Wpis z mikrobloga

potrzebuję porady... być może ktoś z Was ma doświadczenie w takich sprawach i poradzi co zrobić...
Sprawa wygląda tak:
Przeprowadziłem szkolenie dla osób z zewnętrznej firmy pracujących na budowie (nie mam działalności gospodarczej, po prostu mam uprawnienia do szkolenia pracowników). Jako, że było mało czasu, każdemu się spieszyło, szybko ustaliłem z osobą kontaktującą się w imieniu tej firmy termin szkolenia i koszt na jedną osobę. Przez niedopatrzenie nie zastanowiłem się dokładnie nad sytuacją, myślałem że po prostu dostanę kase do ręki, wystawię zaświadczenia o przebyciu szkolenia i przystąpią do pracy.
Niestety po szkoleniu Pan przedstawiciel poinformował mnie, że jeśli chodzi o płatność to mam się kontaktować z ich firmą i ustalać szczegóły.
Co ja mam teraz zrobić? Z głupoty nie pomyślałem o sporządzeniu choćby jakiejś umowy na przeprowadzenie szkolenia. Mogą ode mnie teraz wymagać wystawienia jakiegoś dokumentu? Faktury VAT, rachunku? Czy ja w ogóle mogę teraz takie coś wystawić? Co robić jeśli się teraz na mnie wypną?
Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi...
#prawo #dzialalnoscgospodarcza #pytanie
  • 1