•  

Jak wejść na wyżyny manipulacji i kłamstwa?

Tradycyjnie wPolityce o Pendolino. W ilu innych tematach na których np. ja się nie znam, w których się nie orientuję, manipulują i okłamują oni ludzi? Ilu czytających sprawdzi przekazywane przez dziennikarzyny informacje? Rozumiem, że temat Pendolino może sporo ludzi niewiele obchodzić, ale akurat na tym przykładzie doskonale widać, dla mnie coś tam ogarniętego w temacie kolei, manipulację i kłamstwa mediów.

Ostatnie artykuły i oczywiście błyskawicznie wykopywane przez wielce oświeconych, niezależnych, samodzielnie myślących, "prawicowych" wykopków.
    http://www.wykop.pl/link/2239392/podmyte-tory-rozgrzebane-mosty-i-wiadukty-tedy-pojedzie-pendolino/
    http://www.wykop.pl/link/2238622/tylko-u-nas-szokujacy-raport-o-pendolino-pociagi-za-1-6-mld-zl-nie-pojada/
    http://www.wykop.pl/link/2239414/przerazajaca-jazda-trasa-dla-pendolino-mozna-spasc-z-fotela-zobacz-film/
    I te tytuły, ojezu.

Nie zaprzeczam opóźnieniom inwestycji, jako opinia publiczna nie powinniśmy się do nich przyzwyczajać, ale pisanie takich idiotyzmów:

Jak czytamy w raporcie, w program Pendolino, czyli modernizację torów, po których mają kursować pociągi Pendolino, budżet państwa zainwestował do tej pory 11 mld zł. To znaczy, że każdy z nas zapłacił ze swojej kieszeni 458 zł za inwestycje, której de facto nie ma.
    to już nawet nie jest śmieszne. Że co? Torowiska które są modernizowane są tylko dla jednego i jedynego Pendolino? Inwestycji "de facto nie ma" to znaczy, że zwijają szyny, zawożą je na złom i tyle?

Sądząc z opisu i filmiku, stan inwestycji jest mniej więcej z połowy września. W artykułach przedstawiany jako "nieukończone prace" na grudzień! Dlaczego? Już znają przyszłość? To dlaczego przedstawiają część obiektów, że nie będzie gotowe na grudzień, skoro już od kilku tygodni są gotowe? Zabiorom z powrotem tory?

Albo ten hicor filmik, także wykopywany:
    https://www.youtube.com/watch?v=EnooRBI_K-w
    Podpisany jako "testy prędkościowe" Pendolino, w którym autorzy jakimś dziwnym trafem zasłaniali tablice na peronach, aby nie było widać co to za pociąg jest, również dziwny trafem w ogóle pominięto w pełni gotowy odcinek na 200 km/h pomiędzy Włoszczową i Zawierciem.

W jednym artykule czytamy:

Z prędkością 200 km/h będą mogły pojechać po zaledwie 10 proc. długości swojej trasy!
    A w drugim:

Tym samym pociągi Pendolino pojadą w grudniu 2014 z maksymalną prędkością 160 km/h a nie 200 km/h. Deklarowane czasy przejazdów pociągiem Pendolino ulegną wydłużeniu. Pociąg będzie kursował z taka samą prędkością co 20-letnie polskie składy wagonowe

Niestety nie mam więcej czasu, aby znaleźć więcej bzdur w tych artykułach.

#kolej #pendolino #pkp #pociagi #intercity #klamio #informacjanieprawdziwa

•  

@kakaowymistrz: fanatycy z prawej strony sa jeszcze gorsi niz lewacy :P szkoda gadac, tez dostalem raka jak to czytałem.

•  

@kakaowymistrz: Taguj takie wpisy #neuropa i #4konserwy to przyciągniesz więcej potencjalnych zainteresowanych

•  

@marcin-: Ano się zastanawiałem, ale nigdy nie pisałem pod głównymi tagami kręcenia gównoburzy.

+: kokomo
    •  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Espo: Stwarzam pozory pluralizmu

•  

@kakaowymistrz: nełropa puszcza do ciebie oczko. nie spierdol tego ;-)

•  

Tradycyjnie wPolityce o Pendolino

@kakaowymistrz: wPotylicę to "gazetka" sponsorowana przez PiS i jedynym celem jej istnienia jest plucie na PO - stąd wysyp tych idiotycznych artykułów o Pendolino... czy jakikolwiek inny temat. To nie są materiały "opisujące" jakiś proceder, ich celem nie jest "przekazywanie wiedzy" czy "komentowanie rzeczywistości", to artykuły pisane na partyjne zamówienie - ot i cała tajemnica. Wytykanie im błędów jest bezcelowe, bo ponownie - celem nie jest rozpoczęcie dyskusji, celem jest dowalenie aktualnie rządzącym na zasadzie "rzucaj tak długo aż coś się przyklei, nieważne jak idiotyczne są twoje oskarżenia".

Często-gęsto wPotylicę porównuje się do TVNu czy Gazety Wyborczej, ale prawda jest taka, że o ile dwa pierwsze źródełka choć starają się wyglądać na obiektywne (ale wszyscy doskonale wiedzą jak im to wychodzi), tak te wszystkie PiS-portale są czystej krwi propagandówkami, taką swojską odmianą "Völkischer Beobachter" czy radzieckiej "Prawdy".

•  

@mnik1: ...albo jak płyta gramofonowa, gdzie nie położysz igły, to po chwili leci ten sam refern: tusku, ruscy, niemcy, smoleńsk, żydki, spisek, sitwa.

+: mnik1
    •  

@kakaowymistrz: Aż się we mnie zagotowało jak to czytałem.
      Dzięki za wpis i przy okazji chciałbym dodać, że nie tylko wykopki są debilami.
      Jakiś czas temu, w moim województwie miał miejsce dość powazny wypadek z winy pijanego maszynisty.
      I teraz tytuły z TVN, RmfFm, RadioZet i kilku innych serwisow:
      "Hurrr durr, pijany maszynista PKP spowodował wypadek na trasie tej i tej."
      Mojemu ojcu aż żyłka wyskoczyła na czole, bo tak się składa, że od wielu lat jest maszynistą (aktualnie PKP Cargo) i doskonale wiedział, że wypadek został spowodowany przez tabor Lotosa, czyli prywatnej, nie mającej żadnego powiazania z PKP organizacji (poza korzystaniem ze wspolnej infrastruktury).

I sam się wkurwiam jak słyszę gdzieś na dworcu ignorantów

kurwa PKP to gówno i chuje, jak mozna się spóźnić 20 minut, nie zdążymy się przesiąść HURRRRR....

A kretyni pojęcia nie mają, że ich przewóz realizowany jest przez lokalne/regionalne przewozy jak KD czy chociazby KS.
      I co gorsza:
      Nawet nie próbują niczego się dowiedzieć, by zmienic swoj stan kretynizmu i ignorancji. Tylko jak te cielaki powtarzają słowa pana redaktorka w garniturze armaniego z redakcji tvn.

pokaż spoiler Nosz kurwa dawno się kurwa tak nie wkurwiłem

•  

@mnik1: @kokomo:
      Tylko ta informacja przedostała się do m.in. Dziennika, DGP, Polsatu, interii względnie bardziej obiektywnych portali. Zostanie w pamięci tak samo jak to, że Pendolino nie mieści się na torach, cokolwiek by to znaczyło. I żadne sprostowanie PKP PLK już tutaj nie pomoże. Tępa swołocz łyknie bzdurę jak pelikan. Tutaj po prostu nie pojedzie pociągiem bo się będzie bało i tyle. A ważniejsze sprawy? I oni mają taką samą siłę głosu w wyborach jak ludzie myślący. Ale się wkurwiłem.

Gorące dyskusje ostatnie 12h