•  

  Jak wejść na wyżyny manipulacji i kłamstwa?

  Tradycyjnie wPolityce o Pendolino. W ilu innych tematach na których np. ja się nie znam, w których się nie orientuję, manipulują i okłamują oni ludzi? Ilu czytających sprawdzi przekazywane przez dziennikarzyny informacje? Rozumiem, że temat Pendolino może sporo ludzi niewiele obchodzić, ale akurat na tym przykładzie doskonale widać, dla mnie coś tam ogarniętego w temacie kolei, manipulację i kłamstwa mediów.

  Ostatnie artykuły i oczywiście błyskawicznie wykopywane przez wielce oświeconych, niezależnych, samodzielnie myślących, "prawicowych" wykopków.
  http://www.wykop.pl/link/2239392/podmyte-tory-rozgrzebane-mosty-i-wiadukty-tedy-pojedzie-pendolino/
  http://www.wykop.pl/link/2238622/tylko-u-nas-szokujacy-raport-o-pendolino-pociagi-za-1-6-mld-zl-nie-pojada/
  http://www.wykop.pl/link/2239414/przerazajaca-jazda-trasa-dla-pendolino-mozna-spasc-z-fotela-zobacz-film/
  I te tytuły, ojezu.

  Nie zaprzeczam opóźnieniom inwestycji, jako opinia publiczna nie powinniśmy się do nich przyzwyczajać, ale pisanie takich idiotyzmów:

  Jak czytamy w raporcie, w program Pendolino, czyli modernizację torów, po których mają kursować pociągi Pendolino, budżet państwa zainwestował do tej pory 11 mld zł. To znaczy, że każdy z nas zapłacił ze swojej kieszeni 458 zł za inwestycje, której de facto nie ma.
  to już nawet nie jest śmieszne. Że co? Torowiska które są modernizowane są tylko dla jednego i jedynego Pendolino? Inwestycji "de facto nie ma" to znaczy, że zwijają szyny, zawożą je na złom i tyle?

  Sądząc z opisu i filmiku, stan inwestycji jest mniej więcej z połowy września. W artykułach przedstawiany jako "nieukończone prace" na grudzień! Dlaczego? Już znają przyszłość? To dlaczego przedstawiają część obiektów, że nie będzie gotowe na grudzień, skoro już od kilku tygodni są gotowe? Zabiorom z powrotem tory?

  Albo ten hicor filmik, także wykopywany:
  https://www.youtube.com/watch?v=EnooRBI_K-w
  Podpisany jako "testy prędkościowe" Pendolino, w którym autorzy jakimś dziwnym trafem zasłaniali tablice na peronach, aby nie było widać co to za pociąg jest, również dziwny trafem w ogóle pominięto w pełni gotowy odcinek na 200 km/h pomiędzy Włoszczową i Zawierciem.

  W jednym artykule czytamy:

  Z prędkością 200 km/h będą mogły pojechać po zaledwie 10 proc. długości swojej trasy!
  A w drugim:

  Tym samym pociągi Pendolino pojadą w grudniu 2014 z maksymalną prędkością 160 km/h a nie 200 km/h. Deklarowane czasy przejazdów pociągiem Pendolino ulegną wydłużeniu. Pociąg będzie kursował z taka samą prędkością co 20-letnie polskie składy wagonowe

  Niestety nie mam więcej czasu, aby znaleźć więcej bzdur w tych artykułach.

  #kolej #pendolino #pkp #pociagi #intercity #klamio #informacjanieprawdziwa

  źródło: aschematyczni.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h