Wpis z mikrobloga

Pinta Imperium Atakuje
Imperial IPA
Ekstrakt 19.1, 7.8% alk.
81 IBU
Warzone w Zawierciu.

Nie wiem, jak to się stało, że nie piłem tego piwa. Myślałem, że wszystkie klasyki polskiego craftu mam już odhaczone, aż tu przy kupowaniu niewypitych jeszcze piw z Pinty okazało się, że nie. Imperial IPA - ma być groźne, przebiegłe i zabójcze. Otwieracz, kapsel, dymek z butelki...

Mocny, owocowy aromat amerykańskich chmieli wzbogacony karmelowym słodem. Owoce bardziej w stronę papai i mango, aczkolwiek nuty cytryny też się pojawiają. Piwo herbaciane, klarowne, niezbyt wysoka piana barwy brudnobiałej, niezbyt trwała, za to ładny lacing.

Na pewno mocny smak chmielu. W przeciwieństwie do owocowego aromatu, tutaj mamy raczej nuty tytoniowe, łodygowe, cięższy kaliber. Dużo słodów, głównie nuty chlebowe. Przy pierwszym łyku wydawało mi się, że natrafiłem na smak (?) siarki, co jest dość dziwne, bo w aromacie jej nie wyczułem. W następnych łykach odczucie zniknęło. Mocno goryczkowe, czuć te 81 IBU, goryczka lekko zalegająca, ale jeszcze znośna, ładnie kontrowana przez słody. Piwo jest niespodziewanie wysoko wysycone, a nawet powiedziałbym zapychające.

No, główną rolę gra tu chmiel. Głównie goryczka, ale też aromat i smak. Ewidentnie degustacyjne, jeśli chcemy poczuć wszystko, co da się wycisnąć z chmielu za pomocą każdego ze zmysłów.

#piwo #degustujzwykopem #ocenpiwo #craftbeer #browarhipster i nowy tag #thebobolodegustuje

EDIT: Jednak jest siarka, również w aromacie
T.....o - Pinta Imperium Atakuje
Imperial IPA
Ekstrakt 19.1, 7.8% alk.
81 IBU
War...

źródło: comment_MczYP1GNAOEU9JzYlwoxeYvfuX59csdX.jpg

Pobierz
  • 11
@TheBobolo:
W obrębie stylu to jednak Crazy Mike deklasuje. Goryczka nie aż tak bardzo zalegająca i bardziej przyjemna (nie łodygowa/tytoniowa), no i karmelu nie ma jak ktoś nie lubi. Jak ktoś lubi karmel to birbancka Imperial Red IPA robi robotę.
@brass: no widzisz, ja ostatnio piłem red aipa z wykopkami i mimo, że fajna to już nie to. Crazy Mike też daje radę, ale właśnie jakoś Imperium mi najbardziej podchodzi. Może sobie wmówiłem, że jest najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hpiotrekh:
Piłeś taką pewnie? Nie spadnij z krzesła od poziomu angielskiego:
Miałem litra psycho z kranu. Ujdzie, ale za mało zbalansowane jak dla mnie (wiem, że takie miało być).
brass - @hpiotrekh: 
Piłeś taką pewnie? Nie spadnij z krzesła od poziomu angielskieg...
@brass: butelki nie widzialem bo tez z kranu, a na kranie byla etykieta z duzym red aipa (bo ipa pewnie nie ma chociaz wydawalo mi sie ze ipa xD )
Ja czuję, że mi się mocno zwiekszyla tolerancja na goryczke. nie wiem czy to do konca takie dobre w sumie.