Wpis z mikrobloga

Zawsze lubiłem Apple, dalej lubię, od 2007 roku używam tylko iPhone'a, mam macbooka i uważam, że robią bardzo dobry sprzęt, ale... coś się zmieniło.

Po prostu zrozumiałem, że da się inaczej i teraz już nic nie jest tak samo ;) Do tego doszła zmiana władzy w Apple, która swoje zrobiła...

I jak sobie myślę, co można by dla ludzkości zrobić za 140mld na ich kontach... Eh ;)

Co się zmieniło? No cóż, "pojawił się" Musk i okazało się, że można inaczej.

Czym się różnią?

polityka:
- Tim Cook jest lewicowcem i gejem - Apple wspiera LBGT, robi akcje solidarności, honoruje lewicowych polityków (Nelson Mandela), wspiera multikulti, etc.
- Elon Musk jest centrowcem, ale z odchyłami w stronę Republikańską - publicznie przyznał, że podziwia Margaret Thatcher, współpracuje i wspiera republikańskich polityków i senatorów

społeczna odpowiedzialność biznesu
- Apple wspiera walkę z AIDS i prawa LGBT;
- SpaceX i Tesla wspiera weteranów, oferując specjalne warunki zatrudnienia dla nich, promując wspólne fotki z okazji ich świąt

patenty:
- Apple uznaje się za "trolla patentowego";
- Tesla uwolniła swoje patenty, SpaceX w ogóle nic nie patentuje bo uznaje ochronę patentową za przestarzałą w obecnej rzeczywistości;

filantropia:
- Musk finansuje edukację naukową, pomoc pediatryczną i badania nad czystą energią;
- Tim Cook przekazał 50mln dolarów na walkę z AIDS;

działalność biznesowa:
- Apple wydaje 3mld dolarów na kupno firmy brandującej chińskie słuchawki, na kontach ma 140mld dolarów;
- Tesla reinwestuje 100% swoich zysków w Model X, Model III, GigaFactory i SuperChargery

poboczna działalność:
- Poboczna działalność Apple - sprzedaż gadżetów do swoich urządzeń
- Poboczna działalność Muska - pracuje obecnie nad - SpaceX (Falcon R, silniki Raptor, Dragon v2, Mars Colonial Transport), Tesla Motors (Model X, Model III, GigaFactory, SuperChargers), Solar City (Solar GigaFactory), Tesla HomeBattery, HyperLoop (odcinek testowy), pisze książkę

cel działalności
- Apple chce zbudować najcieńszy telefon świata;
- SpaceX chce zbudować kolonię na Marsie dla 100k ludzi;

wizjonerstwo
- Apple chce nam dostarczyć nowy smartwatch;
- Musk gdyby miał czas chciałby nam dostarczyć elektryczne samoloty pasażerskie ;)

I tak sobie myślę, że Apple "marnuje szansę by coś zrobić". Ja wiem, że korpo, że zyski, że inwestorzy, ale fgs... Apple względem inwestorów ma silniejszą pozycję niż ktokolwiek inny. Tyle cudownych rzeczy mogliby zrobić, a zajmują się walką z AIDS, które, powiedzmy sobie szczerze, nie jest jakimś wielkim problemem dla ogółu ludzkości.

Tak więc, wolałbym, żeby to Musk miał 140mld na kontach, a Apple te ~10 ;)

Wtedy faktycznie moglibyśmy dożyć świata jak z SF. Mam nadzieję, że mimo tego się Muskowi uda ;)

#spacex #elonmusk #teslamotors #solarcity #apple #boldupy
  • 85
@LooZ: Za bardzo ukierunkowujesz swoje wnioski ale upadek skuteczności apple jest widoczny. Może mają za dużo pieniędzy i działają zbyt ostrożnie. Co do wsparcia dla Muska nie jestem pewien czy można wyodrębnić konkretną stronę polityczną która bardziej mu sprzyja.To raczej konkretne nazwiska bo medialnie liczy się tylko spór typu Maher-O'Reilly.

Tyle cudownych rzeczy mogliby zrobić, a zajmują się walką z AIDS, które, powiedzmy sobie szczerze, nie jest jakimś wielkim problemem dla
- Elon Musk jest centrowcem, ale z odchyłami w stronę Republikańską - publicznie przyznał, że podziwia Margaret Thatcher, współpracuje i wspiera republikańskich polityków i senatorów

Politically, Musk has described himself as half-democrat, half-republican. In his own words "I'm somewhere in the middle, socially liberal and fiscally conservative."
@LooZ: AMEN! prawda jest taka, że Apple ma produkt dopracowany do granic możliwości ale spuścizna Steve Jobsa nigdy nie dorówna osiągnięciom młodego boga.
"Wait for it: Legendary Elon Musk!". He's gonna be the new god, just give him some time :)
- Apple wspiera walkę z AIDS i prawa LGBT;

- SpaceX i Tesla wspiera weteranów, oferując specjalne warunki zatrudnienia dla nich, promując wspólne fotki z okazji ich świąt


@LooZ: Apple pewnie nie miało by nic przeciwko zatrudnianiu weteranów w chińskich montowniach.( ͡º ͜ʖ͡º)
Swoją drogą co to za debilne porównanie - bujamy się na trzepaku i ustalamy czyje pokemony lepsze?
Apple jest firmą z ugruntowaną pozycją
Tyle cudownych rzeczy mogliby zrobić, a zajmują się walką z AIDS, które, powiedzmy sobie szczerze, nie jest jakimś wielkim problemem dla ogółu ludzkości.


@LooZ: No żadnym, około 80 milionów osób zarażonych, z czego 40 milionów umarło. Po co wgl sobie tym głowę zawracają.