Wpis z mikrobloga

Mirki z rana mam dla was calkiem ciekawy #biznes który mój kolega rozwija. Sam myślę trochę o tym. Wynajmujemy duży dom długoterminowo i robimy z niego "hotel" robotniczy. Przykładowo mamy 6 dużych pokojów, każdy powiedzmy 3-4 osobowy a wiem ze są takie nawet 6-8 osobowe. Od robotnika bierzemy okolo 30zl za dobę lub tygodniowo 120zl, w ciągu tygodnia powinniśmy zarobić tak najmniej około 2000zl, koszt wynajęcia takiego domu to od 2 do 4 tys zł, zależy gdzie, dochodzą rachunki itd. Ogólnie na czysto z takiego jednego "hotelu" powinniśmy mieć od 2 do 4 tys a może i więcej, zależy jak wielki będzie nasz hotel XD
#januszebiznesu #kasa #forsa #hotel #hostel
  • 22
@Oskarek89: pierwsze co musisz policzyć przy jakim oblozeniu interes nie będzie w plecy, są martwe sezony, do tego prowizje dla bookingow i im podobnych, od marca trzeba mieć kasę fiskalna, i jeszcze są przepisy o np szerokości schodów jakie muszą być np i ile miejsc parkingowych na metr hostelu, budynek trzeba przekształcić na taki gdzie można prowadzić działalność itp
@Oskarek89: zależy gdzie jest ten budynek... jeśli przy jakichś większych budowach (kilkuletnich, albo dużych pod względem ilości ludzi na nich pracujących) to się opłaci... nie wiem jak to jest przy zakładach, ale wątpie
@k0j0tek: jak się dowiedziałem ile dostają sprzątaczki w zaprzyjaźnionych biurach to mi kopara opadła... 2-3 razy w tygodniu za 1000-1200PLN a ja głupi początki mojej kariery poświęcałem na agencje reklamowe, interaktywne ehh:D
@Oskarek89: Ciężko ostatnio, Prawda jest taka, że wynajem kontenerów wygrywa kosztowo z hotelami pracowniczymi. My mieliśmy 2 hotele pracownicze, i na jednym się sporo zarobiło, ale od pewnego czasu, nie było klienta.
@Oskarek89: bardzo dobry pomysl na biznes, w 95% to nie pracownik oplaca hotel tylko pracodawca, cena ~30zl jest cena uczciwa, dodaj tylko wspolna kuchnie, telewizor w kazdym pokoju, zatrudnij sprzataczke za 1/4 etatu niech wpada codziennie na 2 godzinki albo co drugi dzien na 4 i sprzata
@Oskarek89: z doświadczenia wiem, że tacy robotnicy ci wszystko #!$%@?ą więc w to się za dużo nie inwestuje. A jak firma jest duża to musisz dać fakturę za nocleg z czym się wiąże odprowadzenie podatku od tego i już nie jest 2000pln. Ale fakt. Jak ekipa spała u ciebie raz i była zadowolona to będziesz ją miał na lata. Budowy buduje się czasem i cały rok.