Wpis z mikrobloga

Co tu się...
http://angular.io - świeża stronka o Angularze 2.0, jakieś krótkie docsy, widać że już powoli zaczynają wypuszczać coraz więcej info. Co prawda zgniłem trochę z tego:

Angular takes just minutes to learn.

(już to widzę), no ale zobaczymy co ciekawego im wyjdzie.

http://i.imgur.com/xBkEpMj.png

Microsoft ogłasza, że współpracował z Angularem i Angular 2.0 będzie tworzony w TypeScript, który w wersji 1.5 ma dostać adnotacje i dynamiczne sprawdzanie typów. Tu jestem skonfunfowany, bo teraz nie wiem o co chodzi z AtSciptem, na którym rzekomo był pisany Angular 2.0 #webdev #angularjs #typescript
  • 25
@ludzik: Jeśli chodzi o REST to lepiej zrób to w taki sposób:
1. Poczytaj o samym koncepcie REST ogólnie, bez kontekstu jakiegokolwiek języka. Po prostu jak się powinno budować ścieżki, jakie typy żądań, etc. Niestety nie mam dobrego linka pod ręką
2. Znajdź bibliotekę która umożliwia łatwe implementowanie REST w Node (od siebie polecam Hapi.js) i zastosuj swoją wiedzę

Jeśli chodzi o *dobre praktyki*... Cóż, dobrą praktyką jest przede wszystkim tworzyć
@Ginden: To jednocześnie dobrze i niedobrze... Dobrze dlatego, że jeszcze tylko brakowało kolejnego języka kompilowanego do JS, w dodatku specyficznego tylko dla Angulara (zapewne 99% kodu w nim napisanego miałoby związek z Angularem. W dodatku już widzę te oferty pracy "poszukujemy programisty AtScript + Angular.js), dwa - to dobra promocja dla TypeScriptu. Źle dlatego, że Google lubi wtłaczać swoje dziwne koncepty i boję się, że zaraz do TS-a może trafić pełno
@Marmite: Ogólnie myślę o budowie w oparciu o Expressa. Czy też nie powinienem? Ogólnie i tak muszę się jeszcze oswoić z asynchroniczną naturą tego frameworka.
@ludzik: Ja wybrałem Hapi ponieważ wydał mi się mniej kompleksowy niż Express (mylne wrażenie, tak naprawdę jest to gigant). Express też będzie pewnie dobrym wyborem (aczkolwiek nie wiem jakie ma API), jedynie kwestia tego że oba te frameworki to kolosy do budowania większych rzeczy niż tylko serwisy REST-owe. Jeśli potrzebujesz czegoś tylko do REST to możesz wybrać coś prostszego, aczkolwiek nie jestem w stanie rzucić konkretną nazwą.

Ogólnie i tak muszę
@Marmite: Dzisiaj zaczela sie konferencja poswiecona Angular.

Odnosnie angular.io - tworcy tego frameworka beda porowywac ruch pomiedzy angular.io i angularjs.org i na tej podstawie beda podejmowane dalsze kroki rozwoju tego frameworka.

Tworcy rowniez zwracali uwage na to, ze czesc funkcjonalnosci z Angular 2 bedzie przeniesiona do wersji 1.4 (m.in. routes). Do tego Angular 1.4 bedzie wypuszczone gdzies na poczatku przyszlego tygodnia.