Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób znających się na silnikach turbinowych.

Muszę narysować poprawnie wykres ciśnienia, temperatury i prędkości dla poszczególnych elementów z uwzględnieniem stopni w sprężarce i turbinie (4 stopniowej) i odnieść to do równania Bernoulliego. Czy ma ktoś wiedzę na ten temat albo materiały, gdzie szukać informacji?

Mój profesor jest dość wymagający i muszę to narysować i omówić dość dokładnie i wskazać jak będą zachowywać się te parametry dla kierownicy i łopatek.

Podpowiedział, że mogę to znaleźć dla silnika turbinowego rolls-royce'a, ale niestety nic nie znalazłem albo nie umiem szukać.

Wykres:


Wcześniej odnosiłem się do tego, ale profesor uznał, że jest on niedokładny i trzeba uwzględnić stopnie na sprężarce.


  • 5
@Leafdrop: Znaczy tak tu jest to omówione mniej więcej, ale te rzeczy ja wiem ;p Tylko chodzi mi o kwestię rozrysowania tego na wykresie. Bo nie chodzi o dorysowanie prostych linii jak to jest na wykresie sprężarki tego co wrzuciłem tylko zaznaczenie zmian związanych z przejściem przez łopatki/kierownicę i zaznaczeniem co jest czym. Potem trzeba to odnieść do równania Bernoulliego. Ale dziękuję za odzew.