Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kurde pszypau.
    Spotkałem dzisiaj po mszy właścicielkę chyba jedynego "małego sklepu" bez franczyzy w promieniu 3km, który do tej pory był w niedziele otwarty pomimo #zakazhandlu - żabki czy inne odido mają tak bardzo wyjebane. Podbiłem z ciekawości, chwilę pogadaliśmy (nie jesteśmy sąsiadami ani nic, ale jak chodzisz do jednego sklepu praktycznie co tydzień od 10 lat po szklaną colę, to jakoś się tam kojarzysz), i dowiedziałem się kilku rzeczy jeśli chodzi o ostatni miesiąc:
    1. Nie opłaca się już otwierać sklepu w niedzielę, bo nawet mimo dobrej pogody i rozpoczęcia sezonu grillowego ruch jest znikomy
    2. Obroty za soboty spadły "znacząco, że aż boli", a za piątki i poniedziałki "wyraźnie" - ludzie robią w soboty zakupy na zapas w pobliskim Lidlu czy Aldi, więc nie mają po co chodzić w niedzielę do osiedlowego. Część robi zapasy już w piątki wieczorem. Ludzie najprawdopodobniej kupują zbyt dużo, więc zostaje im jeszcze rzeczy na poniedziałek, więc znowu spadek obrotów.
    3. Zapytałem o te słynne kiełbasy i lody - znowu, zdaniem pani właścicielki ludzie kupują takie rzeczy jak wurst czy inne ketchupy na zapas, a lody czy inny szajs tam, gdzie idą pospacerować (w pobliżu jest Park Śląski).

Uznała, że dzisiaj i tak musiała kilka spraw załatwić, więc już się poddała jeśli chodzi o otwieranie sklepu. Chce spróbować jeszcze za tydzień i w maju, ale już widzi, że ludzie zaczynają się uczyć robienia zakupów tylko w dyskontach i innych dużych sklepach. Zapytałem, czy nie myślała o podpięciu się pod franczyzę jak inne okoliczne sklepy w zeszłym roku, ale stwierdziła, że jeśli sytuacja która miała miejsce przez ostatni miesiąc stanie się normą, to po prostu poważnie rozważy zamknięcie tego biznesu (ma jeszcze jeden sklep specjalistyczny, gdzie z tego co wiem, to oficjalnie mąż jest właścicielem) (・へ・)
    #dobrazmiana i trochę #bekazpisu, bo raczej nie taki był cel
    pokaż całość

odpowiedzi (73)

Pięcioletni iPhone 5S najprawdopodobniej dostanie aktualizacje do ios 12. #bojowkaandroid jak tam wasze aktualizacje w telefonach starszych niż dwa lata? ( ͡º ͜ʖ͡º)
    #telefony #ios #apple

odpowiedzi (80)

Jeszcze nie odblokowałeś tej lokacji, wróć później.
    #heheszki #gry #gif

GFY

odpowiedzi (9)