•  

  A tak wygląda moja prywatna limuzyna szynowa :D

  tl;dr

  pokaż spoiler ŁKA jest zajebista, polecam a regio ssie ale lepsze to niż nic ;) rozdajo na samym końcu :)


  A tak całkiem poważnie, to wcale nie cieszy mnie to, bo jak tak dalej pójdzie to mi zamkną to połączenie.

  #lka jeżdżę jak wiecie już dłuższy czas i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że o taki komfort powrotu z pracy nic nie robiłem :)
  - WiFi? jest
  - Prąd? jest
  - Cywilizowana toaleta? Jest
  - Miła obsługa? Odnotowano
  - Wygodne siedzenia? Są
  - Temperatura w sam raz.
  - Punktualność? Jak w zegarze atomowym
  20 minut przez całe rozkopane miasto w idealnych warunkach :)

  No ale sądzę, że jednak trasa Łódź Kaliska - Widzew powinna być przedłużona. Najlepiej do Skierniewic.
  Pasażerowie z tych okolic na pewno wybraliby nasze Łódzkie Koleje Aglomeracyjne zamiast Regio z oczywistych przyczyn.

  Część ruchu ŁKA jest obsługiwana właśnie przez Regio (w tym przypadku właśnie Łódź - Skierniewice) i tutaj już człowiek się czuje jak w tradycyjnym pociągu.
  Składy raz są nowe a raz tak rozklekotane, że dziwne, że jeszcze jeszcze jeżdżą. Te nowe są fajne, ale nie tak, jak ŁKA, chociażby z powodu braku wifi.
  Obsługa bywa różna i ogólnie Przewozy Regionalne zatrudniają największych bucy. Nie wszyscy są tacy. Po ostatniej mojej przygodzie aż załatwiłem numer do Pani z obsługi pociągu, żeby podziękować i poprosiłem innych o przekazanie największego kwiatka, jakiego udało się dostać, ale to inna historia sprzed paru dni :)

  Za to tylko w regio zdarzają mi się takie przygody jak niesłuszny mandat, nie wpuszczenie do pociągu, bo koleś nie wie, że PR honorują bilety ŁKA.

  Ostatnio mój czas powrotu z pracy wydłużył się 2x w pociągu regio a że skład do była jakaś średniowieczna klatka faradaya to nawet na wykopie nie szło posiedzieć :/

  No ale tragedii niema. Na szczęście to incydenty i lepiej zawsze mieć więcej połączeń tylko część gorszej jakości :)

  Temat dla #lodz i #skierniewice . Swoją drogą jutro zabieram mojego różowego do was Skierniewiczanie. Po pierwszej wizycie kilka dni temu zmieniłem zdanie o waszym mieście słoików na bardzo pozytywne i postanowiłem zaznajomić się z okolicą :) Pozdrawiam :)

  I na koniec przypominam o jutrzejszej promocji PKP intercity "dla zakochanych" : Jedna osoba kupuje bilet, druga jedzie za free.

  #pkp #pociagi

  źródło: lka.jpg

  •  

   @npsr: No to już wiemy, że pracujesz w dziale prasowym PKP. :) Gratuluję, dobrze płacą?

   W takim razie spytaj prezesa, kiedy wreszcie biletomaty będą obsługiwać płatność gotówką i kartą i daj znać.

  •  

   @Hahazard: O tym gdzie pracuję też większość akurat wie :P
   Poza tym ŁKA nie należy spółki PKP.

   Po prostu bardzo dużo jeżdżę pociągami. Jak nie w celach turystycznych to do pracy (Jak pracowałem w Wawie to z przymusu a teraz z wyboru, bo wygodniej i szybciej). Lubię pociągi.

   Chwalę i faktycznie trochę reklamuję ŁKA, bo jest za co i mam wrażenie, że ludzie jeszcze nie do końca są świadomi, że mają taką alternatywę tym bardziej, że to początki ŁKA a ja im kibicuję i chciałbym, żeby pomysł nie poległ, tylko się rozrastał do poziomu Trójmiejskiego SKM albo i wyżej.

   A co do biletomatów. Ja mam migawkę. W obrębie miasta na miesięcznym bilecie to 2zł więcej, więc grzechem jest nie brać, ale jak kupuję różowemu to nigdy nie miałem problemu. Płaciłem i kartą i gotówką.

   No ale możesz mieć rację z tym bo już gdzieś mi się to o uszy obiło (no chyba, że właśnie od Ciebie :P). Tak czy inaczej można kupić za gotówkę u obsługi bez problemu. Jedyny problem to brak możliwości kupienia biletu u obsługi i zapłacenia kartą i to jest jedyny przypadek w którym regio wygrywa). Ale za to w regio biletomatów niema wcale :P

   Pamiętaj, że to młody projekt i nie sądzę, żeby ten przypadek dużo szkodził w porównaniu do konkurencji u której idealna podróż nie istnieje.

  •  

   @npsr: Ale "młody projekt" nie uzasadnia niedociągnięć. Skoro na stronie i w reklamach słyszę, że nie trzeba stać w kolejce do kasy, bo można kupić bilet w pociągu kartą to powinno być to możliwe.

   Przecież mogli napisać, że będzie to wdrożone za pół roku, ale nie - od początku full opcja. No to niech wezmą odpowiedzialność.

   A kiedy zwróciłem na to uwagę konduktorowi to odpowiedział "wie pan, w internecie różne głupoty piszą"... Słabo.

  •  

   @Hahazard: Generalnie jak mówię: korzystałem z biletomatów bez najmniejszego problemu, więc pewnie działało, myśleli, że jest ok a okazało się w praktyce inaczej.
   Jestem koderem i wiem jak to bywa. Teoretycznie wszystko działa cacy, przetestowane a w praktyce nagle się okazuje, że lipa, bo czegoś się nie przewidziało ...

   Myślę, że ten jeden błąd można im wybaczyć. Co do odpowiedzialności, to nie mam pojęcia jak zachowują się w takim przypadku i pewnie zależy od ekipy w pociągu, ale np.

   Tak w ŁKA jak i Regio często nie mają urządzeń do sprawdzania migawek. W ŁKA jak wyciągam migawkę a Obsługa akurat niema jak jej sprawdzić to tylko się uśmiecha, dziękuje i tyle. Ich wina i nie robią problemu. W regio z tego powodu np. raz koleś nie wpuścił mnie do pociągu, bo chyba mnie kojarzył. Ja pytam czy na widzew a on jaki bilet. A to było jak już drzwi się zamykały i nie było czasu na awanturę :P

  •  

   @npsr: gdzie to rozdajo, cumplu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Krol_Wszechswiatu: na dole info: do biletu dodają gratisowy blilet dla drugiej osoby w PKP IC (czyli też tlk :) )

  •  

   @Hahazard: przed chwilą byłem w ŁKA, biletomat działał :)