Wpis z mikrobloga

Trafiłem przypadkowo na taki komentarz w sieci odnośnie wykopu. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale z ogólnym zarysem nie sposób polemizować... i to trochę przykre. Przepraszam z góry tych których cytat "zawoła" do tagów, ale nie będę ingerował w nieswoją wypowiedź i cytuję od a do z.

Ohohho, na Wykop wchodzę w pracy każdego dnia. Już #!$%@?ąc od tego, że odwiedzając mikrobloga najczęściej w najbardziej plusowanych widzi się wpisy typu "oddam skiny do CS:G", "mama robi kanapkę z serem i nutellą. Dajcie tak ze trzy plusy na odwagę" albo #pokazmorde, gdzie banda kretynów bez życia zlatuje się i wyładowuje swoje frustracje i niepowodzenia na kobietach, które czują się na tyle pewnie ze swoim wyglądem, że nie boją się pokazać twarzy masie obcych ludzi (albo są na tyle głupie, że nie wiedzą, co ich czeka). Oczywiście w przerwach pomiędzy jednym a drugim wpisem tego typu znajduje się komiks, zdjęcia cycków albo dupy, pasta (względnie przeróbka jakiejś pasty), no i żart podejrzany przez kogoś na Sadisticu/9GAGu/JoeMonsterze czy Reddicie. Raz na pół roku trafi się wartościowy wpis dotyczący nauki, historii czy Internetu - ale to w granicach błędu statystycznego.

Ale nie samym mikroblogiem człowiek żyje, prawda? Więc przenieśmy się na główną.


Spójrzmy na wczorajsze znaleziska, które dostały się na stronę główną: murzyni źli, mordują, gwałcą i kradną, a lewacka Ameryka ukrywa to przed bardziej oświeconą częścią społeczeństwa - w komentarzach Korwiniści, którzy nieproszeni o radę, proponują jak ten problem rozwiązać. Oczywiście nawiązując często do Muzułmanów.

Drugie znalezisko - Wykopki śmieją się z wyników greckich wyborów, gdzie wygrała lewicowa frakcja. Korwiniści nieproszeni o radę, informują co stanie się z Grecją w ciągu najbliższych kilku lat i współczują Grekom, że nie mają swojego Korwinostelesa. Wszystko przy akompaniamencie tagów #bekazlewakow i #lewackalogika.

Trzecie znalezisko - profesor UW chwali Rosjan za torturowanie Banderowców. W komentarzach wielkie oburzenie i już prowadzą naukowca na szafot, kiedy nagle okazuje się, że ten jest sympatykiem i wyborcą Korwina, a na Facebooku ma polajkowane wszystkie jego partie. Wówczas nastaje konsternacja i dyskusja stopniowo zanika.

Kolejne znaleziska to szeroko pojęta polityka, głównie #korwinkrul, #lewackalogika, przestrzeganie przed Muzułmanami i innymi zagrożeniami, które tylko czyhają, aby zrównać Polskę z ziemią, jakieś gównoznaleziska o wymiarze humorystycznym, szukanie afer na siłę, żeby w komentarzach móc ponarzekać, jak to źle mamy w tym polskim #!$%@?łku nad Wisłą i jak to bardzo jesteśmy 100 lat na murzynami (tymi z Europy zachodniej oczywiście). Wśród tegi z 3 albo 4 wartościowe materiały.

I teraz wytłumaczcie mi, o co oni się oburzają w tym momencie? Wykop już dawno stał się miejscem w Internecie dla nastolatków albo niedzielnych internautów, którzy Wykop mają w zakładach zaraz obok Onetu albo Niezależnej, gdzie jest tylko jedna słuszna prawda, a wisienką na torcie jest jedno z największych gówien polskiego Internetu, jakim jest mikroblog. Jeśli oni myślą, że wciąż nie są stroną ze śmiesznymi obrazkami, to nie wiem, kiedy uznają, że się taką staną. Wykop już dawno nie jest źródłem wartościowych informacji i ciekawostek o świecie, tylko stał się czymś, czego pomimo kilku milionów odsłon miesięcznie nikt nie chce nawet od Napstersa kupić, bo to ani nie ma wartości finansowej, ani informacyjnej, ani tym bardziej edukacyjnej.

A najlepsze to są te spuszczania się nad firmowymi kontami Solgazu, Naprawy Lapotów czy innych oficjalnych kont.


- Patrz Anon, Solgaz napisał mi "usuń konto"!

- Ale beka Seba, o patrz ktoś w odpowiedzi wrzucił komiks "dostajesz awans, #!$%@?, #!$%@? awans". Ale beka, no nie mogę.

- No anon, u nas na mirko to się takie rzeczy dzieją, że zaraz chyba spuchnę ze śmiechu...

Marketingowcy robią tani branding marki mirkując z gimnazjalistami na Wykopie, bo wiedzą, że jak się wkupią w ich łaski, to darmowa reklama na pół internetu i na 30% szkolnych korytarzy. A później wpisuje się Solgaz to na pierwszej stronie wyskakuje "zajebisty płyty bez płomienia" - no panie brand executive junior managerze, toś kampanię swojemu pracodawcy #!$%@?ł, że po prostu się zesra ze szczęścia.

WYKOP. ELITA POLSKIEGO INTERNETU>


#wykop #mirko
  • 10
@vivo:
@Kacman90:
@maciekawski:

mimo wszystko wole mirko. Glowna to miejsce na "wielkie" i "wazne" tematy, ktore jak widze, to czesto wywoluja zazenowanie. "Najlepsze" jest to, ze jestem tu raptem rok, a regres glownej przez ten czas jest przeogromny. Na mirko mozna przefiltrowac pseudointeligentne wywody, brandzlowanie sie do pana z muszka czy kazdego innego polityka i widzi sie wtedy bardziej prywatne, osobiste wywody, oraz mozna normalnie podyskutowac. Czasem tez jest
@maciekawski: Czarna lista ma niestety limity to raz (kto wpadł na to, żeby to ograniczać to ja nie rozumiem), a dwa, że trzeba by non stop aktualizować te listy, bo to nie jest tak, że jak zablokujesz tag, to nagle przestaniesz to widzieć... nie. Codziennie wyrastają nowe dziwne tagi na ten sam temat. Tego się nie da odfiltrować. Musiałbym przeglądać non stop i blokować, bo po miesięcznej rozłące mirki znajdą kolejne
@vivo: zależy co chcesz blokować. Do większości wystarczy jeden zbiorczy (główny) tag i jest git. Parę miesięcy temu poblokowałem te wszystkie heheszki, rozdajo czy inne nsfw i muszę przyznać, że mirko dzięki temu stało się bardziej przytulnym miejscem. Do tego zacząłem obserwować ogarniętych ludzi i w sumie zazwyczaj poruszam się tylko po zakładce "mój wykop" - bo gorące mają cholerny regres ostatnio, podobnie jak reszta mirko.