Wpis z mikrobloga

STOP! TERAZ #pizza!

Parę razy micry robiły pizzę pod #gotujzwykopem. Czasem ciasto było nienaturalnie grube, innym razem miałem wrażenie, że jest za dużo składników. Generalnie co kto lubi. Jednak pokażę wam dziś jak według mnie wygląda odpowiednio zrobiona pizza w warunkach domowych. Pizza ma zbalansowaną ilość składników (tak, jest cebula), ciasto jest możliwie cienkie.

Krótki przepis:

składniki:

ciasto: mąka, drożdże, sól, cukier, trochę oleju/oliwy, woda.

Przygotowanie: dwie szklanki mąki wsypujemy do miski, dodajemy szczyptę soli i jakieś 5 łyżek oleju/oliwy.
W szklance kruszymy drożdże, posypujemy je cukrem - cukier musi je aktywować. Jak cukier zacznie działać zalewamy szklankę ciepłą wodą, dokładnie mieszamy, zawartość szklanki przelewamy do mąki, ugniatamy. Odstawiamy na przynajmniej 40 minut. Aha, ja mam dziwne zboczenie i lubię do ciasta dosypać trochę bazylii xD

składniki: szynka, salami, cebula, pieczarki, ser żółty, mozarella

mozarellę trzemy 50/50 z serem żółtym; ważne aby zachować kolejność: ciasto -> sos -> ser -> reszta składników. Kamienia do pizzy nie mam, ale w Kauflandzie udało mi się dostać blachę do pizzy o szerokości 32cm - sprawdza się rewelacyjnie. Jest dziurkowana od spodu, dzięki czemu ciasto się elegancko upiecze.
Gotową pizzę pizgamy do rozgrzanego do 230*C piekarnika na jakieś 10 minut. Wyciągamy i jemy.

Żaden ze mnie kucharz, a pizzę każdy lubi inną.
Chętnych zapraszam, zostały jeszcze dwa kawałki ;-)

Fotorelacja: http://imgur.com/a/qOMYU

#gzw #gotujzwykopem #pizza
Pobierz
źródło: comment_HJ4eygEupelW981rNp2BK0FDsQHDtzUm.jpg
  • 12