Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy Fronda zabiera się za medycynę.
http://www.fronda.pl/a/sok-z-ziemniakow-zabija,48309.html

Wybrałem najlepsze :D

Na bóle głowy – przykładać surowe pokrojone bulwy do skroni i czoła

Na bóle uszu – zaleca się ugotowane rozgniecione w woreczku ziemniaki gorące przykładać do ucha. Trzymać do oziębnięcia, co najmniej około 10 minut. Kurację powtarzać codziennie, najlepiej wieczorem przed spaniem, przez 7 – 9 dni. Czynnikiem leczącym w tym przypadku jest skrobia oraz oczywiście ciepło.

Zaćma - Edgar Cayce, zalecał przy katarakcie przykładać na zamknięte oczy papkę z surowych utartych ziemniaków. Przygotować okład na noc. Przymocować np. bandażem. Po zdjęciu okładu należy przemyć oczy jakimś słabym roztworem antyseptycznym.


Hemoroidy krwawiące i bolące leczą czopki wystrugane z surowego ziemniaka.


Chorym na alergię oraz astmę można zalecić dietę ziemniaczaną. Polega ona na spożywaniu przez 3 – 6 dni ziemniaków plus woda mineralna do picia (około 2-3 litrów)

W medycynie ludowej stosowano dietę polegającą na jedzeniu surowego ziemniaka ze skórką. Jedząc 1 – 2 ziemniaków codziennie przez jeden miesiąc, zaczną:


- Odrastać włosy,

- Ustąpi próchnica kości zębów.

- Poprawi się praca jelit.

- Ziemniak bogaty w błonnik pomaga w trawieniu, pobudzając ruch robaczkowy jelit.

- Zapobiega zaparciom.

- Jest moczopędny.

- Działa przeciw nowotworowo.

- Uspakajająco na organizm – na układ krwionośny, wydzielniczy, trawienny.


#neuropa #fronda #medycyna #altmed #4konserwy #bekazprawakow
  • 29
Na bóle głowy – przykładać surowe pokrojone bulwy do skroni i czoła


@Farrahan: mam dla Ciebie protip - to działa. Przekrojony, surowy ziemniak jest chłodny i uśmierza ból. Mi za dzieciaka pomagał. Moze czasem warto się zastanowić z czego się wyśmiewa