Wpis z mikrobloga

Z punktu widzenia handlarza - jak nie zadawać pytań...
Ja wiem, że nie każdy się musi znać na samochodach, ja też wielu rzeczy z innych branż nie ogarniam, ale uwierzcie mi, jak się słyszy codziennie pytania na które już mój 2 letni syn niedługo będzie odpowiadał śpiewająco, to po prostu głowa boli.

Jaki jest najlepszy klient? Klient który wie czego szuka. Dzwoni, umawia się na oględziny przyjeżdża i podejmuje decyzję.
W piątek udało się poznać fajnych ludzi - jedni klienci małżeństwo wpadli przejazdem, bo gdzieś tam oglądali auto i nasze mieli wydrukowane jako rezerwowe. Wpadli, 10 minut oglądania, wyjazd na stację OSKP i zakupy. Za chwilę kobieta szukająca małego autka z listą na co ma zwrócić uwagę ! :) lista odhaczona, wyjazd na OSKP i zakupy - mąż został w domu - widać, kto spodnie nosi :)

Niestety nie zawsze jest tak kolorowo, świat roi się od poszukiwaczy okazji, ludzi z pakietem darmowych minut i innych marzycieli.

Z kilkuletniego doświadczenia przyznam się, że RAZ tylko udało się sprzedać auto osobie, która napisała maila i ani razu nie zadzwoniła. Nie wiem, w ogóle co mnie wtedy natchnęło aby jej odpisać, ale komunikację ciągnąłem przez 3 dni, po czym Pan przyjechał i oglądał 16 letnie auto za 7000 zł przez 4 godziny, z komputerem diagnostycznym i miernikiem lakieru przykładanym z lekarską dokładnością centymetr po centymetrze. Z racji, że Pan w sumie nie miał się do czego przyczepić - auto kupił.

Dzisiaj otrzymany email jest jednym z wielu jakie mam nieprzyjemność czytać:

"Witam, jestem zainteresowany kupnem waszego samochodu, w związku z czym mam parę pytań.
-Czy mógłbym prosić o dodatkowe zdjęcia?
-Czy samochód ma jakieś uszkodzenia (blacharsko-lakiernicze, mechaniczne, elektryczne)?
-Czy mógłbym prosić o dokładną date rejestracji i numer rejestracyjny żeby zobaczyć historie pojazdu?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam"

Nie odpisałem i tego nie uczynię. Na te pytania odpowiem tutaj.

- Więcej zdjęć dostępnych w wyszukiwarce GOOGLE. A uściślając w ogłoszeniu jest 10 zdjęć z każdej strony, jakie kuźwa dodatkowe zdjęcia mam jeszcze wysłać? Z innym tłem? Czy podczas innej pogody?
- No tutaj to raczej takie standardowe pytanie - nie czepiam się.
- Jest napisane w ogłoszeniu, że auto jest z Niemiec, że opłacone i gotowe do rejestracji, że pomagamy w rejestracji i że wystawiamy fakturę. Więc jaki numer mam podać i jaką datę rejestracji? Bo w polskiej historii nic nie wykaże, a Niemcy też takowej nie udostępnią i nie prowadzą.

#autokomis - tutaj więcej wpisów
#motoryzacja
  • 11
@AUTO-KOMIS: mało profesjonalne jest pisanie mail w sprawie kupna auta, sam znam to z autopsji bo kilka aut sprzedawałem swoich. Zupełnie inna sytuacja była by przez telefon kiedy mógłby poprosić, a Ty zapytać o jakiego typu zdjęcia chodzi, bo może chciałby zdjęcia konkretnych rzeczy w aucie. A tak swoją drogą (nie mam siły zagłębiać się w tag) sprowadzacie auta? Załatwiacie jakieś prawilne autka dla mireczków?
@ha_112: Sprowadzamy same prawilne samochody :) oczywiście dla mireczków jest przewidziany maksymalny możliwy rabacik... ale na zamówienie to ciężko, bo zawsze na złość nie można trafić. Raczej przywozimy to co ładnego nam się trafi.

@WatchYourBack: Ja po prostu już nie wchodzę w dyskusję mailową... brak konkretnych pytań. Tak jak piszesz tutaj jest kopiuj wklej. Najlepiej gościa sprawdzić, odpisując mu czystego maila... wtedy on pyta: A O KTÓRE AUTO CHODZI?
@AUTO-KOMIS: ogólnie szukam auta już 2 lata(!) i wydaje mi się, że ciężko o jakiś fajny samochód. I na pewno trudno jest znaleźć (i jeździć) za autem bez auta. A mieszkam w dużym mieście, gdzie mam wrażenie, że wszyscy sprzedają samochód dopiero wtedy, kiedy już koszt napraw przekracza połowę wartości wozu. Wszędzie pęknięte szyby, połowa auta malowana, dwumasa+sprzęgło do wymiany albo silnik cały w oleju. Pieniądz mam, ale szczęścia nie (
@ha_112: Blisko Wrocławia, odblokuj prywatne wiadomości, dam Ci link.

@ocelote: Oj no z tym "2 lata" to mnie przeraziłeś :) Merca to sam kocham, ale W202 ciężko już o auto w stanie żeby nie dokładać - chociaż jeśli położysz 10000 - 12000 to znajdę prędzej czy później igłę z przebiegiem do 150000 km - ale nie licz, że nie będzie wymagała malowania. W210 to już w ogóle ciężej. W203 jak
@AUTO-KOMIS: też poproszę o jakieś namiary na otomoto lub coś podobnego. Jeśli tylko coś mi się spodoba, to bardzo chętnie obejrzę osobiście jakieś auto i jeszcze chętniej wrócę nim do domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)