Wpis z mikrobloga

W sobotę miałem przyjemność brać udział w wykładach prowadzonych przez Szymona Marciniaka (najlepszego obecnie sędziego w Polsce), który gwiżdże m.in. Ligę Europejską, LM czy mecze międzynarodowe (gwizdał takie mecze jak Francja-Portugalia). Opowiadał jak wyglądają takie mecze, jak wygląda współpraca sędziowska przez słuchawki (my nazywamy to systemem), omawiał swoje sytuacje i co w danym momencie myślał czy zawahał się nad kartką czy też nie. Przytoczył też zabawną sytuację w debiucie w LM gdzie Chiellini podbiegł do niego w tunelu, życzył mu powodzenia z okazji debiutu i zapytał się czy może z nerwów zapomniał się przebrać i występował w piżamie (wtedy stroje sędziowskie na LM rzeczywiście wyglądały jak piżamy) lub gdy miał wyjmować czerwoną kartkę w meczu Benfica - Monaco i zacięła mu się tylna kieszonka przez co przez chwilę nie mógł wyjąć kartki. Ogólnie opowiadał dużo dlatego dużo by tutaj pisać, ale sprawiał bardzo dobre wrażenie, odpowiadał później na nasze pytania związane z arbitrażem i powiedział że w razie czego można się do niego zgłosić po poradę. Najlepszy wykład dotyczący sędziowania na jakim byłem.

#sedziowanie #sedziapilkarski ale wołam też #pilkanozna z tego względu że może niektórych zaciekawić :)
  • 4
@ReaSSe: ale chciałbym być na takim wykładzie, zazdro! z Marciniakiem podobał mi się jeden z odcinków tego magazynu emitowanego przez nc+, w którym był gościem. Fajne wrażenie sprawiał.