•  

Siedziałem, siedziałem, kawa, kawa, kawa i kodziłem, kodziłem, kodziłem i wykodziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Zapraszam wszystkich chętnych do testowania mojego nowego pomysłu http://www.bezpiecznie.ovh
    Jest to portal którego głównym zadaniem jest udostępnienie Wam narzędzia do tworzenia kopii zapasowych Waszych blogów, stron internetowych, portali i co tam jeszcze macie.

Skąd ten pomysł? Sam mam kilka stron, robię dużo dla klientów i zawsze miałem problem z backupami. Najczęściej w najtańszych planach nie ma żadnego backupu - a np. mam problemy ze stronami na WordPress - wczoraj działało a dziś się okazuje że mój jakiś tam plugin nie był tak bezpieczny jak wszyscy myśleli (╯︵╰,)

Nie przedłużając zapraszam do katowania systemu. Będę bardzo wdzięczny za opinie na temat samego pomysłu, sugestie rozwoju oraz info o wykrytych błędach itp.

#stronywww #nowetechnologie #technologia #www #bezpieczenstwo

źródło: Obraz 1.png

•  

@arekhbt: Dobre to! Nie piszecie na jakiej zasadzie to działa, na razie nie chce się logować, wiec nie sprawdzę. Zasysa dane z FTP i bazy danych? Nie wiem, czy chciałbym oddawać swoje dane w czyjeś ręce. Nie myslales o aplikacji desktopowej, bez danych w chmurze?

•  

@tullsta Myślałem o desktopie, ale w sumie co to zmieni? Zawsze mogę z tej aplikacji wysłac do siebie logi z hasłami itd. W przypadku dektopu musisz to zainstalować, masz dostęp tylko na kompie na którym to zainstalowałeś. A w przypadku www masz dostęp z każdego miejsca i urządzenia które jest wpięte w sieć (no może poza lodówką).
      Poza tym usługa kierowana jest do szerokiego grona osób które mają strony, blogi. Również do tych którzy mają małe pojęcie o stronie technicznej :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h