Wpis z mikrobloga

#mikroekonomia #ukrytaopcjaniemiecka

Robię sobie właśnie zadanie z mikroekonomii, dotyczy mieszanej strategii w teorii gier. Mam dwóch graczy: Smith i Jones. Gra polega na tym, że w tym samym momencie Smith i Jones mają pokazać monetę jedną stroną do góry. Jeżeli obaj pokażą tą samą stronę, to Smith wygrywa oba pieniążki, a jeżeli strony będą się różnić, Jones dostaje wszystko. Prawdopodobieństwo tego, że Smith pokaże reszkę oznaczamy jako y, a prawdopodobieństwo tego, że Jones pokaże reszkę jako x. Z zadania wychodzi, że:

- Jeżeli x > 0,5 , że Jones pokaże reszkę, to Smith też pokaże reszkę.

- Jeżeli x < 0,5 ... , to Smith pokaże orła.

-Jeżeli y > 0,5 ... , to Jones pokaże reszkę

- Jeżeli y < 0,5 ...., to Jones pokaże orła.

W zadaniu mam przedstawić tą sytuację graficznie. Proszę bardzo :3

Sorry za painta :D
Pobierz tusiatko - #mikroekonomia #ukrytaopcjaniemiecka 



Robię sobie właśnie zadanie z mik...
źródło: comment_Osu0aVQZFhWds35vjReiw5SFfXhgjC2n.jpg
  • 17
@TripleSec: Mnie John Nash prawie od początku studiów "prześladuje" :D Ale dobrze, lubie "Piękny umysł " :P Teorie gier miałam na kilku przedmiotach, ale zawsze tylko kilka wykładów, w sumie więcej nie trzeba :)
@tusiatko: u mnie teoria gier również na różnych przedmiotach się pojawiała i samemu lubiłem szukać sobie po sieci różnych artykułów. Wiem, że na jednej ze specjalizacji jest w ogóle taki przedmiot jak teoria gier :) PS. pamiętasz to z dwoma złodziejami, którzy nie mając miary mieli ze sobą podzielić łup tak, żeby obaj uważali, że jest sprawiedliwe?