Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś był zainteresowany - bezsensowny montaż ujęć Krakowa (takie miasto na południu) z powietrza. Ociekający cepelią (nazwa firmy itd.) oraz muzyką z dupy. Ogólnie z okresu, gdy ogarniałem możliwości jakie daje ta perspektywa, nie mówiąc już o tym, że to wszystko z jesieniozimy - czyli ciemnicy, smogu, ogólnie wszystkiego co psuje zdjęcia naraz.

No skoro tymi ciepłymi słowami zachęciłem - miłego oglądania, bo krótkie ;]

#overjewishstreets #drony #krakow
Wonziu - Jakby ktoś był zainteresowany - bezsensowny montaż ujęć Krakowa (takie miast...
  • 40
@szarley: ogólnie pierwszy wnioskiem było to, że nie warto wylatywać zbyt wysoko, bo wszystko wygląda jak kupa. Max to chyba niecałe 200 metrów. Tak powyżej zaraz ponad 100. Najlepsze są takie pokazujące perspektywe, gdy jakaś wieża blisko podleci itd. Ale tu dochodzi problem z zabawami w mieście - liczne podmuchy itd. ;] Ogólnie to zabawny temat ;]
@snapp: tzn. bo teraz są dwie rzeczy. Licencja na dronkę - to jest temat rzeka, muszę to mieć niestety ;] I licencja na obraz - część poszła.

Tzn. to jest zwykłe gopro 4. Na razie, pewnie za parę miechów weźmiemy coś do śmigania z lustrzanką. Ale wbrew pozorom - da się coś z tej kamerki wycisnąć.

Pod dronkę jest podpięty stabilizator - i to w sumie główny gwóźdź programu. Ale -
@jigsaw96: tak, jak ktoś jest wrażliwy na punkcie jakości obrazu to może cierpieć ;]

@szarley: jestem przed egzaminem. Ogólnie sranie w banie, tldr - jak robisz sobie hobbystycznie nie trzeba, do celów komercyjnych trzeba.

Pewnie jak jakiś dron wleci w autobus z dziećmi to zacznie się "debata" na ten temat ;]
@szarley: ULC, w razie latania w ctr jest to wymagane bo w razie czego można mieć duże problemy. Znaczy jak latasz dla siebie, na 50 metrach daleko od wszelakich ścieżek podejścia i lotnisk nikt się nie doczepi. Ale jak robisz to zarobkowo i w mieście itp. to już jest to wymagane. Jak chce ci się czytać to tutaj masz wszystko o licencji -> http://www.ulc.gov.pl/pl/bezzalogowe-statki-powietrzne

@Wonziu: Tak z ciekawości masz może
@jigsaw96: tzn. bardziej chodziło mi o to, że lepiej już od razu używać normalnego obiektywu ;) Im mniej postprodukcyjnych cudów tym lepiej ;)

@mufex: chyba zrobię o tym materiał, bo temat jest ciekawy. Od tego dlaczego kwadrokopter to fajny pomysł (o hydrauliki itd.), po zagrożenia.

Tutaj np. urocze zjawisko zwane Vortex Ring State ()
Wonziu - @jigsaw96: tzn. bardziej chodziło mi o to, że lepiej już od razu używać norm...