Wpis z mikrobloga

Fajny film wczoraj widziałem...

Dzisiejsza propozycja na #filmnawieczor to:
Kes

Wspaniały film przedstawiający historię czternastoletniego Billy'ego żyjącego w biednym, robotniczym środowisku angielskim.
Złe relacje z bratem, niezrozumienie ze strony rówiesników oraz otoczenia powodują co raz większe wyalienowanie chłopca.
Odskocznią dla Billy'ego staje się natura, obserwowanei ptaków. Podczas jednej z wypraw znajduje gniazdo sokoła z którego zabiera jedno pisklę, postaniawia je wyszkolić...

#film #dramat #kino #filmy
Pobierz richard_blaine - Fajny film wczoraj widziałem... 

Dzisiejsza propozycja na #filmna...
źródło: comment_yCuD3KCcbA6oIRZPeFO7ei87OETfOYfz.jpg
  • 4
@Duke_Nukem: Wymienionego przez Ciebie filmu nie miałem okazji ogladąć, zapewne to nadrobię, a co do Kes, no cóż, jest to dramat... w czystej postaci, nie podchodziłbym jednak do niego zbyt sentymentalnie ponieważ chłopiec będąc poniekąd przegranym w całej tej sytaucji, otoczeniu, tak naprawdę jest "ponad wszystkimi". Nie będe się zagłebiał w szczegóły, po prostu zachęcam do obejrzenia, moim zdaniem naprawdę warto.
@richard_blaine: Chodzi mi o klimat Angoli-roboli ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na serio Samotność długodystansowca to świetny film. Gościu popada w konflikt z prawem, trafia do poprawczaka, gdzie nie ma lekko. A jeśli chodzi o głębszy sens to napiszę tylko w skrócie, że jest to film o dylemacie czy lepiej pozostać w zgodzie z własnymi zasadami czy "płynąć" z prądem, żeby było lżej.