Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki, potrzebuje waszej pomocy. Chcę zmienić starą stronę internetową na nową, jest już gotowa ale okazało się, że informatyk, który wcześniej mnie obsługiwał jest delikatnie mówiąc niedostępny - co za tym idzie, nie mam dostępu do serwera, na którym obecnie stoi strona.
Posiadam dane do panelu domeny i wykupiony nowy serwer (wgrane są już na niego pliki strony). Niestety mam następujące wątpliwości:
1. Czy jak przepnę dnsy bez odpinania ich wcześniej ze starego serwera to coś się stanie?
2. Pocztę mam skonfigurowaną na google (tzn. mam maila dev100@domena.pl ale loguje się przez google i interface również jest z google), co muszę zrobić aby nie zepsuć tej poczty? Pomóżcie proszę!

#webdev #pomocy #help
  • 2
@Dev100: NIc się nie stanie - po prostu przez pewien okres czasu (średnio do 48h - odświeżanie dnsów) część osób będzie widziała starą stronę, część nową.
Jeśli masz rekordy MX ustawione na poziomie domeny (u usługodawcy domeny) to luz. Jeśli na serwerze to pamiętaj żeby je przenieść - googlowi nie zrobi różnicy skąd zostanie przekierowany :)