•  
  m...........a

  +13

  #czestochowa słyszeliście o projekcie: Miasto Archipelag? Jeżeli nie to polecam się zainteresować. To bardzo fajna inicjatywa, może ktoś będzie chciał być częścią tego projektu. Szukają korespondentów z miast lub ludzi zainteresowanych swoim miastem, którzy nie koniecznie w nim mieszkają, ale z niego pochodzą. Ja się właśnie zastanawiam nad byciem jednym z takich korespondentów. Tak w skrócie o tym co to jest cytat z ich strony:

  Miasto Archipelag to projekt reporterskiej podróży Filipa Springera po dawnych stolicach województw. To jednocześnie pierwszy w Polsce dokumentalny eksperyment, który wykorzystuje internet, media społecznościowe, a także ścisłą współpracę z opiniotwórczym tygodnikiem i rozgłośnią radiową. Jego kulminację stanowi publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić niemalże w czasie rzeczywistym, od samego początku.W najmniejszym z byłych miast wojewódzkich – Sieradzu, żyją dziś 43 tysiące ludzi, w największym – Częstochowie – prawie pięć razy więcej. Stolicami regionów były przez 24 lata. Dziś wiele z nich boryka się z wyludnieniem, problemami gospodarczymi, bezrobociem i narastającą stagnacją. Wracają wspomnienia sprzed lat, gdy wszystkie te ośrodki dynamicznie się rozwijały: powstawały fabryki, osiedla, domy kultury i obiekty sportowe. Na potrzeby urzędów wojewódzkich wznoszono kilkunastopiętrowe bloki aspirujące do statusu lokalnych drapaczy chmur. Do pracy w administracji i przemyśle, edukacji i kulturze napływali nowi mieszkańcy.

  Oczywiście reszty byłych miast wojewódzkich to też dotyczy także taguję: #bialapodlaska / #bielskobiala / #chelm / #ciechanow / #czestochowa / #elblag / #jeleniagora / #kalisz / #koszalin / #konin / #krosno / #legnica / #leszno / #lomza / #nowysacz / #ostroleka / #pila / #piotrkow / #plock / #przemysl / #radom / #siedlce / #sieradz / #skierniewice / #slupsk / #suwalki / #tarnobrzeg / #tarnow / #walbrzych / #wloclawek / #zamosc

  +: gosvami, p....4 +11 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Dołączyłem do osób płacących podatek za głupotę tak więc jeśli wygram 170 milionów w #lotto to z pośród plusujacych i komentujących 170 osób dostanie 10000zł.
  Wpisz w komentarzu co kupisz za wygraną.

  odpowiedzi (130)

 • avatar

  Przypomniało mi się jak w zeszłym roku w pizzeri niedaleko mnie były 3 rozmiary pizzy: mała, duża i giga.
  Przez jeden tydzień zorganizowano promocje - od pn do czw każda giga pizza w lokalu w cenie dużej.
  A giga naprawdę była giga chyba z 60 cm.

  Jednego dnia nic nie jadłem, wybrałem się w porze obiadowej już bardzo głodny, zamówiłem giga pizze w cenie dużej.
  W planach miałem zjeść połowę na miejscu, a drugą połowę zabrać do domu.
  Mój apetyt przerósł moje oczekiwania i zjadłem całą w lokalu xD

  Jeszcze wychodząc z pizzeri mówię do kelnerki "dziękuję, do widzenia", odpowiedziała mi i kiedy już zamykałem drzwi od restauracji usłyszałem jak pobiegła na zaplecze i powiedziała "ej on całą wpierdolił!" XDDDDDDD
  #pizza #truestory #heheszki
  pokaż całość

  odpowiedzi (31)

 • avatar

  Ból krzyża u katoli za 3...2...1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #bekazkatoli

  odpowiedzi (84)