Wpis z mikrobloga

Eh... znalazłam składany nóż, całkiem ładny (nie znam się na tym, ale chyba firmowy).

Chciałam spełnić dobry uczynek i znaleźć właściciela zguby, a zostałam wbita w ziemię komentarzami, że zaśmiecam forum, że mam wyrzucić i to na pewno narzędzie zbrodni, należące do świra i lepiej żeby nie wracało do właściciela, że jestem naiwna i co ja wiem o życiu... Co gorsza te komentarze cieszyły się popularnością.

Quo vadis świecie?

#gorzkiezale
  • 16
@zenibylubie: Ja kiedyś w lesie podczas biegania zgubiłem mój nóż :<

Była wtedy zima i dwie godziny szukałem go w śniegu :<

Ale na szczęście dwa dni później śnieg stopniał i jak tam poszedłem to znalazłem go bez trudu. Na szczęście nikt inny wcześniej nie znalazł/nie ruszył :)
@zenibylubie: A z tym świrem, zbrodnią etc to oni zwyczajnie trollują.

Chyba sporo ludzi nosi przy sobie coś do samoobrony. Jakiś kastet, gaz pieprzowy, nóż składany, cokolwiek.

Ja nigdzie nie wychodzę będąc nieuzbrojonym. Po tym jak mnie kiedyś napadli, zawsze mam przy sobie nóż (kiedyś zmienię na broń palną) i nie wyobrażam sobie wyjść bez niego z domu, bo źle bym się czuł i jakby przyszło co do czego to nawet
@japer @Captaii Przyszło co do czego koleś pousuwał komentarze, a jak w dyskusji napisałam, ze taki kozak z niego był to wyskoczył z tekstem "możemy się spotkać jeśli chcesz zobaczyć jaki" i nie tylko mi groził.

No to mamy tego niebezpiecznego świra, któremu lepiej nie oddawać noża jak zgubi. i w dodatku damski bokser.
@Captaii no właśnie to były serio komentarze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja też noszę przy sobie nieduży składany nożyk. Parę razy przydał się i to niekoniecznie do samoobrony - zwykłe codzienne rzeczy jak obcięcie sznurka czy otwarcie opakowania.

Poza tym, cokolwiek by to było co w mojej ocenie miałoby jakąś wartość, chciałabym oddać właścicielowi, bo wiem jak to jest zgubić coś wartościowego. Ale nieee hurr durr jestem naiwna...
@zenibylubie: Z tego co zauważyłem w internecie ludzie którzy boją się noży i walą takie teksty to często jakieś dresiki albo patole, które się obawiają, że kiedyś jak się do kogoś przypieszą na ulicy to dostaną nożem. Stąd ten ich hejt na noże i takie teksty.
@kozieboby: Co masz do noży? Jakby ktoś mnie napadł to tak, miałbym prawo wbić mu nóż w brzuch albo inny organ. Nie obchodzi mnie co mówi o tym ''polskie prawo'' jeśli jest ono sprzeczne z najbardziej podstawowym i oczywistym sprawiedliwym prawem jakie ma każdy człowiek - prawem do obrony własnej i bliskich.

@zenibylubie: No to by wszystko tłumaczyło. Tacy najbardziej boją się noży, bo zaczepiają ludzi na ulicy, wdają się
@zenibylubie: I co? Zgłosił się już ktoś?

Swoją drogą nie wiadomo czy ten przedmiot zgubił ktoś młody. A może należał do np jakiegoś starszego pana? Wtedy to już raczej chyba tylko ogłoszenie w gazecie mogłoby pomóc (choć nie wiem czy to dobry pomysł) :P
@Captaii Zgłosił się chłopak, który zgubił, ale z opisu wynikało, że inny. Z resztą ten ma grawer, także jak się zgłosi właściciel to będę 100% pewna. Może ktoś skojarzy, ze jego tata/dziadek zgubił.
@CaptaiiNie: nie boję się noży, osobiście mam kilka sztuk i zawsze przy sobie mam jakiś składany folder EDC. Do tego jestem stałym użytkownikiem największego w Polsce forum na ten temat, więc chyba nie wiesz co mówisz. Jest całkiem odwrotnie. Tylko dres, patol, albo ktoś kto ma nie równo pod deklem powie, że nosi nóż dla samoobrony. Powiedz o tym komuś w temacie, to zostaniesz zjechany z góry na dół. Nóż nie
@kozieboby: hahaha a ty na jakiej podstawie oceniłeś, że muszę mieć mało lat? To był profil na facebooku, więc było tam więcej informacji niż awatar. Nic dziwnego, że nie możesz znaleźć bo to nie ten portal ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poza tym, to nie ważne czy jest mało warty czy dużo. Ja kiedyś zgubiłam srebrny kolczyk. Wartość materialna mała, ale sentymentalna ogromna - pamiątka, prezent od osoby, która już nie żyje. Mając na względzie swoje doświadczenia, nie mogłabym sobie tak po prostu go wziąć, kiedy mam do dyspozycji portale społecznościowe i mogę chociaż spróbować odnaleźć właściciela. Nie znajdzie się - to trudno, ale sama chciałabym żeby ktoś kto znalazł mój kolczyk w