Wpis z mikrobloga

Aż mnie wzięło na napisanie oświadczenia w celu pokazania wam jakiego to ja mam "szczęscio-pecha" modyfikując androidy. (TL;DR niżej) Uprzedzam że będzie długie i ogarną Ci co się znają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Pierwszy telefon z Androidem? Poczciwy LG GT540 Swift! Kupiłem go z androidem 1.6 i jakiś czas później patrze na forum, ooooo mam 2.1 na telefon, o jak fajnie o jak zajebiście, czytam instrukcję i ściągamy coś w desen LG Tool, wrzucamy plik .kdz i dajemy flash i przy legendarnym ileś tam % telefon zbrickowany...nosz... no i potem okazuje się że to jednak popularny problem - odpalamy KDZ Tool, jakieś krzaczki, i przez dokładnie 5 (czyt: pięć, pieńć, pinć) dni ratowałem go różnymi wersjami .kdz i sterownikami i na różnych SP (pod Windowsa XP) i w koncu skurczybyk się wgrał i się udało, mam androida 2.1!

2. Nastepny telefon? Xperia Neo V, akurat tutaj zbytnio fochów nie stroiła i bezproblemowo się wgrała do 4.0 z poziomu PC

3. Kupiłem HTC HD2, zacieram rączki i śnie o tym, ile tu romów jest, kurczę, nawet Linux!. Zakupiłem używaną, odpalam reset do ustawień fabrycznych i brick...WTF? No to jedziem z tym koksem, udało mi się całkowicie wyczyścić telefon, i wgrałem dwa systemy, Windowsa do NAND i Androida odpalającego z sdcard, magldr działał bez zarzutu i za chwile okazuje się ze mobo uwalone - odpala system, pobawie się kilka min i ścina się na amen. Kupiłem inne mobo niby sprawne i #!$%@?, sprzedałem wszystko w #!$%@? i mam spokój

4. Tutaj już ajFon4, od kumpla za 350zł dorwałem z pudełkiem i tak dalej, ogólnie super, ale nie moje klimaty, sprzedałem za 510zł i czasem mi za nim tęskno ale to osobny temat

5. I tu mamy już osławioną Motkę G z 2013 roku, kurczę, KitKacik panowie, TRIMy, ekran 4.5 cala, 4 rdzenie nosz kurczę wręcz zajebioza! Ale stock się znudził, to jedziem z rootem i odblokowaniem bootloadera. Ściągam klucz z Motki, wklepuje w CMD i skurczybyk nic, wklepuje, CMD sie zacinał a na ekranie telefonu kolory się wylewały i gasł. Drugi raz to samo, dopiero za 3 poszedł. Okej, spoczko. Jazda na root, poszedł gładko poprzez wgranie boot. Xposed i tak dalej aż w końcu go zbrickowałem edycją bulid.prop (nie nadałem uprawnień ( ͡ ͜ʖ ͡) ) no to system od nowa a tu roota nie ma. Ok, no to jeszcze raz tym samym sposobem i to samo, ekran się zlewa. No serio? No to inny sposób, .zip + recovery i za 2 razem wszedł (za 1 już nie pamiętam co się działo) i udało się. Chcę CM12 przetestować, robię co trzeba, DZIAŁA! Ale kilka min, bo zaaktualizowałem z poziomu ustawień i bootloop. Gdzie tu WTF? Idiota byłem i zaaktualizowałem aktualizację do CM11... i akurat na mój pech fochy stroiła partycja userdata i dane poszły sie #!$%@?ć (i oczywiście za TRZECIM razem zadziałała komenda erase, powrót do 4.4.4 i jeszcze raz CM12. I na razie ok.

6. Kolejna rzecz? Kochany tablecik Transformer TF300T. Poczciwy 4.2 się ścina i myślę nad CM11. No to co? Standardowo - odblokowanie bootloadera i nie poszło od razu (moja wina, dwuetapowa weryfikacja włączona ale w ustawieniach miałem wyłączone pozwolenie na logowanie mało znanych aplikacji - odblokowanie jest z poziomu .apk + logowanie do google). Odblokowane. Kolej na NVFlash, robię pokolei wg instrukcji, i blob mam wyciągnąć w jakiejś tam /data/media/AndroidRoot - ale ścieżki kochanej oczywiście #!$%@? JEGO MAĆ nie ma. Olałem, jedziem z recovery. Ściagam z Wiki CM recovery pod mój bootloader, flash, 2x OKAY, odpalam recovery i tablet nie odpowiada. Odpalam androida, wertuje forumy, na xda i na forum CM cisza. Ryzykuję, wgrywam inne CWM (bodajże 6.0.2.7) - sflashowało, ale opcje w nim nie działają, ryzykuję z TWRP - wypluwa hasło którego nie ustawiałem, omijam, i to samo, nic nie działa jakby w ogóle systemu nie wykrywał. Nosz serio? Android normalnie działa i to nawet szybciej niż przed odblokowaniem BL (WTF?)

I co ja teraz mam zrobić?

Ale dalej będę wierny zielonemu robocikowi, jest MÓJ!

TL:DR


Dajcie plusy na pocieszenie :C

#android #bojowkaandroid #cyanogenmod #motog #tf300t #oswiadczenie
  • 9
@xamil54: ja na swoim jeszcze żywym Samsungu S advance praktycznie od startu bawiłem się z romami, już parę razy mi telefon brickował (ale do odratowania) teraz ze stockowego 2.3 na 4.4 i śmiga lepiej niż nowsze telefony z nakładką producenta
@kapiszon53: Nigdy :P Nie no, Samsung ma naprawde dobre telefony, ale plastik odpada + szkoda mi tego softu z TouchWizzem. Chyba że tylko po to żeby wgrać CyanogenMod. A poza tym po co mam tyle płacić za S5 skoro motkę G za 600zł dorwę i działa tak samo jak S5 :P