Wpis z mikrobloga

7 688 - 1 = 7 687

Tytuł: Czysty obłęd
Autor: Mark Lamprell
Gatunek: Literatura piękna
★★★

Michael podczas porannego joggingu wpada pod samochód. To zdarzenie jest początkiem serii przykrych historii w życiu jego jego jak i jego rodziny. Córka wdaje się w bójkę z koleżanką ze szkoły, syn ma problemy z narkotykami, całą familię prześladuje nawiedzony policjant. Nasz główny bohater jest niespełnionym pisarzem, który przez lata pracował w gazecie prowadząc jakąś kulturalną rubrykę. Oczywiście czując, że się marnuje rzuca tuż przed wypadkiem pracę przez co potem rodzina ma duże problemy finansowe. Postać popada w depresję.

Książka miała być ponoć przezabawna. Ja tego niestety nie zauważyłam. Prowadzenie narracji w drugiej osobie z każdym kolejnym rozdziałem męczyło mnie coraz bardziej. Od połowy powieści nie miałam już ochoty zagłębiać się w depresyjne myśli Michaela. Dobrnęłam jednak do końca. Przedstawienie losu człowieka i jego rodziny po wypadku w "śmieszno-gorzki" sposób z pewnością jest ciekawym pomysłem. Jednak jak dla mnie Lamprell nie podołał wyzwaniu.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  • 5
@wytrzzeszcz: Odbywacie krótką dyskusję o waszym etycznym obowiązku by donieść na... s. 120

Budzisz się z paskudnego snu spocony, z wyschniętymi ustami.... s. 83

Ty siedzisz w domu i nic o tym nie wiesz. Nie masz pojęcia, że spotkanie się skończyło... s. 239