walijewa po za podium i oliwa sprawiedliwa sama się załatwiła upadkami. Niech reszta dziewczyn medale dostanie bo się należy a nie jakieś zatrzymanie dekoracji bo na podium po dopingu ktoś staje #pekin2022 #olimpiada #lyzwiarstwofigurowe

  •  

    16 lutego - środa – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia

    Co za nami?

    Narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn, zjazd do kombinacji alpejskiej kobiet
    slalom mężczyzn
    1. Clement Noel – Francja – złoto
    2. Johannes Strolz – Austria – srebro
    3. Sebastian Foss-Solevaag – Norwegia – brąz

    Michał Jasiczek – w trakcie II zjazdu stracił równowagę w połowie stoku i choć dojechał do mety, to wcześniej ominął bramkę i nie został sklasyfikowany, po I zjeździe zajmował 30. miejsce
    Paweł Pyjas nie ukończył I zjazdu

    Narciarstwo dowolne – slopestyle mężczyzn finały, skoki akrobatyczne mężczyzn finały
    slopestyle mężczyzn
    1. Alexander Hall – USA – złoto
    2. Nicholas Goepper – USA – srebro
    3. Jesper Tjader – Szwecja – brąz

    skoki akrobatyczne mężczyzn
    1. Guangpu Qi – Chiny – złoto
    2. Oleksandr Abramenko – Ukraina – srebro - pierwszy medal na tych igrzyskach dla Ukrainy
    3. Ilia Burov – Rosja – brąz

    Hokej – 1/4 mężczyzn i mecz o brąz kobiet

    USA 2 (0) – (1) 2 Słowacja - duży sukces Słowaków, może nie ma na tych igrzyskach zawodników z NHL, ale za pokonanie Amerykanów, nawet po karnych i tak należy się spore uznanie
    Rosja 3 - 1 Dania
    Finlandia 5 – 1 Szwajcaria
    Szwecja 2 – 0 Kanada - to też sensacja
    W półfinałach zmierzą się: Finlandia ze Słowacją i Rosja ze Szwecją

    mecz kobiet o brąz
    Finlandia 4 – 0 Szwajcaria

    Biathlon – sztafeta kobiet 4x6km
    1. Szwecja – złoto
    2. Rosja – srebro
    3. Niemcy – brąz

    14. Polska (Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Anna Mąka)

    Komentarz: Polki skończyły bieg jako ostatnie, jeżeli sztafeta zostanie zdublowana zostaje zdjęta z trasy… no przynajmniej dobiegły. Monika Hojnisz dobierała naboje 3 razy, Kamila Żuk 4 razy i miała 1 karną rundę, Kinga Zbylut również dobierała 3 razy, Anna Mąka oba strzelania bezbłędnie.

    Biegi narciarskie – sprint drużynowy kobiet i mężczyzn, półfinały i finały
    sprint drużynowy kobiet
    1. Niemcy – złoto
    2. Szwecja – srebro
    3. Rosja – brąz

    9. Polska (Izabela Marcisz i Monika Skinder)

    Komentarz: w swoim półfinale Polki zajęły 6. miejsce i awansowały do finału z 10. czasem. W finale pobiegły 16 sekund wolniej, widać że półfinał kosztował je sporo sił.

    sprint drużynowy mężczyzn
    1. Norwegia – złoto
    2. Finlandia – srebro
    3. Rosja – brąz

    12. Polska (Kamil Bury, Maciej Staręga)

    Komentarz: Polacy zajęli 8. miejsce w swoim półfinale i nie awansowali do finału

    Short track – 1500m kobiet kwalifikacje, półfinały, finał B i finał A, sztafeta mężczyzn na 5000m półfinały, finał B i finał A
    sztafeta mężczyzn na 5000m
    1. Kanada – złoto
    2. Korea Południowa – srebro
    3. Włochy – brąz

    1500m kobiet
    1. Minjeong Choi – Korea Południowa – złoto
    2. Arianna Fontana – Włochy – srebro
    3. Suzanne Schulting – Holandia – brąz

    Natalia Maliszewska zajęła 5. miejsce w swoim ćwierćfinale i odpadła z rywalizacji
    Kamila Stormowska zajęła 4. miejsce w swoim ćwierćfinale i nie awansowała do półfinału

    Kombinacja norweska – IV treningp/

    Curling – faza grupowa – 7 meczów kobiet i 3 mężczyzn

    Bobsleje – I i II przejazd treningowy czwórek, III i IV przejazd treningowy dwójek kobiet

    Co czeka nas jutro?

    17 lutego – czwartek

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych

    Narciarstwo alpejskie – kombinacja alpejska kobiet
    03:30 – zjazd
    07:00 – slalom

    Hokej – finał kobiet
    05:10 – Kanada – USA

    Narciarstwo dowolne – halfpipe kobiet i mężczyzn kwalifikacje, cross kobiet kwalifikacje, 1/8, 1/4, 1/2 i finały
    08:10 – finały cross kobiet

    Kombinacja norweska – seria próbna i konkurs drużynowy
    09:00 – konkurs - skoki
    12:00 – konkurs - bieg 4x5km

    Łyżwiarstwo szybkie – 1000m kobiet (Karolina Bosiek, Andżelika Wójcik)
    09:30 – początek

    Łyżwiarstwo figurowe – solistki i program dowolny (Ekaterina Kurakova)
    11:00 – początek

    Curling – po 4 mecze w fazie grupowej kobiet i mężczyzn, a także dwa półfinały mężczyzn
    13:05 - oba półfinały mężczyzn

    Bobsleje – III i IV trening czwórek mężczyzn, a także V i VI trening dwójek kobiet

    Starty Polaków chronologicznie (17.02.2022):

    09:30 – Karolina Bosiek, Andżelika Wójcik - Łyżwiarstwo szybkie – 1000m kobiet

    11:00 – Ekaterina Kurakova - Łyżwiarstwo figurowe – solistki i program dowolny

    Na zdjęciu radość słowackich hokeistów
    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #hokej #skoki #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: i.guim.co.uk

  •  

    15 lutego - wtorek – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia

    Co za nami?
    M.in. rozpoczęcie i zakończenie 1/8 w hokeja, całe podium w bobslejach zajęte przez Niemców, a także start rywalizacji solistek w łyżwiarstwie figurowym (razem z Rosjanką złapaną na dopingu, która prowadzi po dzisiejszej rywalizacji)

    Snowboard – Big Air kobiet i mężczyzn finały
    Big Air kobiet
    1. Anna Gasser – Austria – złoto
    2. Zoi Sadowski Synnott – Nowa Zelandia – srebro
    3. Kokomo Murase – Japonia – brąz

    Big Air mężczyzn
    1. Yiming Su – Chiny – złoto
    2. Mons Roisland – Norwegia – srebro
    3. Max Parrot – Kanada – brąz

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet finały, slopestyle mężczyzn kwalifikacje, skoki akrobatyczne mężczyzn kwalifikacje
    slopestyle kobiet
    1. Mathilde Gremaud – Szwajcaria – złoto
    2. Ailing Eileen Gu – Chiny – srebro
    3. Kelly Sildaru – Estonia – brąz

    Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet
    1. Corinne Suter – Szwajcaria – złoto
    2. Sofia Goggia – Włochy – srebro
    3. Nadia Delago – Włochy – brąz

    Hokej – 1/8 mężczyzn
    Słowacja 4 - 0 Niemcy
    Dania 3 - 2 Łotwa
    Czechy 2 - 4 Szwajcaria
    Kanada 7 - 2 Chiny

    Łyżwiarstwo szybkie – półfinały i finały drużyn kobiet i mężczyzn
    zawody drużynowe kobiet
    1. Kanada – złoto
    2. Japonia – srebro
    3. Holandia – brąz

    8. Polska
    Polki w składzie: Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Czerwonka przegrały w finale D z Białorusinkami

    zawody drużynowe mężczyzn
    1. Norwegia – złoto
    2. Rosja – srebro - w półfinale pobili rekord olimpijski
    3. USA – brąz

    Kombinacja norweska – seria próbna i konkurs
    seria próbna
    26. Szczepan Kupczak
    42. Andrzej Szczechowicz

    Konkurs
    1. Joergen Graabak – Norwegia – złoto
    2. Jens Luraas Oftebro – Norwegia – srebro
    3. Akito Watabe – Japonia – brąz

    35. Szczepan Kupczak
    40. Andrzej Szczechowicz
    Komentarz: dużą szansę na złoto miał Jarl Riiber z Norwegii, po skokach prowadził z dużą przewagą, ale w trakcie biegu pomylił trasę i zakończył rywalizację na ósmym miejscu

    Biathlon – sztafeta męska 4x7.5km
    1. Norwegia – złoto
    2. Francja – srebro
    3. Rosja – brąz

    Bobsleje – trening kobiet dwa przejazdy, III i IV ostatni przejazd męskich dwójek
    Dwójki mężczyzn
    1. Niemcy – złoto
    2. Niemcy – srebro
    3. Niemcy – brąz

    Łyżwiarstwo figurowe – solistki i program krótki
    24. Ekaterina Kurakova - awansowała do finału
    Komentarz: Polka do walki o medal nie miała szans się włączyć, na początku przejazdu popełniła błąd i się podparła. Młoda reprezentantka Polski otrzymała 59,08 punktu. Podpórka kosztowała ją około siedmiu punktów, czyli ponad 10 miejsc ( ͡° ʖ̯ ͡°)

    Curling – faza grupowa – 8 meczów mężczyzn i 4 kobiet

    Co czeka nas jutro?

    16 lutego – środa

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych

    Narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn (Michał Jasiczek, Paweł Pyjas), zjazd do kombinacji alpejskiej kobiet
    03:15 – slalom mężczyzn – I zjazd
    06:45 - slalom mężczyzn – II zjazd

    Narciarstwo dowolne – slopestyle mężczyzn finały, skoki akrobatyczne mężczyzn finały
    03:26 – slopestyle mężczyzn - ostatni finał
    13:00 – skoki akrobatyczne mężczyzn - ostatni finał

    Hokej – 1/4 mężczyzn i mecz o brąz kobiet
    05:10 – USA - Słowacja
    07:00 – Rosja - Dania
    09:40 – Finlandia – Szwajcaria
    12:30 – Szwajcaria – Finlandia - mecz kobiet o brąz
    14:30 – Szwecja - Kanada

    Biathlon – sztafeta kobiet 4x6km (Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Anna Mąka)
    08:45 – start

    Uwaga: godziny biegów zostały przeniesione na wcześniejsze godziny, co już uwzględniłem
    **Biegi narciarskie – sprint drużynowy kobiet (Izabela Marcisz i Monika Skinder) i mężczyzn (Kamil Bury, Maciej Staręga), półfinały i finały
    Izabela po rozmowach zgodziła się wystartować, może ten mały konflikt w kadrze biegaczek został zażegnany
    10:15 – finał kobiet
    10:45 – finał mężczyzn

    Short track – 1500m kobiet kwalifikacje (Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska), półfinały, finały B i finał A, sztafeta mężczyzn na 5000m półfinały, finał B i finał A
    13:44 – finał A męskiej sztafety
    14:18 – finał A kobiet na 1500m

    Kombinacja norweska – IV trening

    Curling – faza grupowa – 7 meczów kobiet i 3 mężczyzn

    Bobsleje – I i II przejazd treningowy czwórek, III i IV przejazd treningowy dwójek kobiet

    Starty Polaków chronologicznie (14.02.2022):

    03:15 – Michał Jasiczek, Paweł Pyjas - narciarstwo alpejskie - slalom mężczyzn – I zjazd
    **06:45 - Michał Jasiczek, Paweł Pyjas - narciarstwo alpejskie - slalom mężczyzn – II zjazd **

    08:45 - Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Anna Mąka - Biathlon – sztafeta kobiet 4x6km

    08:15 – Izabela Marcisz i Monika Skinder – sprint drużynowy – biegi narciarskie - półfinały kobiet
    09:15 – Kamil Bury i Maciej Staręga – sprint drużynowy - biegi narciarskie - półfinały mężczyzn
    10:15 – ew. Izabela Marcisz i Monika Skinder – ew. sprint drużynowy – biegi narciarskie - finał kobiet
    10:45 – ew. Kamil Bury i Maciej Staręga– ew. sprint drużynowy - biegi narciarskie - finał mężczyzn

    12:30 - Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska – short track – 1500m kobiet – eliminacje
    13:15 – ew. Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska – short track – 1500m kobiet – półfinały
    14:11 – ew. Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska – short track – 1500m kobiet – finał B
    14:18 – ew. Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska – short track – 1500m kobiet – finał A

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: ekaterinakurakova.jpg

  •  

    14 lutego - poniedziałek – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia

    Co za nami?
    M.in. konkurs drużynowy w skokach narciarskich… ogólnie mało się dziś działo, ale to dobrze, bo nie miałem dziś czasu na oglądanie ¯\_(ツ)_/¯

    Łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec dowolny
    1. Gabriela Papadakis i Guillaume Cizeron – Francja – złoto
    2. Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov – Rosja – srebro
    3. Madison Hubbell i Zachary Donohue – USA – brąz

    17. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev - (w tańcu rytmicznym miejsce 15, a w tańcu dowolnym 20)

    Bobsleje – III i IV ostatni przejazd kobiet, I i II przejazd męskich dwójek
    po IV przejazdach kobiet
    1. Kaillie Humphries – USA – złoto
    2. Elana Meyers Taylor – USA – srebro
    3. Christine de Bruin – Kanada – brąz

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet finały, skoki akrobatyczne kobiet finały, slopestyle mężczyzn kwalifikacje
    slopestyle kobiet - przełożony na jutro

    skoki akrobatyczne kobiet
    1. Mengtao Xu – Chiny – złoto
    2. Hanna Huskova – Białoruś – srebro
    3. Megan Nick – USA – brąz

    Hokej – półfinały kobiet
    Kanada 10 – 3 Szwajcaria
    USA 4 – 1 Finlandia

    Skoki narciarskie – seria próbna 11-00 i konkurs drużynowy
    Seria próbna
    1. Austria – 306.7p
    2. Norwegia – 302.0p
    3. Niemcy - 263.1p
    4. Polska (Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki, Kamil Stoch) – 250.6p

    Konkurs drużynowy
    1. Austria – 942.7p – złoto
    2. Słowenia – 934.4p – srebro
    3. Niemcy – 922.9p – brąz

    6. Polska (Piotr Żyła 118.0m i 125.5m, Paweł Wąsek 131.5m i 120.0m, Dawid Kubacki 122m i 126m, Kamil Stoch 137.0m i 127.5m) – 880.1p

    Komentarz: wiatr mocno przeszkadzał w konkursie, niestety loteryjny konkurs przynajmniej w I serii, później niestety nie oglądałem, gdyby dziś był konkurs indywidualny wygrałby Ryoyu Kobayashi, a Kamil Stoch byłby czwarty.

    Kamil Stoch na ZIO 2022:
    6. miejsce - normalna skocznia
    6. miejsce - mikst
    4. miejsce - duża skocznia
    6. miejsce - drużynowy
    Miesiąc temu nie było pewne, czy w ogóle wystartuje na igrzyskach przez kontuzję. Duży szacun

    Kombinacja norweska – III trening na dużej skoczni
    Szczepan Kupczak: 23. ; 17. ; 20.
    Andrzej Szczechowicz: 41. ; 44. ; 30.

    Curling – faza grupowa – 7 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Snowboard – Big Air kobiet i mężczyzn kwalifikacje

    Co czeka nas jutro?

    15 lutego – wtorek

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych

    Snowboard – Big Air kobiet i mężczyzn finały
    03:15 – ostatni finał kobiet
    06:45 – ostatni finał mężczyzn

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet finały, slopestyle mężczyzn kwalifikacje, skoki akrobatyczne mężczyzn kwalifikacje
    03:24 – slopestyle kobiet - ostatni finał

    Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet
    04:00 – początek

    Hokej – 1/8 mężczyzn
    05:10 – Słowacja - Niemcy
    05:10 – Dania - Łotwa
    09:40 – Czechy - Szwajcaria
    14:10 – Kanada - Chiny

    Łyżwiarstwo szybkie – półfinały i finały drużyn kobiet i mężczyzn
    08:24 – finał D kobiet (Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka, Andżelika Wójcik)
    09:22 - finał B kobiet
    09:28 - finał A kobiet
    09:41 – finał B mężczyzn
    09:47 – finał A mężczyzn

    Kombinacja norweska – seria próbna i konkurs (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)
    09:00 – skoki
    12:00 – bieg na 10km

    Biathlon – sztafeta męska 4x7.5km
    10:00 – start

    Bobsleje – trening kobiet dwa przejazdy, III i IV ostatni przejazd męskich dwójek
    14:50 – IV ostatni przejazd męskich dwójek

    Łyżwiarstwo figurowe – solistki i program krótki (Ekaterina Kurakova)

    Curling – faza grupowa – 8 meczów mężczyzn i 4 kobiet

    Starty Polaków chronologicznie (14.02.2022):

    08:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz – kombinacja norweska – seria próbna

    08:24 – drużyna kobiet – łyżwiarstwo szybkie – finał D

    09:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz – kombinacja norweska – konkurs – skoki

    11:00 - Ekaterina Kurakova – łyżwiarstwo figurowe – solistki – program krótki

    12:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz – kombinacja norweska – konkurs – bieg na 10km

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    już ostatni raz #skoki #skokinarciarskie

    zdjęcie z serii abstrakcyjnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    #pekin2022 #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: pgrid-screenshot.png

  •  

    Śmieszne zawsze jak coś o dopingu trafi na stronę główną i się walczy ze złymi Rosjanami na dopingu oraz czystą resztą świata xDDDD. Zajmuje się dopingiem, maskowaniem dopingu oraz powikłanami po dopingu czy problemami zdrowotnymi. Przypadki z ostatnich 3miesięcy (akurat w najdrastyczniejszym woybczcie, ze zmieniam kilka faktów lub ich nie podaje, ale niektóre zgłaszające osoby nie są "noname".

    - Pewna 15 latka, będąca w X dyscyplinie wice mistrzynią świata (juniorów oczywiście). Na badaniach wychodzi B12 wykraczające poza skalę laboratorium nawet z rozcieczeniem próbki. Nie da się takich wyników osiągnąć nawet żrąc garściami B12. Była zaniepokojona, bo takie wyniki to zazwyczaj nowotwór. Wyobraźcie sobie, ze od początku coś mi nie grało bo 15sto latka bez powodu co 3 msc bada sobie testosteron i wszystkie hormony. Ale chuj w zaparte... anyway sprawa się skończyła tak, ze jedna sobie przypomniała, ze dostaje na zgrupowaniu jakieś wlewy, zastrzyki, ale mówili że to glukoza ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

    - Pan uprawiający na wysokim poziomie triatlon, który płaci za rozpisanie cyklu i daje duży bonus, aby nie wyszło nic na kontroli po zawodach. Ale się nie przejmuje jak wpadnie, bo skrócili kary x3 krotnie. Dlaczego? A bo kurwa niemiałby kto startować xDDD

    - Pan biegacz, obecnie weteran, zdobywał medale MP i raz 3 msc na ME - szuka nowych środków bo brał wszystko co istniało ( ͡º ͜ʖ͡º)

    Ludzie nie wiedzą, ze babki tańczące zumbę potrafią wpierdalać clen i DNP same dla siebie lub, ze 50 % na siłowni co nie wyglądają napierdalają w siebie tyle koksu, że włos jeży się na głowie. Ale chuj sport jest czysty bo olimpiada i kontrole xDDD gdzie kurwa każdy wie kiedy będzie kontrola nie mówiąc o tym jak łatwo to maskować, bo nie ma nadal skutecznych testów w 2022 roku xD Wbijam obecnie NPP/Testa i oxę na każdym badaniu toksykologicznym w tym kierunku za 2,5 tygodnia mogę być naturalem xD

    Kisnę.

    #sport #olimpiada #mikrokoksy #mirkokoksy #sterydy #doping #silownia #fullborsukworkout
    pokaż całość

    •  

      @Kasahara: ja pamiętam, że chyba z 15 lat temu oglądałem dokument na Discovery czy innym National Geographic, gdzie lekarz sportowców koksował jakiegoś randoma, badali go wszystkimi możliwymi testami i nic nie wychodziło. I ten gość co go ładował mówił, że zawsze będą o krok przed MKOL i innymi organizacjami.

      Spotkałem kiedyś kuzyna ex-kolarza (sprawdzałem na wiki - no nazwisko się zgadzało, więc nie mam powodu, żeby mu nie wierzyć), który jeździł w czasach Armstronga, to mówił, że absolutnie WSZYSCY wtedy koksowali, że już nie dawał rady. Wiem, że to znowu dowód anegdotyczny, ale przecież nikt - nawet po latach - się do tego oficjalnie nie przyzna.

      Swoją drogą zastanawia mnie czy takie siostry Williams koksowały, zanim zaczęły grać zawodowo. Ostatnio oglądałem King Richard i teraz pomyślałem o tym, że może one nie startowały w juniorskich bo koksowały XD
      pokaż całość

      +: M.....7
    •  
      M.....7 via Android

      +1

      @geuze

      Swoją drogą zastanawia mnie czy takie siostry Williams koksowały, zanim zaczęły grać zawodowo. Ostatnio oglądałem King Richard i teraz pomyślałem o tym, że może one nie startowały w juniorskich bo koksowały XD

      W USA jak jestes obiecujacym juniorem w dochodowej dyscyplinie, bardzo szybko zostaniesz wylowiony przez profesjonalnych scoutow. Szybko pojawiaja sie agenci i trenerzy, wskakujesz na profesjonalna, CIEZKA bombe w czasach juniorskich - high school/college. Jak bedzie trzeba to odpuszczasz rok startow w zawodach/sezon grania.

      Robisz mase (!), sile(!), szybkosc, wyskok itp itd i dopiero wtedy meldujesz sie w ligach uniwersyteckich lub zapisujesz sie na zawody ''seniorow starszych'' jesli trenujesz sporty indywidualne. Tam juz doping bardziej z glowa, tak zebys sie z wynikami w odpowiednich widelkach miescil.
      pokaż całość

      +: geuze
    • więcej komentarzy (37)

  •  

    13 lutego - niedziela – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia

    Co za nami?

    9 miejsca Moniki Hojnisz w biathlonie i Kai Ziomek na 500m w łyżwiarstwie szybkim, szósta lokata sztafety kobiet w short tracku, a także zakończenie fazy grupowej w hokeju na lodzie

    Narciarstwo alpejskie – slalom gigant mężczyzn, zjazd kobiet II trening
    slalom gigant mężczyzn po II zjazdach
    1. Marco Odermatt – Szwajcaria - złoto
    2. Zan Kranjec – Słowenia - srebro
    3. Mathieu Faivre – Francja – brąz

    Michał Jasiczek i Paweł Pyjas nie ukończyli I zjazdu

    Hokej – faza grupowa mężczyzn
    Słowacja 5 – 2 Łotwa
    Finlandia 4 – 3 Szwecja - Finowie przegrywali 0-3 i zdołali pokonać Szwedów, niesamowity mecz
    Chiny 0 – 5 Kanada
    USA 3 – 2 Niemcy

    Zakończyły się rozgrywki grupowe
    Grupa A
    1. USA – 9p – awans do 1/4
    2. Kanada - 6p
    3. Niemcy – 3p
    4. Chiny – 0p

    Grupa B
    1. Rosja – 7p – awans do 1/4
    2. Dania – 6p
    3.Czechy – 4p
    4. Szwajcaria – 1p

    Grupa C
    1. Finlandia – 8p - awans do 1/4
    2. Szwecja - 7p - awans do 1/4
    3. Słowacja - 3p
    4. Łotwa - 0p

    Klasyfikacja drużyn z drugich miejsc
    1. Szwecja - 7p- awans do 1/4
    2. Kanada - 6p
    3. Dania – 6p

    W 1/8 zagrają
    Niemcy - Słowacja
    Kanada - Chiny
    Czechy - Szwajcaria
    Dania - Łotwa

    W 1/4 zagrają
    USA – Niemcy/Słowacja
    Szwecja – Kanada/Chiny
    Finlandia – Czechy/Szwajcaria
    Rosja - Dania/Łotwa

    Biegi narciarskie – sztafeta mężczyzn 4x10km
    1. Rosja - złoto
    2. Norwegia - srebro
    3. Francja – brąz

    Polacy nie wystartowali

    Biathlon – biegi pościgowe kobiet i mężczyzn
    bieg pościgowy kobiet na 10km
    1. Marte Olsbu Roeiseland – Norwegia - złoto - jej czwarty medal na tych igrzyskach, w tym trzeci złoty
    2. Elvira Oeberg – Szwecja - srebro
    3. Tiril Eckhoff – Norwegia – brąz

    9. Monika Hojnisz-Staręga
    Kamila Żuk nie wystartowała z powodu choroby – ma wrócić na środową sztafetę

    Komentarz: przyzwoity start Moniki Hojnisz, szkoda pierwszego strzelania i dwóch pudeł, później było już bezbłędnie, tym samym zagwarantowała sobie udział w ostatnim indywidualnym biegu ze startu wspólnego

    bieg pościgowy mężczyzn na 12.5km
    1. Quentin Fillon Maillet – Francja - złoto
    2. Tarjei Boe – Norwegia - srebro
    3. Eduard Latypov – Rosja – brąz

    54. Grzegorz Guzik

    Short track – 1/4, 1/2 i finały mężczyzn na 500m, finały sztafety kobiet na 3000m
    sztafeta kobiet na 3000m
    1. Holandia - złoto - rekord olimpijski
    2. Korea Południowa - srebro
    3. Chiny – brąz

    6. Polska (Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska)
    Polki zajęły drugie miejsce w finale B

    500m mężczyzn
    1. Shaoang Liu – Węgry - złoto - drugie złoto w historii ZIO dla Węgier
    2. Konstantin Ivliev – Rosja - srebro
    3. Steven Dubois – Kanada – brąz

    Łyżwiarstwo szybkie – 1/4 drużyn męskich, 500m kobiet
    500m kobiet
    1. Erin Jackson – USA - złoto
    2. Miho Takagi – Japonia - srebro
    3. Angelina Golikova – Rosja – brąz

    9. Kaja Ziomek
    11. Andżelika Wójcik

    Kombinacja norweska – II trening na dużej skoczni
    Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz nie brali dziś udziału w treningu

    Skoki narciarskie – III trening na dużej skoczni – łącznie zgłoszono dziś 30 zawodników, w tym 4 reprezentantów Chin, to oznacza, że wystartują jutro w drużynówce (Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek nie brali udziału)
    I seria treningowa
    1. K. Peier - SWA– 69.2pkt – 127.0m
    2. A. Lanisek - SVN – 67.3pkt – 132.5m
    3. G. Deschwanden - SWA – 67.0pkt – 135.0m

    11. Dawid Kubacki – 42.4pkt – 121.0m
    **15. Stefan Hula – 37.5pkt – 119.0m **

    II seria treningowa
    1. C. Prevc – SVN – 56.1pkt – 134.5m
    2. R. Johansson – NOR – 49.4pkt – 128.5m
    3. S. Leyhe – GER – 48.2pkt – 131.5m

    5. Dawid Kubacki – 46.6pkt – 130.0m
    **12. Stefan Hula – 36.2pkt – 117.5m **

    III seria treningowa
    1. C. Prevc – SVN – 69.4pkt – 132.0m
    2. R. Johansson – NOR – 68.0pkt – 135.5m
    3. H. E. Granerud – NOR – 61.9pkt – 129.0m

    Dawid Kubacki i Stefan Hula nie skakali

    Bobsleje – I i II przejazd kobiet

    Curling – 7 meczów panów i 4 pań w fazie grupowej

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet kwalifikacje, skoki akrobatyczne kobiet kwalifikacje

    Co czeka nas jutro?

    14 lutego – poniedziałek

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych

    Łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec dowolny (Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev)
    02:15 – początek

    Bobsleje – III i IV ostatni przejazd kobiet, I i II przejazd męskich dwójek
    04:00 – IV ostatni przejazd kobiet

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet finały, skoki akrobatyczne kobiet finały, slopestyle mężczyzn kwalifikacje
    03:24 – slopestyle kobiet – ostatni finał
    13:00 – skoki akrobatyczne kobiet – ostatni finał

    Hokej – półfinały kobiet
    05:10 – Kanada – Szwajcaria
    14:10 – USA – Finlandia

    Skoki narciarskie – seria próbna 11-00 i konkurs drużynowy (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek)
    12:00 – początek konkursu

    Kombinacja norweska – III trening na dużej skoczni (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)

    Curling – faza grupowa – 7 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Snowboard – Big Air kobiet i mężczyzn kwalifikacje

    Starty Polaków chronologicznie (14.02.2022):

    02:15 - Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev - łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec dowolny

    07:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz - kombinacja norweska – III trening na dużej skoczni

    11:00 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek - skoki narciarskie – seria próbna
    12:00 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek - skoki narciarskie – konkurs drużynowy

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: reprezentantwegier.jpg

  •  

    12 lutego - sobota – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj, miłego popołudnia

    Co za nami?

    M.in. konkurs indywidualny w skokach narciarskich i 4. miejsce Kamila Stocha, a także piąte miejsce Piotra Michalskiego na 500m w łyżwiarstwie szybkim.

    Snowboard - drużynowy cross – 1/4, 1/2 i finały
    1. USA – złoto
    2. Włochy – srebro*
    **3. Kanada – brąz


    Hokej – 4 mecze fazy grupowej panów i 2 ostatnie 1/4 kobiet
    Kanada 2 – 4 USA
    Niemcy 3 – 2 Chiny
    Rosja 5 – 5 Czechy po regulaminowym czasie gry, trwa dogrywka, być może będą karne
    Szwajcaria 3 – 5 Dania

    Tym samym zakończyły się zmagania w grupie B
    1. Rosja – 7p lub 8p – awans do 1/4
    2. Dania – 6p – możliwy awans do 1/4
    3. Czechy – 3p lub 4p – awans do 1/8
    4. Szwajcaria – 1p – awans do 1/8

    Komentarz: tryb rozgrywek hokejowych jest, jak to ktoś wczoraj ładnie ujął, poj3bany jak lato z radiem, z grupy nikt nie odpada, będą playoffy dla wszystkich

    Biegi narciarskie – sztafeta kobiet 4x5km
    1. Rosja – złoto
    2. Niemcy – srebro
    3. Szwecja – brąz

    14. Polska (Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kukuczka, Weronika Kaleta)

    Łyżwiarstwo szybkie – zawody drużynowe kobiet ćwierćfinały, 500m mężczyzn
    500m mężczyzn
    1. Tingyu Gao - Chiny – 34.32s– złoto – rekord olimpijski
    2. Min Kyu Cha – Korea Południowa – 34.39s srebro
    3. Wataru Morishige – Japonia – 34.49s brąz

    5. Piotr Michalski – 34.524s
    11. Damian Żurek – 34.734s
    16. Marek Kania – 34.928s

    Komentarz: Minimalna strata Michalskiego do brązowego medalu i najlepszy wynik wśród zawodników z Europy

    1/4 zawodów drużynowych kobiet
    7. Polska (Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka)
    Polki wystąpią w finale D z Białorusią

    Komentarz: Polki zakwalifikowały się na igrzyska z szóstym czasem, pierwsza czwórka była praktycznie poza zasięgiem

    Biathlon – sprint mężczyzn na 10km
    1. Johannes Thingnes Boe – Norwegia – złoto
    2. Quentin Fillon Maillet – Francja – srebro
    3. Tarjei Boe - Norwegia – brąz

    48. Grzegorz Guzik

    Skoki narciarskie – seria próbna i konkurs na dużej skoczni
    Seria próbna
    1. R. Kobayshi - JPN – 79.3pkt – 136.5m
    2. L. Kos - SVN – 76.7pkt – 135.0m
    3. P. Prevc - SVN – 76.2pkt – 133.5m

    11. Kamil Stoch – 71.9pkt – 130.5m
    13. Paweł Wąsek – 70.9pkt – 133.5m
    23. Dawid Kubacki – 64.0pkt – 128.0m
    Piotr Żyła nie skakał

    Konkurs
    1. Marius Lindvik – Norwegia – 296.1pkt – 140.5m i 140.0m – złoto
    2. Ryoyu Kobayashi - Japonia – 292.8pkt – 142.0m i 138.0m – srebro
    3. Karl Geiger – Niemcy – 281.3pkt – 138.0m i 138.0m – brąz
    4. Kamil Stoch – 277.2pkt – 137.5m i 133.5m

    18. Piotr Żyła – 255.5pkt – 134.0m i 131.0m
    21. Paweł Wąsek – 254.3pkt – 129.0m i 134.5m
    26. Dawid Kubacki – 251.2pkt – 131.0m i 131.5m

    Komentarz: konkurs bardzo wyrównany i na wysokim poziomie, po słabym sezonie dobre występy Kamila Stocha, czwarty po I serii, niestety czwarty też po drugiej. Niewiele zabrakło, dla Kamil i tak jesteś jednym z najbardziej wybitnych polskich olimpijczyków w historii (a w zimowych IO na pewno najlepszym).

    Skeleton – III i ostatni IV przejazd kobiet
    Po IV przejazdach kobiet
    1. Hannah Neise – Niemcy – złoto
    2. Jaclyn Narracott – Australia – srebro
    3. Kimberley Bos – Holandia – brąz

    Łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec rytmiczny
    15. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev – 70.32pkt – kwalifikacja do finału

    Kombinacja norweska – I trening na dużej skoczni
    Szczepan Kupczak: 28. ; 32. ; 27.
    Andrzej Szczechowicz: 44 ; 44. ; 43.

    Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet I trening

    Bobsleje – V i VI przejazd treningowy kobiet i dwójek mężczyzn

    Curling – faza grupowa - 7 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Co czeka nas jutro?

    13 lutego – niedziela

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych panów

    Narciarstwo alpejskie – slalom gigant mężczyzn (Michał Jasiczek, Paweł Pyjas), zjazd kobiet II trening
    slalom gigant mężczyzn
    03:15 – I zjazd
    06:45 – II zjazd

    Hokej – faza grupowa mężczyzn
    05:10 – Słowacja – Łotwa
    09:40 – Finlandia – Szwecja
    14:10 – Chiny – Kanada
    14:10 – USA – Niemcy

    Biegi narciarskie – sztafeta mężczyzn 4x10km (Dominik Bury, Kamil Bury, Mateusz Haratyk, Maciej Staręga)
    08:00 – start

    Biathlon – biegi pościgowe kobiet (Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk) i mężczyzn (Grzegorz Guzik)
    10:00 – bieg pościgowy kobiet na 10km
    11:45 – bieg pościgowy mężczyzn na 12.5km

    Short track – 1/4, 1/2 i finały drużyn męskich na 500m, finały sztafety kobiet na 3000m (Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska)
    12:35 – finał B sztafety kobiet
    12:44 – finał A sztafety kobiet
    13:14 – finał A mężczyzn na 500m

    Łyżwiarstwo szybkie – 1/4 drużyn męskich, 500m kobiet (Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek)
    14:56 – 500m kobiet

    Kombinacja norweska – II trening na dużej skoczni (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)

    Skoki narciarskie – III trening na dużej skoczni (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula)

    Bobsleje – I i II przejazd kobiet

    Curling – 7 meczów panów i 4 pań w fazie grupowej

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet kwalifikacje, skoki akrobatyczne kobiet kwalifikacje

    Starty Polaków chronologicznie (13.02.2022):

    03:15 – Michał Jasiczek, Paweł Pyjas - narciarstwo alpejskie - I zjazd
    06:45 – Michał Jasiczek, Paweł Pyjas - narciarstwo alpejskie - II zjazd

    08:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz - Kombinacja norweska – II trening na dużej skoczni

    08:00 – sztafeta mężczyzn 4x10km - biegi narciarskie

    10:00 – Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk – biathlon - bieg pościgowy kobiet na 10km

    11:45 – Grzegorz Guzik – biathlon - bieg pościgowy mężczyzn na 12.5km

    12:00 - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula – III trening na dużej skoczni

    12:35 – sztafeta kobiet na 3000m – short track – finał B

    14:56 – Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek - łyżwiarstwo szybkie - 500m kobiet

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: kamiljestesnajlepszy.jpg

  •  

    11 lutego - piątek – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj, miłego popołudnia
    Wiem, trwa jeszcze hokej, ale nie będę dzisiaj później w stanie wrzucić wpisu

    Co za nami?
    M.in. kwalifikacje w skokach narciarskich

    Snowboard – halfpipe mężczyzn finały
    1. Auumu Hirano – Japonia - złoto
    2. Scotty James – Australia - srebro
    3. Jan Scherrer – Szwajcaria - brąz

    Narciarstwo alpejskie – super-gigant kobiet
    1. Lara Gut-Behrami – Szwajcaria - złoto
    2. Mirjam Puchner – Austria - srebro
    3. Michelle Gisin – Szwajcaria - brąz

    26. Maryna Gąsiennica-Daniel

    Hokej – dwa ćwierćfinały kobiet i 4 mecze fazy grupowej mężczyzn
    Faza grupowa panów
    Dania 0 – 2 Rosja
    Czechy 1 – 1 Szwajcaria – po karnych 1-0 dla Czech
    Szwecja 4 – 1 Słowacja
    Łotwa 0 - 1 Finlandia po II tercjach

    Biegi narciarskie – 15km mężczyzn stylem klasycznym
    1. Iivo Niskanen – Finlandia - złoto
    2. Alexander Bolshunov – Rosja - srebro
    3. Johannes Hoesflot Klaebo – Norwegia - brąz

    27. Dominik Bury
    60. Mateusz Haratyk

    Łyżwiarstwo szybkie – 10000m mężczyzn
    1. Nils van der Peol – Szwecja – złoto – rekord świata
    2. Patrick Roest – Holandia - srebro
    3. Davide Ghiotto – Włochy - brąz

    Biathlon – 7.5km sprint kobiet
    1. Marte Olsbu Roeiseland – Norwegia - złoto
    2. Elvira Oeberg – Szwecja - srebro
    3. Dorothea Wierer – Włochy - brąz

    16. Monika Hojnisz-Staręga
    53. Kamila Żuk
    66. Anna Mąka
    69. Kinga Zbylut

    Short track – 1/4, 1/2 i finały kobiet na 1000m (Natalia Maliszewska), eliminacje mężczyzn na 500m i półfinały sztafety mężczyzn na 5000m
    1000m kobiet
    1. Suzanne Schulting - Holandia - złoto - w ćwierćfinale pobiła rekord świata
    2. Minjeong Choi - Korea Południowa - srebro
    3. Hanne Desmet - Belgia - brąz

    Natalia Maliszewska zajęła piąte miejsce w swoim ćwierćfinale

    Skeleton – I i II przejazd kobiet, III i IV ostatni przejazd mężczyzn
    Po IV przejazdach mężczyzn
    1. Christopher Grotheer - Niemcy - złoto
    2. Axel Jungk - Niemcy - srebro
    3. Wengang Yan - Chiny - brąz

    Skoki narciarskie – seria próbna i kwalifikacje na dużej skoczni
    Seria próbna
    1. S. Kraft – AUT – 65.1pkt – 127.5m
    2. H. E. Granerud – NOR – 64.3pkt – 132.0m
    3. M. Eisenbichler – GER – 62.2pkt – 127.0m

    8. Piotr Żyła – 58.8pkt – 122.5m
    15. Dawid Kubacki – 53.7pkt – 118.5m
    20. Paweł Wąsek – 50.9pkt – 115.0m
    22. Kamil Stoch – 49.7pkt – 116.0m

    Kwalifikacje
    1. M. Lindvik – NOR – 136.4pkt – 135.0m
    2. H. E. Granerud – NOR – 131.6pkt – 133.5m
    3. P. Prevc – SVN – 128.3pkt – 131.0m

    8. Kamil Stoch – 122.5pkt – 128.0m
    22. Dawid Kubacki – 112.5pkt – 125.5m
    27. Piotr Żyła – 106.3pkt – 120.0m
    36. Paweł Wąsek – 96.5pkt – 117.5m

    Curling – faza grupowa – 7 meczów mężczyzn i 4 kobiet

    Bobsleje – dwójki mężczyzn i kobiet - III i IV trening

    Co czeka nas jutro?
    12 lutego – sobota

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych panów

    Snowboard - drużynowy cross – 1/4, 1/2 i finały
    03:10 - finały

    Hokej – 4 mecze fazy grupowej panów i 2 ostatnie 1/4 kobiet
    05:10 – Kanada – USA
    09:40 – Niemcy - Chiny
    14:10 – Rosja – Czechy
    14:10 – Szwajcaria - Dania

    Biegi narciarskie – sztafeta kobiet 4x5km (Izabela Marcisz, Monika Skinder, Magdalena Kobielusz, Karolina Kukuczka, Weronika Kaleta)
    08:30 - start

    Łyżwiarstwo szybkie – zawody drużynowe kobiet ćwierćfinały (Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka, Andżelika Wójcik), 500m mężczyzn (Marek Kania, Piotr Michalski, Damian Żurek)
    09:53 – 500m mężczyzn

    Biathlon – sprint mężczyzn na 10km (Grzegorz Guzik)
    10:00 - start

    Skoki narciarskie – seria próbna i konkurs na dużej skoczni (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek)
    12:00 – początek I serii

    Skeleton – III i ostatni IV przejazd kobiet
    14:55 – IV ostatni przejazd kobiet


    Łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec rytmiczny (Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev)

    Kombinacja norweska – I trening na dużej skoczni (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)

    Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet I trening

    Bobsleje – V i VI przejazd treningowy kobiet i dwójek mężczyzn

    Curling – faza grupowa - 7 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Starty Polaków chronologicznie (12.02.2022):

    07:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz - Kombinacja norweska – I trening na dużej skoczni

    08:30 – sztafeta kobiet 4x5km – biegi narciarskie
    09:00 – drużyna kobiet – łyżwiarstwo szybkie – ćwierćfinały
    09:53 - Marek Kania, Piotr Michalski, Damian Żurek – łyżwiarstwo szybkie – 500m
    10:00 – Grzegorz Guzik – biathlon – sprint na 10km
    11:00 - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek – skoki narciarskie – seria próbna
    12:00 - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek – skoki narciarskie – konkurs drużynowy – I seria
    12:00 - Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev – łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec rytmiczny

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: 20220210tom158_2022-02-10_21-44-45.jpg

  •  

    Tak płakali, tak dmuchali, tak krzyczeli! Nasza jedyna nadzieja na medal nasza jedyna nadzieja na medal! To jest spisek z tym wirusem! Walka z czasem trwała, test pozytywny, negatywny, pozytywny, negatywny w między czasie okazało się, że jest zwolenniczką zamordyzmu gdzie dostała po dupie w sieci za to, że głowa mała. W końcu okazuje się, możesz wystąpić! Hurrra będzie medal! A ta wzięła i się wyjebała nie wchodząc nawet do finału XD
    Życie piszę najlepsze scenariusze
    #pekin2022
    #olimpiada
    #sport
    #koronawirus
    pokaż całość

    źródło: IMG_20220211_123513.jpg

    •  

      Mój rozum odleciał w kosmos, żeby spróbować ratować rozumy takie jak twój przed wpadnięciem w czarną dziurę

      @Branco_Amigo: chyba w czarną dupe. O czym ty człowieku pierdolisz, zrobiła test - miała pecha bo wyszedł jej pozytywny, co miała tak jak ty zacząć pisać na wykopie, że #nwo weź leć ty ptaku w kosmos XDDDD

    •  

      @zxc21: Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, to byś się zorientował, że tekst o czarnej dziurze tyczył się ciebie, baranku. Pisząc o czarnej dupie, pojechałeś sam sobie xD
      Ale dzięki temu wiem, gdzie umysłowo siedzisz.

      I tak, Maliszewska zrobiła test, wyszedł pozytyw a ludzie z jej otoczenia i ona sama doszukiwali się niesprawiedliwości i nieprecyzyjności testów, które nasza bohaterka wcześniej, nawet tuż przed IO, pochwalała. Napisałem o tym już kolejny raz, ale nie wiem, czy twój umysł siedzący w czarnej dupie to ogarnie. Bo ani myśleć ani czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. pokaż całość

    • więcej komentarzy (56)

  •  

    10 lutego - środa – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj, miłego popołudnia

    Co za nami?

    **M.in. bardzo dobry wynik nasze sztafety saneczkowej. Zajęliśmy ósme miejsce i jesteśmy najlepsi z państw, które nie mają toru w swoim kraju :/ **

    Łyżwiarstwo figurowe – soliści i program dowolny
    1. Nathan Chen – USA - złoto
    2. Yuma Kagiyama – Japonia - srebro
    3. Shoma Uno – Japonia – brąz

    Snowboard – halfpipe kobiet finały, cross mężczyzn eliminacje, 1/8, 1/4, 1/2 i finały
    halfpipe kobiet
    1. Chloe Kim – USA - złoto
    2. Queralt Castellet – Hiszpania – srebro – piąty medal Hiszpanii w historii zimowych IO
    3. Sena Tomita – Japonia – brąz

    cross mężczyzn
    1. Alessando Haemmerle – Austria - złoto
    2. Eliot Grondin – Kanada - srebro
    3. Omar Visintin – Włochy – brąz

    Narciarstwo alpejskie – kombinacja alpejska mężczyzn
    1. Johannes Strolz – Austria - złoto
    2. Aleksander Aamodt Kilde - Norwegia - srebro
    3. James Crawdford – Kanada – brąz

    Komentarz: kombinacje ukończyło zaledwie 17 z 27 zawodników, m.in. reprezentanci Izrael, Liechtensteinu, Irlandii, Monako, czy Kosowo. Niesamowita historia (Smokowski stonks XD) dotyczy też zwycięscy Johannesa Strolza. W 1988, na IO w Calgary w tej samej konkurencji triumfował jego ojciec Hubert. Dziś syn powtórzył jego wyczyn, a trzeba przyznać, że do Pekinu dostał się rzutem na taśmę. Na początku sezonu był poza kadrą, sam opłacał dojazdy na starty, sam był sobie serwismenem dbającym o narty. Sensacyjnie wygrał zawody PŚ w Adelboden, dzięki czemu wywalczył bilet na igrzyska.

    Hokej – faza grupowa mężczyzn

    Szwecja 3 – 2 Łotwa
    Finlandia 6 – 2 Słowacja
    USA 8 – 0 Chiny
    Kanada 5 – 1 Niemcy

    Biegi narciarskie – 10km kobiet stylem klasycznym
    1. Therese Johaug – Norwegia - złoto
    2. Kerttu Niskanen – Finlandia - srebro
    3. Krista Parmakoski - Finlandia – brąz

    29. Izabela Marcisz
    49. Monika Skinder
    64. Karolina Kukuczka
    78. Magdalena Kobielusz

    Narciarstwo dowolne – zawody mieszane w skokach akrobatycznych
    1. USA - złoto
    2. Chiny - srebro
    3. Kanada – brąz

    Łyżwiarstwo szybkie – 5000m kobiet
    1. Irene Schouten - Holandia- złoto – rekord olimpijski
    2. Isabelle Weidemann – Kanada - srebro
    3. Martina Sablikova – Czechy – brąz

    12. Magdalena Czyszczoń

    Komentarz: jak robiłem wczoraj rozpiskę, nie było jeszcze oficjalnej listy, Magdalena była na liście rezerwowej, a że inne zawodniczki z kwalifikacją na tym dystansie zrezygnowały, to Polka otrzymała prawo startu

    Saneczkarstwo – zawody drużynowe (jedynki: Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka i dwójka: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski)
    1. Niemcy - złoto
    2. Austria - srebro
    3. Łotwa – brąz

    8. Polska

    Skoki narciarskie – II trening na dużej skoczni (Stoch, Żyła, Kubacki, Wąsek, Hula)

    I seria treningowa (60 zawodników oddało skok)
    1. S. Kraft – AUT – 81.3pkt – 129.0m
    2. D. A. Tande – NOR – 78.7pkt – 135.0m
    2. P. Prevc – SVN - 78.7pkt – 135.0m

    9. Dawid Kubacki – 69.7pkt – 131.0m
    11. Piotr Żyła – 68.9pkt – 126.5m
    18. Kamil Stoch – 65.4pkt – 127.0m
    34. Paweł Wąsek – 50.1pkt – 122.0m
    38. Stefan Hula – 46.5pkt – 113.0m

    II seria treningowa (60 zawodników oddało skok)
    1. M. Lindvik – NOR – 81.3pkt – 134.0m
    2. S. Kraft – AUT – 76.0pkt – 133.0m
    3. P. Prevc – SVN – 84.0pkt – 130.0m

    18. Kamil Stoch – 60.5pkt – 121.0m
    23. Dawid Kubacki – 55.5pkt – 122.5m
    26. Stefan Hula – 54.8pkt – 118.5m
    27. Piotr Żyła – 53.8pkt – 121.5m
    41. Paweł Wąsek – 46.2pkt – 115.0m

    III seria treningowa (56 zawodników oddało skok)
    1. M. Lindvik – NOR – 77.1pkt – 133.5m
    2. T. Zajc – SVN – 76.8pkt – 129.5m
    3. D. Sadreev – RUS – 75.4pkt – 127.5m

    10. Kamil Stoch – 69.1pkt – 125.0m
    11. Dawid Kubacki – 68.6pkt – 125.0m
    24. Paweł Wąsek – 62.1pkt – 124.5m
    28. Piotr Żyła – 60.7pkt – 118.0m
    34. Stefan Hula – 52.1pkt – 119.5m

    Bobsleje – dwa przejazdy treningowe dwójek panów i pań

    Curling – 8 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Skeleton – I i II przejazd mężczyzn

    Co czeka nas jutro?

    11 lutego – piątek

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych panów

    Snowboard – halfpipe mężczyzn finały
    03:25 – ostatni finał

    Narciarstwo alpejskie – super-gigant kobiet (Maryna Gąsienica-Daniel)
    04:00 - początek

    Hokej – dwa ćwierćfinały kobiet (podałem wcześniej, że będą już półfinały, mój błąd) i 4 mecze fazy grupowej mężczyzn
    Faza grupowa panów
    05:10 – Dania – Rosja
    09:40 – Czechy – Szwajcaria
    09:40 – Szwecja – Słowacja
    14:10 – Łotwa - Finlandia

    Biegi narciarskie – 15km mężczyzn stylem klasycznym (Dominik Bury, Kamil Bury, Maciej Staręga)
    08:00 – start

    Łyżwiarstwo szybkie – 10000m mężczyzn
    09:00 – start

    Biathlon – 7.5km sprint kobiet (Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka, Kinga Zbylut, Kamila Żuk)
    10:00 – start

    Short track – 1/4, 1/2 i finały kobiet na 1000m (Natalia Maliszewska), eliminacje mężczyzn na 500m i półfinały sztafety mężczyzn na 5000m
    13:43 – finał A kobiet na 1000m

    Skeleton – I i II przejazd kobiet, III i IV ostatni przejazd mężczyzn
    14:55 – IV ostatni przejazd mężczyzn

    Skoki narciarskie – seria próbna i kwalifikacje na dużej skoczni (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek)

    Curling – faza grupowa – 7 meczów mężczyzn i 4 kobiet

    Bobsleje – dwójki mężczyzn i kobiet - III i IV trening

    Starty Polaków chronologicznie (11.02.2022):

    04:00 - Maryna Gąsienica-Daniel - narciarstwo alpejskie – super-gigant kobiet

    08:00 - Dominik Bury, Kamil Bury, Maciej Staręga - biegi narciarskie – 15km mężczyzn stylem klasycznym

    10:00 - Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka, Kinga Zbylut, Kamila Żuk - biathlon – 7.5km sprint kobiet

    10:45 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek - skoki narciarskie – seria próbna

    12:00 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek - skoki narciarskie – kwalifikacje

    12:00 – Natalia Maliszewska – short track – 1000m kobiet – ćwierćfinały
    12:55 – ew. Natalia Maliszewska – short track – 1000m kobiet – półfinały
    13:37 – ew. Natalia Maliszewska – short track – 1000m kobiet – finał B
    13:43 – ew. Natalia Maliszewska – short track – 1000m kobiet – finał A

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: s4.tvp.pl

    •  

      @mmm_MMM: a po co ci tor saneczkowy? Jakiś niszowy sport, którym jakiekolwiek zainteresowanie budzi się podczas igrzysk? Kto by to utrzymywał? By było jak z torem kolarskim. Wybudowali najnowocześnieszy kryty tor kolarski w Pruszkowie, bo był płacz, że nasi nie mają sukcesów bo nie mają gdzie jeździć. Wybudowali i co? Wyników jak nie było tak nie ma.

    •  

      @michalm8708: Mi po nic, nigdzie nie napisałem, że chcę taki tor ( ͡° ͜ʖ ͡°) co innego saneczkarze, skeletoniści i bobsleiści (z tych dyscyplin na IO jest 9 kompletów medali do rozdania, w skokach w tym roku jest 5).
      No spora część dyscyplin poza igrzyskami nie budzi większego zainteresowania szeroko rozumianej opinii publicznej, np wioślarstwo, gdzie mamy, tor w Poznaniu i należymy do czołówki, poza IO wioślarstwo prawie nikogo nie obchodzi, a od dawna medale z najważniejszych imprez Polacy przywożą.
      Kto utrzymuje obiekty sportowe? Nie wiem klub, samorząd, związek sportowy.
      Stadiony piłkarskie na Euro (i nie tylko) też wybudowali lub gruntownie zmodernizowali i wyników, szczególnie w piłce klubowej, jak nie było tak nie ma ¯\_(ツ)_/¯
      pokaż całość

    • więcej komentarzy (24)

  •  
    c....a

    +6

    #pekin2022 #olimpiada #seriale #przyjaciele #ciekawostki
    Ciekawostka z igrzysk: wiedzieliście, że aktorka grająca popularną Phoebe w serialu Przyjaciele po godzinach trenowała curling? W ten sport wciągną ja jej tato, który zajmował się ta dyscypliną amatorsko. Tak dobrze jej to szło, że teraz reprezentuje USA na zimowych igrzyskach w Pekinie. pokaż całość

    źródło: IMG_20220210_144312.jpg

Ładuję kolejną stronę...

Archiwum tagów