Wpis z mikrobloga

Świetna wiadomość dla #szczecin! Rozbudowa Bike_S przesądzona, jeśli wszystko dobrze pójdzie, będziemy mieli 164 stacje i 1800 rowerów, czyli prawie tyle, ile Warszawa! Wszystko zależy od wysokości dotacji unijnej i decyzji władz miasta, ale wszystko wzkazuje na to, że się uda. Oznaczałoby to, że praktycznie wszędzie dałoby się dojechać rowerem miejskim. To będzie z pewnością również bodziec do rozbudowy sieci ścieżek rowerowych.

#rower #rowermiejski #transport #komunikacjamiejska
kochamjeze - Świetna wiadomość dla #szczecin! Rozbudowa BikeS przesądzona, jeśli wszy...

źródło: comment_w2IuQ5ynD2QiGc3jMtVL57BVpUjkCX14.jpg

Pobierz
  • 8
@kocham_jeze: Spoko... na prawobrzeżu sobie pojeżdżą bajkesy... po czym? :> Po Gierczak? Po Pszennej? wiem! Po Eskadrowej... litości. Spoko pomysł, ale wolałbym te 12 milionów w nowych wydzielonych drogach dla rowerów... a Gajda trochę gada jakby się napalił zioła... z ZITów to on tego nie sfinansuje :-)
@michalson18: Police mają w tegorocznym budżecie obywatelskim projekt roweru miejskiego, ma duże szanse na wygraną, poza tym iirc toczą się rozmowy między Szczecinem a Policami w tej sprawie. Poza tym inne gminy ościenne również są zainteresowane współpracą :D
@artuone: Od czegoś trzeba zacząć, też mam obawy co do komunikacji między lewobrzeżem a meksyk... yy prawobrzeżem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że to będzie bodziec do remontu tej ścieżki rowerowej, jak i całej sieci DDRów w mieście.
@kocham_jeze: dałabym się pokroić na plasterki za stację na Świerczewie. Mogłaby być np. na rogu 26 kwietnia i Santockiej. Albo jeszcze lepiej na rogu Santockiej i Witkiewicza, przy tym nowym bloku. Tam nawet jest kawałek nieużywanej gleby, którą można by wykorzystać na ten cel.
@Dorciqch: A ja za stację przy rynku Pogodno. Albo pod samym domem xD Ale to już chyba jest zbyt małe skrzyżowanie. Może jak hajz będzie się zgadzał bardziej niż powinien, to zafunduję sobie taką ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Co do skrzyżowania przy nowym bloku (brzydki jest :l ) to pewnie powstanie tam stacja, bo są tam przystanki 75, 67 i chyba jeszcze