Wpis z mikrobloga

@marcinstalica: wiem, że mogę sobie sobie ściągnąć obraz i samemu wgrać. Tylko czytałem, że aktualizacja jest juz dostępną przez OTA i chciałem wiedzieć czy coś jest nie tak z moim nexusem, bo u mnie nie wykrywa żadnej aktualizacji.

Pytanie nadal otwarte :)
@killer313: Powiadomienie o aktualizacji OTA wysyłane jest "falami", tzn niektórzy mogą dostać dziś, niektórzy jutro, a jeszcze niektórzy dopiero za tydzień. Nie ma znaczenie pochodzenie (dystrybucja) telefonu, nie ma też żadnej reguły dla której niektórzy dostają wcześniej, niektórzy później. Możesz próbować regularnie samemu, ręcznie naciskać żeby sprawdził aktualizację, słyszałem, że niektórym przy takim ręcznym sprawdzeniu wyskakuje info o aktualizacji.
@tarantulaw2: no wiem już, że nexusy nie są brandowane :) sprawdzałem ręcznie czy są jakieś aktualizacje, ale nie ma żadnych. Może tak jak mówisz, aktualizacja będzie dostępna w ciągu kilku dni.
@killer313: Podejrzewam że nie chcesz wgrywać przez fastboot, bo wiem, że to wiąże się z utratą wszystkich danych w /sdcard, ale myślałeś może o wgraniu 5.1 poprzez TWRP? Albo pobranie samej aktualizacji w pliku ZIP i wgranie też właśnie przez recovery.
Poczekam jeszcze kilka dni, może dostanę przez OTA. Tak mi się aż nie spieszy :) Myślałem tylko, że coś jest nie tak z moim nexusem, bo czytałem w kilku miejscach, że jest już aktualizacja, a u mnie jeszcze jej nie ma. Ale jak informacja o aktualizacji jest wysyłana falami to w porządku. Dzięki za pomoc. :)