Wpis z mikrobloga

Jakie yerba mate będzie najlepsze dla kogoś, kto nigdy nie pił nic z takich rzeczy?

Zależy mi w sumie na dwóch aspektach:

- dobre dla układu pokarmowego

- mocno pobudzające

Nie koniecznie musi być to jeden produkt spełniający te 2 warunki - święta były to stać mnie na zamówienie 2óch produktów ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Przeglądam na internecie opisy tych wszystkich rodzajów, ale tego jest za dużo i nie wiem co wybrać. ;d

http://www.yerbamarket.com/product-pol-8242-Zestaw-Startowy-Yerba-Mate-2x50g-Fitness-Energia.html

Ten zestawik na początek zamówić chcę - będzie git?

#yerbamate
  • 5
@matmaster2:

-dobre dla układu pokarmowego są specjalne yerby na dolegliwości tego typu - Cachamate, dość łagodna i dobra dla serca i żołądka może być również, pewnie łatwiejsza do dostania, Rosamonte

- mocno pobudzające - głównie dwie: Pajarito i Cruz de Malta, dwie bardzo popularne i bardzo mocne yerby, może są i mocniejsze, ale z pewnością trudniejsze do kupienia niż ta dwójka

-zestaw za taką cenę git malina, nic specjalnego, yerbę sobie
@matmaster2: Szukaj może coś z CBS'e? Nie wiem czy oni mają jakąś 'Herba', bo nie przepadam za tą marką. Jest ona dość delikatna i subtelna, dlatego polecam ją początkującym yerbaczom.

@koszmareq69: Rosamonte dla początkującej osoby? Mi akurat ani nie smakuje, ani nie zachęcała do picia przez jej stopień skruszenia. Nie wiem jak teraz, ale parę dobrych lat temu była bardzo kiepska. Co do pajarito, to masz rację, jest bardzo mocna,