Wpis z mikrobloga

Mam w domu stary fajny monitor lcd sony sdm-n50ps. Jest bardzo cienki jak na czasy, w których został wyprodukowany (~2001r), a to dlatego, że składa się z wyświetlacza i osobnej skrzynki. Po tym jak pewne zwierzątko przegryzło nietypowy kabel, leży w szafie nieużywany od lat. Teraz sobie o nim przypomniałem i chciałbym go wskrzesić. Na schemacie ten kabel nazywa się "system connecting cable" i łączy skrzynkę z monitorem. Od skrzynki do komputera idzie zwykły kabel HD 15 (RGB). Nie mogę znaleźć nigdzie w internecie tego specjalnego kabla. Jak go znaleźć? Czy taki kabel nadaje się do zlutowania? Dołączam service manual - wersja na US.

#elektronika #komputery
teti - Mam w domu stary fajny monitor lcd sony sdm-n50ps. Jest bardzo cienki jak na c...

źródło: comment_OZh5gFtP6Qaz8d9OogwWopC83QFVnpRi.jpg

Pobierz
  • 19
@list86: wtyczki sprawne, tylko kabel przegryziony. A i ja nie mam sprzętu do lutowania. Wystarczy odizolować przewody, a następnie ładnie połączyć taśmą izolacyjną? Nie będzie to miało wpływu na działanie kabla?
@teti: Może mieć bo pewnie były ekranowane ale spróbować nie zaboli, a przy okazji policzysz dokładnie ilu żyłowy kabel. Jak zadziała to ok, jak nie to kup nowy i lutownicę za 20zł :P