Wpis z mikrobloga

Jako, że sezon rowerów miejskich rozpoczął się już na dobre w większości miast:

Jakiś czas temu, zainspirowany paryskim #velib, zrobiłem aplikację rowerową #nextbike dla polskich miast, która pokazuje aktualne stany rowerowe na mapie i pozwala wyszukiwać najbliższe stacje z dostępnymi rowerami na podstawie podanego adresu lub aktualnej lokalizacji. Według mnie działa lepiej niż mapy na stronie nextbike'a. Stworzone głównie dla zabawy i testów, ale może komuś się przyda i będzie używał ;-)

Aplikacja nazywa się GdzieMojRower.pl ( ͡º ͜ʖ͡º)

#webdev #rowerymiejskie #rowermiejski #poznan #krakow #wroclaw #warszawa #opole #lublin #sopot #veturilo #bialystok #gdziemojrower #rower

Wszelkie uwagi i bugi mile widziane!
  • 13
@ahaw Przy odrobinie czasu może zrobię, jak co to dam znać. Widocznie w systemie widnieją jakie dwie osobne stacje. Co do dokładności tych danych to niestety nie mam na to wpływu, bazuję na tym co udostępnia mi nextbike.
@ahaw: Niestety nie wiem co ile aktualizują informacje, velib w paryżu ma na przykład w czasie rzeczywistym, tutaj ciężko stwierdzić bo nie ma żadnej dokumentacji :/ Natomiast ja aktualizuję dane od nich co jedną minutę, przy czym nie musisz odswieżać strony żeby zobaczyć zmiany. A listę da się zrobić, przy chwili wolnego czasu dodam ;-)

@rotero rzeczywiście jest dostępna, nie wiem czemu jej nie widziałem, postawię też jako alias

@prawdziwek Tak,