Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór. Ja po małą pomoc przybywam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygodę z kodowaniem zacząłem wczoraj (C++), ale już dzisiaj ambitnie chciałem napisać coś samemu, no i wyszło nie do końca tak jak powinno, bo ten mój programik za cholerę nie chce liczyć objętości i działa tylko możliwość liczenia pola. Tak, wiem, nie jest to jeszcze skończone, trza by zapętlić wszystko i dać trzecią opcję, gdyby ktoś nie wpisał ani "objetosc", ani "pole". Dzięki z góry za pomoc. ;)
#programowanie #C++
Ruthan - Dobry wieczór. Ja po małą pomoc przybywam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygodę z kodowaniem...

źródło: comment_ZtIMCsE2SmpNSGj0nqylsBNJma7jlqfd.jpg

Pobierz
  • 22
@Ruthan: cin >> objetosc, pole wczyta tylko objetosc
swoją drogą, porównania kompletnie nie mają sensu. sprawdzasz czy zmienna pole ma wartość równą zmiennej pole. Czy (na logikę) moƶe to kiedykolwiek nie być prawdziwe? No właśnie, dlatego wchodzisz w pierwszego ifa, więc naturalnie w jego else'a juƶ nie.
@Ruthan: Spójrz na warunki w if i else if - w obydwu przypadkach porównujesz zawartość zmiennej z... zawartością tej samej zmiennej. Raczej warto byłoby porównać tam zawartość zmiennej przechowującej input z ustalonymi stałymi ("pole", "objetosc").
Objętości nigdy nie liczy bo zawsze pierwszy warunek będzie prawdziwy i tylko kod z pierwszego if się wykona.

EDIT W sumie to już panowie wyżej wyjaśnili.
@Ruthan: c++ dawno nie widzialem ale sprobuj zamienic wybor w taki sposob aby przyjmowal tylko jeden znak. Nastepnie sciagnij go za pomoca getchar ktorego podepnij pod switcha a tam juz pokolei funkcje jakie chcesz dodac. Na defaulcie tobie go zabezpieczysz a to wszystko w petle
@Nemeczekes: Problem rozwiązany, koniec czasu na śmieszkowanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na swoje usprawiedliwienie dodam, że próbowałem też wpisywać (pole == "pole") <--- byłoby to tak samo głupie, czy już trochę logiczniejsze?
@Nemeczekes: "Pole" i "objetosc" są do góry w stringach. Z tym zgeneralizowaniem to chodzi Ci o to, żeby dać to "Wpisz 1 liczbe: " w pętle, żeby potem spytało o drugą i trzecią, tak? Ze switchy to dzisiaj przepisywałem kalkulator od Pana Mirka Zelenta z youtuba. A jak i dlaczego porównywać "pole" do "objetosc"? (pole != objetosc) <--- w takim sensie? :P