Wpis z mikrobloga

Dobra, panie @edzius90, lecimy z Twoim piwem ryżowym. Jeszcze raz wielkie dzięki za podrzucenie piwa, postaram się wysłać coś swojego jak tylko dokopię się do piw w "tajnej skrytce" ;)
Nie namierzyłem aparatu, zdjęcie dyskietką (żeby było weselej, z telefonu musiałem sam sobie wysłać na FB, bo komputer z bluetoothem też gdzieś poza zasięgiem).
Powiadasz, że jest w okolicach 14 Blg. Jest przy tym bardzo rześkie (może przez to przyjemne nagazowanie). Szkoda, że piana szybko umiera (pewnie kwestia za długiej przerwy @m__b #pdk).
Aromat: na początku jakiś delikatny off-flavor, ale minął momentalnie. Poza nim wyraźne kwiaty (znów ten hibiskus jak w Zefirze), czerwone dojrzałe jabłko (słodko-kwaśne), lekki akcent cytrusowy.
Smak: Bomba! Jabłko, cytrusy i odrobina ziołowości, piwo delikatnie wykleja, ale nadal bardzo orzeźwia. Goryczka niska do średniej, raczej krótka.
Faktycznie, nie sklarowało się do końca, ale to już może być zmętnienie od chmielu. Daj mu z miesiąc w chłodzie to sklaruje (ja nie chciałem tyle czekać) :P
#piwowarstwo #ocenpiwo prawie jak #integradegustuje
Pobierz BrowarOlimp - Dobra, panie @edzius90, lecimy z Twoim piwem ryżowym. Jeszcze raz wielk...
źródło: comment_IExC9Eic1oJlv4bksTuzTNhz9TW8zUiw.jpg
  • 6
@BrowarOlimp: dzięki za dobre opinie, nie spodziewałem się takich, myślałem że więcej błędów porobilem bo są to początkowe warki, a strasznie jabłkiem dawało w trakcie warzenia i fermentacji, w butelce juz mniej wyczuwalne, jak będziesz chciał to mogę dorzucić jeszcze butelkę w następnej wysyłce