•  
    Z....n

+6

7 681 - 1 = 7 680

Tytuł: Zmiana
    Autor: Hugh Howey
    Gatunek: Sci-fi, dystopia, post-apo
    ★★★★★★★☆☆☆

Druga część trylogii Silos - jeśli tylko podobała się jedynka, to polecam i Zmianę. Podobał mi się sposób prowadzenia fabuły polegający na przeskakiwaniu pomiędzy dwoma biegunami. Na początku poznajemy genezę całej historii, a im bliżej końca, tym bardziej brniemy w "stare śmieci" - treść Silosa, ale z innej perspektywy.

Jest trochę słabsza od poprzedniczki, brak jej hollywoodzkich twistów czy cliffhangerów, ale nadal jest dobrze. Na pewno przeczytam ostatnią część - niech tylko Papierowy Księżyc ją wyda po polsku do końca 2016 :P

Jak nie, to łyknę oryginał.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
    Pobierany jest zawsze ostatni wynik

źródło: bookgeek.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni było zwiedzenie nowej patoinwestycji przy Bonarce. Ilekroć jechałem swoim gruzem spełniającym normę Euro 3, huczącym głośno na chińskich zimówkach i biorącym olej, zastanawiałem się nad tempem poszarzenia elewacji niedokończonego jeszcze bloku, płucach przyszłych lokatorów mających w nim zamieszkać oraz... Nie, nie myślałem o niczym, po prostu gapiłem się na drogę i tylko pod nosem cicho psioczyłem, że coś mi zasłania widok.

Jednak w końcu nadszedł dzień, gdy wyszedłem z domu w celu gruntownego zwiedzenia kolejnej nowej-prestiżowej-inwestycji-w-okolicy-zamieszkałej-przez-osoby-młode-i-dynamiczne. Zapraszam na wspólną wycieczkę.

#zlotawolnoscdeweloperska #krakow #patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie
    pokaż całość

odpowiedzi (274)

Mirki z #praca #pracbaza #januszex mam #pytanie

Pracuje u Janusza już 1,5 roku. Jakieś 3 msc temu złożyłem wypowiedzenie. Powodem było:
    - nadgodziny za darmo
    - współpracownicy nastawieniu na rywalizację a nie współpracę, i zrzucanie na innych zadań i odpowiedzialności
    - przez rok jebałem praktycznie za dwie osoby i nikt mnie nigdy nie zastępował jak byłem na urlopie albo L4. Nie zatrudnił nikogo bo go „nie stać”
    - przez rok zarabiałem super chujowo jak za ten nakład pracy (3,5k netto)
    - nigdy nie miałem ani jednego luźnego dnia w pracy. Dosłownie cały czas trzeba zapierdalać.
    - Janusz ciagle dokładał mi roboty. Przekazywał obowiązki innych mnie. No i bardzo często się do mnie przypierdalał że czegoś nie zrobiłem (chociaż fizycznie nie byłem w stanie być w 2 miejscach).
    - Mam zakaz urlopu do września bo jest za dużo pracy

Ogólnie atmosfera pracy chujowa i wyzysk. Rok temu zrobiłem 150 nadgodzin. Gdy chciałem je odebrać to część z nich mi nie oddał bo „nie byłem w pracy efektywny”.

Wkurwilem się i rzuciłem kwitem. Janusz się obsral i dostałem 50% podwyżki. Teraz mam netto 5,2k.

Ale wszystkie powyższe punkty są nadal aktualne i nic się nie zmieniło.

Rezultat jest taki że nadal jestem smutny, wkurwiony i zajechany psychicznie. No i Janusz dokłada kolejne zadania bo przecież dostałem podwyżkę.

Chcę odejść, nawet w ciemno na miesiąc lub dwa lub trzy. Nie wytrzymuję tu psychicznie.

Co byście zrobili na moim miejscu? Siedzieć tu dalej bo kasa nawet ok, czy spierdalać i szukać czegos gdzie jest szacunek do człowieka?

Takie odejście po 3 msc od podwyżki - nie będę chujkiem teraz odchodząc, gdy u Janusza zaczyna się sezon?

#ankieta
    pokaż całość

odpowiedzi (109)

Idiom na dziś:

call it a day

pokaż spoiler to finish something

Przykłady użycia:

- Let's finish this last task and then we can call it a day.
    - You've had enough for today. Why don't you call it a day?

Zaplusuj ten wpis, a zawołam Cię jutro z nowym idiomem.

Wolisz dostać idiom codziennie rano do skrzynki mailowej?
    Zostaw maila na idiom.academy lub zasubskrybuj na Messenger

#angielski #angielskizwykopem

Do obserwowania/czarnolistowania:
    #idiomacademy
    pokaż całość

odpowiedzi (37)