Wpis z mikrobloga

DigitalOcean

Omijajcie to gówno szerokim łukiem. Właśnie się kumplowi scrashował serwer a backup serwera ma uszkodzoną bazę danych, która #!$%@? mysqla zanim cokolwiek zdąrzy się zrobić. Support kazał konwertować na myisam i naprawiać, to nie ich wina tylko InnoDB jest takie i lepiej tego nie używać :>. To samo miałem 2-3 miesiące temu i dokładnie taka sama sytuacja, backup ratujący życie był #!$%@? i trzeba było ładować sprzed 3 dni.

2 takie sytuacje na 2 różnych dropletach w ciągu zaledwie 3-4 miesięcy? Nie dziękuję. Co innego możecie polecić z hostingów do 30-40 zł na miesiąc (dedyk)? Wolę zająć głowę czymś zanim do mnie dotrze ile pracy poszło w piach przez te ostatnie 3 dni.

#digitalocean #hosting #serwer #webdev
  • 44
@cmhqwidget: ja tam lubię Oktawave (dobre bo polskie :D). Minimalnie drożej wychodzi chyba, ale IMHO warto. Support jest genialny, odpisują w ciągu kilku minut dosłownie; skalowalność (autoskaler!)... jak dla mnie numer jeden jeżeli chodzi o VPSy.
@cmhqwidget: takie są właśnie #!$%@? vpsy, to samo miałem w ovh w vpsie classic, a potem droższym vps cloud, jedna wielka #!$%@?, tylko dedyka jeśli już, polecam http://www.online.net/en/dedicated-server/dedibox-xc za 16euro z darmowym ftpem 100gb na backup. Co prawda jakby w tym serwerze nastąpiła awaria sprzętowa dysku to klapa, ale można fajnie wykorzystać tego ftpa, ja eksportuje bazy co 15 min, a dane raz dziennie. I tak uważam, że prędzej nawali vps
@wujekmisiek: A masz pomysł jak by można uratować tą bazę? Mysql startuje, jest ok przez jakieś 10-15 sekund, a potem #!$%@? się tablica, pada mysql i już nie wstaje. Próbowałem kiedyś znaleźć rozwiązanie ale nie dałem rady. Możesz coś podpowiedzieć?
@ADSSADFDFS: Ok, kumam że mógł się scrashować w trakcie obsługi, ale to się dzieje po przywróceniu backupu. To backup jest uszkodzony. Chodzi o to, że maszyna działała, nagle bach, crash całej maszyny. Przywracamy backup z rana bo akurat rano się szczęśliwie zrobił. Backup przywrócony, maszyna startuje, wszystko jest ok, portal działa, po 15 sekundach crash mysqla. Kumpel próbował skalować droplet bo też pomyślał że chodzi o wysycenie ramu więc na chwilę