Wpis z mikrobloga

Dziękuję wszystkim Mirkom za wsparcie przed walką, tym którzy oglądali walkę w tv i na żywo. Zawiodłem w tej walce, ciężko mi powiedzieć co się stało tak na prawdę. Od 2 rundy kompletnie opadłem z sił. Walczyłem przez to bardzo biernie, nie miałem energii odpowiadać na chaotyczne ataki przeciwnika. Podczas przygotowań czułem się dobrze, nie wiem czy tłumaczyć to gorszym dniem czy zawaloną głową różnymi innymi niepotrzebnymi sprawami. Do walki przygotowywałem się sam, bez trenera, co też na pewno miało duży wpływ. Trzeba wyciągnąć z tego wnioski i pracować dalej.

Szansę na rehabilitację będę miał bardzo szybko ponieważ zgodziłem się na kolejną walkę już 5 grudnia. Wystąpię na gali Underground Boxing Show w kopalni soli w Wieliczce, transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

GALA W WIELICZCE: PIOTR BIS DLA TOMASZA MAZURA


#bigmaziboksuje #boks #sport #bialystok
źródło: comment_f4z1D7rZEw5qNXrzoAwXsQ4PzUjZj7rr.jpg
  • 18
@BigMazi: czy to prawda, ze po strzale w glowe przestajecie (bokserzy) na moment ogarniać? W sensie czarno przed oczami optymalnie w glowie "gdzie jajestem?"

Co Ci siedzi w glowie podczas walki? Jestes w 100% skoncentrowany na tym, by trafić przeciwnika?
@slucham: To musi być naprawdę mocny cios, najlepiej w szczękę. Ciężko opisać to uczucie. Podczas walki myśli się o tym jaką akcję zrobić, jaką taktykę objąć, slucha się trenera. Nie powinno sie myśleć o innych sprawach chociaż czasem potrafi mi się to zdarzyć.
@BigMazi: a śpiewasz sobie czasem w glowie swoje ulubione piosenki? Ja, gdy grałem w koszykówkę, zawsze w glowie nucilem swoje ulubione kawałki.

A takie pytanie moze troche z innej beczki: jaki klub w Warszawie polecisz dla goscia, ktory chce zaczac boksować?
@BigMazi: Wydaje mi się, że źle się za to wszystko zabierasz. 12 lat trenujesz boks i opadasz z sił w 2 rundzie? Teraz masz tak krótką przerwę i znowu walka? I na co liczysz, że jakoś się uda? Może się mądrzę, ale jak napisałem, wydaje mi się, że chaotycznie to wszystko wygląda. Za bardzo na siłę, a tu potrzeba spokoju.
@thisismaddnes: jeśli nie jest roztrenowany i nie dostał dużych bęcków od pierwszego przeciwnika to czasem nie mozna za dużo czekać na kolejną walke. Przygotowania do walki/turnieju jeśli chodzi o bokserów oraz ogólnie zawodników sztuk walki mają swoją kolejność. Przeważnie najpierw wyrabia się kondycje, długie biegi, później szybkość/siłe, lekkie sparingi, dynamiczniejszy trening i zawodnik jest gotowy. Jest to moment w którym zawodnik po takim etapie przygotowań przez pewnien okres jest w swojej
@ETplayer: Tylko, że to wszystko o czym piszesz dotyczy zawodnika w formie. Nie takiego, który jak czytamy ma 2 zawodowe walki na koncie, przygotowuje się bez trenera, walczy bez sił po 1 rundzie i ma zaprzątaną głowę w ringu czymś innym niż boks. Moim zdaniem pasuje usiąść i się porządnie zastanowić w jakim kierunku to ma zmierzać i co się chce osiągnąć. Jeżeli szczytem ambicji jest dawanie słabych walk byle jakąś
@szymi9191: W Wieliczce nie udało się wystąpić ponieważ przeciwnik doznał kontuzji. 28 lutego w Ełku będę boksował rewanż z tym Łotyszem, na gali Andrzeja Gmitruka transmitowanej przez Polsat Sport. Za jakiś czas na pewno zrobie o tym wpis ;)