Wpis z mikrobloga

oglądam właśnie jakiś serial o brytyjskiej policji na #tvnturbo, takie sytuacje:
- jakaś kobieta wypada z drogi na barierki, policja nie ukarała jej bo nikt nie został poszkodowany, nie mają ochoty sprawdzać bilingów czy akurat rozmawiała i generalnie nie mają ochoty nic z tym dalej robić
- gość przekracza prędkość po nieudanym meczu, policja prowadzi moralną pogadankę, że inni jadą przepisowo a on nie i to jest niedopuszczalne, nie wystawiają mandatu
- gość jedzie za wolno (50-60 na autostradzie) zatrzymują go bo to podejrzane, że tak wolno po pustej drodze, miła rozmowa z 69 letnim kierowcą, trochę żartów i jedzie dalej
nasze dzielne chłopaki to pewnie minimum z 1k zł już by do budżetu dodali
#policja #uk
  • 17
@robert83: fotoradar mobilny taki na samochodzie ma Wartosc Bazowa + 2 + 10% wartosci bazowej. Stacjonarne maja 10% nie wiem jak przy szkolach. Wydaje mi sie, ze tak samo jest to 10% ale nie dam sobie glowy urwac. Przy szkole zawsze jest 30 mph wiec te 3 mph nie robia roznicy (Dopiero 10 mniej czyli na nasze jakies 6 mil/h ratuje zycie ;-) )
Na brytyjskich forach pisza jeszcze, ze w
w uk ciężko jest dostać mandat za coś innego niż prędkość z fotoradarau.


@d00mer: nie znam się więc się wypowiem: (żeby było niedomówień JA się nie znam :)

kuzyn mojej żony podczas naszej wizyty wjechał na bus pas i dostał mandat z monitoringu kilka dni później
za przekroczenie czasu parkowania też dostał zdalnie, mimo że był to czas bardzo krótki.
@sznycel: zgodzę się, z roku na rok councile notują wzrost liczby mandatów i wpływów z nich za złe parkowanie czy przekroczenie czasu. Mandaty za bus pasy też są wystawiane przez council, a nie przez policję. Wiem bo sam kiedyś dostałem :D chodziło mi o to, że wolałbym gdyby policja w uk wlepiala mndatow więcej za nieuzywanie kierunków, jazdę bez świateł albo na pozycyjnych po zmierzchu, wymuszanie pierszenstwa itd.
@sznycel: mógłby dostać gdyby mi wymusił i bym go nagrał rejestratorem video prawda? Pytałem, musiałbym mieć zgodę councilu na nagrywanie tego jak jeżdżę :p