Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem #kukiz u #kubawojewodzki i tak sobie myślę, że to jest chyba ktoś, na kogo chciałbym zagłosować. Tylko tutaj zderza się sympatia do Kukiza, z wizją idealnego prezydenta. Ale bądź co bądź, zdecydowanie wolę prezydenta działającego, niż "ladnego" i z manierami, jakiego wrażenie sprawia #duda, czy wpadkowy Komor. Prezydent i tak nie zmieni wszystkiego od razu, opozycja na to nie pozwoli. Ale musi być ktoś, kto chociaż trochę złapie to za mordę... Teraz naprawdę mam dylemat, #korwin czy Kukiz. Minus Korwina to jednak zbyt radykalny jak na prezydenta, minus Kukiza to fakt, że jest sam w tej batalii...
#polityka #wybory
  • 19
@Trollunio: kukiz. sam powiedziałeś o korwinie. Poza tym korwa siedzi w europarlamencie, to niech tam siedzi. mam nadzieję że korwiniści będą też w naszym parlamencie, na to trzeba liczyć a nie na prezydenturę.
@Trollunio: Dla mnie minusem Kukiza jest jego brak poglądów. Albo inaczej. Nie brak, ale posiadanie wszystkich poglądów na raz :D Z jednej strony mówi, że trzeba likwidować i obniżać podatki, a z drugiej chce więcej wypłacać socjalu. Nie zdziwiłbym się, gdyby z jednej strony był za likwidacją służby zdrowia, a z drugiej uważał, że trzeba na nią więcej płacić żeby ją rozwinąć :D
@Dorogon: Mijasz się z prawdą. Kukiz jest za ograniczaniem państwa i obniżaniem podatków, ale w sposób dużo mniej radykalny niż JKM, który ma plan: wszystko prywatyzować.
@BROKOLINI92: Nie chce mi się w to wierzyć, Kukiz nie wydaje mi się sprzedajną szmatą, zwłaszcza ze nie od dziś działa w polityce.
@Oyvr: Może i wydaje mi się, że obaj tracą na konkurencji (wolny rynek... ;-)).
@rastamanek92: Fakt, on krzyczy o JOWach i chce tylko tym wygrać... Ja go bardziej lubię za opozycję do aktualnej partyjności, niż za poglądy.
@Precypitat: Gdzieś musi być prawa strona, czy to
@ediz4: jesli chodzi o to, ze reszta sama sie wyklaruje - to nie ma co sie klarowac, bo prezydent nie ma zadnych uprawnien praktycznie, zeby realnie cos zmieniac poza vetowaniem (veto moze sejm odrzucic), wiec JKM zrobi dokladnie tyle samo (nie wiem na kogo glosujesz, podejrzewam, ze jak wiekszosc wypoku) co i Kukiz z tym, ze Paweł nie osmieszy nas na arenie miedzynarodowej
@jojko: Tak jak nie ma mocy wprowadzenia Jowów - może jedynie projekt dać pod rozpatrzenie. Tu nie chodzi o wybory prezydenckie ale o jakąś wizję zmian - u Kukiza ich nie ma i dość często zmienia zdanie. Jakoś tydzień temu twierdził że mu nie po drodze z ludźmi z ku klux klanu i chcącymi strzelać do górników - dzisiaj twierdzi że to możliwe.
@Trollunio: Kukiz niestety robi w tych wyborach za pozytecznego idiote, ale bynajmniej nie jest podstawiony. O polityce nie ma jednak wiekszego pojecia, latwo moze zostac wykorzystany. Juz jest, przy dzieleniu prawicy. Chce dobrze, ale bylby to drugi prezydent Leszke. Poza tym prezydentem nie bedzie i pod koniec programu bylo widac, ze sam nie wierzy w wygrana. Do parlamentarnych nie stworzy realnych struktur, ktore mialyby jakies znaczenie w wyborach. Lepiej w tych