Wpis z mikrobloga

@kAdi: 200 M, rzeczywiście. Pomyliło mi się, bo ja mam model Grand Diver (46mm, ten ma 42mm), który ma 300M. Luma bardzo dobra, nigdy nie testowałem, ale czas oddawania światła stawiałbym spokojnie na 100-150 minut. W środki mechanizm Seiko NH35a, jak to mówią na zegarkiclub.pl - wół roboczy.
@ninetyeight: Gshocki przeglądnąłem chyba z góry na dół i podobały mi się tylko te dwa, które dałem. Jeden fajniejszy bo ma wskazówki, a drugi cały czarny, taki transformer trochę :D Więc z tych które zaproponowałeś, niestety żaden.

@thrawn41: piękny jest. I teraz pytanie, czy taki bardziej sportowy chcę, czy uniwersalny. W ogóle też nie wiem co to za moda, że wszyscy o tym chronografie mówią. Przeczytałem tylko, że to taki
@bart606: tak, nakręcany ruchem dłoni, z mechanizmem wahadłowym, widocznym "od spodu" zegarka. Bransoletę zawsze mozna zmienic na pasek nato (20 zł) albo bardzo dobry pasek skórzany z pattini (70-80 zł); tylko po co komu zegarek wodoszczelny 200 M skoro pasek jest skórzany ;)
@tranc: racja. Uznam chyba jednak, że na bransoletę przyjdzie czas, ale automat kiedyś muszę mieć. Ładny jest i dzięki za propozycję. Na razie decyzja rozegra się wokół tych dwóch moich i tego Timexa :]
@bart606: moim zdaniem wszystkie są okropne (z czego timex najmniej)... nie rozważasz czegoś innego? przejrzałeś ofertę seiko/orient? w tej kasie coś dużo fajniejszego powinieneś znaleźć.
@tranc:
po tym jak teraz wspomniałeś, to przeglądam seiko i kurde, też niebrzydkie tu są
w tych Casio bajerancka jest synchronizacja z nadajnikami i zegarem atomowym i ładowanie słoneczne. Ten drugi taki cały czarny dość ciekawie się prezentuje.
@bart606: seiko a casio to jednak inna półka, seiko jest duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo lepsze ;)

aczkolwiek najlepsze modele kosztują po 4-5 tysięcy.