Wpis z mikrobloga

Uzbierałem paręnaście tysięcy oszczędności (pierwsza wypłata ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk ) i stwierdziłem, że warto zrobić coś, żeby inflacja je jak najmniej zjadała.

Kryteria: tanie prowadzenie konta, możliwość wypłaty środków w każdym momencie. Zdaje sobie sprawę, że to duże ograniczenie, ale jestem w takiej sytuacji kiedy jest to dla mnie kluczowe.

W tej chwili mam konta w #mbank i #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank . Zastanawiałem się nad otworzeniem konta eMax plus. Znajdę coś lepszego?



#finanse #bankowosc #aliorsync #aliorbank #lokata #oszczedzanie
  • 8
@Fryderyk94: to już dawno nieprawda. Zdecydowanie zaniżyli loty.

@elderflower: jeśli chodzi o lokaty: najlepsze lokaty - marzec 2015. Tu oczywiście będziesz mieć dostęp do środków każdej chwili, ale zerwanie lokaty oznacza wypłatę kapitału bez odsetek (za wyjątkiem BGŻ Optima).

Dostęp do środków każdej chwili i bez utraty odsetek będziesz mieć na koncie oszczędnościowym. Takie konta w wymienionych przez Ciebie bankach są słabo oprocentowane. Najlepsze konta oszczędnościowe dają aktualnie 3-4%.
@elderflower: w tej chwili jest zły okres żeby zmieniać konto. Banki na potęgę zmieniają oferty gównie ze względu na zmianę prowizji z kart. Przy takich warunkach jakie opisałeś w grę wchodzi chyba tylko konto oszczędnościowe. Tutaj masz fajny ranking:
http://www.jakoszczedzic.pl/2015/02/ranking-kont-oszczednosciowych-luty-2015-roku.html
http://www.jakoszczedzic.pl/2015/02/ranking-lokat-bankowych-luty-2015-r.html

PS: z tego co wiem, mamy w tej chwili deflację. :)
@MarikaMarika: @Szuwar_Jr: Przyjrzałem się najpopularniejszym ofertom kont oszczędnościowych (lokaty to chyba jednak nie to) i wynika z tego, że musiałbym zmienić bank, przy czym ... niekoniecznie za pół roku będę miał dalej wysokie oprocentowanie. Hmm, trudny wybór.
@elderflower: BGŻOptima na 4% - lokata bezkarna lub SmartBank oszczędnościówka na 3,5%. W obu przypadkach zakładasz przez Internet (zajmuje to z 5 minut), SmartBank dopiero co zmienił oprocentowanie, więc pewnie będą przynajmniej jakiś czas trzymać. Oba konta bezwarunkowo darmowe, w BGZ możesz wypłacać ile razy chcesz, w Smarcie masz jedną darmową wypłatę.