•  

    Adam po co Tobie to? Jestes legenda tego sportu w Polsce i na swiecie. Malo tego, jestes bohaterem calego swiata narciarstwa. Skakales w najlepszych i w najwymagajacych czasach. Malysz czy Shmidt, Malysz czy Ahonen, Malysz czy Hannavald... Malyszomani nie przebije nikt. Nawet Robert Lewandowski sie do Ciebie nie zblizyl. Gosc, ktory jest duzo popularniejszy ale to nie to samo. Do dzis czasami sie odpale Twoje skoki i nawet lezka poleci podczas legendarnego komentarza... Bede tesknil, bede plakal...

    A teraz jak nie bedzie sukcesow to ludzie beda pamietac tylko o tym, ze dales dupy jako prezes, bo ludzie to kur**
    #skoki #polska #pzn #sport #skokinarciarskie
    pokaż całość

  •  

    Wybór Małysza na prezesa PZN oznacza brak poprawy, stagnację i traktowanie wszystkich sportów narciarskich z wyłączeniem skoków jako te drugiej kategorii. Czyli wszystko po staremu.
    #pzn #sport #skoki #skokinarciarskie

  •  

    #lewandowski
    #tenis
    #pilkanozna
    #skokinarciarskie
    #heheszki

    Mistrzowie Painta czy innego Gimpa, weźcie tu wmiksujcie Igę

    Uważam, że to już czas powołać do życia wielką trójcę Świątek-Małysz-Lewandowski

    źródło: paczaizm.pl

  •  

    Nie dość, że zdolny, to do tego jeszcze skromny. Będzie z niego świetny zawodnik w przyszłości
    #skoki #skokinarciarskie

    źródło: 20220503_205328.jpg

  •  

    Wiecie co się właśnie stało? Dzwoniła do mnie żona Adama, okazało się, że chłopak uciekł z Planicy. Wyjechał, zostawił list pożegnalny, w którym napisał, że nie może znieść szykanowania go w internecie. Brawo! Mam nadzieję, że odpowiednie kroki zostaną podjęte, zostało już złożone zawiadomienie prokuratury. Czemu nie możecie normalnie pisać, komentować, rozmawiać tylko musicie szykanować najsłabszych? Nawet sobie nie wyobrażacie co ten chłopiec przeżywał - nie miał żadnych znajomych, był autystykiem i bał się wychodzić ze swojego gabinetu. Jedyne co miał to internet, PZN i skaczemy.pl , a nawet to mu zabraliście.
    Nie pierwszy raz spotykam się z takim aktem przemocy w internecie. Dwa lata temu również mój znajomy z PZNu uciekł z Planicy bo dużo ludzi w internecie się z niego śmiało, myślałem, że ten przypadek był wystarczająco nagłośniony, ale mylę się. Brawo wykopowe trolle, tak trzymać.

    #skoki #skokinarciarskie
    pokaż całość

    źródło: małysz.png

    +: L.....l, PLTR2016 +4 innych
  •  

    Zaczynam się obawiać, że Małysz podąży drogą Bońka: od bohatera narodowego i legendy sportu na cześć której nazywano dzieci po wąsatego janusza działacza, kojarzącego się ze zgrzytami w kadrze, aferami z trenerami i ogólnie związkowym betonem.

    #skoki #skokinarciarskie

    źródło: pliki.meczyki.pl

    •  

      @Tacho_: No to widać, że jesteś rzadko na trybunach eklapy lub 1 ligi bo okrzyk jest dalej czesto spotykany. Szkoda, że tego europejskiego poziomu nasi sędziowie nie pokazują co weekend w naszych ligach, co weekend jest jakiś wielbłąd, rozumiem, że może pomylić się główny ale od czego ma var? Wynik na tych turniejach też jest po części zasługą pzpnu bo on odpowiada za piłke w naszym kraju, zasady, młodzież i regulamin. Sam wiesz, że w naszym kraju nigdy nie będą dobrze zarządzać finansami czy to na szczeblu rządowym czy to na szczeblu piłkarskim(związek, klub). Pzpn czy to ekstraklasa za często naginały przepisów w stosunku do klubów przy przyznawaniu licencji. Zdarzają się opóźnienia w wypłatach, kluby grają nie na swoich boiskach. Pamiętaj, że to wszystko to nie tylko zasługa pzpnu, a również różnych dofinansować czy to rzadowych czy europejskich na np. szkolenie młodzieży, rozwój infrastruktury. No zgadzam się z tym, że na tle poprzednich prezesików wyglądał zajebiście. Szkoda, że klubowa piłka w naszym kraju jest na dnie. No ja wiem o leśnych dziadach w innych związkach no, ale cóż my możemy zrobić, oni żyją na sukcesach pojedynczych ludzi, kreując się na ich twórców. Lata pracy przed naszym związkiem i klubami, oby wyciagneli jakieś wnioski z przeszłości bo z roku na rok mają więcej kasy, a ich poziom spada i oby kiedyś jakiś polski trener odniósł sukces zagranicą. pokaż całość

      +: Tacho_
    •  

      @Manhunt95sk: I teraz zgadzam się w 100% :) Odnośnie poziomu piłkarskiego i biznesowego Ekstraklasy mam swoją teorie. Nie licząc obecnej drogi, jest opcja przejęcie jednego z klubów przez zagranicznego inwestora.

      Najlepszym do tego typu inwestycji byłby Red Bull. Firma przejmuje wybraną drużynę, pakuje w organizacje swój gigantyczny budżet, szkoleniowców, zagraniczny trener, know-how - ogólnie wszystko.

      Drużyna z takim zapleczem na początku będzie z łatwością wygrywała wszystko na naszym poletku. Inne drużyny z ekstraklapy, żeby stworzyć sobie szanse rywalizacji będą musiały wejść na całkiem nowym poziom. Pojawią się inwestycje w szkolenia, rozwój taktyczny i personalny. Rozwinie się rynek transferowy, który na ten moment to wolna amerykanka.

      Dodatkowe pasywne plusy pojawienia się takiej drużyny:
      - jeśli drużyna będzie dobrze grała na arenie międzynarodowej, Ektraklasa osiągnie większe miejsce w rankingu co przełoży się na większy udział naszych drużyn w europejskich rozgrywkach
      - zwiększą się przychody z transmisji telewizyjnych (większe zainteresowanie ligą)
      - zagraniczni piłkarze będą częściej patrzeć na naszą ligę jako potencjalny kierunek do gry
      - pewnie mnóstwo innych, których jako amator nie widzę

      W tej pięknej teorii są tylko dwa problemy - 1. nie ma chętnego inwestora, 2. kibice nie zgodzą się na takie zmiany (Red Bull zmienia nazwę drużyny, herb, itp.).
      pokaż całość

    • więcej komentarzy (28)

  •  

    Dzień dobry. Dzisiaj ostatni konkurs w sezonie 2021/2022 na skoczni mamuciej w Planicy (╯︵╰,) #listaobecnosci Planica HS240 27.03.2022
    #skoki #skokinarciarskie

    źródło: Kadra2022.planica.jpg

  •  

    To był prawdopodobnie najmocniejszy wywiad w historii polskich skoków. Brawo Tajner, brawo Małysz, brawo PZN!
    #skoki #skokinarciarskie #sport

    •  

      @dzangyl: a czemu trener kadry A ma odpowiadać za to, co odpierdalają trenerzy kadr B, C, D,..., Z, kobiecej? Bo PZN szkod kasy na ogarnięcie kogoś na poziomie do trenowania juniorów, którzy po przejsciu z PK do PŚ są ostatni? Co do olimpiady Stoch miał pech, byl na krzywej wznoszącej, a kontuzja rozjebała mu cały plan.

    •  

      @Redoxx: ale ja nie mówię o kadrach od B do Z a o A, w której już nie tacy młodzi 25 latkowie nadal gówno skaczą... Stoch to inna liga, nawet pajac Kruczek mu nie przeszkodził w zdobywaniu medali. Na olimpiadzie był blamaż, w sezonie PŚ jest blamaż, nie ma innej możliwości jak odejście sztabu szkoleniowego, przykro mi, nie możemy ryzykować i "liczyć" na rzekomą naprawę błędów w przyszłym sezonie. Co to w ogóle za tekst, że mamy liczyć na naprawę czyichś błędów... trenerów na świecie nie brakuje. Jak mogę się nie zgadzać z PZN to tutaj popieram, dobra decyzja. pokaż całość

    • więcej komentarzy (4)

  •  

    Dzień dobry. Dzisiaj kolejny konkurs na skoczni mamuciej w Planicy, drużynowy. #listaobecnosci Planica HS240 26.03.2022
    #skoki #skokinarciarskie

    źródło: planica26.03.jpg

  •  

    Dzień dobry. Dzisiaj kolejny konkurs na skoczni mamuciej. #listaobecnosci Oberstdorf HS235 19.03.2022
    #skoki #skokinarciarskie

    źródło: 2022-03-19.jpg

  •  

    Dzień dobry. Dzisiaj konkurs drużynowy na skoczni mamuciej. #listaobecnosci Vikersund HS240 13.03.2022
    #skoki #skokinarciarskie

    źródło: vikersund 13-03-2022.jpg

  •  

    #skoki #skokinarciarskie

    źródło: Opera Zrzut ekranu_2022-03-06_172251_www.wykop.pl.png

  •  

    #skokinarciarskie #skoki

    źródło: Opera Zrzut ekranu_2022-03-06_161753_www.skijumping.pl.png

  •  

    Dzień dobry, dzisiaj ostatni konkurs z cyklu RawAir. W prologu do dzisiejszych zmagań, w którym triumfował Geiger, Żyła był 9, Wąsek 16, Kubavki 30, Wolny 31, Stoch 45 a Juroszek 49. #listaobecnosci Oslo, Holmenkollbakken HS134 06-03-2022
    #skoki #skokinarciarskie

    źródło: 0t2a1053_2022-03-06_10-36-21.jpg

  •  

    Dzień dobry, dzisiaj ostatni w tym sezonie ̶m̶l̶e̶c̶z̶y̶k̶ #pdk konkurs drużyn mieszanych Wyniki nie będą wliczane do klasyfikacji generalnej cyklu RawAir. Biorę po ciastku od każdego Mirka i zapraszam do oglądania #listaobecnosci Oslo, Holmenkollbakken HS134 04-03-2022
    #skoki #skokinarciarskie

    źródło: oslo2022-03-04.jpg

  •  

    Dzień dobry, dzisiaj konkurs w dziwnych okolicznościach wojny. 25.02.2022 Lahti HS130 #listaobecnosci

    Kwalifikacje zostały odwołane ze względu na silny wiatr.

    #skoki #skokinarciarskie #skoki

    źródło: Lahti25-02.jpg

  •  

    Sport i konflikt Rosja-Ukraina

    - Manchester United rezygnuje z Aerofłotu jako sponsora

    - UEFA przenosi finał Ligi Mistrzów z Sankt Petersburga do Paryża

    - Formuła 1 odwołuje Grand Prix Rosji

    - Schalke 04 usuwa nazwę Gazpromu z koszulek, prezes firmy odchodzi z zarządu drużyny

    - Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła w piątek decyzję o odwołaniu wszystkich zaplanowanych do końca sezonu imprez w Rosji.

    #ukraina #rosja #wojna #ruskimir #sport #f1 #manchesterunited #ligamistrzow #kanalsportowy #skokinarciarskie
    pokaż całość

  •  

    Dziś po długiej przerwie foto - ciekawostka: niespełna dziesięcioletni Ryoyu Kobayashi podczas zawodów juniorów w Sapporo. Po skokach odpowiednio na 20 oraz 19.5 metra świeżo upieczony mistrz i wicemistrz olimpijski z Zhangjiakou uplasował się na czwartej pozycji.
    #skoki #skokinarciarskie #nihilistxskoki

    źródło: Screenshot_20220221_201450.jpg

  •  

    14 lutego - poniedziałek – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia

    Co za nami?
    M.in. konkurs drużynowy w skokach narciarskich… ogólnie mało się dziś działo, ale to dobrze, bo nie miałem dziś czasu na oglądanie ¯\_(ツ)_/¯

    Łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec dowolny
    1. Gabriela Papadakis i Guillaume Cizeron – Francja – złoto
    2. Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov – Rosja – srebro
    3. Madison Hubbell i Zachary Donohue – USA – brąz

    17. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev - (w tańcu rytmicznym miejsce 15, a w tańcu dowolnym 20)

    Bobsleje – III i IV ostatni przejazd kobiet, I i II przejazd męskich dwójek
    po IV przejazdach kobiet
    1. Kaillie Humphries – USA – złoto
    2. Elana Meyers Taylor – USA – srebro
    3. Christine de Bruin – Kanada – brąz

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet finały, skoki akrobatyczne kobiet finały, slopestyle mężczyzn kwalifikacje
    slopestyle kobiet - przełożony na jutro

    skoki akrobatyczne kobiet
    1. Mengtao Xu – Chiny – złoto
    2. Hanna Huskova – Białoruś – srebro
    3. Megan Nick – USA – brąz

    Hokej – półfinały kobiet
    Kanada 10 – 3 Szwajcaria
    USA 4 – 1 Finlandia

    Skoki narciarskie – seria próbna 11-00 i konkurs drużynowy
    Seria próbna
    1. Austria – 306.7p
    2. Norwegia – 302.0p
    3. Niemcy - 263.1p
    4. Polska (Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki, Kamil Stoch) – 250.6p

    Konkurs drużynowy
    1. Austria – 942.7p – złoto
    2. Słowenia – 934.4p – srebro
    3. Niemcy – 922.9p – brąz

    6. Polska (Piotr Żyła 118.0m i 125.5m, Paweł Wąsek 131.5m i 120.0m, Dawid Kubacki 122m i 126m, Kamil Stoch 137.0m i 127.5m) – 880.1p

    Komentarz: wiatr mocno przeszkadzał w konkursie, niestety loteryjny konkurs przynajmniej w I serii, później niestety nie oglądałem, gdyby dziś był konkurs indywidualny wygrałby Ryoyu Kobayashi, a Kamil Stoch byłby czwarty.

    Kamil Stoch na ZIO 2022:
    6. miejsce - normalna skocznia
    6. miejsce - mikst
    4. miejsce - duża skocznia
    6. miejsce - drużynowy
    Miesiąc temu nie było pewne, czy w ogóle wystartuje na igrzyskach przez kontuzję. Duży szacun

    Kombinacja norweska – III trening na dużej skoczni
    Szczepan Kupczak: 23. ; 17. ; 20.
    Andrzej Szczechowicz: 41. ; 44. ; 30.

    Curling – faza grupowa – 7 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Snowboard – Big Air kobiet i mężczyzn kwalifikacje

    Co czeka nas jutro?

    15 lutego – wtorek

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych

    Snowboard – Big Air kobiet i mężczyzn finały
    03:15 – ostatni finał kobiet
    06:45 – ostatni finał mężczyzn

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet finały, slopestyle mężczyzn kwalifikacje, skoki akrobatyczne mężczyzn kwalifikacje
    03:24 – slopestyle kobiet - ostatni finał

    Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet
    04:00 – początek

    Hokej – 1/8 mężczyzn
    05:10 – Słowacja - Niemcy
    05:10 – Dania - Łotwa
    09:40 – Czechy - Szwajcaria
    14:10 – Kanada - Chiny

    Łyżwiarstwo szybkie – półfinały i finały drużyn kobiet i mężczyzn
    08:24 – finał D kobiet (Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka, Andżelika Wójcik)
    09:22 - finał B kobiet
    09:28 - finał A kobiet
    09:41 – finał B mężczyzn
    09:47 – finał A mężczyzn

    Kombinacja norweska – seria próbna i konkurs (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)
    09:00 – skoki
    12:00 – bieg na 10km

    Biathlon – sztafeta męska 4x7.5km
    10:00 – start

    Bobsleje – trening kobiet dwa przejazdy, III i IV ostatni przejazd męskich dwójek
    14:50 – IV ostatni przejazd męskich dwójek

    Łyżwiarstwo figurowe – solistki i program krótki (Ekaterina Kurakova)

    Curling – faza grupowa – 8 meczów mężczyzn i 4 kobiet

    Starty Polaków chronologicznie (14.02.2022):

    08:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz – kombinacja norweska – seria próbna

    08:24 – drużyna kobiet – łyżwiarstwo szybkie – finał D

    09:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz – kombinacja norweska – konkurs – skoki

    11:00 - Ekaterina Kurakova – łyżwiarstwo figurowe – solistki – program krótki

    12:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz – kombinacja norweska – konkurs – bieg na 10km

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    już ostatni raz #skoki #skokinarciarskie

    zdjęcie z serii abstrakcyjnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    #pekin2022 #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: pgrid-screenshot.png

  •  

    Ale mnie wkurzają te noty sędziowskie, oni nie oceniają stylu tylko odległość :| Siedemnastki za telemark, absurd.

    #skoki #skokinarciarskie #pekin2022

  •  

    TATO MUSISZ.
    #skoki #skokinarciarskie #heheszki

    źródło: comment_1610207542O66ouLNZqs8Kfl7VP8Bl7V.jpg

    +: idzii, Z...h +7 innych
  •  

    13 lutego - niedziela – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia

    Co za nami?

    9 miejsca Moniki Hojnisz w biathlonie i Kai Ziomek na 500m w łyżwiarstwie szybkim, szósta lokata sztafety kobiet w short tracku, a także zakończenie fazy grupowej w hokeju na lodzie

    Narciarstwo alpejskie – slalom gigant mężczyzn, zjazd kobiet II trening
    slalom gigant mężczyzn po II zjazdach
    1. Marco Odermatt – Szwajcaria - złoto
    2. Zan Kranjec – Słowenia - srebro
    3. Mathieu Faivre – Francja – brąz

    Michał Jasiczek i Paweł Pyjas nie ukończyli I zjazdu

    Hokej – faza grupowa mężczyzn
    Słowacja 5 – 2 Łotwa
    Finlandia 4 – 3 Szwecja - Finowie przegrywali 0-3 i zdołali pokonać Szwedów, niesamowity mecz
    Chiny 0 – 5 Kanada
    USA 3 – 2 Niemcy

    Zakończyły się rozgrywki grupowe
    Grupa A
    1. USA – 9p – awans do 1/4
    2. Kanada - 6p
    3. Niemcy – 3p
    4. Chiny – 0p

    Grupa B
    1. Rosja – 7p – awans do 1/4
    2. Dania – 6p
    3.Czechy – 4p
    4. Szwajcaria – 1p

    Grupa C
    1. Finlandia – 8p - awans do 1/4
    2. Szwecja - 7p - awans do 1/4
    3. Słowacja - 3p
    4. Łotwa - 0p

    Klasyfikacja drużyn z drugich miejsc
    1. Szwecja - 7p- awans do 1/4
    2. Kanada - 6p
    3. Dania – 6p

    W 1/8 zagrają
    Niemcy - Słowacja
    Kanada - Chiny
    Czechy - Szwajcaria
    Dania - Łotwa

    W 1/4 zagrają
    USA – Niemcy/Słowacja
    Szwecja – Kanada/Chiny
    Finlandia – Czechy/Szwajcaria
    Rosja - Dania/Łotwa

    Biegi narciarskie – sztafeta mężczyzn 4x10km
    1. Rosja - złoto
    2. Norwegia - srebro
    3. Francja – brąz

    Polacy nie wystartowali

    Biathlon – biegi pościgowe kobiet i mężczyzn
    bieg pościgowy kobiet na 10km
    1. Marte Olsbu Roeiseland – Norwegia - złoto - jej czwarty medal na tych igrzyskach, w tym trzeci złoty
    2. Elvira Oeberg – Szwecja - srebro
    3. Tiril Eckhoff – Norwegia – brąz

    9. Monika Hojnisz-Staręga
    Kamila Żuk nie wystartowała z powodu choroby – ma wrócić na środową sztafetę

    Komentarz: przyzwoity start Moniki Hojnisz, szkoda pierwszego strzelania i dwóch pudeł, później było już bezbłędnie, tym samym zagwarantowała sobie udział w ostatnim indywidualnym biegu ze startu wspólnego

    bieg pościgowy mężczyzn na 12.5km
    1. Quentin Fillon Maillet – Francja - złoto
    2. Tarjei Boe – Norwegia - srebro
    3. Eduard Latypov – Rosja – brąz

    54. Grzegorz Guzik

    Short track – 1/4, 1/2 i finały mężczyzn na 500m, finały sztafety kobiet na 3000m
    sztafeta kobiet na 3000m
    1. Holandia - złoto - rekord olimpijski
    2. Korea Południowa - srebro
    3. Chiny – brąz

    6. Polska (Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska)
    Polki zajęły drugie miejsce w finale B

    500m mężczyzn
    1. Shaoang Liu – Węgry - złoto - drugie złoto w historii ZIO dla Węgier
    2. Konstantin Ivliev – Rosja - srebro
    3. Steven Dubois – Kanada – brąz

    Łyżwiarstwo szybkie – 1/4 drużyn męskich, 500m kobiet
    500m kobiet
    1. Erin Jackson – USA - złoto
    2. Miho Takagi – Japonia - srebro
    3. Angelina Golikova – Rosja – brąz

    9. Kaja Ziomek
    11. Andżelika Wójcik

    Kombinacja norweska – II trening na dużej skoczni
    Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz nie brali dziś udziału w treningu

    Skoki narciarskie – III trening na dużej skoczni – łącznie zgłoszono dziś 30 zawodników, w tym 4 reprezentantów Chin, to oznacza, że wystartują jutro w drużynówce (Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek nie brali udziału)
    I seria treningowa
    1. K. Peier - SWA– 69.2pkt – 127.0m
    2. A. Lanisek - SVN – 67.3pkt – 132.5m
    3. G. Deschwanden - SWA – 67.0pkt – 135.0m

    11. Dawid Kubacki – 42.4pkt – 121.0m
    **15. Stefan Hula – 37.5pkt – 119.0m **

    II seria treningowa
    1. C. Prevc – SVN – 56.1pkt – 134.5m
    2. R. Johansson – NOR – 49.4pkt – 128.5m
    3. S. Leyhe – GER – 48.2pkt – 131.5m

    5. Dawid Kubacki – 46.6pkt – 130.0m
    **12. Stefan Hula – 36.2pkt – 117.5m **

    III seria treningowa
    1. C. Prevc – SVN – 69.4pkt – 132.0m
    2. R. Johansson – NOR – 68.0pkt – 135.5m
    3. H. E. Granerud – NOR – 61.9pkt – 129.0m

    Dawid Kubacki i Stefan Hula nie skakali

    Bobsleje – I i II przejazd kobiet

    Curling – 7 meczów panów i 4 pań w fazie grupowej

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet kwalifikacje, skoki akrobatyczne kobiet kwalifikacje

    Co czeka nas jutro?

    14 lutego – poniedziałek

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych

    Łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec dowolny (Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev)
    02:15 – początek

    Bobsleje – III i IV ostatni przejazd kobiet, I i II przejazd męskich dwójek
    04:00 – IV ostatni przejazd kobiet

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet finały, skoki akrobatyczne kobiet finały, slopestyle mężczyzn kwalifikacje
    03:24 – slopestyle kobiet – ostatni finał
    13:00 – skoki akrobatyczne kobiet – ostatni finał

    Hokej – półfinały kobiet
    05:10 – Kanada – Szwajcaria
    14:10 – USA – Finlandia

    Skoki narciarskie – seria próbna 11-00 i konkurs drużynowy (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek)
    12:00 – początek konkursu

    Kombinacja norweska – III trening na dużej skoczni (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)

    Curling – faza grupowa – 7 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Snowboard – Big Air kobiet i mężczyzn kwalifikacje

    Starty Polaków chronologicznie (14.02.2022):

    02:15 - Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev - łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec dowolny

    07:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz - kombinacja norweska – III trening na dużej skoczni

    11:00 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek - skoki narciarskie – seria próbna
    12:00 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek - skoki narciarskie – konkurs drużynowy

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: reprezentantwegier.jpg

  •  

    12 lutego - sobota – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj, miłego popołudnia

    Co za nami?

    M.in. konkurs indywidualny w skokach narciarskich i 4. miejsce Kamila Stocha, a także piąte miejsce Piotra Michalskiego na 500m w łyżwiarstwie szybkim.

    Snowboard - drużynowy cross – 1/4, 1/2 i finały
    1. USA – złoto
    2. Włochy – srebro*
    **3. Kanada – brąz


    Hokej – 4 mecze fazy grupowej panów i 2 ostatnie 1/4 kobiet
    Kanada 2 – 4 USA
    Niemcy 3 – 2 Chiny
    Rosja 5 – 5 Czechy po regulaminowym czasie gry, trwa dogrywka, być może będą karne
    Szwajcaria 3 – 5 Dania

    Tym samym zakończyły się zmagania w grupie B
    1. Rosja – 7p lub 8p – awans do 1/4
    2. Dania – 6p – możliwy awans do 1/4
    3. Czechy – 3p lub 4p – awans do 1/8
    4. Szwajcaria – 1p – awans do 1/8

    Komentarz: tryb rozgrywek hokejowych jest, jak to ktoś wczoraj ładnie ujął, poj3bany jak lato z radiem, z grupy nikt nie odpada, będą playoffy dla wszystkich

    Biegi narciarskie – sztafeta kobiet 4x5km
    1. Rosja – złoto
    2. Niemcy – srebro
    3. Szwecja – brąz

    14. Polska (Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kukuczka, Weronika Kaleta)

    Łyżwiarstwo szybkie – zawody drużynowe kobiet ćwierćfinały, 500m mężczyzn
    500m mężczyzn
    1. Tingyu Gao - Chiny – 34.32s– złoto – rekord olimpijski
    2. Min Kyu Cha – Korea Południowa – 34.39s srebro
    3. Wataru Morishige – Japonia – 34.49s brąz

    5. Piotr Michalski – 34.524s
    11. Damian Żurek – 34.734s
    16. Marek Kania – 34.928s

    Komentarz: Minimalna strata Michalskiego do brązowego medalu i najlepszy wynik wśród zawodników z Europy

    1/4 zawodów drużynowych kobiet
    7. Polska (Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka)
    Polki wystąpią w finale D z Białorusią

    Komentarz: Polki zakwalifikowały się na igrzyska z szóstym czasem, pierwsza czwórka była praktycznie poza zasięgiem

    Biathlon – sprint mężczyzn na 10km
    1. Johannes Thingnes Boe – Norwegia – złoto
    2. Quentin Fillon Maillet – Francja – srebro
    3. Tarjei Boe - Norwegia – brąz

    48. Grzegorz Guzik

    Skoki narciarskie – seria próbna i konkurs na dużej skoczni
    Seria próbna
    1. R. Kobayshi - JPN – 79.3pkt – 136.5m
    2. L. Kos - SVN – 76.7pkt – 135.0m
    3. P. Prevc - SVN – 76.2pkt – 133.5m

    11. Kamil Stoch – 71.9pkt – 130.5m
    13. Paweł Wąsek – 70.9pkt – 133.5m
    23. Dawid Kubacki – 64.0pkt – 128.0m
    Piotr Żyła nie skakał

    Konkurs
    1. Marius Lindvik – Norwegia – 296.1pkt – 140.5m i 140.0m – złoto
    2. Ryoyu Kobayashi - Japonia – 292.8pkt – 142.0m i 138.0m – srebro
    3. Karl Geiger – Niemcy – 281.3pkt – 138.0m i 138.0m – brąz
    4. Kamil Stoch – 277.2pkt – 137.5m i 133.5m

    18. Piotr Żyła – 255.5pkt – 134.0m i 131.0m
    21. Paweł Wąsek – 254.3pkt – 129.0m i 134.5m
    26. Dawid Kubacki – 251.2pkt – 131.0m i 131.5m

    Komentarz: konkurs bardzo wyrównany i na wysokim poziomie, po słabym sezonie dobre występy Kamila Stocha, czwarty po I serii, niestety czwarty też po drugiej. Niewiele zabrakło, dla Kamil i tak jesteś jednym z najbardziej wybitnych polskich olimpijczyków w historii (a w zimowych IO na pewno najlepszym).

    Skeleton – III i ostatni IV przejazd kobiet
    Po IV przejazdach kobiet
    1. Hannah Neise – Niemcy – złoto
    2. Jaclyn Narracott – Australia – srebro
    3. Kimberley Bos – Holandia – brąz

    Łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec rytmiczny
    15. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev – 70.32pkt – kwalifikacja do finału

    Kombinacja norweska – I trening na dużej skoczni
    Szczepan Kupczak: 28. ; 32. ; 27.
    Andrzej Szczechowicz: 44 ; 44. ; 43.

    Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet I trening

    Bobsleje – V i VI przejazd treningowy kobiet i dwójek mężczyzn

    Curling – faza grupowa - 7 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Co czeka nas jutro?

    13 lutego – niedziela

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych panów

    Narciarstwo alpejskie – slalom gigant mężczyzn (Michał Jasiczek, Paweł Pyjas), zjazd kobiet II trening
    slalom gigant mężczyzn
    03:15 – I zjazd
    06:45 – II zjazd

    Hokej – faza grupowa mężczyzn
    05:10 – Słowacja – Łotwa
    09:40 – Finlandia – Szwecja
    14:10 – Chiny – Kanada
    14:10 – USA – Niemcy

    Biegi narciarskie – sztafeta mężczyzn 4x10km (Dominik Bury, Kamil Bury, Mateusz Haratyk, Maciej Staręga)
    08:00 – start

    Biathlon – biegi pościgowe kobiet (Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk) i mężczyzn (Grzegorz Guzik)
    10:00 – bieg pościgowy kobiet na 10km
    11:45 – bieg pościgowy mężczyzn na 12.5km

    Short track – 1/4, 1/2 i finały drużyn męskich na 500m, finały sztafety kobiet na 3000m (Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska)
    12:35 – finał B sztafety kobiet
    12:44 – finał A sztafety kobiet
    13:14 – finał A mężczyzn na 500m

    Łyżwiarstwo szybkie – 1/4 drużyn męskich, 500m kobiet (Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek)
    14:56 – 500m kobiet

    Kombinacja norweska – II trening na dużej skoczni (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)

    Skoki narciarskie – III trening na dużej skoczni (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula)

    Bobsleje – I i II przejazd kobiet

    Curling – 7 meczów panów i 4 pań w fazie grupowej

    Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet kwalifikacje, skoki akrobatyczne kobiet kwalifikacje

    Starty Polaków chronologicznie (13.02.2022):

    03:15 – Michał Jasiczek, Paweł Pyjas - narciarstwo alpejskie - I zjazd
    06:45 – Michał Jasiczek, Paweł Pyjas - narciarstwo alpejskie - II zjazd

    08:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz - Kombinacja norweska – II trening na dużej skoczni

    08:00 – sztafeta mężczyzn 4x10km - biegi narciarskie

    10:00 – Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk – biathlon - bieg pościgowy kobiet na 10km

    11:45 – Grzegorz Guzik – biathlon - bieg pościgowy mężczyzn na 12.5km

    12:00 - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula – III trening na dużej skoczni

    12:35 – sztafeta kobiet na 3000m – short track – finał B

    14:56 – Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek - łyżwiarstwo szybkie - 500m kobiet

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: kamiljestesnajlepszy.jpg

  •  

    Panowie napijmy się, bo co nam innego zostało xD

    #skoki #pekin2022 #skokinarciarskie

    źródło: babiarz durda.jpg

  •  

    11 lutego - piątek – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj, miłego popołudnia
    Wiem, trwa jeszcze hokej, ale nie będę dzisiaj później w stanie wrzucić wpisu

    Co za nami?
    M.in. kwalifikacje w skokach narciarskich

    Snowboard – halfpipe mężczyzn finały
    1. Auumu Hirano – Japonia - złoto
    2. Scotty James – Australia - srebro
    3. Jan Scherrer – Szwajcaria - brąz

    Narciarstwo alpejskie – super-gigant kobiet
    1. Lara Gut-Behrami – Szwajcaria - złoto
    2. Mirjam Puchner – Austria - srebro
    3. Michelle Gisin – Szwajcaria - brąz

    26. Maryna Gąsiennica-Daniel

    Hokej – dwa ćwierćfinały kobiet i 4 mecze fazy grupowej mężczyzn
    Faza grupowa panów
    Dania 0 – 2 Rosja
    Czechy 1 – 1 Szwajcaria – po karnych 1-0 dla Czech
    Szwecja 4 – 1 Słowacja
    Łotwa 0 - 1 Finlandia po II tercjach

    Biegi narciarskie – 15km mężczyzn stylem klasycznym
    1. Iivo Niskanen – Finlandia - złoto
    2. Alexander Bolshunov – Rosja - srebro
    3. Johannes Hoesflot Klaebo – Norwegia - brąz

    27. Dominik Bury
    60. Mateusz Haratyk

    Łyżwiarstwo szybkie – 10000m mężczyzn
    1. Nils van der Peol – Szwecja – złoto – rekord świata
    2. Patrick Roest – Holandia - srebro
    3. Davide Ghiotto – Włochy - brąz

    Biathlon – 7.5km sprint kobiet
    1. Marte Olsbu Roeiseland – Norwegia - złoto
    2. Elvira Oeberg – Szwecja - srebro
    3. Dorothea Wierer – Włochy - brąz

    16. Monika Hojnisz-Staręga
    53. Kamila Żuk
    66. Anna Mąka
    69. Kinga Zbylut

    Short track – 1/4, 1/2 i finały kobiet na 1000m (Natalia Maliszewska), eliminacje mężczyzn na 500m i półfinały sztafety mężczyzn na 5000m
    1000m kobiet
    1. Suzanne Schulting - Holandia - złoto - w ćwierćfinale pobiła rekord świata
    2. Minjeong Choi - Korea Południowa - srebro
    3. Hanne Desmet - Belgia - brąz

    Natalia Maliszewska zajęła piąte miejsce w swoim ćwierćfinale

    Skeleton – I i II przejazd kobiet, III i IV ostatni przejazd mężczyzn
    Po IV przejazdach mężczyzn
    1. Christopher Grotheer - Niemcy - złoto
    2. Axel Jungk - Niemcy - srebro
    3. Wengang Yan - Chiny - brąz

    Skoki narciarskie – seria próbna i kwalifikacje na dużej skoczni
    Seria próbna
    1. S. Kraft – AUT – 65.1pkt – 127.5m
    2. H. E. Granerud – NOR – 64.3pkt – 132.0m
    3. M. Eisenbichler – GER – 62.2pkt – 127.0m

    8. Piotr Żyła – 58.8pkt – 122.5m
    15. Dawid Kubacki – 53.7pkt – 118.5m
    20. Paweł Wąsek – 50.9pkt – 115.0m
    22. Kamil Stoch – 49.7pkt – 116.0m

    Kwalifikacje
    1. M. Lindvik – NOR – 136.4pkt – 135.0m
    2. H. E. Granerud – NOR – 131.6pkt – 133.5m
    3. P. Prevc – SVN – 128.3pkt – 131.0m

    8. Kamil Stoch – 122.5pkt – 128.0m
    22. Dawid Kubacki – 112.5pkt – 125.5m
    27. Piotr Żyła – 106.3pkt – 120.0m
    36. Paweł Wąsek – 96.5pkt – 117.5m

    Curling – faza grupowa – 7 meczów mężczyzn i 4 kobiet

    Bobsleje – dwójki mężczyzn i kobiet - III i IV trening

    Co czeka nas jutro?
    12 lutego – sobota

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych panów

    Snowboard - drużynowy cross – 1/4, 1/2 i finały
    03:10 - finały

    Hokej – 4 mecze fazy grupowej panów i 2 ostatnie 1/4 kobiet
    05:10 – Kanada – USA
    09:40 – Niemcy - Chiny
    14:10 – Rosja – Czechy
    14:10 – Szwajcaria - Dania

    Biegi narciarskie – sztafeta kobiet 4x5km (Izabela Marcisz, Monika Skinder, Magdalena Kobielusz, Karolina Kukuczka, Weronika Kaleta)
    08:30 - start

    Łyżwiarstwo szybkie – zawody drużynowe kobiet ćwierćfinały (Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka, Andżelika Wójcik), 500m mężczyzn (Marek Kania, Piotr Michalski, Damian Żurek)
    09:53 – 500m mężczyzn

    Biathlon – sprint mężczyzn na 10km (Grzegorz Guzik)
    10:00 - start

    Skoki narciarskie – seria próbna i konkurs na dużej skoczni (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek)
    12:00 – początek I serii

    Skeleton – III i ostatni IV przejazd kobiet
    14:55 – IV ostatni przejazd kobiet


    Łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec rytmiczny (Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev)

    Kombinacja norweska – I trening na dużej skoczni (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)

    Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet I trening

    Bobsleje – V i VI przejazd treningowy kobiet i dwójek mężczyzn

    Curling – faza grupowa - 7 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Starty Polaków chronologicznie (12.02.2022):

    07:00 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz - Kombinacja norweska – I trening na dużej skoczni

    08:30 – sztafeta kobiet 4x5km – biegi narciarskie
    09:00 – drużyna kobiet – łyżwiarstwo szybkie – ćwierćfinały
    09:53 - Marek Kania, Piotr Michalski, Damian Żurek – łyżwiarstwo szybkie – 500m
    10:00 – Grzegorz Guzik – biathlon – sprint na 10km
    11:00 - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek – skoki narciarskie – seria próbna
    12:00 - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek – skoki narciarskie – konkurs drużynowy – I seria
    12:00 - Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev – łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne i taniec rytmiczny

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: 20220210tom158_2022-02-10_21-44-45.jpg

  •  

    10 lutego - środa – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj, miłego popołudnia

    Co za nami?

    **M.in. bardzo dobry wynik nasze sztafety saneczkowej. Zajęliśmy ósme miejsce i jesteśmy najlepsi z państw, które nie mają toru w swoim kraju :/ **

    Łyżwiarstwo figurowe – soliści i program dowolny
    1. Nathan Chen – USA - złoto
    2. Yuma Kagiyama – Japonia - srebro
    3. Shoma Uno – Japonia – brąz

    Snowboard – halfpipe kobiet finały, cross mężczyzn eliminacje, 1/8, 1/4, 1/2 i finały
    halfpipe kobiet
    1. Chloe Kim – USA - złoto
    2. Queralt Castellet – Hiszpania – srebro – piąty medal Hiszpanii w historii zimowych IO
    3. Sena Tomita – Japonia – brąz

    cross mężczyzn
    1. Alessando Haemmerle – Austria - złoto
    2. Eliot Grondin – Kanada - srebro
    3. Omar Visintin – Włochy – brąz

    Narciarstwo alpejskie – kombinacja alpejska mężczyzn
    1. Johannes Strolz – Austria - złoto
    2. Aleksander Aamodt Kilde - Norwegia - srebro
    3. James Crawdford – Kanada – brąz

    Komentarz: kombinacje ukończyło zaledwie 17 z 27 zawodników, m.in. reprezentanci Izrael, Liechtensteinu, Irlandii, Monako, czy Kosowo. Niesamowita historia (Smokowski stonks XD) dotyczy też zwycięscy Johannesa Strolza. W 1988, na IO w Calgary w tej samej konkurencji triumfował jego ojciec Hubert. Dziś syn powtórzył jego wyczyn, a trzeba przyznać, że do Pekinu dostał się rzutem na taśmę. Na początku sezonu był poza kadrą, sam opłacał dojazdy na starty, sam był sobie serwismenem dbającym o narty. Sensacyjnie wygrał zawody PŚ w Adelboden, dzięki czemu wywalczył bilet na igrzyska.

    Hokej – faza grupowa mężczyzn

    Szwecja 3 – 2 Łotwa
    Finlandia 6 – 2 Słowacja
    USA 8 – 0 Chiny
    Kanada 5 – 1 Niemcy

    Biegi narciarskie – 10km kobiet stylem klasycznym
    1. Therese Johaug – Norwegia - złoto
    2. Kerttu Niskanen – Finlandia - srebro
    3. Krista Parmakoski - Finlandia – brąz

    29. Izabela Marcisz
    49. Monika Skinder
    64. Karolina Kukuczka
    78. Magdalena Kobielusz

    Narciarstwo dowolne – zawody mieszane w skokach akrobatycznych
    1. USA - złoto
    2. Chiny - srebro
    3. Kanada – brąz

    Łyżwiarstwo szybkie – 5000m kobiet
    1. Irene Schouten - Holandia- złoto – rekord olimpijski
    2. Isabelle Weidemann – Kanada - srebro
    3. Martina Sablikova – Czechy – brąz

    12. Magdalena Czyszczoń

    Komentarz: jak robiłem wczoraj rozpiskę, nie było jeszcze oficjalnej listy, Magdalena była na liście rezerwowej, a że inne zawodniczki z kwalifikacją na tym dystansie zrezygnowały, to Polka otrzymała prawo startu

    Saneczkarstwo – zawody drużynowe (jedynki: Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka i dwójka: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski)
    1. Niemcy - złoto
    2. Austria - srebro
    3. Łotwa – brąz

    8. Polska

    Skoki narciarskie – II trening na dużej skoczni (Stoch, Żyła, Kubacki, Wąsek, Hula)

    I seria treningowa (60 zawodników oddało skok)
    1. S. Kraft – AUT – 81.3pkt – 129.0m
    2. D. A. Tande – NOR – 78.7pkt – 135.0m
    2. P. Prevc – SVN - 78.7pkt – 135.0m

    9. Dawid Kubacki – 69.7pkt – 131.0m
    11. Piotr Żyła – 68.9pkt – 126.5m
    18. Kamil Stoch – 65.4pkt – 127.0m
    34. Paweł Wąsek – 50.1pkt – 122.0m
    38. Stefan Hula – 46.5pkt – 113.0m

    II seria treningowa (60 zawodników oddało skok)
    1. M. Lindvik – NOR – 81.3pkt – 134.0m
    2. S. Kraft – AUT – 76.0pkt – 133.0m
    3. P. Prevc – SVN – 84.0pkt – 130.0m

    18. Kamil Stoch – 60.5pkt – 121.0m
    23. Dawid Kubacki – 55.5pkt – 122.5m
    26. Stefan Hula – 54.8pkt – 118.5m
    27. Piotr Żyła – 53.8pkt – 121.5m
    41. Paweł Wąsek – 46.2pkt – 115.0m

    III seria treningowa (56 zawodników oddało skok)
    1. M. Lindvik – NOR – 77.1pkt – 133.5m
    2. T. Zajc – SVN – 76.8pkt – 129.5m
    3. D. Sadreev – RUS – 75.4pkt – 127.5m

    10. Kamil Stoch – 69.1pkt – 125.0m
    11. Dawid Kubacki – 68.6pkt – 125.0m
    24. Paweł Wąsek – 62.1pkt – 124.5m
    28. Piotr Żyła – 60.7pkt – 118.0m
    34. Stefan Hula – 52.1pkt – 119.5m

    Bobsleje – dwa przejazdy treningowe dwójek panów i pań

    Curling – 8 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Skeleton – I i II przejazd mężczyzn

    Co czeka nas jutro?

    11 lutego – piątek

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych panów

    Snowboard – halfpipe mężczyzn finały
    03:25 – ostatni finał

    Narciarstwo alpejskie – super-gigant kobiet (Maryna Gąsienica-Daniel)
    04:00 - początek

    Hokej – dwa ćwierćfinały kobiet (podałem wcześniej, że będą już półfinały, mój błąd) i 4 mecze fazy grupowej mężczyzn
    Faza grupowa panów
    05:10 – Dania – Rosja
    09:40 – Czechy – Szwajcaria
    09:40 – Szwecja – Słowacja
    14:10 – Łotwa - Finlandia

    Biegi narciarskie – 15km mężczyzn stylem klasycznym (Dominik Bury, Kamil Bury, Maciej Staręga)
    08:00 – start

    Łyżwiarstwo szybkie – 10000m mężczyzn
    09:00 – start

    Biathlon – 7.5km sprint kobiet (Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka, Kinga Zbylut, Kamila Żuk)
    10:00 – start

    Short track – 1/4, 1/2 i finały kobiet na 1000m (Natalia Maliszewska), eliminacje mężczyzn na 500m i półfinały sztafety mężczyzn na 5000m
    13:43 – finał A kobiet na 1000m

    Skeleton – I i II przejazd kobiet, III i IV ostatni przejazd mężczyzn
    14:55 – IV ostatni przejazd mężczyzn

    Skoki narciarskie – seria próbna i kwalifikacje na dużej skoczni (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek)

    Curling – faza grupowa – 7 meczów mężczyzn i 4 kobiet

    Bobsleje – dwójki mężczyzn i kobiet - III i IV trening

    Starty Polaków chronologicznie (11.02.2022):

    04:00 - Maryna Gąsienica-Daniel - narciarstwo alpejskie – super-gigant kobiet

    08:00 - Dominik Bury, Kamil Bury, Maciej Staręga - biegi narciarskie – 15km mężczyzn stylem klasycznym

    10:00 - Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka, Kinga Zbylut, Kamila Żuk - biathlon – 7.5km sprint kobiet

    10:45 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek - skoki narciarskie – seria próbna

    12:00 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek - skoki narciarskie – kwalifikacje

    12:00 – Natalia Maliszewska – short track – 1000m kobiet – ćwierćfinały
    12:55 – ew. Natalia Maliszewska – short track – 1000m kobiet – półfinały
    13:37 – ew. Natalia Maliszewska – short track – 1000m kobiet – finał B
    13:43 – ew. Natalia Maliszewska – short track – 1000m kobiet – finał A

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: s4.tvp.pl

    •  

      @mmm_MMM: a po co ci tor saneczkowy? Jakiś niszowy sport, którym jakiekolwiek zainteresowanie budzi się podczas igrzysk? Kto by to utrzymywał? By było jak z torem kolarskim. Wybudowali najnowocześnieszy kryty tor kolarski w Pruszkowie, bo był płacz, że nasi nie mają sukcesów bo nie mają gdzie jeździć. Wybudowali i co? Wyników jak nie było tak nie ma.

    •  

      @michalm8708: Mi po nic, nigdzie nie napisałem, że chcę taki tor ( ͡° ͜ʖ ͡°) co innego saneczkarze, skeletoniści i bobsleiści (z tych dyscyplin na IO jest 9 kompletów medali do rozdania, w skokach w tym roku jest 5).
      No spora część dyscyplin poza igrzyskami nie budzi większego zainteresowania szeroko rozumianej opinii publicznej, np wioślarstwo, gdzie mamy, tor w Poznaniu i należymy do czołówki, poza IO wioślarstwo prawie nikogo nie obchodzi, a od dawna medale z najważniejszych imprez Polacy przywożą.
      Kto utrzymuje obiekty sportowe? Nie wiem klub, samorząd, związek sportowy.
      Stadiony piłkarskie na Euro (i nie tylko) też wybudowali lub gruntownie zmodernizowali i wyników, szczególnie w piłce klubowej, jak nie było tak nie ma ¯\_(ツ)_/¯
      pokaż całość

    • więcej komentarzy (24)

  •  

    9 lutego - środa – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione
    Dziś trochę później, bo czekałem na koniec meczu hokejowego Czechy-Dania, żeby wpisać wynik

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj, miłego popołudnia

    Co za nami?

    Awans Natalii Maliszewskiej do 1/4 na 1000m, dziewiąte miejsce dwójki saneczkarzy, I trening skoczków na dużej skoczni i pierwsze mecze grupowe hokeja mężczyzn

    Saneczkarstwo – trening sztafet jedynka mężczyzn, I i II ostatni „medalowy” ślizg dwójek

    Trening jedynki męskiej do sztafety
    9. Mateusz Sochowicz – 59.574 (+1.540)

    I ślizg „medalowy” dwójek
    8. Chmielewski i Kowalewski – 58.992 (+0.737)

    II ostatni ślizg „medalowy” dwójek
    1. T. Wendl i T. Arlt - Niemcy - złoto
    2. T. Eggert i S. Benecken – Niemcy - srebro
    3. T. Steu i L. Koller – Austria - brąz

    9. Chmielewski i Kowalewski – 1:58.065 (+1.511)

    Snowboard – halpipe kobiet i mężczyzn kwalifikacje, cross kobiet eliminacje, kwalifikacje, 1/8, 1/4, 1/2 i finały
    cross kobiet
    1. Lindsey Jacobellis – USA - złoto
    2. Chloe Trespeuch – Francja - srebro
    3. Meryeta Odine - Kanada- brąz

    Narciarstwo alpejskie – slalom kobiet I i II przejazd, zjazd kombinacji alpejskiej trening mężczyzn
    Slalom kobiet
    1. Petra Vlhova – Słowacja - złoto
    2. Katharina Liensberger – Austria - srebro
    3. Wendy Holdener – Szwajcaria - brąz

    Magdalena Łuczak i Zuzanna Czapska niestety nie ukończyły pierwszego przejazdu

    Narciarstwo dowolne – Big Air mężczyzn finały
    1. Birk Ruud – Norwegia - złoto
    2. Colby Stevenson – USA - srebro
    3. Henrik Harlaut – Szwecja - brąz

    Kombinacja norweska – seria próbna i konkurs
    Seria próbna
    25. Szczepan Kupczak
    40. Andrzej Sochowicz

    Konkurs
    Po skokach
    32. Szczepan Kupczak
    37. Andrzej Sochowicz

    Po skokach i biegach
    1. Vinzenz Geiger – Niemcy - złoto
    2. Joergen Graabak – Norwegia - srebro
    3. Lukas Greiderer – Austria - brąz

    34. Szczepan Kupczak
    35. Andrzej Sochowicz

    Hokej – faza grupowa mężczyzn
    Rosja 1 - 0 Szwajcaria
    Czechy 1 – 2 Dania

    Skoki narciarskie – I trening mężczyzn na dużej skoczni
    I seria treningowa (60 zawodników oddało skok)
    1. H. E. Granerud – NOR – 102.9pkt – 137.5m
    2. D. A. Tande – NOR – 100.2pkt – 139.0m
    3. PIOTR ŻYŁA – 96.6pkt – 131.0m

    7. Kamil Stoch – 88.7pkt – 126.0m
    27. Dawid Kubacki – 75.8pkt – 126.0m
    32. Paweł Wąsek – 72.7pkt – 124.0m
    38. Stefan Hula – 67.2pkt – 124.5m

    II seria treningowa (61 zawodników oddało skok)
    1. R. Kobayashi – JPN – 86.1pkt – 134.0m
    2. D. A. Tande – NOR – 85.2pkt – 133.0m
    3. H. E. Granerud – NOR – 84.0pkt – 133.0m

    5. Dawid Kubacki – 79.6pkt – 129.5m
    10. Piotr Żyła – 77.0pkt – 127.5m
    22. Paweł Wąsek – 70.9pkt – 126.5m
    28. Kamil Stoch – 68.4pkt – 123.5m
    40. Stefan Hula – 59.9pkt – 123.5m

    III seria treningowa
    1. M. Fettner – AUT – 81.8pkt – 133.0m
    2. H. E. Granerud – NOR – 80.1pkt – 133.0m
    3. Cene Prevc – SVN – 79.9pkt – 133.0m

    17. Kamil Stoch – 66.9pkt – 125.0m
    18. Piotr Żyła – 66.3pkt – 125.0m
    23. Dawid Kubacki – 65.2pkt – 125.0m
    34. Stefan Hula – 55.2pkt – 120.0m
    37. Paweł Wąsek – 53.2pkt – 121.0m

    Short track – 1500m mężczyzn 1/4, 1/2 i finały, 1000m kobiet eliminacje, 3000m kobiet półfinały sztafet

    1500m mężczyzn
    1. Daeheon Hwang - Korea Południowa - złoto
    2. Steven Dubois - Kanada - srebro
    3. Semen Elistratov - Rosja - brąz

    Michał Niewiński w swoim 1/4 zajął szóste miejsce i nie awansował do półfinału

    1000m kobiet - eliminacje
    Natalia Maliszewska wygrała swój bieg i awansowała do ćwierćfinału
    Kamila Stormowska zajęła czwarte miejsce w swoim biegu i odpadła

    3000m kobiet – półfinały
    Polki w składzie: Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska zajęły trzecie miejsce i wystąpią w finale B

    Skeleton- V i VI trening kobiet i mężczyzn

    Curling – 4 mecze mężczyzn

    Co czeka nas jutro?
    10 lutego – czwartek

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych panów

    Łyżwiarstwo figurowe – soliści i program dowolny
    02:30 – początek

    Snowboard – halfpipe kobiet finały, cross mężczyzn eliminacje, 1/8, 1/4, 1/2 i finały
    03:25 – finał halfpipe-u kobiet
    08:15 – finały cross-u mężczyzn

    Narciarstwo alpejskie – kombinacja alpejska mężczyzn
    03:30 – zjazd
    07:15 – slalom

    Hokej – faza grupowa mężczyzn
    05:10 – Szwecja – Łotwa
    09:40 – Finlandia – Słowacja
    14:10 – USA – Chiny
    14:10 – Kanada – Niemcy

    Biegi narciarskie – 10km kobiet stylem klasycznym (Magdalena Kobielusz, Karolina Kukuczka, Izabela Marcisz, Monika Skinder)
    08:00 - start

    Narciarstwo dowolne – zawody mieszane w skokach akrobatycznych
    12:50 – finał

    Łyżwiarstwo szybkie – 5000m kobiet
    13:00 – początek

    Saneczkarstwo – zawody drużynowe (jedynki: Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka i dwójka: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski)
    14:30 – start

    Skoki narciarskie – II trening na dużej skoczni (Stoch, Żyła, Kubacki, Wąsek, Hula)

    Bobsleje – dwa przejazdy treningowe dwójek panów i pań

    Curling – 8 meczów kobiet i 4 mężczyzn

    Skeleton – I i II przejazd mężczyzn

    Starty Polaków chronologicznie (10.02.2022):

    08:00 - Magdalena Kobielusz, Karolina Kukuczka, Izabela Marcisz, Monika Skinder – biegi narciarskie – 10km techniką klasyczną kobiet

    11:00 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula – II trening na dużej skoczni - transmisja w Playerze

    14:30 – sztafeta (jedynki: Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka i dwójka: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski) – saneczkarstwo – zawody drużynowe

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: wojciech-chmielewski-i-jakub-kowalewski.jpg

    •  

      @Lacik: No nie ma ocen od sędziów, które dopiero pojawiają się w kwalifikacjach

    •  

      @zsokiemowocowym: Indie mają 1.38 miliarda ludzi, a w całej historii mieli 22 starty na ziomowych IO, a przecież mają Himalaje. Liczba ludności nie ma tu dużego znaczenia, Słowacja, Słowenia czy Łotwa są malutkie, a mają dobre wyniki w sportach zimowych. Bojkot dyscyplin nie ma sensu, bo im mniej zawodników w danej dyscyplinie tym mniejsza rywalizacja i gorszy poziom. Ale tak jak mówisz, polskie związki zarówno w letnich i jak zimowych dyscyplinach to często patologie i głupie decyzje decydują o tym, że nasi odstają poziomem od światowej czołówki pokaż całość

    • więcej komentarzy (11)

  •  

    8 lutego - wtorek – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj XD miłego dnia

    Co za nami?

    Dobre występy naszych snowboardzistów i ceremonia medalowa, na której Dawid Kubacki odebrał swój brązowy medal

    Narciarstwo dowolne – Big Air kobiet – finały
    1. Ailing Eileen Gu – Chiny - złoto
    2. Tess Ledeux – Francja - srebro
    3. Mathilde Gremaud – Szwajcaria - brąz

    Narciarstwo alpejskie – supergigant mężczyzn
    1. Matthias Mayer – Austria - złoto
    2. Ryan Cochran-Siegle – USA - srebro
    3. Aleksander Aamodt Kilde- Norwegia - brąz

    Curling – turniej mieszany – mecz o brąz i finał
    Szwecja 9 – 3 Wielka Brytania - mecz o brąz
    Włochy 8 – 5 Norwegia – mecz o złoto
    1. Włochy - złoto
    2. Norwegia - srebro
    3. Szwecja - brąz

    Snowboard – slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn – kwalifikacje, eliminacje, 1/8, 1/4, 1/2, finały (Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Król, Aleksandra Michalik, Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)
    Slalom gigant równoległy kobiet
    1. Ester Ledecka – Czechy - złoto
    2. Daniela Ulbing – Austria - srebro
    3. Gloria Kotnik – Słowenia - brąz

    8. Aleksandra Król
    22. Weronika Biela-Nowaczyk
    24. Aleksandra Michalik
    Komentarz: Ola Król wygrała w 1/8 z Rosjanką, w 1/4 startował przeciwko Ester Ledeckiej, głównej faworytki, rywalka odjeżdżała, Ola sporo ryzykowała i nie ukończyła pojedynku.

    Slalom gigant równoległy mężczyzn
    1. Benjamin Karl – Austria - złoto
    2. Tim Mastnak – Słowenia - srebro
    3. Victor Wild – Rosja - brąz

    8. Oskar Kwiatkowski
    9.–13. Michał Nowaczyk
    Komentarz: Dobre eliminacje, w których Kwiatkowski był 5, a Nowaczyk 7. W 1/8 Kwiatkowski pokonał Włocha, a Nowaczyk przegrał z Austriakiem, 1/4 Kwiatkowski po wyrównanym pojedynku ze Słoweńcem (który zdobył srebro) nie ukończył pojedynku.

    Biathlon – 20km mężczyzn
    1. Quentin Fillon Maillet – Francja - złoto
    2. Anton Smolski – Białoruś - srebro
    3. Joahannes Thingnes Boe – Norwegia - brąz

    49. Grzegorz Guzik

    Biegi narciarskie – sprint kobiet i mężczyzn - kwalifikacje, 1/4, 1/2 i finały (u kobiet: Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Izabela Marcisz, u mężczyzn: Maciej Staręga, Kamil Bury)
    Sprint kobiet
    1. Jonna Sundling – Szwecja - złoto
    2. Maja Dahlqvist – Szwecja - srebro
    3. Jessie Diggins – USA - brąz

    39. Izabela Marcisz
    42. Monika Skinder
    50. Weronika Kaleta
    Magdalena Kobielusz nie została zgłoszona

    Sprint mężczyzn
    1. Johannes Hoesflot Klaebo – Norwegia - złoto
    2. Federico Pellegrino – Włochy - srebro
    3. Alexander Terentev – Rosja - brąz

    22. Maciej Staręga
    58. Kamil Bury
    Komentarz: Kamil Bury odpadł w eliminacjach, Staręga był w nich 26, a w 1/4 zajął czwarte miejsce w swoim biegu.

    Łyżwiarstwo szybkie – 1500m mężczyzn (Zbigniew Bródka nie wystartował z powodu kontuzji)
    1. Kjeld Nuis – Holandia – złoto – rekord olimpijski
    2. Thomas Krol – Holandia - srebro
    3. Minseok Kim – Korea Południowa - brąz

    Saneczkarstwo – V i VI ślizg treningowy dwójek, III i IV ślizg "medalowy" kobiet
    Po III ślizgach kobiet
    27. Klaudia Domaradzka – 3:01.076 (+6.025)
    Po IV ślizgu kobiet
    1. Natalie Geisenberger - Niemcy - złoto
    2. Anna Berreiter - Niemcy - srebro
    3. Tatyana Ivanova - Rosja - brąz

    27. Klaudia Domaradzka

    V ślizg treningowy dwójek
    9. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski – 59.783 (+1.318)
    VI ślizg treningowy dwójek
    8. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski – 59.250 (+0.677)

    Kombinacja norweska – III trening
    Szczepan Kupczak – 10. ; 26. ; DNS
    Andrzej Szczechowicz – 29. ; 41. ; 29.

    Łyżwiarstwo figurowe – soliści i program krótki

    Hokej – 4 mecze fazy grupowej kobiet, która się zakończyła, w półfinałach zmierzą się Kanada z Czechami i Japonia z USA

    Skeleton – III i IV trening kobiet i mężczyzn

    Co czeka nas jutro?
    9 lutego – środa

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych panów

    Saneczkarstwo – trening sztafet jedynka mężczyzn (Mateusz Sochowicz), I i II ostatni „medalowy” ślizg dwójki (Chmielewski i Kowalewski)
    13:20 – I ślizg „medalowy” dwójek
    14:35 – II ostatni ślizg „medalowy” dwójek

    Snowboard – halpipe kobiet i mężczyzn kwalifikacje, cross kobiet eliminacje, kwalifikacje, 1/8, 1/4, 1/2, finały
    08:45 – finały crossu kobiet

    Narciarstwo alpejskie – slalom kobiet I i II przejazd (Zuzanna Czapska, Magdalena Łuczak), zjazd kombinacji alpejskiej trening mężczyzn
    03:15 - I przejazd kobiet
    06:45 - II przejazd kobiet

    Narciarstwo dowolne – Big Air mężczyzn finały
    04:45 – ostatni finał

    Skeleton- V i VI trening kobiet i mężczyzn

    Kombinacja norweska (Szczepan Kupczak, Andrzej Sochowicz)
    09:00 – konkurs – skoki narciarskie
    12:00 – konkurs – bieg na 10km

    Hokej – faza grupowa mężczyzn
    09:40 – Rosja - Szwajcaria
    14:10 – Czechy – Dania

    Skoki narciarskie – I trening mężczyzn na dużej skoczni (Stoch, Żyła, Kubacki, Hula, Wąsek)

    Short track – 1500m mężczyzn 1/4, 1/2 i finały (Michał Niewiński), 1000m kobiet eliminacje (Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska), 3000m kobiet półfinały sztafet (Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska)
    14:20 - 1500m mężczyzn finał A

    Curling – 4 mecze mężczyzn

    Starty Polaków chronologicznie (09.02.2022):

    02:30 – Mateusz Sochowicz - saneczkarstwo - ślizg treningowy sztafet – jedynka mężczyzn
    03:15 - Zuzanna Czapska, Magdalena Łuczak - narciarstwo alpejskie - I przejazd kobiet
    06:45 - Zuzanna Czapska, Magdalena Łuczak - narciarstwo alpejskie - II przejazd kobiet
    08:00 – Szczepan Kupczak, Andrzej Sochowicz - kombinacja norweska - seria próbna
    09:00 – Szczepan Kupczak, Andrzej Sochowicz - kombinacja norweska - konkurs – skoki narciarskie
    11:00 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Paweł Wąsek – skoki narciarskie – I trening na dużej skoczni
    12:00 – Szczepan Kupczak, Andrzej Sochowicz - kombinacja norweska - konkurs – bieg na 10km
    12:00 - Michał Niewiński - short track - 1500m mężczyzn 1/4
    12:44 - Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska - short track - 1000m kobiet eliminacje
    13:20 – Chmielewski i Kowalewski - saneczkarstwo - I ślizg „medalowy” dwójek
    13:29 – ew. Michał Niewiński - short track - 1500m mężczyzn 1/2
    13:45 – Sztafeta kobiet - short track - 3000m półfinały
    14:13 – ew. Michał Niewiński - short track - 1500m mężczyzn finał B
    14:20 – ew. Michał Niewiński - short track - 1500m mężczyzn finał A
    14:35 – Chmielewski i Kowalewski - saneczkarstwo - II ostatni ślizg „medalowy” dwójek

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: misyjne.pl

  •  

    7 lutego - poniedziałek – notka z igrzysk – ważniejsze informacje pogrubione

    W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj XD miłego dnia

    Co za nami?

    Życiowy sukces Maryny Gąsiennicy-Daniel w slalomie gigancie i dziwaczny konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich.

    Narciarstwo alpejskie – slalom gigant kobiet, zjazd mężczyzn
    Slalom gigant kobiet Po II przejezdach
    1. Sara Hector - Szwecja – 1:55.69 - złoto
    2. Federica Brignone – Włochy – 1:55.97 - srebro
    3. Lara Gut-Behrami – Szwajcaria – 1:56.41 - brąz

    8. Maryna Gąsiennica-Daniel – 1:57.11
    26. Magdalena Łuczak – 2:02.85
    30. Zuzanna Czapska – 2:05.15
    Hanna Zięba nie wystartowała z powodu kontuzji kolana

    Komentarz: bardzo dobre ósme miejsce Maryny, to najlepszy wynik reprezentantki Polski od 38 lat, w końcu mamy kogoś w światowej czołówce alpejczyków, co potwierdzał w tym roku puchar świata, razem trzy Polki w „30”, całkiem nieźle.

    Zjazd mężczyzn
    1. Beat Feuz - Szwajcaria - złoto
    2. Johan Clarey – Francja – srebro
    3. Matthias Mayer – Austria – brąz

    Łyżwiarstwo figurowe – zawody drużynowe – pary sportowe i program dowolny, pary taneczne i taniec dowolny, solistki i program dowolny
    Zawody drużynowe
    1. Rosja - złoto
    2. USA – srebro
    3. Japonia – brąz

    Snowboard – SBD slopestyle mężczyzn
    1. Max Parrot – Kanada - złoto
    2. Yiming Su – Chiny – srebro
    3. Mark McMorris – Kanada – brąz

    Łyżwiarstwo szybkie – 1500 m kobiet
    1. Ireen Wust – Holandia – złoto – rekord olimpijski
    2.Miho Takagi – Japonia – srebro
    3. Antoinette de Jong – Holandia – brąz

    19. Natalia Czerwonka
    30. Magdalena Czyszczoń

    Biathlon - 15km kobiet
    1. Denise Herrmann – Niemcy - złoto
    2. Anais Chevalier-Bouchet – Francja – srebro
    3. Marte Olsbu Roeiseland - Norwegia – brąz

    20. Monika Hojnisz-Staręga
    36. Kamila Żuk
    55. Kinga Zbylut
    85. Anna Mąka

    Skoki narciarskie – seria próbna przed konkursem mieszanym, konkurs drużyn mieszanych (Rajda, Konderla, Stoch, Kubacki)
    Seria próbna
    1. Słowenia - 335.7 pkt
    2. Austria - 316.8 pkt
    3. Japonia - 307.2 pkt

    7. Polska - 238.2 pkt

    Konkurs drużyn mieszanych
    1. Słowenia - 1001.5 pkt - złoto
    2. Rosja – 890.3 pkt - srebro
    3. Kanada – 844.6 pkt - brąz

    6. Polska – 763.2 pkt

    Komentarz: przynajmniej nie było nudno, najpierw dyskwalifikacja Japonki, potem Austriaczki, potem ich przywrócenie, dyskwalifikacja Niemki, ostatecznie wszystkie dyskwalifikacje z I serii zostały utrzymane, a Niemcy odpadły zajmując 9 miejsce XD, w II serii dsq obu Norweżek, duża niespodzianka to brązowy medal dla Kanady.

    Short track – ćwierćfinały, półfinały i finały na 500 m kobiet i na 1000 m mężczyzn

    500 m kobiet
    1. Arianna Fontana – Włochy - złoto
    2. Suzanne Schulting – Holandia – srebro
    3. Kim Boutin – Kanada – brąz

    1000 m mężczyzn
    1. Ziwei Ren – Chiny - złoto
    2. Wenlong Li – Chiny – srebro
    3. Shaoang Liu – Węgry – brąz

    Komentarz: sporo kontrowersyjnych sytuacji, w pierwszej czwórce trzech reprezentantów Chin, przypadek? Po zaciętej walce podczas finału na końcowych metrach doszło do walki pomiędzy reprezentantem Węgier Shaolinem Liu i Chińczykiem Renem Zweiem, po której za linią mety upadł Liu. Pierwotnie ogłoszono Węgra zwycięzcą, ale po analizie powtórki wykluczono go, a złoto i srebro dostali Chińczycy.

    Curling – 4 mecze grupowe i 2 półfinały

    Półfinały
    Norwegia 6–5 Wielka Brytania
    Włochy 8–1 Szwecja

    Kombinacja norweska – II trening (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)
    Szczepan Kupczak: 23. ; 22. ; 10.
    Andrzej Szczechowicz: 35. ; 35. ; 28.

    Saneczkarstwo – III i IV ślizg treningowy dwójek (Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski), I i II ślizg „medalowy” kobiet (Klaudia Domaradzka)

    I ślizg „medalowy” kobiet
    25. Klaudia Domaradzka – 59.871 (+1.526)
    Po II ślizgach „medalowych” kobiet
    24. Klaudia Domaradzka - 1:59.763 (+.2.938)

    III ślizg treningowy dwójek
    13. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski 59.575 (+1.042)
    IV ślizg treningowy dwójek
    6. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski 59.360 (+0.585)

    Narciarstwo dowolne – Big Air kobiet kwalifikacje, Big Air mężczyzn kwalifikacje
    Skeleton – trening kobiet I i II przejazd, trening mężczyzn I i II przejazd
    Hokej – 4 mecze kobiet

    Co czeka nas jutro?
    8 lutego - wtorek

    Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych

    Narciarstwo dowolne – Big Air kobiet – finały
    03:45 – ostatni przejazd

    Narciarstwo alpejskie – supergigant mężczyzn
    04:00 – start

    Curling – turniej mieszany – mecz o brąz i finał
    07:05 – mecz o brąz
    13:05 – mecz o złoto

    Snowboard – slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn – kwalifikacje, eliminacje, 1/8, 1/4, 1/2, finały (Weronika Biela, Aleksandra Król, Aleksandra Michalik, Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)
    Slalom gigant
    08:36 – finały kobiet
    08:43 – finały mężczyzn

    Biathlon – 20 km mężczyzn (Grzegorz Guzik)
    09:30 – start

    Biegi narciarskie – sprint kobiet i mężczyzn - kwalifikacje, 1/4, 1/2 i finały (u kobiet wystartują: Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Izabela Marcisz, u mężczyzn mogą wystartować: Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury, Mateusz Haratyk)
    12:47 – finał kobiet
    13:00 – finał mężczyzn

    Łyżwiarstwo szybkie – 1500 m mężczyzn (Zbigniew Bródka nie wystartuje z powodu kontuzji)
    11:30 – start

    Saneczkarstwo – V i VI ślizg treningowy dwójek (Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, III i IV ostatni ślizg „medalowy” kobiet (Klaudia Domaradzka)
    14:35 - ostatni IV ślizg kobiet

    Kombinacja norweska – III trening (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)
    Łyżwiarstwo figurowe – soliści i program krótki
    Hokej – 4 mecze kobiet
    Skeleton – III i IV trening kobiet i mężczyzn

    Starty Polaków chronologicznie (08.02.2022):

    02:30 - Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski – saneczkarstwo – V ślizg treningowy
    03:40 - Weronika Biela, Aleksandra Król, Aleksandra Michalik – snowboard – slalom gigant równoległy - kwalifikacje
    03:50 - Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski – saneczkarstwo – VI ślizg treningowy
    04:07 - Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk – snowboard – slalom gigant równoległy - kwalifikacje
    04:34 - ew. Weronika Biela, Aleksandra Król, Aleksandra Michalik – snowboard – slalom gigant równoległy - eliminacje
    05:01 - ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk – snowboard – slalom gigant równoległy - eliminacje
    07:30 - ew. Weronika Biela, Aleksandra Król, Aleksandra Michalik – snowboard – slalom gigant równoległy - 1/8
    07:48 - ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk – snowboard – slalom gigant równoległy - 1/8
    08:06 - ew. Weronika Biela, Aleksandra Król, Aleksandra Michalik – snowboard – slalom gigant równoległy – 1/4
    08:15 - ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk – snowboard – slalom gigant równoległy – 1/4
    08:24 - ew. Weronika Biela, Aleksandra Król, Aleksandra Michalik – snowboard – slalom gigant równoległy - 1/2
    08:30 - ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk – snowboard – slalom gigant równoległy – 1/2
    08:30 - Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz – kombinacja norweska – III trening
    08:36 - ew. Weronika Biela, Aleksandra Król, Aleksandra Michalik – snowboard – slalom gigant równoległy - finały
    08:43 – ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk – snowboard – slalom gigant równoległy – finały
    09:00 - Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Izabela Marcisz - biegi narciarskie – kwalifikacje kobiet
    09:30 – Grzegorz Guzik – biathlon - 20 km mężczyzn
    09:50 – Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury, Mateusz Haratyk - biegi narciarskie – kwalifikacje mężczyzn
    11:30 - ew. Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Izabela Marcisz - biegi narciarskie – ćwierćfinały kobiet
    11:55 - ew. Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury, Mateusz Haratyk - biegi narciarskie – ćwierćfinały mężczyzn
    12:25 - ew. Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Izabela Marcisz - biegi narciarskie – półfinały kobiet
    12:35 - ew. Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury, Mateusz Haratyk - biegi narciarskie – półfinały mężczyzn
    12:47 - ew. Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Izabela Marcisz - biegi narciarskie – finał kobiet
    12:50 - Klaudia Domaradzka – saneczkarstwo – III ślizg „medalowy”
    13:00 - ew. Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury, Mateusz Haratyk - biegi narciarskie – finał mężczyzn
    14:35 – ew. Klaudia Domaradzka – saneczkarstwo – IV ślizg „medalowy”

    Tak, dałem złą datę wczoraj na początku wpisu XD

    Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

    Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22

    #pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej #olimpijskiwpierdol #igrzyska #chiny #olimpiada
    pokaż całość

    źródło: uid_d7117a0c0bd2abd9071d552e282e2c711644214797061_width_1200_play_0_pos_0_gs_0_height_678_maryna-gasienica-daniel-fot-ge

  •  

    Polskie skoczkinie narciarskie odwiedziły dom dziecka.

    „Przykro było patrzeć na te smutne twarze, pozbawione radości i wszelkiej nadziei” – powiedział 5-letni Piotruś.

    #skoki #skokinarciarskie

  •  

    Soukup - 1 pkt w PŚ
    1 brązowy medal na IO
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    #skoki #skokinarciarskie

    +: littleblizz, W....................s +11 innych
  •  

    Gdyby nasze dziewczyny skakały w okolicach 85-87 metrów mielibyśmy medal w mikście.

    #skoki #skokinarciarskie

  •  

    Sprzed 4 lat ale nadal aktualne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    #skoki #skokinarciarskie

    źródło: obraz_2022-02-07_143745.png

Ładuję kolejną stronę...

Archiwum tagów