Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Nadeszła wiosna, robi się coraz cieplej, jest to dobry moment żeby wyjść z piwnicy i zaczerpnąć świeżego powietrza. Jednak wiemy, jakie to może być trudne kiedy przytulna piwnica trzyma w objęciach. Z tej okazji mamy dla Was specjalne motywujące #rozdajo!

  A rozdajemy znaną i lubianą opaskę Xiaomi Mi Band 2, czyli świetnego kompana wszelkich aktywności fizycznych (i nie tylko).

  Zasady jak zwykle proste:
  - Zaplusuj ten wpis
  - Czekaj (aż nacieszymy się plusikami) (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  - Szczęśliwca wylosujemy w najbliższą niedzielę (25.03.18) o godzinie 20:00 przez #mirkorandom (bez zielonek)
  - Wysyłka na nasz koszt

  W między czasie chętnie poczytamy wasze najlepsze wierszyki/pasty/kawały poruszające temat wiosny (szczególnie wierszyki - góra stwierdziła, że chce wierszyki!).
  No i zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego mispot.eu gdzie można znaleźć więcej produktów Xiaomi.

  Jeżeli zainteresowanie będzie duże nie wykluczamy robienia takich akcji częściej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #xiaomi #mispot #miband #miband2 #dejmi
  pokaż całość

  odpowiedzi (47)

 • avatar

  Zdjęcie robione puszką po piwie i naświetlane 3 miesiące, czyli OP dostarcza!

  W grudniu dodałem wpis o robieniu zdjęć puszką po piwie, w której zrobię małą dziurkę i umieszczę w środku papier fotograficzny. Zgodnie z obietnicą wrzucam efekty.
  Pokażę zdjęcie naświetlane prawie 3 miesiące. Zdjąłem wczoraj wieczorem, bo równonoc wiosenna wydała mi się bardzo dobrym dniem na to :)

  Jeśli chcesz być zawołany do wpisu ze zdjęciem naświetlanym pół roku, plusuj komentarz niżej. Możesz też zaobserwować tag #solarigrafia bo zdjęcie na pewno tam trafi. Ogólnie polecam zaobserwować ten tag bo solarigrafia to bardzo ciekawa i nietypowa gałąź fotografii.

  Jako że zaraz będe tu wołać ponad 7000 osób (xD), małe FAQ:

  Q: Na c%^j wołasz, chcesz na czarnolisto?
  A: Wołam bo zaplusowałeś/aś komentarz.

  Q: Jak to zrobiłeś?
  A: Dokładnie tak jak pokazuje ten film instruktażowy.

  Q: Jak to działa?
  A: Puszka działa jak Camera Obscura (kamera otworkowa). Otworek w puszce działa jak obiektyw, rzutujac obraz na papier fotograficzny znajdujący się wewnątrz. Ponieważ naświetlanie trwa bardzo długo, na papierze powstaje obraz widoczny gołym okiem bez konieczności wywoływania. Obraz jest dość trwały na skutek efektu Schwarzschilda (spadek czułości przy długim naświetlaniu). Więcej info w tym komentarzu.

  Q: Jakiego papieru użyłeś?
  A: Ilford MGP.44M. Aczkolwiek pisałem z człowiekiem który robi solarygrafię od dłuższego czasu (swoją drogą bardzo polecam, profil "Obscurnie" na Facebooku) odradzał Ilforda a polecał papier FOMA lub Kodak Polymax, Kodak Kodabrome czy Agfa MCP.

  Q: Czemu zdjęcie 3-miesięczne jest poruszone/nieostre?
  A: Zamontowałem puszkę na słupku, który okazał się mniej stabilny niż myślałem, że będzie. Na szczęście puszka przeznaczona do naświetlania półrocznego stoi w bardzo stabilnym miejscu.

  Ciekawostka: naświetlanie jednodniowe daje taki efekt.

  #solarigrafia #fotografia #cameraobscura #ciekawostki #fotografiaanalogowa
  pokaż całość

  odpowiedzi (256)

 • avatar

  Mam przyjaciela chorego na depresję - nie myślącego, że ją ma, czy przechodzącego trudny okres, ale po prostu na nią choruje. Żona, dzieci, w sumie stabilne i w miarę dostatnie życie, a to gówno go złapało.

  I tak się dzisiaj po prostu popłakałem, ludzie dziwnie na mnie patrzyli jak szedłem przez miasto i nie mogłem powstrzymać tej guli w gardle, tych łez wielkości kuli bilardowej które nie płynęły po policzkach, kapały. A nie płakałem ze smutku, a najpiękniejszego co mogłem usłyszeć (sorry, ale teraz też mi się trochę ulewa z oczu). Że tylko ze mną o tym rozmawiał, tylko do mnie mógł się zwrócić, że pomagałem mu jakoś ogarnąć całą tą sytuację, leczenie, życie. Dopiero dziś dowiedziałem się, że jak rozmawialiśmy dwa miesiące temu przez telefon o 2 w nocy, to był moment w którym chciał się targnąć na swoje życie, ale z automatu wybrał najpierw mój numer. Ja nic nie wyczułem, po prostu rozmawialiśmy 2 godziny pomimo tego, że mnie w sumie obudził.

  Nikt kurwa nigdy nie dał mi takiego dobrego kopa jak teraz dostałem. Czuję się wręcz onieśmielony tym wszystkim, że dla kogoś w tak trudnym czasie tyle znaczyłem, choć w sumie starałem się tylko być, wysłuchać i pomóc, ale bez wchodzenia z butami. Zdarzyło się tylko na początku, gdy niemal siłą go zapchałem do lekarza, żeby stwierdzić co tu może się dziać, bo jego zwierzenia stawały się niepokojące.

  Prawdziwa przyjaźń to piękna rzecz, szczególnie gdy nagle dowiadujesz się, że znaczysz dla drugiej osoby więcej niż sądziłeś. A to mój najlepszy przyjaciel od dzieciństwa i każda godzina z nim spędzona trwała minutę, nie chciało się odchodzić. Nawet teraz gdy ma problem to jest. Może nieco bardziej wycofany i zamyślony, ale w najgorszym czasie widocznie ta relacja mu coś dawała. Mi zawsze dawała, bo z niej czerpałem energię, bo w swoim mniemaniu zawsze spotykałem się z doskonalszą wersją siebie, z tymi samymi zainteresowaniami, poczuciem humoru, ale w formie bardziej błyskotliwej, inteligentnej i ciekawej. Jak się okazuje działało to w obie strony.

  A ja teraz śmigam, bo po takim wywnętrzeniu się i płaczu dwóch facetów trzeba będzie trochę porąbać jakieś drewno. #oswiadczeniezdupy #przyjaznie #depresja
  pokaż całość

  odpowiedzi (17)